Приготування пельменів
Аналіз методичних вимог до проведення уроку виробничого навчання. Особливості організації робочого місця при приготуванні прісного тіста і виробів з нього. Знайомство з правилами безпеки праці та санітарно-гігієнічними вимогами при приготуванні пельменів.
Рубрика | Кулинария и продукты питания |
Вид | методичка |
Язык | украинский |
Дата добавления | 05.05.2019 |
Размер файла | 4,3 M |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Приготування пельменів
1.Організація робочого місця при приготуванні прісного тіста і виробів з нього
1. Отримати необхідний посуд, інвентар, інструмент, а саме: обробні дошки, каструлі, сотейники, сковороди, сита, качалки, ножі, шумівки, дерев'яні копистки, вінчики, посуд для відпуску
2. Організувати робоче місце, а саме:
а. сировину викласти у підготовлений посуд, дотримуючись товарного сусідства;
б. вимити стіл та інструмент гарячою водою;
в. перед початком роботи руки вимити милом і ополоснути їх 0,2-% розчином хлорного вапна.
2.Правила безпеки праці, санітарії та гігієни при приготуванні прісного тіста і виробів з нього
1. Привести до ладу санітарний одяг, заправити волосся під ковпак, не мати при собі ювелірних прикрас, шпильок, годинників, зайвих речей;
2. Перевірити справність інвентарю та інструменту;
3. Перед початком роботи оглянути устаткування, перевірити заземлення, блокування, наявність гумового килимка;
4. Розпочати роботу слід після проведення поточного інструктажу на робочому місці;
5. Санітарний одяг повинен бути виготовлений з бавовни, спецвзуття повинно мати гумову підошву і задники;
6. При роботі з ножем треба бути обережними, правильно тримати руку та ніж при обробці продуктів, ножі зберігати в спеціальних чохлах;
7. Гарячий посуд брати рушником.
ПЛАН
уроку виробничого навчання
Тема: Приготування пельменів
Мета уроку:
Навчальна: закріпити теоретичні знання, сформувати практичні вміння та навички приготуванні пельменів
Виховна: виховувати в учнів акуратність, культуру праці, вміння працювати в колективі, відповідальність за виконану роботу.
Розвиваюча: розвивати в учнів самостійне мислення, пізнавальну активність, вміння розв'язувати проблеми та виробничі ситуації.
Методичне забезпечення: «Збірник рецептур страв та кулінарних виробів», інструктивно-технологічні картки, картки-завдання, схеми, муляжі.
Матеріально-технічне забезпечення: виробничі столи, електричні плити, сковорідки, качалка, дерев'яна копистка, шумівка, дошки, ножі, сито, каструлі, вінчик, посуд для відпуску
Міжпредметні зв'язки: «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Устаткування підприємств громадського харчування»,
«Організація підприємств харчування», «Санітарія та гігієна», «Калькуляція та облік», «Охорона праці».
Хід уроку
І.Організаційний момент:
ь перевірка наявності учнів;
ь перевірка зовнішнього вигляду та готовності учнів до уроку.
ІІ. Вступний інструктаж:
1.повідомлення теми і мети уроку;
2. перевірка знань учнів:
1. Які продукти входять до страви пельмені?
2. Як замісити тісто для пельменів?
3. Якої консистенції повинно бути тісто для пельменів?
4. Для чого потрібно видержати тісто після замішування 30-40 хв.?
5. Якщо тісто погано вимішане і не вистояне для набухання
клейковини. Як це вплине на якість готових виробів?
6. Які види фаршів використовують для приготування пельменів?
7. Як приготувати фарш для пельменів?
8. Як формувати пельмені?
9. Якої помилки припустилися, якщо сформовані пельмені прилипли до дощечки?
10. Правила те термін варіння пельменів.
11. Що буде зі звареними пельменями, якщо їх не
обсушити?
12. Правила подачі пельменів.
13. Безпека праці та санітарно-гігієнічні вимоги при приготуванні пельменів?
3.інструктаж по новому матеріалу:
1. Показ підготовки продуктів до замісу тіста для пельменів.
2. Показ замішування тіста для пельменів.
3. Показ приготування фаршу для пельменів
4. Показ формування пельменів
5. Показ варіння і подачі пельменів
9. Дотримання правил безпеки праці та санітарно-гігієнічних вимог при приготуванні пельменів
4. закріплення нового матеріалу:
1. Замішування тіста для пельменів.
2. Приготування фаршу для пельменів.
3. Формування пельменів
4. Варіння пельменів
7. Дотримання безпеки праці при приготуванні пельменів.
ІІІ. Навчально-виробничі роботи і поточний інструктаж
ь навчально-виробничі роботи учнів «Приготування пельменів»
ь обхід робочих місць з метою перевірки:
1. Дотримання безпеки праці та санітарно-гігієнічних вимог.
2. Правильність виконання робочих прийомів.
3. Робота майстра з відстаючими учнями.
ь приймання і оцінка виконаних робіт.
ІV. Заключний інструктаж:
ь підведення підсумків уроку.
ь завдання додому._
Методичні вимоги до проведення уроку виробничого навчання
Урок виробничого навчання починається з організаційного моменту, який складається з перевірки наявності учнів та перевірки зовнішнього вигляду і готовності учнів до уроку.
Черговий доповідає про кількість учнів присутніх на уроці, їх зовнішній вигляд та готовність до уроку. Слід зазначити, що зовнішній вигляд кухаря і його спецодяг відіграють важливу роль. Акуратність і охайність означає повагу до себе, своєї праці і до оточуючих. Спецодяг повинен бути простим, зручним, красивим.
Вступний інструктаж проводиться на початку уроку виробничого навчання і має таку типову структуру:
1.повідомлення теми і мети уроку;
2.перевірка знань учнів за матеріалом, вивченим на уроках теорії, а також попередніх уроках виробничого навчання;
3.ознайомлення учнів з обладнанням, інвентарем, інструментами;
4.пояснення і показ найбільш раціональних прийомів, способів і послідовності виконання завдань;
5.пояснення і показ способів раціональної організації робочих місць під час виконання завдань;
6.розгляд правил безпеки праці та санітарно-гігієнічних вимог;
7.закріплення матеріалу вступного інструктажу;
8.видача завдань і розподіл учнів по робочих місцях.
Після повідомлення теми і мети уроку майстер виробничого навчання проводить опитування учнів по даній темі: «Приготування пельменів» по пройденому матеріалу кулінарії і минулих уроків виробничого навчання. Важливо ставити перед учнями запитання, які потребують використання знань, одержаних на уроках загальноосвітніх предметів, ставити перед ними проблемні питання і ситуації.
Питання фіксуються в плані уроку.
Основу вступного інструктажу складає пояснення і показ прийомів і способів виконання навчально-виробничих завдань при вивченні операцій і розбір технологічної послідовності та способів виконання даної роботи.
При вивченні операцій важливе значення має кваліфікований і методично правильний показ майстром прийомів, якими повинні оволодіти учні. Майстер наводить типові помилки учнів, вказує їх причини і засоби попередження.
Окремої уваги потребує пояснення правил безпеки праці та санітарно-гігієнічних вимог.
Майстер виробничого навчання повинен не тільки досконало володіти робочими прийомами, а й уміти показати їх у доступній для учнів формі.
При вивченні теми : «Приготування пельменів» майстер проводить показ:
1.підготовки продуктів до замісу тіста пельменів;
2.замішування тіста для пельменів;
3.приготування фаршу;
4.формування пельменів;
5.варіння пельменів;
6.оформлення і відпуск готової страви;
7.дотримання правил безпеки праці та санітарно-гігієнічних вимог при
8.приготуванні пельменів.
Показ прийомів і способів виконання навчально-виробничих робіт необхідно проводити в такій послідовності:
1. Показ прийомів в нормальному темпі.
2. Показ прийомів у повільному темпі з зупинками в характерний момент, звертаючи увагу на окремі елементи.
3. Показ прийомів в прискореному темпі.
Необхідно звернути увагу на техніку безпеки при виконанні даних робіт.
Показ прийомів супроводжується демонструванням плакатів, муляжів, фотографій, поясненням і обґрунтуванням кожної дії.
Під час вступного інструктажу використовуються інструкційні картки, з допомогою яких аналізується порядок виконання вправ.
Важливим елементом вступного інструктажу є закріплення і засвоєння нового матеріалу. Учні повинні відобразити показані прийоми, повторити правила їх виконання, правила організації праці, робочих місць, безпеки праці.
Вправи учнів і поточне інструктування - головна частина уроку виробничого навчання.
Ціль - формування в учнів вмінь і навиків реалізується після вступного інструктажу, коли учні на своїх робочих місцях виконують навчально-виробничі завдання. Кожна вправа. Як і кожний урок виробничого навчання, повинні бути кроком в просуванні учнів у вивченні своєї професії.
Головна мета - поточного інструктажу, щоб учні виконували навчально-виробничі завдання з найменшою кількістю помилок.
Поточне інструктування учнів майстром проводиться індивідуально, у формі цільових обходів їхніх робочих місць.
Цільові обходи мають на меті перевірку організації робочого місця, правильності виконання прийомів, користування інструментами,
технологічними картками, дотримання правил безпеки праці та санітарно-гігієнічних вимог.
Цільовий обхід складається з декількох обходів робочих місць.
Перший обхід - майстер перевіряє, чи всі учні приступили до роботи, якщо ні, то що заважає цьому.
Під час другого обходу майстер з'ясовує правильність організації робочих місць, ступень засвоєння учнями прийомів, раціональне використання продуктів, інструментів, дотримання правил безпеки праці та санітарно-гігієнічних вимог.
Наступні обходи проводяться під час виконання учнями вправ.
Майстер зосереджує увагу на роботі кожного учня:
ь як учні просіюють борошно та підготовлюють іншу сировину для замісу тіста;
ь замішують тісто;
ь приготування фаршів;
ь формують вареники та пельменів і проводять теплову обробку.
Виявивши помилки, майстер допомагає учневі усунути їх.
Якщо ж однакових помилок припускається значна частина учнів групи, то майстрові слід провести додатковий інструктаж (колективний). Тобто зупинити роботу учнів і додатково пояснити незрозуміле. Особливу увагу треба приділяти роботі з відстаючими учнями. Але слід пам'ятати, що індивідуальна робота потрібна не тільки з слабкими учнями. Їх потребують, усі учні. До учнів, які мають відповідні здібності, ставляться підвищені вимоги.
Після закінчення виконання завдань проводиться приймання і оцінка виконаних робіт.
Критерієм оцінки якості виконання роботи є безпомилкове виконання кожного прийому і операції, а також оформлення і правила відпуску страви.
Під час перевірки і оцінювання робіт майстер ставить учням ряд запитань, щоб визначити, наскільки свідомо виконана робота, як застосовувалась навчально-технічна документація.
Оцінка робіт повинна бути об'єктивною. Не слід занижувати або завищувати оцінку за виконану роботу. Виставлені оцінки майстер обов'язково аргументує.
Підсумковою частиною уроку є заключний інструктаж. Майстер аналізує, як пройшли заняття, яких результатів досягла група і окремі учні. Вказує на помилки, порушення дисципліни. Значне місце відводиться аналізу дотримання учнями правил безпеки праці.
В кінці заключного інструктажу видається домашнє завдання, яке складається з повторення матеріалу вивченого на уроках кулінарії, а також виготовлення інструкційно-технологічних карток.
Майстер повинен вказати на підручники і посібники, по яких учні мають готувати домашнє завдання.
3.Загальні відомості про пельмені
тісто пельмені приготування
Звідки пішов пельмень по білому світу, і скільки братів по дорозі знайшов? І в наші дні, коли ця страва із святкової перетворилася в повсякденно-обідню яку можна купити в любу пору року, не трудитися з домашнім приготуванням, але є не мало господинь які готують до святкового столу пельмені.
Звідки прийшли до нашого столу пельмені, які не приїдаються за довгі століття?
У 1879 році в Нижньому Новгороді була видана брошура «Пісні про пельмені» де епіграфом стояли такі рядки: «Готов упасть я на колени перед тем, кто выдумал пельмени», в тому жартівливому стилі було написано більше 20рядків, в яких славилася ця смачна страва.
Пельмені готували ще стародавні уральці, начинку для пельменів вони готували з трьох видів м'яса - яловичини, баранини, свинини.
Для приготування пельменів добре підходять умови Східного Сибіру. При сибірських морозах пельмені здатні зберігатися цілу зиму, не втрачаючи смакові і харчові якості.
Від уральців пізніше пельмені научились готувати татари, марійці, росіяни і українці.
Таблиця 1. Інструкційно-технологічна картка пельмені відварні №1072
Назва сировини |
І порція |
ІІІ порції |
|||
брутто |
нетто |
брутто |
нетто |
||
Пельмені н/ф №1068 |
185 |
555 |
|||
Маса варених пельменів |
- 200 |
- 600 |
|||
Масло вершкове |
10 |
10 |
30 |
30 |
|
сметана |
25 |
25 |
75 |
75 |
|
Вихід з маслом з сметаною |
210 |
225 |
630 |
675 |
Таблиця 2. Інструкційно-технологічна картка пельмені московські №1068
Назва сировини |
1000 |
І порція |
ІІІ порції |
||||
брутто |
нетто |
брутто |
нетто |
брутто |
нетто |
||
Тісто для пельменів№1067 |
- 370 |
- 68 |
- 204 |
||||
Яловичина |
313 |
230 |
58 |
43 |
174 |
129 |
|
Свинина |
310 |
264 |
57 |
48 |
171 |
144 |
|
Цибуля ріпчаста |
57 |
48 |
10 |
9 |
30 |
27 |
|
Сіль |
9 |
9 |
1,6 |
1,6 |
4,8 |
4,8 |
|
Перець |
0,5 |
0,5 |
0,09 |
0,09 |
, 0,27 |
0,27 |
|
Цукор |
1 |
1 |
0,18 |
0,18 |
0,54 |
0,54 |
|
Вода |
100 |
100 |
18 |
18 |
54 |
54 |
|
Маса начинки |
640 |
118 |
354 |
||||
Вихід |
1000 |
185 |
555 |
Таблиця 3. Інструкційно-технологічна картка тісто для пельменів №1067
Назва сировини |
1000 |
ІІІ порції |
|||
брутто |
нетто |
брутто |
нетто |
||
Борошно |
700 |
700 |
142 |
||
Яйця |
1 . шт |
. 60 |
1/3 шт. |
13 |
|
Вода |
260 |
260 |
53 |
53 |
|
Сіль |
15 |
15 |
3 |
3 |
4.Технологія приготування
тісто пельмені приготування
Просіяти борошно. У воді розчинити сіль, яйця, змішати з борошном і замішувати тісто доти, доки воно не набуде однорідної консистенції. Перед формуванням тісто витримати 30-40 хв. Пельмені сформувати (5-6 г тіста - 7-8 г начинки на 1 шт.), варити в підсоленій воді при слабкому кипінні 5-7 хв.
Правила відпуску. Перед подаванням на підігріту тарілку покласти пельмені (10-15 шт. на порцію) і полити розтопленим вершковими маслом. Окремо подати сметану. Вимоги до якості
Зовнішній вигляд - пельмені мають форму вушка, міцно склеєні краї.
Поверхня гладенька, без тріщин.
Смак і запах - характерні для виробу з прісного тіста, з ароматом начинки. Колір - оболонка - від світло-сірого до світло-кремового. Консистенція - м'яка, начинки соковита. Картка послідовності технологічного процесу приготування
Таблиця 4. Пельменів
Таблиця 5. Картка послідовності технологічного процесу приготування начинки м'ясної з цибулею
Корисні поради
ь Підготовлені пельмені закладайте у підсолений окріп і варіть при відкритій кришці, щоб не розварилися. Коли пельмені спливуть, нагрівання зменшить і доведіть до готовності при помірному кипінні через 5-7 хв.
ь Обсушуйте зварені пельмені у друшляку. Обсушена поверхня пельменів не тільки не буде утримувати масло і сметану, а й просочиться ними.
ь Пельмені можна посипати дрібно нарізаною зеленю петрушки або кропу.
Таблиця 6. Типові помилки та шляхи їх попередження при приготуванні пельменів
Размещено на Allbest.ru
...Подобные документы
Використання механічного обладнання компаніями масового харчування. Товарознавча характеристика сировини. Хімічний склад пшеничного борошна. Аналіз виготовлення прісного тіста. Технологія приготування, вимоги до якості і відпуск вареників та пельменів.
контрольная работа [388,9 K], добавлен 10.04.2019Склад та функції персоналу кондитерського цеху, його основні відділення та організація робочих місць. Рецепти прісного дріжджового та листкового тіста. Технологія приготування пиріжків, вареників, пирога з яблуками та родзинками, лазаньї по-болонські.
курсовая работа [2,6 M], добавлен 26.08.2013Перелік принципів організації робочого місця кухаря. Опис технології приготування таких страв, як "М’ясо, запечене з цибулею і сиром" та торту "Прага". Аналіз санітарно-гігієнічних вимог до приготування кулінарних страв та кондитерських виробів з кремами.
курсовая работа [221,8 K], добавлен 28.11.2010Обладнання та техніка безпеки при приготуванні виробів з пісочного тіста. Основні властивості сировини, що використовується для приготування кондитерських виробів, методи визначення її якості. Складання рецептури і технологічної картки. Санітарні вимоги.
реферат [22,5 K], добавлен 23.03.2009Визначення якості борошна за органолептичними показниками. Технологія приготування вареників та пельменів із м’яса. Вимоги до якості виробів із тіста. Інвентар та механічне обладнення. Рецептура, режим замішування, ознаки готовності. Робоче місце кухаря.
курсовая работа [6,9 M], добавлен 01.09.2014Значення кондитерських виробів для харчування. Рецептура та технологія приготування дріжджових виробів у фритюрі. Особливості організації робочого місця кухаря, характеристика його інвентарю, принципи особистої гігієни, охорони праці та техніки безпеки.
дипломная работа [150,4 K], добавлен 20.05.2010Характеристика білкового тіста і виробів з нього. Організація робочих місць в кондитерському цеху. Посуд-інвентар для приготування білкового тіста і виробів з нього. Технологія приготування виробів з білкового тіста. Інструкційно-технологічні картки.
курсовая работа [8,7 M], добавлен 02.06.2010Технологічний процес приготування пісочного тіста: формування, особливості випікання та зберігання виробів. Машинний та ручний спосіб приготування пісочного тіста. Вади браку тіста і причини їх появи. Розгляд асортименту виробів. Санітарні вимоги.
реферат [2,6 M], добавлен 17.12.2013Моніторинг технології виробництва. Аналіз рецептури, асортименту та технологічного процесу приготування пельменів з підвищеною біологічною цінністю з додаванням моркви. Обґрунтування режимів обробки продуктів. Діагностика основних показників якості.
курсовая работа [97,7 K], добавлен 02.06.2011Значення перших страв у харчуванні та їх класифікація. Технологія приготування перших страв російської кухні, асортимент, вимоги до якості, правила подання. Організація робочого місця кухаря при приготуванні перших страв. Бракераж готових перших страв.
курсовая работа [1,5 M], добавлен 12.11.2014Характеристика мучних страв, їх харчова цінність. Технологічний процес виробництва пельменів. Розробка виробничої програми. Розрахунок складської групи приміщень. Охорона праці на виробничому підприємстві. Технологічна карта виготовлення пельменів.
дипломная работа [378,5 K], добавлен 11.10.2013Виробництво хлібобулочних виробів. Товарознавча характеристика сировини. Виготовлення здобних виробів. Опарний спосіб приготування тіста. Розбирання і випікання тіста. Розстоювання сформованих виробів. Температурні режими випікання здібних виробів.
дипломная работа [1,8 M], добавлен 01.01.2011Розширення асортименту борошняних кондитерських виробів. Характеристика пісочного тіста та виробів з нього. Вимоги до якості пісочного тіста, виробів з нього. Розрахунок корисної площі мийної столового посуду. Процес реалізації готової продукції.
дипломная работа [1,1 M], добавлен 07.06.2023Принципи організації кондитерського виробництва, устаткування і асортимент продукції. Вимоги до якості виробів із дріжджового листкового тіста. Особливості приготування тіста на пряники і випікання його. Технологічна схема виконання пряникового будиночка.
курсовая работа [2,8 M], добавлен 26.08.2013Історична відомість про розвиток кулінарії. Шарові тістечка. Пісочні тістечка. Заварні тістечка. Організація робочого місця. Кондитерський цех. Санітарні вимоги при приготуванні кондитерського виробу. Техніка безпеки. Для кондитерського виробу.
дипломная работа [42,2 K], добавлен 01.06.2005Товарознавча характеристика м'яса, його хімічний склад та харчова цінність. Організація робочого місця при роботі в цехах підприємства. Технологія приготування страв зі свинини. Правила та порядок приймання, зберігання молока та молочних виробів.
дипломная работа [140,8 K], добавлен 11.01.2011Збагачення борошняних кулінарних та кондитерських листкових виробів дієтичними добавками. Аналіз результатів досліджень впливу низькотемпературної обробки на життєдіяльність дріжджів у тісті. Розробка технології прісного листкового напівфабрикату.
статья [44,2 K], добавлен 07.02.2018Основні етапи виробництва хлібобулочних виробів. Приготування тіста з пшеничного борошна першого сорту на великій густій опарі. Поділ тіста на шматки. Визначення готовності батонів. Фізико-хімічні показники якості батонів. Універсальні конвекційні печі.
дипломная работа [1,1 M], добавлен 01.01.2011Основні способи приготування тіста, вплив біохімічних властивостей борошна, його сорту, виду дріжджів. Порівняльна оцінка технологій приготування тіста з пшеничного та житнього борошна, використання продуктів переробки бракованого і черствого хліба.
дипломная работа [4,2 M], добавлен 08.08.2009Основні правила та вимоги до роботи кухаря, правила його професійної етики. Технологія приготування страв комплексного обіду, товарознавча характеристика сировини, що використовується. Організація робочого місця та санітарні вимоги. Охорона праці.
курсовая работа [54,4 K], добавлен 07.12.2013