Мандри країною мистецтв
Формування знань про особливості мови музичного мистецтва. Знайомство з поняттями "вокальна музика" та "інструментальна музика". Розвиток вмінь сприймати, аналізувати та виконувати музику. Розвиток ритмічного слуху, творчих здібностей та фантазії.
Рубрика | Культура и искусство |
Вид | статья |
Язык | украинский |
Дата добавления | 15.06.2022 |
Размер файла | 18,6 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
Конспект уроку з музичного мистецтва
На тему «Мандри країною мистецтв» проведеного у 1-х класах
Хлабистіна Ярослава Руслановича студента-практиканта 41-ї групи гуманітарного факультету зі спеціальності «Музичне мистецтво»
Тема семестру: Загадки художніх мов
Мета:
навчальна: формувати знання про особливості мови музичного мистецтва, познайомити з поняттями «вокальна музика» та «інструментальна музика»; формувати вміння сприймати, аналізувати та виконувати музику;
розвивальна: розвивати ритмічний слух, творчі здібності, фантазію, емоційність учнів;
виховна: виховувати інтерес і любов до мистецтва, естетичний смак.
Предметна компетентність: вчити сприймати музичні твори та висловлювати свої враження; вчити розрізняти пісні; сприяти формуванню вокально-хорових навичок, на прикладі, пісні Л. Соболевська «Зима-Зимонька»; розширювати уявлення про емоційний зміст музики, вчити працювати в команді; розвивати допитливість, розвивати уяву, уміння імпровізувати, виховувати емоційне ставлення до музики; виховувати інтерес до творчості митців.
Міжпредметна естетична компетентність: познайомити з поняттями «вокальна музика» та «інструментальна музика», сповненої розмаїттям звуків.
Формувати на уроці ключові компетентності Нової Української Школи:
Загальнокультурну: формувати знання про особливості мови музичного мистецтва, виявляти особистісно-ціннісне ставлення до мистецтва і формування духовно моральної якості, уміння вчитись сприймати мету поставлену вчителем і відповідно до неї виконувати необхідні дії, контролювати і оцінювати свої результати.
Здоровязбережувальну: формувати правильну співочу поставу, підтримувати сприятливий емоційний стан, настрій.
Соціальна: виявляти ініціативу.
Громадянська: усвідомлювати свою приналежність до певного соціально-культурного середовища.
Спілкування рідною/державною мовою: обговорення, аналіз музичних творів; робота у групах на уроці;
Основні компетентності у природничих науках і технологіях: відтворення музичних звуків;
Інформаційно-цифрова компетентність: використання сучасних цифрових технологій для пізнання та творення мистецтва;
Компетентність уміння вчитися впродовж життя: імпровізація дій у різних ситуаціях;
Очікувані результати:
Знаннєвий компонент:
Учні: ознайомлені з поняттями «вокальна музика» та «інструментальна музика»;
Діяльнісний компонент:
Учні: сприймають пісню українська народна пісня в обробці М. Леонтовича «Щедрик» у вокальному та інтрументальному виконанні; Фелікс Мендельсон «Танець клоунів» з концертної сюїти «Сон літньої ночі»; висловлюють власні враження.
характеризують твори: українська народна пісня в обробці М. Леонтовича «Щедрик» у вокальному та інтрументальному виконанні; Фелікс Мендельсон «Танець клоунів» з концертної сюїти «Сон літньої ночі»;
виконують поспівку: в відповідному настрої та характері, тримають вокальну поставу.
виявляють ініціативу щодо відтворення пісні Л. Соболевська «Зима-Зимонька». вокальний музика інструментальний ритмічний
Ціннісний компонент:
Учні: визначають власні емоції від сприйняття творів, які пролунали на уроці; виявляють здатність злагоджено співпрацювати.
Музичний матеріал: українська народна пісня в обробці М. Леонтовича «Щедрик» у вокальному та інтрументальному виконанні; Фелікс Мендельсон «Танець клоунів» з концертної сюїти «Сон літньої ночі»; Л. Соболевська «Зима-Зимонька».
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Організаційний момент.
Вітаю вас, дорогі першокласники, на уроці музичного мистецтва.
Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.
Слайд 2
Сьогодні ми помандруємо чарівною країною мистецтв. Щоб потрапити туди, нам не знадобляться ані валізи з речами, ані квитки на потяг чи літак. Для цього лиш потрібно уважно слухати музику і помічати красу навколо себе. Тож рушаймо.
Слайд 3
Вивчення нового матеріалу. Розповідь про мистецтво.
Нас оточує багато видів мистецтв: музика, образотворче мистецтво, хореографія, література, театр, кіно. Кожен вид мистецтва має свою особливу мову, за допомогою якої воно розповідає нам про природу, життя людей. Музика промовляє до нас мовою звуків, образотворче мистецтво - мовою кольорів та ліній, література - словом. Завдяки цьому мистецтво викликає у нас емоції, змушує радіти та сумувати, дарує різноманітні відчуття та враження.
Ви вже знаєте, що музику можна виконувати голосом або на музичних інструментах. Музику, яку співають, називають вокальною, а ту, що виконують на інструментах - інструментальною.
Слайд 4
Сприймання та інтерпретація музичних творів. Українська народна пісня в обробці М. Леонтовича «Щедрик» у вокальному та інструментальному виконанні.
Послухайте фрагменти відомої вам української народної пісні «Щедрик» і розпізнайте вокальну та інструментальну музику.
Яка музика звучала першою? Спочатку прозвучала інструментальна, а потім - вокальна музика.
Бесіда про цирк.
Сьогодні ми поговоримо про ще один захоплюючий вид мистецтва, який люблять і дорослі, і діти.
Слайд 5
Придумайте і заспівайте мелодію до вірша Олени Полянської. Який буде її настрій? Сумний чи веселий? Поясніть.
Радість для малечі - Цирк - на цілий вечір!
Ось арени коло І веселий клоун, Тигри і жонглери, Фокусники й леви, Міми, акробати…
Цирк - дитинства свято!
Чи були ви колись у цирку? Чи сподобалось вам там? Що найбільше запам'яталося і вразило? Циркова вистава дарує нам свято, радість і багато позитивних емоцій. З усіх циркових артистів діти, напевно, найбільше люблять клоунів.
Слайд 6
Композитор Фелікс Мендельсон написав «Танець клоунів» з концертної сюїти «Сон літньої ночі»
Слухання твору «Танець клоунів» Ф. Мендельсона Прозвучала вокальна чи інструментальна музика? Як вона «розповіла» про клоунів? Що ти знаєщ про цирк?
Слайд 7
Доповни свою розповідь за картинками.
Висловіть власне ставлення до клоунів.
Слайд 8
Вокально-хорова робота. Виконання пісні Лесі Соболевської «Зима-зимонька».
А зараз пропоную вам пригадати зимову пісеньку «Зимонька-зима» і виконати її з рухами.
Слайд 9
Ритмічна вправа.
Чи пам'ятаєте, як ми називаємо довгі та короткі звуки. Довгі - «та», а короткі - «ті-ті». Приготуйте долоньки та виконайте ритмічну вправу.
Introduction to Rhythm Reading: Stage One
Слайд 10
Підсумок уроку.
Наш урок завершується.
Пригадайте, як називають вид мистецтва, що розмовляє мовою звуків? (Музичне мистецтво)
Чи пам'ятаєте ви, як називається музика, яку виконують голосом? (Вокальна)
Як називають музику, що виконують на інструментах?
(Інструментальна)
В чому різниця між вокальною та інструментальною музикою?
Дякую всім за увагу. Бажаю вам гарного настрою. До зустрічі.
Размещено на Allbest.ru
...Подобные документы
Храм Аполлона в Ефесі, архітектура. Скульптура як важлива складова частина мистецтва, відомі представники. Стан та розвиток живопису у Стародавній Греції. Вазопис як провідний напрямок мистецтва. Театр Даоніса, особливості будови. Музика, хоровий спів.
презентация [3,2 M], добавлен 24.09.2013Духовний розвиток І. Франко - письменника, вченого і громадського діяча. Музичне обдарування, відчуття пісні як діалектичного поєднання творчих зусиль і здібностей колективу й особи. Українознавчий аспект дослідження поетом українських народних пісень.
реферат [56,2 K], добавлен 18.11.2010Народні інструменти та інструментальна музика як складова частина духовної культури Рівненського Полісся. Різновиди глобулярної флейти у вигляді тварин, птахів, людей. Музикування, характерне для пастушої культури. Види поліських традиційних ансамблів.
презентация [2,1 M], добавлен 28.08.2019Характерні особливості загальнослов’янської культури, історичний огляд та передумови їх формування, відображення в танцювально-музичній сфері. Специфіка танцювальної музики слов’янських народів на прикладі української коломийки, її структура та значення.
контрольная работа [23,4 K], добавлен 13.12.2015Побут, звичаї, релігія у давніх слов’ян. Християнство і розвиток просвітництва у Київській Русі. Суспільно-політичні й історичні обставини розвитку української культури XIV-ХХ ст. Ідеї ренессансу в Україні, музика та театр. Кирило-Мефодіївське товариство.
шпаргалка [348,4 K], добавлен 02.01.2012Унікальність мистецтва Стародавньої Індії та соціально-економічні чинники, які вплинули на розвиток цього мистецтва: архітектуру, живопис, музику. Економіка і суспільний лад. Розвиток ремісничого виробництва та сільського господарства в Стародавній Індії.
реферат [1,3 M], добавлен 03.10.2014Умови культурно-національного відродження України середини XIV ст., його зв'язок із спадщиною і традиціями Київської княжої держави і Європейського мистецтва. Театральне життя на українських землях доби Ренесансу; музика, пісенна творчість, хори, думи.
реферат [23,4 K], добавлен 28.12.2011Українська професійна музика. Народна пiсенна творчiсть. Перехiд України пiд протекторат Росiї та його наслiдки. Театралізація обрядових і хороводних пісень. Розвиток мистецтва, живопису, архітектури, будівництва, літератури, друкарства, науки, зодчества.
курсовая работа [70,4 K], добавлен 17.01.2017Зародження і становлення кобзарства. Кобзарі й лірники – особлива елітна частина українського народу. Особливості звичаїв і традицій, кобзарського середовища. Особливе ставлення до музичного інструменту. Творчість Т. Шевченка. Історія знищення мистецтва.
методичка [32,8 K], добавлен 15.10.2014Проблеми окремих ланок української національної культури та мистецтва. Рівні взаємодії у культурі. Особисті контакти та взаємозацікавленння. Ступінь особистих творчих стимулів. Взаємне проникнення принципів мислення, притаманного музиці та живопису.
реферат [41,9 K], добавлен 15.01.2011Розвиток культурної спадщини Прибузького краю. Дослідження популярності танцювального мистецтва на Півдні України. Показ національного характеру народу за допомогою танцю. Використання кубанської фантазії на теми південноукраїнських козацьких мелодій.
статья [21,2 K], добавлен 24.11.2017Етапи розвитку української культурологічної думки ХХ ст. Складнощі формування національної культурологічної школи. Архітектура і образотворче мистецтво барокової доби в Україні. Культура України в 30-40-х роках ХХ ст. Розвиток мистецтва у період війни.
контрольная работа [36,7 K], добавлен 21.02.2012Зародження і становлення театрального мистецтва в Україні. Розвиток класичної драматургії. Корифеї українського театру. Аматорський рух, його особливості та цікаві сторони. Заснування драматичної школи в Києві. Український театр в часи незалежності.
реферат [31,3 K], добавлен 09.03.2016Поняття та особливості гончарного виробництва. Аналіз виникнення даного типу мистецтва на Чернігівщині. Основні характерні риси гончарних осередків Полісся та на Чернігівщині, їх відмінні особливості та головні фактори, що спровокували розвиток.
курсовая работа [27,6 K], добавлен 26.10.2010Характеристика польської культури XIV - першої половини XV сторіччя. Письменники Польського Відродження та розквіт польської літератури. Особливості і стилі архітектури, розвиток скульптури, музичного мистецтва. Історія розвитку польської науки.
курсовая работа [59,6 K], добавлен 06.07.2012Характеристика особливостей музичного мистецтва Індії. Визначення понять рага і тал. Ознайомлення з національними індійськими танцями. Аналіз специфіки інструмента бансурі. Дослідження стилів класичного танцю: катхак, одіссі, бхаратнатьям, маніпурі.
презентация [8,8 M], добавлен 20.03.2019Жанри театральної музики, особливості симфонії та інструментального концерту, відомі композитори, що творили в цих жанрах. Опера як художнє поєднання вокальної та інструментальної музики, поезії, драматургії, хореографії та образотворчого мистецтва.
презентация [1,5 M], добавлен 26.11.2013Розвиток декоративного мистецтва від часу його виникнення до кінця ХХ століття. Різновиди народного декоративного мистецтва, що переважають на Галичині, їх художні особливості, порівняльний аналіз в системі загальноукраїнського народного мистецтва.
дипломная работа [129,2 K], добавлен 23.07.2009Художній розвиток у середні віки. Головні представники патристики. Соціальна утопія християнства. Ретельно розроблена символічна мова мистецтва. Релігійне ставлення до мистецтва. Як зробити мистецтво дохідливим та зрозумілим кожному простолюдину.
реферат [22,5 K], добавлен 19.03.2009Початок життєвого та творчого шляху Тараса Григоровича Шевченко, розвиток його художніх здібностей. Період навчання у Академії мистецтв, подальша творча і літературна діяльність. Участь видатного українського художника та поета у громадському житті.
презентация [1,2 M], добавлен 02.02.2015