Безпека пішохода

Поглиблення знань учнів про правила дорожнього руху. Формувати вміння і навички правильної поведінки під час очікування громадського транспорту, посадки і висадки з нього, дій при ДТП. Закріплення порядку надання першої медичної допомоги постраждалому.

Рубрика Безопасность жизнедеятельности и охрана труда
Вид лабораторная работа
Язык украинский
Дата добавления 27.12.2013
Размер файла 2,2 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Лабораторна робота

Безпека пішохода. Види пішохідних переходів. Дорожня розмітка. Перехід багато смугової дороги. Безпека на зупинках громадського транспорту. Безпека пасажира. Правила користування громадським транспортом. Етика пасажира. Поведінка пасажира при ДТП

Мета:

Освітня. Поглибити знання учнів про правила дорожнього руху, види дорожнього руху, ознайомити з поняттям “громадський транспорт”; розкрити небезпеки, які можуть спіткати пасажирів при недотриманні правил дорожнього руху.

Розвиваюча. Формувати вміння і навички правильної поведінки під час очікування громадського транспорту, посадки і висадки з нього, дій при ДТП; закріплювати вміння переходити вулицю після висадки з транспорту та надавати першу медичну допомогу.

Виховна. Виховувати у дітей слухняність, обережність і відповідальність на дорогах. Дотримуватись етики у громадських транспортах.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: Підручник для 5-го кл. загальноосв. навч. закл. / І.Д. Бех, Т.В. Воронцова, В.С. Пономаренко, С.В. Страшко. -- К.: Видавництво «Алатон», 2013. -- 180 с., наочність.

Поняття та терміни: громадський транспорт

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

називати чотири види пішохідних переходів та знаки, якими їх позначають;

пояснювати різницю між двосмуговою і багатосмуговою дорогою;

визначати кількість смуг на дорозі за допомогою дорожніх знаків, дорожньої розмітки та на око;

розпізнавати дорожню розмітку («зебру», осьову лінію й острівці безпеки) і пояснювати її значення;

називати найбезпечніші місця в салоні автотранспорту;

розпізнавати дорожні знаки, якими позначають зупинки громадського транспорту, і пояснювати інформацію, яку вони надають;

називати щонайменше дві небезпеки, які можуть виникнути на зупинках;

пояснювати, чому небезпечно переходити дорогу на зупинці;

демонструвати вміння переходити дорогу з обмеженою оглядовістю у разі крайньої необхідності;

демонструвати вміння здійснювати посадку в трамвай, який зупиняється посеред дороги.

Хід уроку

І. Організаційний момент

- Добрий день! Староста, відмітьте хто відсутній на уроці?

ІІ. Актуалізація опорних знань

З наведених літер скласти слова, які є основними фізичними якостями людини:

ласи - (сила)

идкшвість - (швидкість)

валтривиість - (витривалість)

кучгність - (гнучкість)

нритспість -(спритність)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

У початкових класах ви ознайомились з деякими вимогами Правил дорожнього руху, навчився правильно переходити дорогу.

1. Як називаються ділянки дороги або спеціальні споруди, призначені для переходу на інший бік вулиці?

2. Які бувають пішохідні переходи?

3. Якими знаками їх позначають?

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

На сьогоднішньому уроці ми повторимо правила дорожнього руху, дізнаємося про безпеку пасажирів громадського транспорту та розглянемо види ДТП.

V. Вивчення нового матеріалу

У початкових класах ти ознайомився з деякими вимогами Правил дорожнього руху, навчився правильно переходити дорогу.

Як називаються ділянки дороги або спеціальні споруди, призначені для переходу на інший бік вулиці?

Які бувають пішохідні переходи (мал. 1)?

3. Якими знаками їх позначають?

Мал. 1

Робота з підручником: учні опрацьовують С. 21 підручника та складають речення:

а) Дороги, ...

б) ... дві смуги, ...

в) ... називають багатосмуговими.

г) ... які мають більш як ...

Особливої уваги від пішохода вимагає багатосмугова дорога - дорога, якою транспортні засоби рухаються в кілька рядів.

При переході багатосмугової дороги слід користуватися наступними правилами:

Якщо дорога регулюється світлофором:

Переходьте лише на зелене світло світлофора.

Якщо не встигаєте перейти всі смуги, зупиніться на осьовій лінії або острівці безпеки.

Дочекайтеся наступного зеленого сигналу і закінчіть перехід.

Якщо дорога не регулюється світлофором:

Перш ніж розпочати перехід, зупиніться, прислухайтеся, уважно огляньте дорогу.

Подивіться ліворуч і переходьте тоді, коли транспорту немає або він дуже далеко.

Обов'язково зупиніться на осьовій лінії або острівці безпеки, прислухайтеся, подивіться праворуч і уважно огляньте дорогу.

Продовжуйте переходити дорогу тоді, коли транспорту немає або він дуже далеко.

Щоб оцінити відстань до автомобілів, що рухаються по смугах, зверніть увагу на опори електромереж. Відстань між ними - 50 м. Безпечною для переходу є відстань 100-150 м, тобто машина повинна бути за 2-3 опори від тебе.

Слід враховувати також швидкість наближення автомобілів по смугах. Якщо машина їде дуже швидко, краще почекати, поки вона проїде. Потім починати перехід.

- Як ви гадаєте, що таке громадський транспорт? Які види транспорту відносяться до громадського?

Давайте складемо схему “Громадський транспорт”

Дорога до школи для багатьох починається із зупинок. Вони є всюди, де їздять автобуси, тролейбуси, трамваї чи маршрутні таксі. Зупинки позначають спеціальними дорожніми знаками.

1. Розглянь знаки. Визнач для кожного з них назву зупинки, вид транспорту і номер маршруту. Наприклад, а: назва зупинки - «Завод “Алмаз”»; вид транспорту ~ автобус; номер маршруту - 26.

2. Пригадай, що написано на знаках зупинок, якими ти користуєшся?

Робота в групах:

Об'єднання у чотири групи (тролейбус, автобус, маршрутне таксі, метрополітен).

Можна використати зображення цих видів транспорту, розрізані у формі пазлів (пазли -- за кількістю учасників).

Завдання групам: назвати переваги і недоліки певного виду транспорту Обговорення і доповнення результатів.

В переповнено транспорті.

На мал. 2 зображено речі, які у переповненому транспорті можуть стати небезпечними.

Мал. 2

1. Поясніть, чому можуть бути небезпечними в переповненому транспорті:

а) черевики на високих підборах;

б) довгий шарф;

в) крислатий капелюх;

г) рюкзак, санчата, лижі.

2. Обговоріть, яке взуття, одяг і речі треба одягати чи брати з собою, якщо передбачається поїздка в переповненому транспорту. Обговоріть і запишіть поради тим, хто наважиться їхати у переповненому автобусі. Оформіть ці поради у вигляді пам'ятки.

3. Прочитайте наведені твердження. Поясніть, чому погоджуєтесь або не погоджуєтеся з ними.

Не можна відволікати водія під час руху.

У громадському транспорті треба поступатися місцем інвалідам, людям похилого віку і пасажирам з дітьми.

В автобусі можна їздити і без квитка.

У транспорті не можна штовхатись і бешкетувати.

Під час руху слід триматися не за поручень, а за пасажира, який стоїть поруч.

До виходу треба готуватися заздалегідь, ввічливо запитуючи людей у проході, чи виходять вони на наступній зупинці.

Складіть пам'ятку про правила поведінки у транспорті.

Мозковий штурм. Запишіть поради для тих, хто збирається їхати в переповненому автобусі.

Об'єднайтесь у три групи за темами:

група 1 - етика пасажира;

група 2 - у переповненому транспорті;

Набуваємо практичних умінь:

Навчись приймати положення, які під час аварії є найбезпечнішими:

а) таке положення найкраще приймати при лобовому зіткненні, нагни голову, обхопи її руками, уприся ліктями в передає сидіння;

б) при ударі ззаду треба встигнути зісковзнути вниз, упертися головою в спинку свого сидіння, а ногами -- у спинку переднього сидіння;

в) таке положення є найбезпечнішим при боковому зіткненні: ногами упрись у підлогу, а руками міцно тримайся за переднє сидіння, сховавши між ними голову.

За допомогою блок-схеми, що на сторінці 38, дай відповіді на запитання:

1. Що найперше слід зробити, побачивши в салоні автобуса вогонь або відчувши запах диму?

2. Як захиститися від отруйних газів?

3. Як вибратися з салону, якщо двері не відчиняються?

4. Яку шибку легше розбити -- лобову чи бокову?

5. Чим треба скористатися для надання першої допомоги постраждалим?

VІ. Закріплення знань учнів.

Робото з класом, бесіда

- Уяви, що друг пропонує тобі перейти дорогу небезпечним маршрутом. Які можливі наслідки такого рішення? Переконай друга не робити цього.

Підготуйте відповідну сценку і покажіть її у класі.

А тепер послухайте таку історію:

“Осінь. Цілий день іде дощ, але Василькові треба до бібліотеки. Прихопивши парасольку, він вийшов на вулицю. Дощ гучно тарабанив по парасольці, заглушуючи всі інші звуки. Хлопчик озирнувся довкола. Машин не було поблизу видно. Опустивши парасольку, він рушив через дорогу. Раптом почувся різкий звук автомобільного сигналу і гальм. Він побачив, як автомобіль на мокрій дорозі розвернуло задом наперед. На щастя, ніхто на постраждав.”

- Як ви думаєте, чого не врахував Василько? (дощ зменшив оглядовість і заглушив звук автомобіля, що наближався)

- Що може заважати побачити або почути наближення транспорту? (транспорт, який стоїть на дорозі, зменшує оглядовість. Шум літака, потяга, іншого транспорту на дорозі заглушує звук)

- Як ви думаєте, де найнебезпечніше переходити дорогу: на перехресті, на зупинці, на відкритій ділянці дороги? (найбільша кількість ДТП трапляється на зупинках, адже транспорт, який стоїть, зменшує оглядовість).

Об'єднання у чотири групи. Рольова гра «Поведінка на зупинці», 10 хв.

Перша група -- розігрує сценку про небезпеку очікування транспорту на краю тротуару.

Друга -- демонструє, чому небезпечно обходити автобус спереду і як це слід робити, якщо немає іншого виходу.

Третя -- пояснює небезпеки при обході автобуса ззаду і показує, як це слід робити у разі крайньої необхідності.

Наголосіть!

Небезпечно обходити транспорт, який стоїть на дорозі! Краще дочекатися, коли він поїде, або перейти дорогу в безпечному місці.

Четверта -- показує, як здійснюється посадка і висадка з трамвая, колії якого прокладено посередині дороги.

VІІ. Підсумок уроку.

Отже, про що ми дізналися на сьогоднішньому уроці?

Що таке громадський транспорт?

Як треба себе поводити в громадському транспорті?

Якими правилами треба користуватися при переході багато смугової дороги?

VІІІ. Пояснення домашнього завдання

- Опрацювати §3-5

- Дати відповіді на запитання.

- Опрацювати робочий зошит.

- Робота в групах Розробити плакат «Види пішохідних переходів»

Додатки

дорожній рух громадський транспорт

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

  • Правила безпечної поведінки учасників дорожнього руху. Причини дорожньо-транспортних пригод та травматизму. Характеристика учасників дорожнього руху: пішохода, водія, пасажира та погонича тварин. Склад вулиці: проїзної частини, узбіччя та тротуару.

    реферат [17,7 K], добавлен 15.07.2010

  • Класифікація та типи травм, розробка стратегії надання першої медичної допомоги потерпілому. Перша допомога при ранах і кровотечах, опіках, укусах тварин та комах, отруєннях, шоковому стані. Порядок проведення рятівних заходів та оцінка їх ефективності.

    контрольная работа [34,5 K], добавлен 17.02.2015

  • Правила техніки безпеки при ручній обробці деревини та під час роботи на деревообробному устаткуванні. Надання першої медичної допомоги під час нещасного випадку. Техніка безпеки, санітарія і протипожежні заходи під час роботи на токарних верстатах.

    реферат [23,1 K], добавлен 14.10.2010

  • Бесіди з дітьми про безпеку життя. Правила та організація дорожнього руху. Правила безпеки при переході вулиці. Види дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Правила пожежної безпеки у вашому домі. Правила поведінки під час пожежі. Запобігання отруєнь.

    учебное пособие [33,8 K], добавлен 20.05.2008

  • Електротравми на виробництві. Ураження електричним струмом. Швидкість відділення ураженого від струму. Способи штучного дихання. Основні етапи надання допомоги при ураженні людини електричним струмом. Надання першої допомоги до прибуття лікаря.

    контрольная работа [255,8 K], добавлен 09.06.2013

  • Характеристика потенційної небезпеки життєдіяльності людини. Порядок поведінки при лісових пожежах та надання першої медичної допомоги при опіках. Характеристика вибухів на виробництві, їх причини та наслідки. Побудування протирадіаційного укриття.

    контрольная работа [20,7 K], добавлен 24.02.2010

  • Робота по запобіганню надзвичайних ситуацій і зменшенню їх негативних наслідків. Фізіологічні критерії здоров'я. Нові види небезпек, що породжуються науково–технічним прогресом: електромагнітне і лазерне випромінювання. Надання першої медичної допомоги.

    реферат [34,0 K], добавлен 22.12.2011

  • Вимоги безпеки в організації будівництва. Безпечна експлуатація будівельного оснащення. Безпека будівельно-монтажних робіт. Санітарно-побутове забезпечення, пожежна безпека працюючих, організація першої допомоги потерпілим на будівельному майданчику.

    реферат [50,5 K], добавлен 19.11.2009

  • Особливості впливу електричного струму на організм людини, біологічна та механічна його дія, класифікація електротравм. Надання першої долікарської допомоги при ураженні електричним струмом. Вимоги до техніки безпеки при роботі з електромережами.

    реферат [16,9 K], добавлен 02.12.2010

  • Служба охорони праці на підприємстві. Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві. Сфера дії Закону про охорону праці. Права працівників на охорону праці під час роботи. Надання першої медичної допомоги. Відшкодування шкоди працівникові.

    курс лекций [101,9 K], добавлен 11.02.2010

  • Сутність раціональних умов життєдіяльності людини. Небезпеки в сучасному урбанізованому середовищі. Управління та контроль безпеки населення України. Атестація робочих місць за шкідливими виробничими чинниками. Надання першої долікарської допомоги.

    реферат [110,6 K], добавлен 25.10.2011

  • Теоретичні основи безпеки життєдіяльності та ризик як оцінка небезпеки. Фізіологічні особливості організму та значення нервової системи життєдіяльності людини. Запобігання надзвичайних ситуацій та надання першої долікарської допомоги потерпілому.

    лекция [4,7 M], добавлен 17.11.2010

  • Поняття та причини хімічних опіків як ушкоджень тканин, що виникає під дією кислот, лугів, солей важких металів, їдких рідин і інших хімічно активних речовин. Класифікація по тяжкості і глибині поразки, типи, порядок і правила надання першої допомоги.

    презентация [521,8 K], добавлен 14.10.2014

  • Розробка методики визначення вогнегасної ефективності та подачі газоаерозольної суміші. Опис установки для подачі вогнегасної суміші. Гасіння пожеж газоаерозольними сумішами. Правила безпеки праці та надання першої допомоги при нещасних випадках.

    дипломная работа [88,1 K], добавлен 25.07.2015

  • Правильно подана допомога скорочує час спеціального лікування, сприяє швидшому загоєнню ран і частіше - рішучий момент при врятуванні життя потерпілого. Перша допомога при кровотечі. Перша допомога при укусах скажених тварин, отруйними зміями і комахами.

    реферат [26,9 K], добавлен 24.03.2009

  • Інтоксикація та смерть унаслідок укусів змій. Клінічна картина токсичної дії зміїної отрути, перша допомога та профілактика. Класифікація комах, способи уникнення їх укусів та надання першої допомоги. Укуси морських риб та перша допомога при них.

    реферат [47,5 K], добавлен 27.03.2012

  • Навколишнє середовище: біосфера, біологічний кругообіг, біогеоценоз, тропосфера, стратосфера. Основні причини травматизму. Психологічні чинники небезпеки. Стан повітря України. Аварії з викидом радіоактивних речовин. Надзвичайні ситуації мирного часу.

    курс лекций [4,8 M], добавлен 14.04.2014

  • Натурні дослідження на нерегульованому перехресті. Технічні засоби організації руху, їх види. Дислокація, характеристика та способи встановлення дорожніх знаків. Види та аналіз конфліктних точок. Структура світлофорного циклу та розрахунок його елементів.

    курсовая работа [3,7 M], добавлен 12.01.2013

  • Небезпеки природного, техногенного та соціально-політичного характеру. Поради, що допоможуть залишитися у безпеці, у разі отримання штормового попередження. Радіоактивний вплив на організм людини. Захист людини від ядерного впливу. Техногенні небезпеки.

    доклад [23,4 K], добавлен 15.10.2016

  • Шляхи подолання паніки масової та індивідуальної. Правила поведінки під час руху агресивного натовпу, психологія його мислення. Фактори виникнення та механізми розвитку паніки. Успішна евакуація з території. Розрахунок довжини та ширини виходів.

    реферат [35,8 K], добавлен 18.05.2012

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.