Технічні розрахунки протяжки

Розрахунок протяжки та її особливості. Розрахунок тангенціального різця. Розробка розрахункового ескіза деталі. Вибір конструктивних/габаритних розмірів фасонного різця. Розрахунок черв'ячної фрези. Евольвентна циліндрична передача та її характеристика.

Рубрика Производство и технологии
Вид курсовая работа
Язык украинский
Дата добавления 10.12.2016
Размер файла 54,3 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

1. Розрахунок протяжки

Початкові дані. 1. Протягувана заготівка: матеріал сталь 50; твердість на операції протягування НВ 170-229; стан після відпалу, внутрішній діаметр шліців d=13H7+0,025; зовнішній діаметр шліців D = 16H12+0,25; ширина шліцьових западин

b = 3.5H8+0,076; число шліців z=6; розмір фаски 0,3X45°, параметр шорсткості поверхонь: Ra=2,5 мкм по d, Rz=20 мкм по b, Rz=20 мкм по D, довжина протягування l=20мм.

Верстат: горизонтально-протяжний, мод. 7Б510; тягова сила Q-100000 Н; максимальна довжина ходу штока Lmax=1250 мм, діапазон робочих швидкостей 1-9 м/мін, стан задовільний.

Виробництво великосерійне.

Порядок розрахунку.

1. Групу оброблюваності встановлюємо по табл. Ш додатку. Сталь 50 з НВ 170-229 відноситься до 1-й групі оброблюваності

Групу якості встановлюємо для кожної поверхні щліцьового отвору окремо по табл. П2 додатку. Оскільки центрування проводиться по внутрішньому діаметру d=13H7 і параметром шорсткості поверхні виступів Ra=2,5 мкм, то група якості поверхні виступів 2-а, бічних сторін і поверхонь западин 3-а.

За матеріал робочої частини протяжки (перехідний конус, передня направляюча, ріжуча частина, що задня направляє і задній хвостовик) приймаємо швидкорізальну сталь Р6АМ5 по табл. ПЗ .додатка.

4. Конструкцію протяжки приймаємо цільною. Конструкцію хвостовика

і розміри приймаємо по ГОСТ 4044-70 (або по табл. П4 додатка). Діаметр переднього хвостовика D=12 мм

Силу, допустиму міцністю переднього хвостовика, розраховуємо по формулі

Рхв = [у]р · Fоп

, прийнявши площу небезпечного перізу Fоп = 50,3 мм2 по табл. П4 додатка і напруга, що рекомендується, при розтягу [у]р=400 МПа;

Рхв== 400·50,3 = 20120 Н.

5.Передні і задні кути зубів протяжки вибираємо по табл. П5 додатка.

Передній кут чорнових і перехідних зубів г=20°, чистових і калібруючих г= 20°. Задній кут чорнових і перехідних зубів бо = 30, чистових бч=2°, калібруючих бк=1°. Допуски на передні і задні кути по ГОСТ 9126--76. протяжка фасонний фреза черв'ячний

6.Швидкість різання встановлюємо по табл. П6 додатка для шліцьової частини, яка має найвищу групу якості (2-у), v = 7 м/хв. Ця швидкість входить в діапазон швидкостей верстата.

7.Визначаємо подачу чорнових зубів по середній напрацювання між двома відмовами (по табл. П7 додатка). Спочатку встановлюємо напрацювання чистової частини при S = 0,02 мм і v == 7 м/хв: T = 73 м. Для чорнових зубів при V = 7 м/хвта T = 76 і S = 0,25 мм на зуб на сторону. Напрацювання з урахуванням поправочних коефіцієнтів, прийнятих по табл. П18 додатка, складає

Tм.н=73·0,8·1·1·1·1·1 =58,4 м.

Для частини призначеної для обробки поверхні 2-й групи якості, подачу чорнових зубів обмежуємо рекомендаціями табл. П17 додатка: для v=7 м/хв поверхности 2-й групи якості S = 0,15мм.

8. Визначаємо глибину стружечної канавки по формулі h=1.1283v(K·ls·Szc)

де ls - сумарна довжина протягуваних ділянок, мм

Прийнявши заздалегідь коефіцієнт поміщаемості К=2,5 згідно рекомендаціям методики.

.

По табл. П19 додатка приймаємо найближчу більшу глибину стружечної канавки h = 3. Глибину стружечної канавки, допустиму жорсткістю протяжки (діаметр перетину по дну стружечної канавки <40 мм), визначаємо по формулі

hж=0,2Do

для шліцьових hж=0,23·13=3 мм.

З табл. П19 додатка приймаємо найближчу меншу по відношенню до розрахункової глибину h = 3 мм для всіх частин протяжки.

Оскільки глибина стружечної канавки для фасочних і шліцьових зубів прийнята з умови жорсткості протяжки, то для розміщення стружки в стружечній канавці зменшуємо подачу по формулі

Szo=0.785h2ж/(K·ls)

Szo=0,785· 32/(2,5·20)=0,14мм.

9.Знаходимо крок чорнових зубів t0 і число одночасно працюючих зубів Zр. Крок чорнових зубів приймаємо по табл.П19 додатку як найменшим з тих, що всіх є і відповідним даній глибині стружечної канавки h = 3 мм : t0=7 мм. Решта елементів профілю: b = 2,3 мм; г=1.5 мм; R=5 мм

Число одночасно працюючих зубів розраховуємо по формулі

Zр =lmax/to+1

Zр =20/7+1=4

10.Определяем максимально допустиму силу різання Pmaх. Принимаем Pmaх як найменшої з трьох сил: Рст, Рхв і Роп:

Рст=0,8·Q

Рст=0,8·100000= 80000 Н.;

Рхв= 20120 Н (див. п. 4).

Величину Ро.п визначаємо по формулі

Ро.п= Eо.п·[у]p

де Eо.п =0,785 · (Do-2h)2, прийнявши [у]p= 400 МПа

Ро.п =0,785 (13 - 2 · 2.5)2 · 400= 15386 Н.

Отже, приймаємо Рmах = Ро.п = 15386 Н.

11.Визначаємо число зубів в групі Zc по формулі

для кожної частини протяжки роздільно, підставивши у формулу замість Bmax значення Вфmах, і Вшmах. Максимальну довжину ріжучих кромок на фасочних зубах визначаємо приблизно по формулі

Вфmах =b+2c:

Вфmах =3.5+ 2 ·0.3=4.1 мм.

Максимальна довжина ріжучих кромок на шліцьових зубах

Втax = bmax = 3.518 мм.

Питому силу різання q0 у формулі визначаємо з табл. П20 додатка: для г = 20° і SZ0=0,14 мм q0 = 268 Н/мм; поправочні коефіцієнти знаходимо по табл. П21 додатка: KРм=1; KPр=1; КРк=1;КPо=1 для СОЖ, прийнятої по табл. П18 додатка

Приймаємо: Zc.ф. = 2; Zc.ш = 2.

12. Розподіляємо припуск між різними частинами і зубами протяжки. Припуск на фасочну частину визначаємо по формулі

Aф =Dф -dmin

, де Dф знаходимо по формулі

D =DE +0.4

, а діаметр кола DE, проходящий через точку перетину початкових профілів фаски і прямобічного паза, по формулах

sinл=(b+2c)/d

DE=b/ sinлE

sinл=(3,518+2·0,3)/13,025=0,316 л=18,43є

лЕ=15є

DE=3,518/ sin15є=13,6мм.

Аф=14-13=1 мм.

Пріпуск на шліцьову частину знаходимо по формулі

Аш= Dmax-Dш1, а діаметр першого шліцьового зуба Dml по формулі

Dml =DE+2Szo

Dml =13.6+2·0.14=13.88мм.

Аш= 16.25-13.88=2.37 мм.

Припуск на чорнові шліцьові зуби визначаємо по формулі

Ашош-(Аш.пш.ч)

в якій Ашп = 0,18 мм з табл. П23 додатка, Ашч= 0,08 мм з табл. П22 додатка:

Аш0=2,37-(0,18+ 0,08)=2,11 мм.

13. Знаходимо число груп чорнових зубів іо, залишковий припуск Аост і розподіл його. Число груп чорнових зубів і0 визначаємо по формулі

підставивши в неї відповідні значення Ао і Sz0, прийняті для кожної частини; залишковий припуск знаходимо по формулі

Аосто-2 ·Szo· io

iф=1/(2·0,14)=3,57;

Аост.ф=1-3·0,14·2=0,16 мм.

iф=3+1=4

Sz4=0,08 мм.

iшо=2,11/(2·0,14)=7;

Аост.ш=2,11- 2·0,14·7 = 0,15 мм.

iшо=7+1=8;

Sz8=0,075 мм.

14. Загальне число зубів визначаємо по формулі

Z=Zф+Zш

число фасочних по формулі, Zф=iф· Zс.ф;

число шліцьових по формулі Zш=Zш.о+Zш.п+Zш.ч;

Zф=4·2=8;

Число шліцьових зубів визначаємо по формулі

Zшо=iшо· Zс.щ+1

Zш0=8·2 + 1 = 17

Число шліцьових перехідних зубів з табл. П23 додатка Zш.п=4, число шліцьових чистових зубів ZШ=2, число калібруючих зубів,Zш.к = 3:

Zш=17+4 + 2 + 3=26;

Z= 8+26=34

15.Підйоми перехідних зубів і шліцьової частин приймаємо по табл. П23 додатки: для шліцьових Sn1.=0,06 мм, Sn2 = 0,03 мм

Підйоми чистових зубів шліцьової частини приймаємо по табл. П22 додатки: для шліцьових S = 0,02 мм (два зуби).

16.Определяем довжину ріжучої частини протяжок Lp, кроки і профіль шліцьових зубів. Спочатку знаходимо довжину фасочной частини по формулі

lф=tо Zф

шліцьової частини іпо формулі

lш=tо(Zшо+Zш.п+1)+tч(Zш.ч+Zш.к-1)

lф= 7·8= 56 мм -

Для шліцьової частини знаходимо крок чистових зубів по табл. П24 додатка (беремо середній крок t2). Кроку tо=7 мм відповідає крок чистових зубів tк.ш = t2=6 мм Решту елементів стружечної канавки чистових зубів беремо з табл. П19 додатку: h = 2.5 мм.; b = 2 мм.; R=4 мм.; г=1.3 мм.;

lш= 7(17 + 4+1)+6(2 + 3-1)=178 мм.;

Lp= 56+178=234 мм.

17. Силу простягування на кожній частині протяжки розраховуємо по формулах

;

;

18 Діаметри (мм) калібруючих зубів:

Dкш =16,025_0,016мм;

19 Для схеми КФШ і ФШ Dв.ф приймаємо рівним dmin

Dв.ф=13d11

20.Число викружек шліцьових зубів Nш = 6. Ширину ріжучих лез на прорізних зубах визначаємо по формулі

Бфш=b-2f

прийнявши заздалегідь розмір криволінійної фаски з табл. П32 додатка: fu=1 мм; Бш =3.5-2·0.8= 1.9 мм

Для визначення радіусу викружки RB і радіусу шліфувального круга RK обчислимо ширину викружек шліцьових зубів по формулі

:

.

По табл. П27 додатки для аш=6,47 мм і D = 16 mm.; RB = 27 мм. і Rк = 22,5 мм.

21.Диаметр передньої направляючої Dпн=13e8() мм довжина передньої направляючої lпн = 0,75·20 = 15 мм.

22 довжину перехідного конуса приймаємо по табл. П28 додатка: lп = 20 мм

23 Відстань від переднього торця протяжки до першого зуба визначаємо відповідно до п. 4 методики

L1= 115 + 25+40 + 20 + 25=225 мм.

24 Діаметр задньої направляючої Dзн=13f9() мм., довжину задньої направляючої приймаємо по табл. П29 додатка: l з.н= 20 мм. Протяжку робимо без заднього хвостовика.

25 Загальну довжину протяжки визначаємо по формулі :

L=L1+ LP+ l з.н

L = 225+234 + 20=479 мм.

2. Розрахунок тангенціального різця. Розробка розрахункового ескіза деталі

Загальні точки двух сусідніх ділянок називають вузловими.

Середній діаметр у вузловій точці.

dCi=dHi+0.5(eSi+eii),

де dHi, dCi -номінальний та середній діаметри і-й вузлової точки профіля; eSi, eii - верхне і нижне відхилення розміра вузлової точки.

dC1=30+0,5(0-0,13)=29,935 мм

dC2=44+0,5(0-0,16)=43,92 мм

dC3=52+0,5(0,021+0,002)=52,0115мм

dC4=24+0,5(0-0,052)=23,974 мм

Середні лінійні розміри

l1=10+0,5(0-0,2)=9,9 мм

l2=18+0,5(0-0,24)=17,88мм

l3=12+0,5(0-0,24)=11,88 мм

l4=8+0,5(0-0,2)=7,9 мм

l5=66+0,5(0-0,4)=65,8мм

Кожна точка профілю деталі в принятій системі координат має координати

xi=RCi ; zi=li,

де RCi - середній радіус профілю деталі в і-й промежуточній точці.

li- відстань від базового торця до і-й точки профілю вздовж вісі.

Для елементарних ділянок поверхні координати xi, zi знаходятсься таким чином

Циліндрична поверхня

Всі точки такої поверхні мають однакові координати xi але різні координати zi.. Тому розрахунок координат точок ріжучої кромки леза ведуть для початкової 1 та кінцевої 2 точок.

Для початкової точки 1

xi=Ri=0.5 dCi;

zi=lн,

Для кінцевої точки 2

xi=Ri=0.5 dCi;

zi=lк,

де lн, lк- відстань від базового торця до початку та кінця циліндричної ділянки профілю.

x1=R1=0.5 dC1=0,5·29,935=14,9675 мм;

z1= lн, =0 мм

x2=R2=0.5 dC1= 0,5·29,935=14,9675 мм;

z2= lк=9,9 мм;

Конічна поверхня

x1i=Rсi=0.5 dC1=0,5·29,935=14,9675 мм;

z1=lн=9,9мм

x2i=R2i=0.5 dC2=0,5 ·43,92=21,96мм;

z2=lк=27,78мм;

Циліндрична поверхня

x1=R1=0.5 dC3=0,5·52,0115=26,00575 мм;

z1= lн, =27,78 мм

x2=R2=0.5 dC3= 0,5·52,0115=26,00575 мм;

z2= lк=39,66 мм;

Поверхня описана дугою кола

Ознаки, характеризуючі різновиди конструктивного виконання деталі

G-признак випуклості аба ввігнутості поверхні;

G1-признак відношення діаметрів поверхні в начальній 1 та кінцевій 2 точках;

G2-признак, враховуючий положення центру 0 відносно елементарної ділянки

G=+1; G1=+1; G2=+1;

Координати центру О дугової ділянки визначаються за формулами:

tgц=|(dC2-dC1)/2(lK-lH)|= |(23.974-52.0115)/2·(57.9-39.66)=0,768

ц=37,5

x0=0.25(dC1+dC2) - Ghcos ц

x0=0.25·(52.0115+23.974)-1·13,845cos 37,5=8 мм.

z0=0.5(lK-lH)+GG1hsin ц

z0=0.5(57.9-39.66)+1·1·13,845sin 37,5 = 17,425 +39,66=57,085 мм.

Радіус та відстань до базового торця li проміжних точок визначаємо за формулами:

xi=Ri=x0+Gr0sinдi;

zi=li=lH+lпр;

дi=arcos[(SZo-S(lH+lпр))/ro]

x1=R1=8+1·18sin24,147=15,36 мм.;

z1=l1=lH+lпр1=39.66+1=40.66 мм.;

д1= arccos [(57,085-(39.66+1)) /18]=24,147;

x2=R2=8+1·18sin31=17,27 мм.;

z2=l2=lH+lпр2=39.66+2=41.66 мм

д2= arccos [(27,279 - (39,66+2)) /18] = 31

x3=R3=8 + 1·18sin 41,769 = 20 мм.;

z3=l3=lH+lпр3= 39,66 + 4 = 43,66мм.;

д3= arccos [(27,279-(39.66+4)) /18]=41,769

Циліндрична поверхня

x1=R1=0,5 dC4=0,5·23,974=11,987 мм;

z1= lн, =57,9 мм

x2=R2=0,5·dC4= 0,5·23,974=11,987 мм;

z2= lк=65,8 мм;

Вибір конструктивних /габаритних/ розмірів фасонного різця.

tmax=(dgmax-dgmin)/2,

де dgmax(min)- максимальний та мінімальний діаметр профілю деталі.

tmax=(52,0115-23,974)/2=14,

К=а+2hctgл+d(1+ctgл/2),

де d- діаметр ролика.

К=57,6+2·14ctg60+12(1+ctg60/2)= 73мм

Розрахунок координат профілю ведуть в такій послідовності :

1. кут наклону ріжучої кромки оси л=30є;

2. радіус базової точки деталі

r=Rimin=11.987 мм ;

3. допоміжний кут

и=arcos(2r/dз);

dз=28мм;

и=arcos(2·11,987/28)=31,11;

4. передній кут в момент профілювання

г=и+2є=31,11+2=33,11;

5. задній кут в момент профілювання б=3є

6. координати точок профіля різця.

Визначають ці координати у системі, звязаній з різцем для кожної точки розрахованого ескіза.

мм.

ZZ1=l1=0 мм.

мм.

ZZ2=l2=9,9 мм.

мм.

ZZ1=l1=27,78 мм.

мм.

ZZ4=l4=27,78 мм.

мм.

ZZ5=l5=39,66 мм.

мм.

ZZ6=l6=57,9 мм.

мм.

ZZ7=l7=65,8 мм.

Ширина різця Lpвздовж бази кріплення

Lp= l+l1+l2

l1=5мм.; l2=3мм.

Lp= 65,8+5+3=73,8мм.

3. Розрахунок черв'ячної фрези. Евольвентна циліндрична передача

1.Початкові дані: модуль нормальний mn=3 ; число зубів шестерні та колеса Z1=42, Z2=80; коефіціент зміщення початкового контура X1 = -0.222 ; X2 = -0.711; параметри початкового контуру ; кут нахилу зубів в.

2. Ділильна міжосьова відстань

3.Коефіціент зміщення:

X?=X1+X2

X?=-0.222-0.711=-0.933 мм.

4. Кут профілю торцьовий

бt=arctg(tgб/соsв)

бt=arctg(tg20/соs0)=20°

5.Кут зачеплення передачі

б= 17,19°

6.Початкова міжосьова відстань

aщ=acosбt/cosб

aщ=183·cos20/cos17.19=180 мм.

7.Ділильний діаметр:

шестерні

d1= mn· Z1/ соsв

d1= 3· 42/ соs0=126 мм.

колеса

d2= mn· Z2/ соsв

d2= 3· 80/ соs0=240 мм.

8. Передаточне число

U= Z2 /Z1

U= 80 /42=1,9

9.Початковий діаметр:

шестерні

dщ1= 2 ·aщ/ (U+1)

dщ1= 2 ·180/ (1.9+1)=124.138 мм.

колеса

dщ2= dщ1·U

dщ2= 124,138·1,9=235,862 мм.

10.Коефіціент виравнюючого зміщення для зачеплення:

11.Діаметр вершин:

шестерні

da1=d1+2mn(ha+X1-Дy)

da1=126+2 ·3 · (1-0.222-0.067)=130.266 мм.

колеса

da2=d2+2mn(ha+X1-Дy)

da2=240+2 ·3 · (1-0.222-0.067)=241,332 мм.

12.Діаметр впадин:

шестерні

df1=d1-2mn(ha+C-X1)

df1=126-2 ·3 · (1+0,25-(-0.222))=117,168 мм.

колеса

df2=d2-2mn(ha+C-X2)

df2=240-2 ·3 · (1+0,25-(-0.711))=228,234 мм.

13.Висота зуба:

шестерні

h1=(da1-df1)/2

h1=(130,266-117,168)/2=6,549 мм.

колеса

h2=(da2-df2)/2

h2=(241,332-228,234)/2=6,549 мм.

14.Основний діаметр:

шестерні

dв1=d1cosбt

dв1=126 ·cos20=118.4 мм.

колеса

dв2=d2cosбt

dв2=240 ·cos20=225,5 мм.

15. Кут профілю на окружності вершин:

шестерні

ба1=arcos(dв1/ dа1)

ба1=arcos(118,4/ 130,266)=24,645

колеса

ба2=arcos(dв2/ dа2)

ба2=arcos(225,5/241,332)=20,869

16. Радіус кривини активного профілю в нижній точці:

шестерні

ср1= aщ · sinб- сa2

ср1= 180 · sin17.19- 42.985=10.212

ср2= aщ · sinб- сa1

ср2= 180 · sin17.19- 27.16=26.037

17.Радіальний зазор в передачі

С12=0,5[2 aщ-(da1+df2)]

С12=0,5[2·180-(130.266+228.234)]=0.75 мм.

Розрахунок черв'ячної фрези

Розрахунок параметрів початкового виробляючого черв'яка фрези.

1. Нормальний кут профілю

бno=б=20°

2.Число витків виробляючого черв'яка чистової фрези

Z0=1

3.Ділильний кут підйому витків го виробляючого черв'яка=

го=1,5°

4.Висота ділильної головки витка виробляючого черв'яка(зуба фрези)

hao=mn(ha+c)

hao=3·(1+0.25)=3.75 мм.

5.Висота зуба виробляючого черв'яка(фрези)

hao=2mn(ha+c)

hao=2·3(1+0,25)=7,5 мм.

6. Ділильний діаметр виробляючого черв'яка(фрези) розрахунковий

dop=mZo/sinгo

dop=3·1/sin1.5°=114.605 мм.

7.Діаметр поверхні вершин виробляючого черв'яка(фрези) розрахунковий

dаop= dop+2hao

dаop= 114.605+2·3.75=122.105 мм.

8.Уточненний ділильний діаметр виробляючого черв'яка

do= dao-2hao

do= 122.105-2·3.75=114.6 мм.

9.Ділильний кут підйому витків уточненний

гo=arcsin(mnZo/do)

гo=arcsin(3·1/114.6)=1.5°

10.Нормальний крок початкового виробляючого черв'яка(фрези)

Pno=рmn

Pno=3.14·3=9.42

11. Осьовий крок початкового виробляючого черв'яка(фрези)

Pхo= Pno/ соsгo

Pхo= 9,42/ соs1,5°=9,423

12. Хід витків виробляючого черв'яка (фрези)

PZo= Pхo Zо

PZo= 9,423·1=9,423

13.Ділильна товщина зуба черв'яка нормальна

Sno=0.5pno+ДS,

де ДS-втовщення зуба

Sno=0.5·9,423+0,009=4,719

втовщення знаходимо в залежності від допустимого найменшого зміщення початкового контуру:

ДS=2ЕНstgб

Значення ЕНs вибирається по ГОСТ1643-81

ЕНs=12

ДS=2·0,012 ·tg20=0,009

14.Осьова ділильна товщина зуба

Sхo= Sno/ соsгo

Sхo= 13,447/ соs1,5=13,452 мм.

15.Число зубів фрези

Z=bр/ц,

де ц= arcos[(dao-2h1)/ dao]= arcos[(122.105-2·6.549)/ 122.105]=26.8

Z=2.5·3.14/(26.8·3.14/180)=17

16.Задній кут на вершині зуба

бв=10°

17.Величина затилування:

першого

К1=рdaotg бв/Z

К1=3.14·122.105tg 10/17=4 мм.

другого

К2=1,5 К1

К2=1,5 ·4=6 мм.

18. Розрахований діаметр початкових гвинтових стружечних канавок

dpac=dao-2hao-2уK1,

де у=0,125

dpac=122,105-2·3,75-2·0,125·4=113,6 мм.

19. Кут гвинтової стружечної канавки

щ=arctg(mnZo/dpacсоsгo)

щ=arctg(3·1/113.6соs1.5)=1.513

20. Крок стружкових канавок

T=PZo/tg2щ

T=9.423/tg(1.513)2=13502.568 мм.

21. Осьовий кут профіля з гвинтовими канавками

бхо= arctg(tg бnо/соsгo)

бхо= arctg(tg 20/соs1,5)=20°

бхоL= arctg[ctg бхо+(K1z/T)]

бхоL= arctg[ctg 20+(4·17/13502.568)]=70.03

бхоR= arctg[ctg бхо-(K1z/T)]

бхоR= arctg[ctg 20-(4·17/13502.568)]=69.963

22. Радіус закруглення вершини зуба фрези

сКО12/(1- sіn бnо)

сКО=0,75/(1- sіn 20)=1,14 мм.

23. Радіус закруглення профілю ножки зуба фрези

Сfo=0.3mn

Сfo=0.3·3=0.9 мм.

24. Глубина стружечної канавки

H=ho+r+0.5(K1+K2) ,

де r- радіус скруглення впадин зуба , r=2,5 мм

H=7,5+2,5+0.5(4+6) =15 мм.

25. Діаметр посадочного отвору фрези

dотв=dao-2H-2t,

де t= 3,5 mn=3,5·3=10,5

dотв=122.105-2·15-2·10.5=71.1 мм.

Діаметр отвору під оправку приймаємо з стандартного ряду 60 мм.

26. Діаметр буртиків фрези

Dб=dao-2H-2

Dб=122.105-2·15-2=90 мм.

27. Довжина нарізанної часті фрези

,

де n-число осьових перестановок фрези , n =5

мм.

28. Кут стружечної канавки

И=22°°

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

  • Розрахунок і проектування призматичного фасонного різця, круглої протяжки, черв'ячної модульної фрези. Графічне профілювання і конструювання різальних інструментів, вибір типу, геометричних параметрів; поля допуску. Проектування протяжки, діаметри зубів.

    курсовая работа [269,6 K], добавлен 01.12.2011

  • Розрахунок черв'ячної фрези для обробки зубчатого колеса. Проектування комбінованого свердла для обробки отвору. Розробка та розрахунок конструкції комбінованої протяжки для обробки шліцьової розвертки. Вибір матеріалів для виготовлення інструменту.

    курсовая работа [1,9 M], добавлен 24.09.2010

  • Проектування черв'ячної фрези для обробки зубчастого колеса, комбінованої розвертки та комбінованої протяжки із заданими розмірами і параметрами. Розрахунки всіх параметрів і розмірів інструменту, вибір матеріалів, верстатів для виготовлення інструменту.

    курсовая работа [238,7 K], добавлен 24.09.2010

  • Конструювання фасонного призматичного радіального різця. Розрахунок та конструювання комплекту ручних мітчиків для нарізання метричної різьби. Вибір конструктивних параметрів фрези. Графічне профілювання радіального фасонного призматичного різця.

    курсовая работа [406,7 K], добавлен 27.03.2014

  • Проектування і розрахунок призматичного фасонного різця. Розрахунок шліцевої протяжки, максимального числа одночасно працюючих зубців. Припуск, який знімається обдирочними зубцями. Перевірка протяжки на міцність. Геометричні параметри фасочної частини.

    курсовая работа [794,9 K], добавлен 18.03.2014

  • Металорізальний інструмент як фактор якості металообробки. Алгоритм проектування ріжучих інструментів, які застосовуються для виготовлення деталей. Проектування круглого фасонного різця, протяжки, модульної фрези дискової і черв’ячної конструкції.

    курсовая работа [2,8 M], добавлен 05.02.2013

  • Проектування фасонного різця. Апроксимація теоретичного профілю інструменту. Проектування гранної протяжки. Величина розбивання отвору. Розрахунок гранних та чистових зубців. Область застосування пальцевих модульних фрез. Вибір конструктивних параметрів.

    курсовая работа [1,5 M], добавлен 21.03.2013

  • Розробка і розрахунок проекту механічного приводу з черв'ячним редуктором. Вибір електродвигуна, кінематичні розрахунки і визначення основних параметрів передачі. Розрахунок і конструювання деталей редуктора: розробка валів, вибір підшипників і корпусу.

    курсовая работа [504,2 K], добавлен 18.10.2011

  • Вибір та перевірка електродвигуна. Вибір матеріалів для виготовлення черв'ячної передачі. Розрахунок циліндричних передач. Проектний та перевірочний розрахунок. Розрахунок вала на опір втомі. Вибір підшипників кочення. Розрахунок їх довговічності.

    курсовая работа [723,6 K], добавлен 17.09.2010

  • Характеристика основних матеріалів черв’яка і колеса. Визначення допустимих напружень, міжосьової відстані передачі. Перевірочний розрахунок передачі на міцність. Коефіцієнт корисної дії черв’ячної передачі. Перевірка зубців колеса за напруженнями згину.

    контрольная работа [189,2 K], добавлен 24.03.2011

  • Розрахунок і вибір електродвигунів. Кінематичний розрахунок приводу головного руху. Опис вузлів верстата, його конструктивних особливостей, налагодження і роботи. Визначення габаритних розмірів оброблюваних заготовок. Розрахунок чисел зубів передач.

    дипломная работа [940,7 K], добавлен 23.12.2013

  • Проектування радіального фасонного різця та шпоночної протяжки. Техніко-економічне обґрунтування процесу довбання. Проектування розвертки та послідовність розрахунків і конструювання мітчика. Технологія виготовлення циліндричної фрези та її проектування.

    курсовая работа [478,1 K], добавлен 11.02.2009

  • Визначення потрібної потужності привода конвеєра, його кінематичний та силовий розрахунок. Розрахунок клинопасової та черв'ячної передачі. Розрахунок валів з умови кручення. Тип та схема розташування підшипників. Компоновка редуктора. Шпонкові з’єднання.

    курсовая работа [711,9 K], добавлен 26.12.2010

  • Кінематичний і силовий розрахунок передачі. Вибір матеріалу й визначення допустимих напружень. Перевірочний розрахунок зубців передачі на міцність. Конструктивна розробка й розрахунок валів. Підбір та розрахунок підшипників. Вибір змащення редуктора.

    курсовая работа [2,2 M], добавлен 08.01.2013

  • Службове призначення, технічні вимоги до виготовлення черв'ячних передач, їх кінематичні та силові конструктивні різновиди. Будова циліндричних передач. Особливості технології виготовлення черв’яків. Маршрут обробки черв’яка у серійному виробництві.

    реферат [135,6 K], добавлен 20.08.2011

  • Аналіз технологічності конструкції деталі типу "Стакан". Вибір параметрів різальної частини інструментів. Перевірка міцності та жорсткості корпусу різця. Розробка інструментального налагодження. Вибір обґрунтування послідовності обробки поверхонь деталі.

    курсовая работа [302,9 K], добавлен 04.11.2012

  • Розрахунок кінематичних і силових параметрів приводу. Перевірка міцності зубів черв'ячного колеса на вигин. Попередній розрахунок валів редуктора, конструювання черв'яка та черв'ячного колеса. Визначення реакцій опор, розрахунок і перевірка підшипників.

    курсовая работа [1,2 M], добавлен 17.11.2022

  • Опис конструкції, основні параметри, призначення та область застосування шпонкованої фрези. Поняття, класифікація та конструкторський розрахунок параметрів калібрів. Принцип і точність базування заготовки, точнісний та силовий розрахунок пристрою.

    курсовая работа [124,6 K], добавлен 26.04.2009

  • Вид, призначення та характеристики деталі "Корпус", особливості технологічного процесу обробки. Вибір різальних інструментів виходячи із оброблюваного матеріалу та заданих початкових умов. Розрахунок режиму різання деталі "корпус" різними методами.

    контрольная работа [553,3 K], добавлен 04.07.2010

  • Расчет и проектирование фасонного резца. Проектирование шаблона и контршаблона. Проектирование протяжки и патрона для крепления ее на станке. Расчет фасочной части протяжки. Аналитический расчет профиля фасонного резца. Углы режущих зубьев протяжки.

    курсовая работа [1,1 M], добавлен 12.04.2015

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.