Круг. Площа круга. Круговий сектор

Формування уявлення учнів про круг, поняття круга, засвоєння формули для обчислення площі круга. Формування вміння розв'язувати задачі, які передбачають використання поняття круга, поняття про круговий сектор. Активізація пізнавальної діяльності учня.

Рубрика Математика
Вид реферат
Язык украинский
Дата добавления 19.09.2018
Размер файла 297,5 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Круг. Площа круга.Круговий сектор

Мета: Навчальна: сформувати уявлення учнів про круг, поняття круга, домогтися засвоєння формули для обчислення площі круга, сформувати вміння розв'язувати задачі, які передбачають використання поняття круга, сформувати поняття про круговий сектор.

Розвивальна: активізувати пізнавальну діяльність учнів, формувати вміння грамотно висловлю ти власні думки;

Виховна: виховувати інтерес до вивчення математики.

Методи навчання: бесіда, пояснення.

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок.

Навчально методичне забезпечення уроку: підручник, роздатковий матеріал.

Очікуваний результат: в учня сформуване уявлення про круг, поняття круга, формули для обчислення площі круга, вміє розв'язувати задачі, які передбачають використання поняття круга, сформуване поняття про круговий сектор.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

Математичний диктант

Варіант 1 [2]

1.   Запишіть формулу, за якою обчислюється довжина кола, якщо відомий його радіус [діаметр].

2.   Обчисліть довжину кола, якщо довжина діаметра [радіуса] його 10 м [5 дм], число р округліть до сотих.

3.   Довжина кола 9,42 дм. Округливши число р до сотих, знайдіть діаметр [радіус] цього кола.

4.   Діаметр кола більший за радіус кола на 7 см. [Радіус кола менший від його діаметра на 14 дм]. Яка довжина кола? Число р виразіть звичай ним неправильним дробом.

II. Актуалізація опорних знань

1.   Під час перевірки результатів виконання диктанту повторюємо основний зміст матеріалу попереднього уроку (уявлення про коло, радіус, діаметр кола; довжина кола і число я у вигляді десяткового та звичайного дробу).

III. Засвоєння знань

Як і на попередньому уроці, розпочати треба з того, що повторити зміст поняття «круг» і показати різницю між цим поняттям і поняттям «кола», тільки після цього знайомимо учнів з формулою площі кола і показуємо її застосування для розв'язування задач.

1.   Круг. Елементи круга

Накреслимо коло с центром в т. О і радіусом ОА = R = 3 см. Це коло поділить площину (аркуш) на 2 частини, одна з яких лежить зовні, а інша -- всередині кола.

Тоді частина площини, що знаходиться всередині кола разом із колом -- круг, О -- центр і R = OA-- радіус.

круг площа обчислення

 

2.   Площа круга.

Досвід автора показує, що виведення формули площі круга через площу вписаного і описаного квадратів шестикласникам не дуже зрозуміло. Тому, на розсуд учителя, або «виводимо» формулу, як це робиться традиційно в підручниках з математики для 6 класу, або пояснюємо, що ця формула буде виведена нами у 9 класі, коли ми навчимося це робити, спираючись на відповідні геометричні відомості, і записуємо формулу S = nR2. Наприкінці пояснень, маємо записати в зошитах учнів (конспект 27).

 

Конспект 27

Круг. Площа круга

Круг з центром О,

радіус ОА = R;

S = nR2 -- площа круга

Приклади

1) Якщо R = 2 см,

то S = nR2 = n·22 = 4n (см2).

2) Якщо D = 2 см,

то R = D : 2 = 2 : 2 = 1см.

S = nR2 = n (см2)

 3. Конструктивно формуємо уявлення про сектор: Круг з центром в т. О і радіусом О А і О В ділиться на дві частини: один і два -- кругові сектори.

 

IV. Засвоєння вмінь

Усні вправи

1.   Обчисліть: 12; 32; 0,12; ; 1,12.

2.   Знайдіть площу круга радіуса 1 м; 10 дм.

3.   Від геометричної фігури площею 10 дм2 відрізали частину площею 2 дм2; 15 см2. Яка площа тієї частини, що залишилась?

Письмові вправи

1.   Знайдіть площу круга: а) радіуса 5 см; 11 см; 0,2 м; б) діаметра 0,5 м; 8 м.

2.   Довжина кола арени цирку дорівнює 47,1 м. Знайдіть площу арени (результат округліть до м2).

3.   Зробіть необхідні вимірювання та знайдіть площі заштрихованих фігур, зображених на рисунку.

 

 

Перед виконанням задачі 3 бажано розглянути додаткові задачі.

Додаткові задачі

Задача 1. Знайдіть площу заштрихованих фігур 1--3, якщо площа даної фігури S (од. кв.)

 

Задача 2. Як знайти площу заштрихованої фігури

 

 

V. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

  • Огляд поняття конусу, тіла, що складається з круга, точки, що не лежить на площині круга та відрізків, що сполучають дану точку з точками круга. Знаходження площі бічної та повної поверхонь фігури, суми площ бічної поверхні і основи, довжини кола основи.

    презентация [1,9 M], добавлен 16.12.2011

  • Вирішення геометричних задач. Побудова сторони квадрата, площа якого рівна площі даного круга. Задача про подвоєння куба: побудування ребра куба, об’єм якого вдвічі більший, за об’єм даного. Задача про розділення довільного кута на три рівні частини.

    контрольная работа [511,1 K], добавлен 18.12.2015

  • Ознакомление с формулами длины окружности, площади круга (частью плоскости, ограниченной окружностью) и исходящими из них формулами расчета радиуса, диаметра. Получение навыков применения формул, закрепление полученных знаний в ходе выполнения упражнений.

    конспект урока [227,7 K], добавлен 17.05.2010

  • Понятие окружности и круга, основные теоремы и свойства. Касание прямой и окружности, случаи их взаимного расположения. Вписанные и описанные фигуры. Относительное положение двух окружностей. Свойства хорд и расстояние до них. Определение длин и площадей.

    презентация [536,1 K], добавлен 16.04.2012

  • Активізація учбово-пізнавальної діяльності учнів. Психолого-педагогична характеристика творчого мислення. Поняття інноваційної технології навчання. Використання персонального комп'ютера при побудові графіків функцій в 8 класах, результати експерименту.

    дипломная работа [944,4 K], добавлен 24.04.2009

  • Теоретичні основи формування математичних понять. Поняття, як логіко-гносеологічна категорія. Об’єкт, поняття. Схожість їх і різниця. Суттєві і несуттєві властивості понять. Прийоми їх виявлення. Зміст і об’єм поняття, зв'язок між ними. Види понять.

    дипломная работа [328,4 K], добавлен 21.07.2008

  • Обчислення довжини дуги для просторової кривої, що задана параметрично. Варіант розрахунку у випадку задання кривої в полярній системі координат. Формули для обчислення площі поверхні обертання. Вираз площі циліндричної поверхні через елементарні функції.

    научная работа [103,7 K], добавлен 12.05.2010

  • Узагальнена теорема синусів. Деякі перетворення, пов'язані з теоремою Чеви. Вираження площі трикутника через радіуси вписаного круга і півпериметр. Залежність між радіусом вписаного кола і радіусами зовнівписаних кіл. Центр мас периметра трикутника.

    курсовая работа [908,0 K], добавлен 29.03.2014

  • Поняття та значення симплекс-методу як особливого методу розв'язання задачі лінійного програмування, в якому здійснюється скерований рух по опорних планах до знаходження оптимального рішення. Розв'язання задачі з використанням програми Simplex Win.

    лабораторная работа [264,1 K], добавлен 30.03.2015

  • Задачі обчислювальної математики. Алгоритми розв'язування багатьох стандартних задач обчислювальної математики. Обчислення інтерполяційного полінома Лагранжа для заданої функції. Виконання обчислення першої похідної на основі другої формули Ньютона.

    контрольная работа [67,1 K], добавлен 27.03.2012

  • Психолого-педагогічні основи навчання прийомам розумової діяльності. Аналіз стану проблеми формування розумової культури учнів у процесі навчання математики. Формування вміння порівнювати в процесі навчання математики. Рівні оволодіння знаннами.

    дипломная работа [122,1 K], добавлен 22.05.2008

  • Проблема формування конструктивно-геометричних умінь та навичок учнів в старшій профільній школі. Поняття геометричних побудов; паралельне і центральне проектування та їх властивості. Основні типи задач в стереометрії та методи їх розв’язування.

    дипломная работа [2,6 M], добавлен 11.02.2014

  • Биография Архимеда - древнегреческого математика, физика и инженера из Сиракуз. Исследования по геометрии, арифметике и алгебре. Книги "О равновесии плоских фигур" и "О плавании тел", "О коноидах и сфероидах", "О шаре и цилиндре", "Измерение круга".

    презентация [1,4 M], добавлен 17.11.2014

  • Задачі, що приводять до поняття подвійного інтеграла. Обчислення об'єму циліндричного тіла. Маса неоднорідної матеріальної пластини. Поняття подвійного інтеграла, умови його існування та властивості. Адитивність подвійного інтеграла та його оцінка.

    контрольная работа [631,2 K], добавлен 22.03.2011

  • Методика розрахунку невизначених інтегралів. Обчислення площі фігури, обмеженої вказаними лініями, та формування відповідного рисунку. Загальний та частинний розв’язок диференціального рівняння першого порядку. Дослідження на збіжність числових рядів.

    контрольная работа [490,5 K], добавлен 19.01.2015

  • Поняття та структура інтелекту людини. Процес формування інтелектуальних вмінь і навичок у молодших школярів. Особливості інтелектуального розвитку молодших школярів у процесі навчання математики. Специфіка розв'язання задач підвищеної складності.

    курсовая работа [45,7 K], добавлен 20.03.2013

  • Характеристика та поняття потрійного інтеграла, умови його існування та основні властивості. Особливості схеми побудови та обчислення потрійного інтегралу, його застосування для розв’язання рівнянь. Правило заміни змінних в потрійному інтегралі.

    контрольная работа [400,3 K], добавлен 23.03.2011

  • Поняття про алгебраїчний метод у геометрії. Побудова коренів квадратного рівняння та формул. Побудова деяких однорідних виразів циркулем і лінійкою. Ознака можливості побудови відрізка. Розв’язування задач на побудову. Поняття про однорідні функції.

    курсовая работа [920,5 K], добавлен 17.03.2011

  • Розв'язання завдання графічним способом. Зображення розв'язку системи нерівностей, визначення досягнення максимуму та мінімуму функції. Розв'язання транспортної задачі методом потенціалів та симплекс-методом, формування оціночної матриці з елементів.

    задача [134,9 K], добавлен 31.05.2010

  • История комплексных чисел. Соглашение о комплексных числах. Геометрический смысл сложения и вычитания комплексных чисел. Геометрическая интерпретация комплексных чисел. Длина отрезка. Уравнение высших степеней, уравнение деления круга на пять частей.

    реферат [325,7 K], добавлен 25.10.2012

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.