Гуморальна регуляція процесів життєдіяльності. Ендокринна система людини
Поняття про ендокринну регуляцію фізіологічних функцій організму людини. Принципи роботи ендокринної системи. Особливості гормональної системи. Розвиток уміння робити узагальнюючі висновки в учнів, виховання бережливого ставлення до власного здоров’я.
Рубрика | Медицина |
Вид | конспект урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 30.10.2017 |
Размер файла | 19,8 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Гуморальна регуляція процесів життєдіяльності. Ендокринна система людини
Мета уроку:
· сформувати поняття про ендокринну регуляцію фізіологічних функцій організму людини;
· охарактеризувати принципи роботи ендокринної системи;
· розглянути особливості гормональної (ендокринної) системи;
· розвивати уміння порівнювати, робити узагальнюючі висновки;
· розвивати пам'ять, увагу, спостережливість;
· виховувати бережливе ставлення до власного здоров'я.
Очікувані результати: учні називають залози внутрішньої та змішаної секреції, місце розташування залоз внутрішньої та зовнішньої секреції в організмі людини; учні пояснюють принципи роботи ендокринної системи, обернений позитивний і негативний зв'язки.
Обладнання: таблиця «Залози внутрішньої секреції», мультимедійний проектор, айфони, ноутбуки, картки «Менеджмент», картки самооцінювання.
Базові поняття й терміни: гуморальна регуляція, ендокринна система, гормони, залози внутрішньої секреції.
Форма організації навчальної діяльності: групова, індивідуальна.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний етап:
ь Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку;
ь Ознайомлення з картками «Менеджмент»
ь Об'єднання в групи.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності:
Слово вчителя
Складна будова людського тіла ще в стародавні часи викликала захоплення вчених. Протягом багатьох століть вони безуспішно намагалися знайти «верховного головнокомандувача», який керував організмом. Того, хто керує всіма життєво важливими функціями і координує роботу окремих клітин, органів і систем з єдиним «виробничим графіком», у якому кожній дійовій особі дається її законне місце і чітко визначене коло обов'язків у повсякденних умовах та надзвичайних ситуаціях. Нарешті титул правителя в суверенному королівстві організму відійшов як ви думаєте, до якої регуляції? (Нервової.) Але при кожному королю зазвичай існує таємний радник, влада якого є дуже великою. Цим сірим кардиналом, який тримається в тіні, є …Гуморальна регуляція. Яка система органів її здійснює? (Ендокринна система). За допомогою чого? (Залоз). Ендокринна система так ретельно зберігала свої секрети, що була відкрита вченими тільки на початку ХХ ст., хоча еволюційно є старшою від нервової.
Яка буде тема нашого уроку? ( Спільне з учнями визначення мети і завдань уроку). ендокринний гормональний виховання здоров'я
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів:
Проблемне питання.
Чому людина може жити з однією ниркою,легенею, без шлунку, але помре якщо видалити маленькі паращитовидні або надниркові залози?
Пам'ятаєте, в казці зла мачуха на очах падчерці перетворюється у відьму - ніс загострився, очі вилізли з орбіт, лице і шия набрякли, мачуха стала трястися. Чи можуть бути схожі перетворення в житті?
Чому можливі різні відхилення від нормального розвитку?
Щоб пояснити дану проблему, нам потрібно нагадати способи регуляції систем організму людини. (Слайд 1)
ІV. Засвоєння нового матеріалу:
План пояснення нового матеріалу. (Прентація)
1. Поняття про нейрогуморальну регуляцію. (Розповідь учителя, спільний висновок).
2. Що таке залози. Основні групи залоз.
3. Огляд залоз внутрішньої секреції.
V. Омислення нового матеріалу:
1.Робота з картками. Зашифровані завдання. (QR код).
2. Перевірка виконання завдання. Робота в зошиті. (Урок 54.)
VI. Засвоєння нового матеріалу:
1. Повідомлення учнів. Презентація. (Випереджувальне завдання)
· Принцип роботи ендокринної системи.
· Щитовидна залоза. Продукти, що містять йод. Хвороби.
· Надниркові залози. Ефекти адреналіну.
· Підшлункова залоза. Хвороби.
· Статеві залози. Функції.
· Інші залози внутрішньої секреції.
· Гіпоталамо-гіпофізарна система.Зворотні зв'язки.
2. Одночасне заповнення таблиці в зошиті.(Завд. 7)
3. Вправа «Ромашка запитань»
VII. Узагальнення і закріплення знань:
1. Робота в парах на комп'ютері. Виконання тесту.
2. Самооцінювання.
3. Домашнє завдання.
VIIІ. Підсумок уроку:
1. Вирішення проблемних запитань, поставлених на початку уроку.
2. Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення».
3. Творче завдання «Авторський малюнок».
Размещено на Allbest.ru
...Подобные документы
Організація ендокринної системи. Регуляція біологічних функцій. Характеристика функцій гормонів. Морфологічна, хімічна, фізіологічна класифікації гормонів. Передача гормонального сигналу через фосфоінозитидну систему. Інтеграція гуморальної організації.
реферат [19,6 K], добавлен 25.12.2012Морфологічна та функціональна характеристика органів ендокринної системи людини. Ендокринна частина статевих залоз та підшлункової залози. Механізм дії гормонів. Гормони щитовидної залози. Епіфіз (шишковидна залоза). Гіпофіз - залоза внутрішньої секреції.
реферат [42,0 K], добавлен 21.01.2009Механізми терморегуляції організму людини. Форми і методи загартування. Основні правила і принципи загартування. Помилки при загартуванні та невідкладна допомога при перегріванні чи переохолодженні. Особливості загартування дітей та людей похилого віку.
курсовая работа [66,2 K], добавлен 19.06.2011Розвиток особливості серцево-судинної системи. Вікові зміни серцево-судинної системи, погіршення роботи серцевого м'яза, зменшення еластичності кровоносних судин. Стан серцево-судинної системи впродовж старіння. Обмеження рухової активності людини.
реферат [25,6 K], добавлен 09.09.2009Сутність, значення та функції опорно-рухової системи. Будова скелета, черепа, тулуба і кісток людини. Скелет верхніх та нижніх кінцівок. Особливості, структура та розташування м’язової системи. Фізичні якості та фізіологічні функції м'язів людини.
презентация [3,4 M], добавлен 06.05.2011Особливості структури та розвитку сечової системи у дітей перших років життя, схильність до розвитку мікробно-запальних захворювань. Методика дослідження органів сечової системи в дітей, симптоматика їх ураження. Захворювання ендокринної системи.
реферат [21,4 K], добавлен 12.07.2010Проблеми здорового способу життя у сучасному суспільстві. Валеологія як наука про індивідуальне здоров’я людини. Мета валеологічної освіти в Україні. Структурна модель людини та її зовнішні складові. Фізіологічні та функціональні резерви організму.
реферат [25,6 K], добавлен 13.02.2010Вивчення антиоксидантної системи організму та впливу на її стан різних факторів. Вивчення тютюнопаління як одної з проблем цивілізованого суспільства. Лабораторне дослідження стану антиоксидантної системи щурів, які підлягали дії тютюнового диму.
дипломная работа [379,3 K], добавлен 21.03.2015Екологія та здоров'я, соціальні умови здоров'я. Зміни функціональної діяльності деяких систем організму в процесі старіння. Загальні відомості про довголіття, основні критерії віку. Характер впливу чинників навколишнього середовища на здоров'я людини.
реферат [31,5 K], добавлен 28.02.2010Основні методи фізіологічних досліджень. Індивідуально набуті форми вищої нервової діяльності. Класифікація умовних рефлексів. Сигнальні системи людини. Функціональна асиметрія великого мозку. Нейрофізіологічні основи психічної діяльності людини.
курсовая работа [384,0 K], добавлен 20.01.2011Види спиртних напоїв, ступені сп'яніння в залежності від ужитої дози алкоголю. Особливості алкогольного ураження травної, серцево-судинної, видільної і нервової системи, органів дихання, імунного захисту організму. Вплив етанолу на ембріогенез людини.
курсовая работа [47,0 K], добавлен 08.11.2010Анатомія імунної системи людини, її гістологія і механізми зміцнення. Зовнішні та внутрішні фактори, що змінюють клітинні цикли здорової людини. Особливості і роль імунної системи в організмі. Умови і чинники формування протипухлинного імунітету.
курсовая работа [35,3 K], добавлен 09.05.2014Ендокринні залози і гормональна регуляція. Причини та механізми розладів ендокринної регуляції. Захворювання щитоподібної залози. Дифузний токсичний зоб. Хронічна недостатність кори надниркових залоз (хвороба Аддісона). Характеристика цукрового діабету.
реферат [39,1 K], добавлен 24.11.2009Стрес як природний фізіологічний стан, необхідний для нормальної життєдіяльності людини. Системи організму, які реалізують стрес. Роль активації вільнорадикального окиснення в механізм дії оксидативного стресу. Характеристика антиоксидантних ферментів.
курсовая работа [583,0 K], добавлен 06.10.2015Селеновий статус організму людини. Гігієнічна оцінка вмісту селену в навколишньому середовищі та організмі людини, його вплив на показники здоров’я як наукове обґрунтування розробки профілактичних заходів. Біомоніторинг селену та інших мікроелементів.
автореферат [56,6 K], добавлен 09.03.2009Структура та функціональні особливості очей, їх значення в житті людини та характеристика головних елементів. Опис основних порушень в роботі системи зору людини та принципи їх лікування, умови та правила призначення і проведення лікувальної фізкультури.
реферат [55,0 K], добавлен 09.01.2010Поняття та характеристика вітамінів, їх значення для організму та життя людини. Форми гіпо- та авітамінозів. Наслідки нестачі в їжі вітаміну А, РР, К. Причини хвороби бері-бері. Цинга як результат нестачі вітаміну С. Авітаміноз D та причини рахіту.
реферат [22,8 K], добавлен 06.06.2011Анатомічно-фізіологічні особливості нервової системи в дітей раннього віку. Методика дослідження нервової системи в дітей, оцінка їх нервово-психічного розвитку. Основні симптоми та синдроми ураження нервової системи в дітей, принципи діагностування.
реферат [26,7 K], добавлен 12.07.2010Вітаміни як група органічних речовин, необхідних для життєдіяльності організму людини, їх види, добова фізіологічна потреба, використання в раціональному харчуванні. Значення вітамінів в обміні речовин і наслідки їх відсутності, нестачі і надлишку.
реферат [200,7 K], добавлен 21.12.2010Поняття та внутрішня структура опорно-рухового апарату людини, особливості та напрямки взаємозв’язку головних елементів. Еволюційні зміни даної системи, пов’язані з трудовою діяльністю: вертикальне положення тіла, 4 вигини хребта, будова грудної клітини.
презентация [1,5 M], добавлен 18.12.2013