Об'єкти графічного редактора. Створення проекта слайд–казки

Створення проекту слайд-казки в програмі Tux Point із застосуванням можливостей графічного редактору. Стимулювання пізнавального інтересу учнів до даної теми і предмету "Інформатика" в ході урока. Активізація взаємодії, розвиток навичок групової роботи.

Рубрика Педагогика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 20.08.2013
Размер файла 639,6 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Размещено на http://www.allbest.ru/

Тема

Об?єкти графічного редактора. Створення проекта слайд-казки

1. Мета уроку

графічний редактор інформатика урок

1. Створення проекту в програмі Tux Point із застосуванням можливостей програми. Стимулювання пізнавального інтересу учнів до даної теми і предмету “Інформатика” в цілому.

2. Активізація взаємодії між учнями, розвиток навичок групової роботи, комунікаційних здібностей учнів.

3. Виховання інформаційної культури, самостійності, колективізму, відповідальності.

4. Розвиток творчих здібностей, уяви, розумової діяльності, вміння логічно мислити.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: ПК, програмне забезпечення - графічний редактор Tux Paint, проектор, екран, картки з дидактичним матеріалом, картки з малюнками, зроблені в програмі Tux Paint.

Хід уроку

І. Організаційна частина. (1 хв)

Продзвенів уже дзвінок Починається урок Працюватимо старанно Щоб почути у кінці Що у нашім другім класі Діти просто «Молодці»

Підготуємося до уроку психологічно. Згадуємо вправу "Ліфт". Права рука на животі, ліва на верхівці голови. Піднімаємося на 1 поверх: робимо неглибокий вдих, дуємо живіт - видих плавно, втягуємо живіт в себе. Піднімаємося на 2 поверх: вдих глибше - видих, тепер на 3 поверх, а ось і дах. Тепер плавно спускаємося вниз (аналогічно). Молодці. Сідайте.

2. Перевірка домашнього завдання (4 хв)

Завдання 1

Гра «Об'єкт»

(інтерактивна технологія «Мозковий штурм»)

Клас поділити на 3 команди (за рядами). 1 група придумує назву об'єкта, 2 група характеризує його властивості, 3 група - значення властивості. Потім - міняються завдання. Виграє та команда, яка не помилилася у відповідях і швидко відповідала.

Завдання 2

«Сіємо гроші на Полі чудес»

(повторення алгоритму)

- А тепер ми разом із Буратіно будемо сіяти гроші на Поле чудес, згодні?

(У кожного учня в руках дидактичний матеріал - картки з завданням).

- Прочитай уривок з усім відомої казки «Золотий ключик або пригоди БУРАТІНО». Напишіть алгоритм «Як посіяти гроші на Поле Чудес». Намалюй блок - схему.Лисиця і кіт призвели Буратіно на пустир, де валялися биті горщики, рвані башмаки, діряві калоші і ганчірки... перебиваючи один одного, затараторили: «Рий ямку». «Поклади золоті». «Посип сіллю». «Зачерпни з калюжі, полий гарненько». «Так не забудь сказати чарівні слова». Буратіно почухав ніс, замурзаний в чорнилі.- А ви відійдіть все-таки подалі...Вони відійшли, а Буратіно почав виконувати те, що йому сказали кіт і лисиця.

Підсумок:

- Молодці, діти, швидко виконали завдання.

3. Розвивальні завдання (4 хв)

1. Задача

Вовк запросив на свій день народження 3 поросяти, 7 козенят і одну Червону Шапочку. Скільки апетитних гостей запросив вовк на свій день народження?

2. Завдання

Подивіться уважно і скажіть, якої форми і якого кольору кулька повинна бути в порожньому квадратику. Домалюй.

Завдання 3

Лабіринт

Допоможи Миші отримати приз (картки у кожного учня)

4. Фізхвилинка (1 хв)

Цей пальчик - татусь,

Цей пальчик - мамуся,

Цей пальчик - дідусь,

Цей пальчик - бабуся.

А цей пальчик - я…

Ось і вся моя сім'я!

(Діти почергово згинають пальці, починаючи з великого, одночасно на обох руках. На останньому рядку - стискають всі пальці разом).

5. Мотивація навчальної діяльності (1 хв.)

Сьогодні на урок до нас завітав пінгвін Тукс. Він дуже любить малювати. У нього навіть є галерея його власних картин, і він часто запрошує своїх друзів подивитися на них.(демонстрація малюнків, зроблених в програмі Tux Point). Він трішечки хвалько, але не задавайко. Тукс навчає всіх дітлахів малювати. На допомогу в цій нелегкій справі Тукс приніс загадки.

Він почне, а ви кінчайте,

Дружньо картки піднімайте.

Гра

У вчителя в руках малюнки, на яких зображені предмети, що згадуються в загадках.

У дітей картки з намальованими відповідями до загадок. Вони піднімають потрібні.

· Сонце, м'ячик, місяць , зорі намалюємо ми (колом)

· І хмаринки в небі й хвилі, ми зобразимо (похилій)

· Щоб зобразити цей малюнок, потрібен нам (прямокутник)

· Будинок, дерево, земля - знаєм, лінія (пряма). Ну, а дах - не прямокутник - ми малюємо…(трикутник)

· Я негарно написала,А вона усе злизала.Олівців моїх сусідка,Ця вертлява-буквоїдка. (Гумка)

· Щоб написати слова, візьмемо ми з вами літеру (а)

- Молодці, ви впоралися. Тукс вами дуже задоволений і кличе вас до країни малювання.

6. Робота над темою уроку (5 хв)

1. Опрацювання статті підручника «Об'єкти графічного редактора»

-Відкрийте підручники на стор. 123. Для того, щоб Тукс навчив нас малювати, вам треба дуже уважно прочитати текст.

Читання тексту вчителем. Вибіркове читання учнями.

7. Закріплення знань (2 хв)

2. Бесіда за прочитаним:

- Які властивості має штамп?

- Де можна прочитати назву штампа?

- Де розташована палітра кольорів?

- Чи можна змінити колір штампа? Як?

- Як збільшити об'єкт?

Проблемне запитання:

- Як Ганнуся намалювала такий гарний малюнок? Якими інструментами вона користувалася?

7. Робота за комп'ютером (10 хв)

1.Повторення правил поведінки і безпеки життєдіяльності в комп'ютерному класі

- А зараз ми повторимо з вами правила поведінки біля комп'ютера. Ми пограємо у гру «Так - ні!»

Вчитель демонструє слайди на проекторі, а учні, якщо згодні з правилами поведінки на малюнку, кажуть «Так!», і якщо незгодні, то «Ні!».

(Слайди взяти із програми «Сходинки до інформатики». 2 класс. Правила поведінки»)

2. Інструктаж учителя щодо роботи з програмою:

Алгоритм малювання

1. Вибери колір на палітрі.

2. Обери штамп.

3. Перенеси його на аркуш.

4. Якщо треба, використай шкалу розміру об'єкта та збільш або зменш його розмір.

5. Розмісти об'єкт на аркуші.

3. Робота з програмою

1 Завдання

Виконання завдання підручника (с. 125). Створення малюнку календули за зразком підручника. (Вчитель допомагає індивідуально)

2 завдання

Створення власного проекту

- Намалюйте малюнок за допомогою алгоритму, використовуючи різні штампи . В кінці уроку ми зробимо спільний проект - створимо галерею малюнків, як у Тукса, і придумаємо казку, яка об'єднає всі наші малюнки.

Практична робота учнів.

V. Фізкультхвилинка. (1хв)

Я намалюю зайчика для вас - раз. Роблять колові рухи руками над

головою.

Це у нього, бачите, голова - два. Руки кладуть на голову.

Це у нього вуха догори - три. Піднімають руки вгору до вух.

Це стирчить у нього хвостик сірий - чотири. Повертають тулуб праворуч, ліворуч.

Це очиці весело говорять - п'ять. Прикладають руки до очей.

Ротик, зубки - хай моркву їсть -шість. Імітують жування моркви зайцем.

Шубка тепла хутряна на нім - сім. Плещуть в долоні.

Ніжки довгі, щоб гасав він лісом - вісім. Підскакують на місці.

Ще навколо посаджу дерев я - дев'ять. Садять дерева, притоптують ямки.

І хай сонце сяє з піднебесся - десять. Піднімаються на носках, руки вгору.

4. Продовження роботи за комп'ютером (8 хв)

Демонстрація малюнків. Створення спільної слайд - казки (проекту).

8. Підсумок уроку. Рефлексія (2хв)

Може бути, промине кілька років і хтось з вас стане дизайнером, архітектором, модельєром, і вам, напевно, знадобиться вміння проектувати, творити і фантазувати. А ви прекрасно знаєте, що ремесло за плечима не висить!

Лікті поставте на парту. Пальці рук переплетені, закрити очі долонями, так щоб переплетення пальців було на переніссі.Віки розслаблені, робимо глибокий вдих-видих, дихання рівне.Руки, ноги, розслаблені, робимо глибокий вдих, видих.Сьогодні ви вчилися малювати штампами. Вся інформація, отримана вами сьогодні на уроці, надовго залишиться у вашій пам'яті. Робимо глибокий вдих, видих. На рахунок 3 ви відкриєте очі, на рахунок 4 прийміть вихідне положення. 1, 2, 3, - відкриваємо очі, 4 - приймаємо вихідне положення. Спасибі за хорошу роботу на уроці. Наш урок закінчився.

9. Домашнє завдання (1хв)

Домашнє завдання: створити малюнок-фантазію «Подарунок мамі»

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.