Водойми України
Розширення поняття про водойми України та їх різноманітність, значення та охорону. Вивчення методики формування вміння учнів працювати з фізичною картою, зошитом, підручником. Способи виховування любові до природи, бережливого ставлення до її багатств.
Рубрика | Педагогика |
Вид | разработка урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 07.11.2013 |
Размер файла | 15,6 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Урок-проект
з природознавства в 4 класі
Тема: Водойми України
Вчитель Новоград-Волинської ЗОШ № 7
Постнікова Л.Я.
водойма карта природа
Мета. Повторити і розширити поняття про водойми України, їх різноманітність (джерело, річка - її будова, складові частини; озеро, болото, море), значення та охорону; продовжувати формувати вміння учнів працювати з фізичною картою, зошитом, підручником; розвивати уміння логічно мислити, працювати у групі; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до її багатств.
Обладнання: фізична карта України, атласи, підручник, зошити, сигнальні карти для оцінювання, завдання для групової роботи, пазли.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Проблемне питання. Земля - голуба планета.
Чи можемо ми назвати нашу Україну голубою Країною?
Хід уроку
Організаційна частина
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Привітайтесь: «Добрий день!»
І роботу розпочнем.
2. Календар погоди.
- Розпочинаємо урок природознавства і, як завжди, синоптики нам повідомлять… (Сьогодні 11 грудня, вівторок. Температура повітря…)
- В якій природі відбуваються ці зміни? (Зміни в неживій природі)
3. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Відгадування загадки.
- Ідемо далі. Відгадайте загадку.
Що таке: тече і ллється,
З каменем не раз зіткнеться,
Як немає - все всихає
І від спраги потерпає. (Вода)
Бесіда
До якої природи належить вода?
Що сталося, якби не було води на Землі?
Чому?
Отже, без води не буде життя на Землі!
Повідомлення теми і завдань уроку.
Вступна бесіда
А тепер увага! (Вчитель крутить глобус)
Який колір переважає?
Як називають нашу планету?
Оголошення теми уроку.
Сьогодні ми з вами маємо дослідити: чи можна Україну назвати голубою країною, що дає людині вода, водні ресурси України.
Отже, тема нашого уроку «Водойми України».
Допомагатиме нам на уроці Крапелька - мандрівниця.
Складання плану роботи над темою.
Складемо план маршруту Крапельки це і буде планом нашого уроку.
Звідки свій шлях починає Крапелька?
Тоді я вам допоможу.
Під горою, під крутою
Не ріка тече струною,
Це холодна б'є вода
Із старого … (джерела)
Куди мандрує наша Крапелька далі?
джерело
річка
озеро
болото
море
(Якщо дітям важко відповісти, загадую загадки.)
Тече, тече, не витече,
Біжить, біжить, не вибіжить.
(Річка)
Кругом вода, а з питвом біда.
Хто знає де це буває?
(Море)
Не вода, не суша -
На човні не пропливеш
І ногами не пройдеш.
(Болото)
5.Практична робота в групах
- Починаємо мандрувати разом з Крапелькою. Крапелька підготувала вам завдання. Виконавши їх, з пазлів складемо картину «Водойми України».
Робота кожної групи буде оцінена вашими товаришами. Оцінюватись буде:
а) конкретність інформації;
б) чіткість викладення;
в) оформлення пазла.
Оцінювати будемо такими сигналами:
з високий рівень;
ж достатній рівень;
ч середній рівень.
Ну що ж, починаємо роботу. У вашому розпорядженні 10 хвилин. Не забудьте про розподіл доручень.
(Діти починають роботу під музику)
Завдання групам у додатку № 1.
6. Презентація робіт.
Кожна група дітей презентує свою роботу. Опитують своїх однокласників по викладеному матеріалу.
Однокласники за допомогою сигнальних кольорових карток оцінювання роботу дітей.
Яка група найкраще справилася? Поаплодуємо їм.
7. Закріплення та узагальнення знань.
1. - Отже, ми з вами ознайомилися з водоймами України.
- Давайте назвемо водойми України.
Подивіться на глобус, карту України. То чи можемо ми назвати нашу Україну голубою країною?
(У нас багато водойм, але Україну ми не можемо назвати голубою країною, бо переважає більше суша)
Чи потрібно берегти воду і водні ресурси?
Як ви бережете?
Чому потрібно економити воду, а водойми охороняти від забруднень?
2. Хвилинка ерудита.
А зараз хвилинка ерудита. Продається оцінка в 12 балів за більшу кількість правильних відповідей.
(Додаток 2)
8. Підсумок уроку.
Ми з вами вирішили всі питання, створили із пазлів картину «Водойми України»
9. Домашнє завдання
Домашнє завдання: с. 110 - 116 підручника, зошит с.34. Підготувати 5 питань для самостійної роботи для вашого сусіда.
У кошику завдання для допитливих.
(Додаток 3)
Додаток 1
Завдання для групи «Джерело»
Опрацювати с. 110 - 111 підручника.
Провести дослід.
Беремо 3 склянки і поміщаємо у них лійки.
У першу лійку насипаємо грунт, у другу - пісок, у третю - глину. Спостерігаємо, де вода швидше пройде через природний матеріал.
- Що ви помітили?
- Де швидше пройшла вода?
- Де повільніше проходить?
- Зробіть висновок.
Дайте відповіді на питання.
Що таке джерело?
Як утворюється джерело?
Чому джерельна вода холодна і чиста?
Створити пазл «Джерело» за допомогою аплікації, показати на ньому будову джерела.
Завдання для групи «Річка».
Опрацювати с. 111 - 113 підручника.
Дати відповіді на питання
Яку будову має річка?
Як можна визначити лівий і правий береги річки?
Як працювати з картою?
Назвати великі річки України?
Створити пазл «Річка» за допомогою пластиліну, показати на ньому будову річки.
Завдання для групи «Озеро».
Опрацювати с. 113 - 115 підручника.
Як виникає озеро?
Практична робота
Розглянути фізичну карту України.
Визначити, якими умовними знаками на карті позначають озера.
Знайти і показати на території України озера.
Створити пазл «Озера» за допомогою аплікації.
Завдання для групи «Болота»
Опрацювати с. 115 підручника та інформаційний листок.
Практична робота.
Розглянути фізичну карту України.
Визначити, якими умовними знаками на карті позначають болота.
У якій частині України найбільше боліт?
Створити пазл «Болота» за допомогою пластиліну.
Завдання для групи «Моря».
Опрацювати с. 115- 116 підручника «Моря» та інформаційний листок.
Дати відповіді на питання.
Чому морська вода солона на смак?
Чи можна Україну назвати морською державою?
Практична робота.
Розглянути фізичну карту України. Знайти моря, які омивають береги України.
Назвати їх і показати.
Створити пазл «Моря» за допомогою акварельних фарб.
Додаток 2.
Хвилинка ерудита.
1. Яку воду можна носити в решеті? (Лід)
2. Яка річка дні стирає? (Дністер)
3. У якому морі вода взимку замерзає? (У Азовському морі)
4. Які властивості джерельної води? (Вона холодна і чиста)
5. Як називається місце, де на поверхню землі виходить підземна вода? (Джерело)
6. Що станеться з білою хусткою, якщо її окунути в Чорне море?
7. В якій протоці сталася катастрофа у листопаді цього року?
8. У назвах яких річок є цифра п'ять?
(Прип'ять; Гнилоп'ять - у межах області, на її березі м. Бердичів)
Додаток 3
Завдання для допитливих
У якому морі вода найсолоніша?
(Найсолоніша вода в Мертвому морі - 260г солі у 1л води; у Чорному морі - 18г у 1л)
Розгадати ребуси.
Знайти прислів'я і приказки про воду.
Дослідити, чи потрібні болота.
Що ви знаєте про Жака - Іва Кусто?
Які водойми є у нашій місцевості?
Размещено на Allbest.ru
...Подобные документы
Ознайомлення учнів з різноманітністю рослинного світу України. Збагачення знаннь про дерева, кущі, трав’янисті рослини, їхні лікувальні властивості. Виховування любові та дбайливого ставлення до природи, культури поведінки у навколишньому середовищі.
разработка урока [19,8 K], добавлен 04.09.2013Виховання бережливого ставлення до природи – психолого-педагогічний процес, спрямований на формування в дитини екологічних знань та наукових основ природокористування. Основні принципи екологічного виховання учнів і формування їх екологічної культури.
курсовая работа [47,7 K], добавлен 13.07.2009Місце екологічної освіти у соціальній стабільності суспільства. Аналіз шляхів розвитку бережливого ставлення до природи у молодших школярів. Приклад розробки уроку з природознавства з використанням елементів формування бережливого ставлення до природи.
курсовая работа [88,0 K], добавлен 24.10.2010Виховання бережливого ставлення до природи як соціально-педагогічна проблема. Практичні основи виховання у старшокласників ціннісного ставлення до оточуючого середовища. Проведення констатуючого, формуючого та контрольного експерименту, його результати.
курсовая работа [153,5 K], добавлен 05.01.2014Вивчення екологічних проблем,які носять глобальний характер. Виховання бережливого ставлення до природи як соціально-педагогічна проблема. Природознавство як основа розуміння молодшими школярами необхідності охорони природи та екологічного виховання.
реферат [27,0 K], добавлен 21.07.2010Організація уроку з охорони природи України: ознайомлення учнів з рослинами і тваринами, які потребують охорони Червоною книгою України, зв'язок між ставленням людини до природи і різноманітністю, кількістю тварин і рослин, взаємозв'язок явищ природи.
разработка урока [18,1 K], добавлен 10.01.2010Розкриття особливостей державотворчих процесів незалежної України в 1991—1994 роках, з’ясування їх здобутків і прорахунків. Характеристика перебігу політичної боротьби. Виховування учнів у дусі поваги до історії свого народу під час вивчення теми.
презентация [1,6 M], добавлен 03.04.2013Формування відношення до природи в педагогічній теорії та шкільній практиці як соціально-педагогічна проблема. Методичні основи формування ціннісного ставлення до природи в учнів основної школи. Використання екскурсії як атрибуту екологічного виховання.
курсовая работа [134,5 K], добавлен 08.04.2019Методика ознайомлення дітей з геометричним матеріалом. Методичні особливості вивчення лінії, кола, кутів, їх елементів. Формування в учнів графічних навичок, вміння працювати з креслярськими інструментами. Зв’язок арифметичного матеріалу з геометричним.
курсовая работа [283,8 K], добавлен 30.05.2009Методика ознайомлення дітей з геометричним матеріалом. Особливості вивчення лінії, многокутників, кола, круга та кутів у початковій школі. Формування в учнів вміння працювати з креслярськими інструментами. Зв’язок арифметичного матеріалу з геометричним.
отчет по практике [266,8 K], добавлен 27.05.2009Вивчення суті поняття "пізнавальний інтерес", педагогічних умов його формування. Виявлення ефективних педагогічних умов використання практичної спрямованості для формування пізнавального інтересу в учнів 8 класу на прикладі теми "Різноманітність тварин".
курсовая работа [1,1 M], добавлен 05.12.2011Роль народної пісні в розвитку творчої активності учнів. Вивчення української народної пісні в школі. Пісня як джерело дидактичних знань. Формування патріотичних почуттів, любові до рідного краю, поважного ставлення до праці засобами народної пісні.
курсовая работа [1,1 M], добавлен 06.10.2012Ознайомлення з педагогічними та психологічними основами формування інтелекту. Процес мислення як основний фактор його зростання. Вивчення методичних рекомендацій щодо використання інтелектуальних вмінь учнів під час вивчення шкільного курсу історії.
дипломная работа [59,1 K], добавлен 28.04.2011Сценарій проведення ігрового заняття "Математичне кафе" з метою активізації діяльності учнів, розвитку вміння формулювати й викладати думки, моделювати ситуацію. Формування творчого інтересу до вивчення математики; розширення кругозору, винахідливості.
разработка урока [3,8 M], добавлен 01.11.2012Підтримка прагнення учнів демонструвати свої знання та вміння. Розвиток у дітей уяви, уваги, спостережливості, швидкості думки. Виховування конкурентоспроможної особистості у колективі. Закріплення вміння розв’язувати ребуси, загадки, кросворди.
практическая работа [15,8 K], добавлен 13.01.2011Методика виховання ціннісного ставлення до природи. Умови екологічного виховання. Складові ціннісного ставлення до природи. Дослідження рівнів сформованості в дітей старшого дошкільного віку емоційно-ціннісного ставлення до природи засобами мистецтва.
курсовая работа [170,9 K], добавлен 17.09.2013Психологічні особливості мотивації навчальної діяльності учнів молодшого шкільного віку. Теоретико–практичні основи вивчення дієслова в початкових класах. Поняття про мотив і його особливості. Робота з підручником як ефективний засіб вивчення дієслова.
дипломная работа [276,0 K], добавлен 24.09.2009Типи ставлення школяра до навчання за А.К. Марковою. Способи формування мотивації на уроках іноземної мови. Роль батьків у формування інтересу до навчання у дітей. Підвищення мовленнєвої компетентності учнів на уроках. Різновиди пізнавальних мотивів.
курсовая работа [541,2 K], добавлен 24.04.2014Сутність поняття "емоційно-позитивне ставлення до природи" дітей-дошкільників. Дослідження сучасних проблем екологічного виховання. Експериментальна перевірка виховання емоційно-чуттєвої сфери особистості дітей дошкільного віку, їх ставлення до природи.
курсовая работа [192,7 K], добавлен 06.02.2014Поняття пізнавальних інтересів учня, їх основні критерії та показники. Дидактичні умови формування пізнавальних інтересів учнів на уроках вивчення біології, вивчення стану даної проблеми в практиці сучасної школи та формування висновків з цього приводу.
курсовая работа [40,7 K], добавлен 06.11.2009