Вивчення теми "Визначення валентності за формулою бінарних сполук"

Формування засвоєння поняття валентності, навички визначення валентності за формулою сполуки та виконання обраних дій. Визначення спільно з учнями особистісно-вагомої мети їх діяльності на уроці. Визначення алгоритму утворення формул за валентністю.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 16.12.2013
Размер файла 10,4 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Урок хімії

валентність формула сполука

Тема уроку: Визначення валентності за формулою бінарних сполук.

Мета уроку: Продовжити формування засвоєння поняття валентності, навички визначення валентності за формулою сполуки та виконання обраних дій.

Розвивальна: розвивати в учнів творче мислення, пам'ять, наполегливість, вміння виокремлювати головне виразно послідовно викладати думки.

Виховна: Виховувати в учнів вміння спілкуватися, толерантність, повагу до своїх думок і висловлюванність однокласників.

Тип уроку: Формування нових знань, ОЗН.

Обладнання: Електронний посібник „Хімія 8 клас”, таблиця валентності.

Структура уроку, основний зміст і методи

Етап „Орієнтація в навчальному матеріалі”

Організаційний момент.

Мотивація вчителем наступної діяльності:

Позитивна настановка на працю;

Пізнавальна мотивація (зв'язок з майбутніми знаннями)

Формування асоціативного ряду (зв'язок з попередніми знаннями)

Позитивна установка на навчальну діяльність.

створення позитивного емоційного настрою на роботу всіх учнів протягом уроку.

Актуалізація опорних знань. Вчитель пропонує хімічний турнір.

Клас поділяється на три групи 6 - 8. на трьох плакатах вписані завдання. За сигналом учителя кожний учень складає формулу бінарних сполук за властивістю. Перемагає та група, що швидше закінчила виконання завдання. Вчитель спостерігає за роботою, оцінює і поціновує кожного учасника турніру.

І група ІІ група III група

H

O

Ag

Fe (II)

Si

Na

Zn

Pb (II)

N (II)

S (II)

Cr (III)

Na

Ca

Al

K

Mn

Br (I)

O

Pb

Ba

K

Al

Zi

Cu

Вчитель використовує механізм „оцінювання”

Етап „Визначення мети”

Визначення спільно з учнями особистісно-вагомої мети наступної діяльності на уроці (що може дати це заняття учневі зараз під час тематичного цінування, в майбутньому вивченні курсу хімії).

Визначення показників досягнення мети уроку (які знання, вміння, засоби діяльності свідчитимуть про це)

- Формування разом з учнями теми, мети, складають план вивчення матеріалу.

План

Визначення валентності за формулами бінарних сполук.

Послідовність дій у визначенні валентності.

Установка на розуміння, запам'ятовування, застосування знань.

Установка на надання допомоги учням у пошуку й набутті навичок визначати валентність і це знання використовувати в майбутньому.

Етап „Проектування наступної діяльності”

Планування характеру спілкування, між особистісних взаємодій в процесі уроку. (робота в гомогенних, гетерогенних групах, парах, індивідуальна).

Етап „Організація і виконання”

Надання варіативності у виборі засобів навчальної діяльності, засобів фіксації (схема, алгоритм, тези). Вибір учнями завдань і засобів їх виконання під час закріплення.

Методи та заходи психолого-педагогічної підтримки діяльності учнів (заохочення, навчально-пізнавальна гра, виконання творчих завдань).

Використання при поясненні навчального матеріалу суб'єктного досвіду.

Підтримка прагнення учня пропонувати свій спосіб роботи (вирішення завдання), аналізувати в процесі уроку різні способи, що пропонують діти, вирішити і аналізувати найраціональніші, відзначати і підтримувати оригінальні.

1. Пояснення вчителем навчального матеріалу з створення проблемної ситуації. Як визначити валентність у сполуках з Оксигеном (повторюють валентність). Учні висловлюють свої міркування (підтримка з боку вчителя пропозицій). Вчитель визначає право дитини на помилку: „невипадкова помилка”, „помилка що веде нас до істини”, „дякую, твоя думка дає нам шлях до роздумів”.

Після обговорення учні записують алгоритм визначення валентності.

а) знаходимо сумарну валентність атомів Оксигену у всіх сполуках.

б) Na2O, CaO, Al2O3, CO2, Cl2O7;

- у першій формулі дві одиниці валентності припадає на два атоми Натрію, отже, Натрій двовалентний (2: 2) =1

- у другій - дві одиниці валентності припадає на один атом Силіцію, отже він двовалентний (2: 1) =2

- у третій формулі шість одиниць валентностей припадає на два атоми Амонію, отже, він тривалентний (6: 2) =3 і т. д.

Це треба пам'ятати!!!

Визначаючи валентність елемента у бінарній сполуці, потрібно дотримуватися правила: сума одиниць валентностей одного елемента дорівнює сумі одиниць валентностей всіх атомів другого елемента.

Корегувальна частина (учні працюють в групах). Створюється педагогічна ситуація спілкування, що допомагає учням, незалежно від його готовності до розв'язування вправ, проявляти ініціативу, самостійність.

Учні опрацьовують навчальний матеріал за електронним посібником, розв'язують вправи і перевіряють їх правильність виконання.

З метою закріплення вчитель залучає учнів до спілкування за технологією „Два - чотири - всі разом”.

Учням пропонують завдання, яке виконують індивідуально.

В якій із наведених формул речовин валентність сполученого з Оксигеном елемента найвища: SO3, K2O, Cr2O3, P2O5, BaO?

Учні об'єднуються в пари і обговорюють свої ідеї щодо виконання завдання. Далі вони визначають валентність атомів елементів у сполуках із Cl, знаючи, що він одновалентний: CuCl2, NаCl, FeCl3, ZuCl2, PCl5. б) у сполуках із сульфуром, знаючи, що він двохвалентний: MgS, Na2S, Cu2S, Al2S3, ZnS.

Пари об'єднуються в четвірки й обговорюють виконання попередніх завдань (3-5 хв).

Залежно від кількості учнів у класі можна об'єднати четвірки у більші групи і перейти до колективного обговорення виконання наступного завдання.

Записати формули за валентністю:

FeO, SiO, AIF, CrO, AlI, CrO, NO, BaH.

Методи та заходи психолого-педагогічної підтримки учнів, заохочення, створення ситуації взаємодопомоги, навчально-пізнавальна гра.

З цією метою проводиться хімічний турнір.

У формулах бінарних сполук сума валентності атомів одного елемента дорівнює сумі валентностей атомів другого елемента:

Завдання для трьох груп - визначити валентність атомів елементів у сполуках:

Перемагає та група, яка швидше закінчить виконання завдання. Вчитель спостерігає за роботою, оцінює і поціновує кожного учасника турніру.

Етап контрольно-оцінний

Участь учнів у виправленні зроблених помилок, неточностей, осмислюванні їх причин (взаємо і самоаналіз).

Використання механізму „цінування” та оцінювання, враховуючи не тільки кінцевий результат, а й процес навчання.

Завершується навчальна діяльність на уроці заключний етап - усвідомлення ситуації і досягнення мети, переживання ситуації успіху, закріплення позитивної мотивації стосовно діяльності.

Д/з. Повторити валентність, її визначення, алгоритм утворення формул за валентністю.

Завдання:

1). Знайди відповідь: (для охочих)

1. Al2S 1. N (I) i O (II)

2. ZnCl2 2. N (III) i H (I)

3. SO3 3. Zn (II) i Ce (I)

4. K2O 4. Al (III) i S (II)

5. NН3 5. S (VI) i O (II)

2). Тренувальні вправи за посібником.

Підготуватись до контрольної роботи.

Обговорення з учнями що сподобалось, що важко давалось, чому? Враховуються вчителем пропозиції до наступних уроків. Якщо потрібна консультація для учнів перед контрольною роботою то вчитель пропонує.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.