Урок з математики "Трикутник і його види"

Повторення знань про трикутник, ознайомлення учнів з класифікацією трикутників. Розвиток пам’яті, вміння аналізувати, класифікувати та узагальнювати, висловлювати та обґрунтовувати власну думку. Виховання ініціативності та інтересу до вивчення предмету.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 04.04.2014
Размер файла 11,8 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru

Картушинська ЗОШ І-ІІ ст.

Тема: Трикутник і його види

Урок з математики

у 5 класі

Підготувала:

вчитель математики

Овчаренко Н.А.

2013-2014 н.р.

Трикутник і його види

Якщо ми дійсно щось знаємо, то ми знаємо

це дякуючи вивченню математики.

П'єр Гассенді

Мета: повторення знань про трикутник, ознайомлення учнів з класифікацією трикутників; розвиток пам'яті, вміння аналізувати, класифікувати та узагальнювати, висловлювати та обґрунтовувати власну думку; виховання індивідуальності, наполегливості, стриманості, ініціативності, інтересу до вивчення предмету, усвідомлення його краси та значущості. трикутник учень ініціативність знання

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація необхідних знань

ь Усний рахунок.

Відповідь: 1) 60; 2) 25.

1. Чому дорівнює периметр восьмикутника, кожна сторона якого дорівнює 4 см?

2. Обчисліть периметр шестикутника, довжини сторін якого дорівнюють 6 см, 8 см, 14 см, 20 см, 22 см і 25 см.

ІІІ. Мотивація учбової діяльності та пояснення теми

- Діти, подивіться на малюнок і скажіть, які фігури на ньому зображені.

- Трикутники.

- Поясніть, чому ви так вирішили?

- Тому, ці фігури мають по три сторони і по три кути.

- Ви побачили, що трикутники всі різні. Скажіть, чим вони відрізняються?

- Тим що у них різна довжина сторін і величина кутів.

- Так, ви вірно замітили, що трикутники розрізняють або класифікують в залежності від довжини сторін і величини кутів.

Оголошення теми і мети уроку

- Та зараз ми з вами прослухаємо казку: “Сон Незнайки”.

Як завжди п'ятикласник Незнайко знову не мав часу, щоб підготуватися до уроків. Сяк-так виконав письмові завдання й поспішив до телевізора.

Спати ліг пізно. І вже лягаючи, згадав, забув прочитати в підручнику математики про трикутники й вирізати з паперу трикутники різних видів. Щоб заспокоїтися, відразу заплющив очі й швидко заснув. І приснився Незнайкові сон.

Сниться йому, ніби він знаменитий мандрівник і подорожує по країні Геометрії. Гострими кутами здіймаються вершини гір. Але Незнайко легко забирається на вершину найвищої і найкрутішої гори. Потім гори чомусь перетворилися в трикутники. Вони обступили Незнайка з усіх боків і стали запитувати:

- А як я називаюсь?

- А який я трикутник?

- А я який?

Трикутники мерехтіли у Незнайка перед очима. А він не міг навіть зміркувати, кому з них відповідати, і мовчки стояв, зовсім розгубившись…

Тоді один з трикутників виступив наперед і голосно закричав:

- Замовкніть! Не питайте його! Він, певне, нічого про Трикутники не знає. Давайте йому все покажемо!

І тут трапилось зовсім несподіване: Трикутник почав змінювати свою форму. Тільки що він був тупокутний, а раптом став прямокутним…, потім перетворився в гострокутний (мал.).

Незнайко здивовано спостерігав за перетворенням Трикутника, а той весело декламував:

Кожен учень мусить знати,

Як мене намалювати.

Як кути мої змінити,

Щоб мене перетворити

З гострокутного в прямокутний,

З прямокутного - в тупокутний.

Я вже знаю про Трикутники! - хотів закричати Незнайко і прокинувся.

- А тепер давайте разом складемо схему, в якій покажемо класифікацію трикутників та формули знаходження периметрів.

СХЕМА

ТРИКУТНИКИ

(за величиною кутів)

( за довжиною сторін)

IV. Закріплення

1. Кожному учневі видається карточка, на якій зображені трикутники різних видів.

Після вимірювання учні обмінюються картками і перевіряють роботу товариша. Таким чином, встановлюють, що трикутник КMN - тупокутний та рівнобедрений, трикутник BCD - різносторонній та прямокутний, а трикутник XYZ - рівносторонній та гострокутний.

2. А зараз давайте заповнимо таблицю, використовуючи ваші попередні здобутки:

V. Підведення підсумків

Домашнє завдання: вивчити §10 (ст.83), № 371, 373, 375 розв'язати.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.