Поняття про прислівник як частину мови. Правопис найуживаніших прислівників

Поняття та сутність прислівнику, оцінка його ролі та значення в реченні. Принципи розвитку в учнів вмінь і навичок правильного правопису найуживаніших прислівників, збагачення словникового запасу. Викладання правил, пов’язаних з даним членом речення.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 05.12.2014
Размер файла 20,2 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Размещено на http://www.allbest.ru/

Поняття про прислівник як частину мови. Правопис найуживаніших прислівників

Мета:

Навчальна: Ознайомити дітей з новою частиною мови, активізувати знання дітей про прислівник, про його значення, питання і роль у реченні;

Розвиваюча: розвивати вміння і навички правильного правопису найуживаніших прислівників, збагачувати словниковий запас,

Виховна: виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: казкові герої, картки для індивідуальної роботи, дидактичні матеріали, таблиця «Частини мови», кросворд.

Тип уроку: засвоєння нових знань, урок-подорож.

Хід уроку

І. Організаційна частина. Перевірка готовності до уроку

- Перевірте чи всі готові, чи все у вас є на партах

ІІ. Актуалізація опорних знань.

- Діти, ви любите мандрувати? А хочете сьогодні на уроці помандрувати? Як ви гадаєте, до якої країни відбудеться подорож?

(На дошці висить таблиця «Частини мови»)

Частина мови

Питання

Означає

Іменник

Хто? Що?

Назву предмета

Прикметник

Які? Який? Яке? Які?

Ознаку предмета

Дієслово

Що робить?

Що зробили?

Дію предмета

Числівник

Скільки? Який?

Кількість предметів,

порядок при лічбі

Займенник

Котрий?

Вказує на предмет, але не називає його

речення прислівник правопис

- Так. Сьогодні, діти я пропоную помандрувати до країни «Частини мови».

- Мета нашої мандрівки: знайти нову частину мови серед вивчених, з якою ми вже зустрічалися. Ми повинні дізнатися, як вона називається, на які питання відповідає і яке значення має у реченні. А також повинні навчитися правильно писати цю частину мови. Ви готові до подорожі? (Так)

- Але хочу зауважити, що на шляху у нас буде багато випробувань та перешкод. І якщо ви їх подолаєте, то дізнаєтесь, що ж це за таємна частина мови. Згодні?

- І ось Мишенятко пропонує перше випробування.

1. Хвилинка каліграфії

уч вч ор учора вчора

- Як ви гадаєте, чому нам запропонували таке завдання? З якою метою? (Щоб ми гарно писали, каліграфічно)

- Так правильно. Мета - формувати навички каліграфічного письма.

Отож, учні, сіли правильно, перевірили як лежать зошити і почнемо писати.

- Молодці! Ви добре справились з першим завданням.

- Ой! А хто це до нас котиться?

(на дошці з'являється колобок)

- А колобок прийшов не сам - він нам приніс завдання

2. Словникова робота. Робота в групах

Завдання 1.

Група А - гра «Аукціон».

- Діти вам треба пригадати з вивчених слів, слова, які відповідають на питання: Як? Коли? Де? Куди? І запитати їх. Хто більше пригадає і правильно запише - отримає червону фішку, за якою буде оцінена робота на уроці. (один учень з групи А працює біля дошки самостійно).

Група Б працює з учителем.

- Доповнити речення

- Вивчи вірш… (напам'ять)

- Де знаходиться від вас шафа… (Праворуч)

- Де знаходиться від вас вікно? (Ліворуч)

- Де знаходиться дошка? (Попереду)

Перевірка за групами.

Група А - учень біля дошки коментує написання слів.

- Діти, чи є помилки в записі? Чи охайно записані слова? На яку оцінку - бал він працював? Так. Добре.

Учні з групи Б. Аналогічно.

- Молодці діти, всі ви справилися з цим випробуванням.

- Діти, до нас завітав Незнайко і приніс з собою завдання

Завдання таке: визначити граматичну основу речення і розібрати за частинами мови. А щоб швидше ви виконали це, працюємо за групами. (На дошці.)

А. Тихо над річкою спить зачарований ліс.

Б. Навкруги стояла тиша.

Але, хочу попередити, що у кожній групі є незнайоме слово.

Починаємо працювати.

Перевірка.

- Хто з групи А готовий?

Учень біля дошки коментує.

1. Визначає граматичну основу.

2. Визначає частини мови

- Яке слово залишилося невизначеним, яка це частина мови?

«Тихо» з яким словом воно пов'язане в реченні?

Спить (Як?) - тихо.

На яке питання відповідає? (як)

- Так. Добре. (Відповідь учня оцінюється.) Поки це слово залишимо.

Перевіряємо групу Б. Один учень біля дошки коментує.

Основа речення, частини мови. «Навкруги». Давайте поміркуємо, з яким словом в реченні пов'язане слово «навкруги»?

Стояли (де?) - навкруги. На яке питання відповідає?

- Добре, діти, встаньте, хто без помилок виконав завдання. (Відповідь учня оцінюється).

3. Фізкультхвилинка.

Буратіно потягнувся,

Раз нагнувся, два нагнувся,

Руки в сторони розвів, -

Мабуть, ключик загубив,

А щоб ключик відшукати,

Треба нам навшпиньки стати.

V. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

Молодці, учні, ви швидко впоралися. Ну яка ж це частина мови? (Прислівник)

Вірно прислівник.

ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

1. Робота з підручником.

Спостереження за роллю прислівника у реченні. Вправа 164, с. 86. Прочитайте обидва тексти.

- У якому з текстів повніше змальовано картину природи? (у другому)

- Які слова допомагають краще уявити ранок у лісі? Прочитайте ці слова. (Ясно, мокро, світло)

- Назвіть антоніми у тексті. (світло, темно; низько, високо)) З якою метою вони вживаються? (порівняння, з'єднання слів у реченні) Зробіть висновок, яку роль в нашому житті відіграють прислівники?

(Використовуємо прислівники як засіб зв'язку речень у тексті, для увиразнення мовлення, вираження оцінки, а в літературних творах використовуються як засіб створення образності).

А хто встановить зв'язок слів у реченні?

(Діти фронтально встановлюють зв'язок слів у реченні)

2. Узагальнення знань про прислівник.

- А зараз, група Б, для вас гра «Найкращий фотограф». Робота з правилами

на сторінці 83. Хто швидше і точніше запам'ятав правило?

Група А працює з учителем.

- Зробіть висновок, що виражає прислівник і на які питання відповідає? (Учні, які самі зробили висновок правильно, отримують фішку).

Перевіряємо групу А.

- Хто готовий? Хто може назвати основну ознаку, якою прислівник відрізняється від усіх інших? (незмінна частина мови)

- Так, це незмінна частина мови.

(Учень, який відповість отримує фішку). Хто вже запам'ятав правило?

1-2 учні повторюють правило.

- Молодці, і це завдання добре виконали.

3. Самостійна робота.

Ось і підійшли ми до останнього випробування. Буратіно пропонує завдання за вибором.

Завдання №1. Заміни виділені словосполучення одним словом-прислівником.

Запиши і склади з двома прислівниками речення.

Завдання №2.

Добери до слів прислівники. Запиши.

Склади і запиши з двома словосполученнями речення.

Зустрічати (радісно, весело, холодно, привітно).

Проголошувати (чітко, повільно, ясно, глухо).

Відстоювати (гаряче, переконливо, в'яло, різко.)

(Індивідуальна допомога слабко встигаючим учням.)

(У перших трьох учнів, які виконали завдання, вчитель перевіряє роботи і оцінює.)

V. Підсумок уроку

- Діти, підведемо підсумок уроку. Сподобалась вам мандрівка до країни «Частини мови»?

- Що нового ви дізналися на уроці?

- Що виражає прислівник?

- Яка це частина мови?

- А зараз порахуйте скільки у кожного фішок.

- У кого - 12? Молодці, ви сьогодні попрацювали відмінно.

- У кого -7 - 9? (Оцінюються діти з урахуванням відповідей).

VІ. Домашнє завдання.

Вправа 161, с. 85.

1. Випиши з читанки п'ять прислів'їв з прислівниками.

2. Підкресли прислівники.

Вивчити правило про прислівник с. 83.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.