Безпечний відпочинок узимку

Формування уявлення про правила поведінки узимку на льоду. Небезпечні ситуації, які можуть трапитися під час відпочинку. Вивчення симптомів обмороження та правил надання першої допомоги. Виховання культури поведінки на вулиці під час зимових ігор.

Рубрика Педагогика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 15.12.2014
Размер файла 30,1 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Міністерство освіти та науки України

Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка

Інститут педагогіки та психології

Конспект уроку

на тему: «Безпечний відпочинок узимку»

Підготувала:

студентка групи ПО-41

Бобрик Наталія

Перевірила:

Гладюк Т. В.

Тернопіль 2014

Безпечний відпочинок узимку.

Мета: формувати уявлення про правила поведінки узимку, на льоду, уявлення про зимовий одяг, про обмороження та першу допомогу при обмороженнях, розвивати увагу, пам'ять, спостережливість; виховувати культуру поведінки на вулиці під час зимових ігор, старанність, дисциплінованість.

Обладнання: сніжинки, ялинка, чарівна скринька, мультфільм, відеоролик із фізкультхвилинкою, кросворд, ілюстрації одягу, світлофори, мікрофон, м'яка іграшка сніговита.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

- Діти, зараз зручно сядьте, розслабтеся. Уявіть, що до нас в клас завітав сонячний зайчик і він бігає по вашому обличчю. Зараз він лоскоче вам носик, торкніться до нього. Тепер він перебіг на ваш лобик, торкніться до лобика. А тепер він у вас на щічках, потріть їх. І ось зайчик вибігає у вікно, давайте зловимо його, сплесніть в долоньки. Подивіться мені в очі, погляньте один на одного. Усміхніться мені, усміхніться один одному. У ваших очах і на ваших личках заіскрилися безліч промінчиків добра. Давайте потиском руки по черзі передамо свій гарний настрій один одному.

- Дітки, яка зараз пора року?

- Так, чарівниця зима. Вона принесла нам багато-багато чарівних сніжинок. Багато з них завітали до нас сьогодні на урок. У вас на партах лежать маленькі сніжинки. Візьміть їх у руки. Подумайте, яким має бути наш сьогоднішній урок? Напишіть це на зворотній стороні сніжинки. А зараз візьміть свої сніжинки і почепіть їх на нашу чарівну ялинку. А ви знаєте, чому вона чарівна? Тому що виконує бажання всіх діток. І ваші очікування щодо нашого уроку обов'язково здійсняться!

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Інтерактивна вправа «Світлофор».

- А зараз ми перевіримо, як ви засвоїли домашнє завдання. У вас на партах лежать світлофори, візьміть їх у руки. Зараз я буду читати вам твердження, якщо воно правильне - піднімаєте червоний колір світлофора, а якщо ні - зелений.

- Не можна розмовляти із незнайомцем.

- Коли незнайома людина люб'язно пропонує підвести зі школи, потрібно погодитися.

- Не затримуватися по дорозі зі школи додому.

- Можна гратися на дворі до темряви.

- Можна заходити у під'їзд, у якому є незнайома людина.

- Під час пожежі слід користуватися планом евакуації.

2. Інтерактивна вправа «Мікрофон».

- А зараз я запропоную вам декілька ситуацій, а ви подумайте і скажіть, якби ви вчинили, потрапивши у ту чи іншу ситуацію. Але говорити будемо лише у наш чарівний мікрофон.

Ситуація 1.

Незнайома людина підійшла до вас на вулиці і сказала, що вона працює з вашими батьками і цей незнайомець за проханням ваших хоче забрати вас додому. Що ви будете робити?

Ситуація 2.

По дорозі додому ви помітили, що вас переслідує незнайома людина. Ваші дії?

Ситуація 3.

На вулиці незнайома людина пропонує вам піти з ним в цирк і поїсти морозива. Ви погодитеся і чому?

- Молодці, дітки. Гарно засвоїли минулу тему.

ІІІ. Актуалізація опорних знань, повідомлення теми і мети уроку.

1. Бесіда з метою актуалізації опорних знань.

- Дітки, у нас сьогодні зовсім незвичайний день і незвичайний урок. Погляньте на вулицю, яка кругом краса. Зима убрала землю у білу ковдру. Скажіть, а ви любите зиму? А чому? А чи любите ви ліпити сніговиків? А з ким ви їх ліпите? А ви знаєте, сніговими бувають не лише звичайні із снігу, а і чарівні, і дуже розумні. І сьогодні до нас на урок завітав чарівний Сніговик із країни Лапландії. Там завжди дуже багато снігу. Ось він, погляньте. Давайте дружно із ним привітаємося!

- Сьогодні він приніс нам дуже-дуже багато завдань. Вони надзвичайно корисні і цікаві. Усі вони розташовані на цих сніжинках. Якщо ми їх зробимо, то зможемо прочитати, що написано під цими сніжинками. А там сховані чарівні слова, якщо ми їх прочитаємо, то дізнаємося секрет щастя. Хочете дізнатися ці чарівні слова? Тоді вперед виконувати усі завдання Сніговичка!

2. Розгадування кросворду з метою повідомлення теми уроку.

- І перша наша сніжинка прилетіла до нас із завданням «Розгадати кросворд». Ось він перед вами на дошці. Уважно слухаємо!

1. Ой, немає їм ціни!

2. По льоду біжать вони -

3. Швидконогі…(ковзани)

4. Що то за віз,

5. Що без коліс,

6. Влітку відпочиває

7. Взимку дітей катає. (Сани)

8. На дворі горою, а в хаті водою. (Сніг)

9. У нас зимою білим цвітом сад розцвів,

10. Неначе літом. (Іній)

11. Що це за птиця,

12. Що сонця боїться? (Сніжинка)

13. Росте вона додолу головою,

14. Росте вона холодною зимою,

15. А тільки сонечко засяє,

16. Вона заплаче й помирає. (Бурулька)

17. Дерев'яні коні по снігу йдуть,

18. А в сніг не провалюються. (Лижі)

19. На подвір'ї - біло-біло,

20. Ні стежиночки нема.

21. Завихрило, завістило -

22. Знов прийшла до нас… (зима)

- Так, молодці, ви розгадали кросворд і ми можемо відкрити перше чарівне слово.

- Діти, прочитайте виділене слово. Так, канікули. Ви любите канікули? А о ви робите під час зимових канікул?

- Наш гість - Сніговичок теж дуже любить канікули. А оскільки у його країні постійно зима, то усі його канікули можна назвати зимовими. І він дуже добре знає, що відпочинок взимку дуже веселий, але й може бути небезпечний. І сьогодні він поділиться з вами своїми знаннями, а саме про те, як уникнути небезпеки під час зимових канікул.

- Отож, тема нашого сьогоднішнього уроку «Безпечний відпочинок узимку».

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда з метою формувати уявлення про зимовий одяг.

- А як ви гадаєте, які небезпечні ситуації можуть трапитися під час відпочинку?

- Так, їх безліч. Тому ви повинні бути дуже обережні, щоб зберегти своє здоров'я. До зими люди готуються ще заздалегідь. А як саме, хто пригадає?

- Так, найперше - це теплий одяг. Зима - це час, коли майже кожен із нас хворіє, і часто це трапляється саме через те, що ми не вберегли себе від холоду. Тому ви повинні подбати про свій зимовий одяг. А як ви гадаєте, яким він має бути?

- Так, найголовніше, одяг повинен уберегти вас від холоду, зігрівати вас. Також він повинен бути зручним. Обов'язково слід потурбуватися і про головний убір. Він має бути теплий, захищати вас від снігу.

- Відкрийте свої підручники на сторінці 94. Прочитайте назву статті. Як вона називається? Читаємо статтю по одному реченню. Читаємо лише першу сторінку (діти читають текст).

- Прочитайте ще раз перше речення. То як ви розумієте це прислів'я?

- Молодці. То яким повинен бути зимовий одяг?

- А взуття? То як ви думаєте, чому при тісному взуття порушується зігрівання стопи?

2. Гра «Чарівна коробочка» з метою закріплення уявлення про зимовий одяг.

- А зараз ми виконаємо наступне завдання нашого Сніговичка. Воно називається «Гра «Чарівна скринька»». Наш Сніговик приніс нам ось таку чарівну скриньку. У ній є багато картинок з одягом. Нам потрібно обрати лише зимовий одяг. Отож, я показую вам картинку, якщо вона підходить, плескаєте в долоньки, а якщо ні - тупаєте ніжками.

- Молодці, ви впоралися із завданням, тому відкриваємо наступне слово.

3. Бесіда з метою формування уявлення про безпечну поведінку на льоду. обмороження зимовий лід виховання

- Узимку усі люблять кататися на ковзанах, санчатах, лижах, грати сніжки. Потрібно пам'ятати, що все це потрібно робити у місцях, де немає руху транспорту.

- Подумайте, де найчастіше відпочивають діти взимку?

- Так, на льоду. І це є дуже небезпечне місце. Як ви гадаєте, чому?

- Так, дуже часто трапляється таке, що лід проламується і тоді можна дуже серйозно постраждати, а в гіршому випадку - постраждати.

- Пригадайте, як потрібно поводитися на льоду? Знайдіть правила, які ви вже вивчали у підручнику на сторінці 95. Прочитайте їх мовчки.

- То які правила поводження на льоду?

4. Робота з ілюстраціями з метою закріплення уявлень про безпечну поведінку на льоду.

- А нам пора виконати завдання Сніговичка на наступній сніжинці. Це завдання «Скажіть, чому?» Погляньте на ілюстрації, які лежать у вас на партах. Подумайте і скажіть, у які небезпечні ситуації потрапили діти і чому?

- Молодці. Ви виконали завдання і ми можемо прочитати наступне чарівне слово.

5. Бесіда з метою формування уявлення про правила поведінки під час провалу у ополонку.

- Хоча усі і знають ці правила поведінки на льоду, однак часто ними нехтують. І трапляються ситуації, коли людина може повалитися у ополонку. Як же поводитися, якщо з вами трапилася така ситуація? У цьому нам допоможуть знову ж таки правила безпеки. Відкрийте підручники на сторінці 97. Прочитайте, як потрібно діяти у разі небезпеки на льоду. Читаємо ланцюжком по одному реченню (діти читають).

- Отож, що робити, якщо ви провалилися під лід?

- А як допомогти потерпілому?

5. Бесіда з метою формування уявлення про обмороження та правила поведінки при обмороженні.

- Однією із забав дітей взимку є гра у сніжки. Ви любите грати сніжки?

- Під час цієї гри також потрібно стежити за безпекою. Насамперед, під час гри у сніжки, намагайтеся не цілити у обличчя іншим дітям. Адже ви можете спричинити травму. Також обов'язково потрібно грати у рукавичках, щоб не обморозити руки, тому що це дуже небезпечно. Якщо все ж таки ви обморозили руки чи ноги, потрібно зразу ж подбати про відновлення кровообігу у цих частинах тіла. Обморожені частини тіла слід розтерти м'якою тканиною, руками, натерти спиртом. Також обморожені пальці рук і ніг опускають у воду кімнатної температури. Також потрібно випити теплого чаю, щоб зігрітися, тепло одягнутися.

6. Фізкультхвилинка.

- А зараз час виконати наступне завдання Сніговичка і відкрити наступне чарівне слово. Завдання називається «Рухайся разом із нами». Наш Сніговичок пропонує нам трохи відпочити. І зробимо ми це з допомогою його подруг. Як ви думаєте, хто подруга Сніговика? Так, Снігова Баба. І наша фізкультхвилинка так і називається «Снігова Баба».

- Як ви гарно танцювали! За це я відкрию вам наступне чарівне слово!

V. Закріплення знань учнів.

1. Робота в групах з метою закріплення вивченого матеріалу.

- А зараз ми відкриємо наступне чарівне слово! І наше завдання «Допоможи в небезпечній ситуації!» Зараз ви працюватимете в групах. Давайте повторимо правила роботи в групах (діти повторяють).

- Молодці. А тепер ваші завдання:

1 група: Ви каталися на тонкому льоду. Він розломився і ви потрапили під воду. Ваші дії.

2 група: Ви гуляли недалеко від озера і помітили, що хтось потрапив під кригу. Ваші дії.

3 група: Ви з товаришем грали у сніжки і він обморозив руки. Допоможіть йому.

4 група: Ваш братик грав сніжки з другом. Йому випадково потрапили у обличчя і розбили губу. Складіть для дітей правила поведінки взимку.

- Ви гарно впоралися із завданням. Тому читаємо наступне чарівне слово.

2. Перегляд мультфільму з метою закріплення вивченого матеріалу.

- А ми відкриваємо останнє наше чарівне слово. І останнє завдання нашого Сніговичка «Перегляньте мультфільм!» і після цього ми узагальнимо усе що вивчили сьогодні (перегляд мультфільму).

- Отож про що розповідалося у мультфільмі? Так, усе це ми вчили протягом нашого уроку і зараз ми ще раз пригадаємо, що ж нового ви дізналися сьогодні, що повторили. Ось у мене є чарівна валіза знань, яку приніс нам наш гість. Зараз ви по черзі берете її в руки і кажете, що ми робили сьогодні на уроці.

3. Робота над прислів'ям з метою закріплення вивченого матеріалу.

- Ось ми з вами зробили усі завдання нашого Сніговичка і можемо прочитати чарівні слова. Читаймо разом! ( Найбільше щастя в житті людини - здоров'я.)

- Діти, а як ви розумієте ці слова?

- Так, коли ми здорові, нам хочеться радіти життю. І щастя приходить само собою. А як це прислів'я стосується нашої теми?

VI. Завдання додому.

1. Бесіда.

- Ваше домашнє завдання: опрацювати статтю на сторінках 94-98; розглянути малюнки на сторінках 95-96 і скласти пам'ятку «Безпечний відпочинок взимку» за цими малюнками.

VII. Підсумок уроку.

1. Бесіда.

- Отож, наш урок підгодить до завершення. Давайте усі подякуємо нашому Сніговичку за такі чудові завдання. Вам дякую за хорошу роботу. Скажіть, а чи здійснилися ваші очікування, які ви почепили на чарівну ялинку? Ось бачите, вона дійсно вміє здійснювати усі бажання. Урок закінчено.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

  • Завдання культури поведінки учнів початкових класів. Методи формування культури поведінки молодших школярів. Потенціал навчальних дисциплін у вихованні культури поведінки молодших школярів. Використання народної педагогіки у вихованні культури поведінки.

    дипломная работа [163,8 K], добавлен 11.08.2014

  • Особливості формування культури поведінки школярів в умовах дозвіллєвої діяльності. Зміст, форми і методи формування культури поведінки у школярів. Труднощі, які гальмують формування культури поведінки, оптимізація процесу формування культури поведінки.

    дипломная работа [95,2 K], добавлен 23.09.2012

  • Естетичне виховання школярів як психолого-педагогічна проблема. Роль естетичного виховання в розвитку особистості. Виховання культури поведінки молодших школярів на уроках в початкових класах. Методика формування культури поведінки школярів у школі.

    курсовая работа [49,8 K], добавлен 20.12.2010

  • Сучасні підходи до процесу формування культури поведінки у дошкільників. Сутність процесу та умови реалізації даного процесу в практиці роботи дошкільного закладу, використовувані методи та прийоми. Порядок визначення рівня сформованості культури.

    курсовая работа [36,6 K], добавлен 24.02.2015

  • Роль сім'ї та батьківського авторитету у вихованні дітей дошкільного віку. Зміст і методика формування дисциплінованості та культури поведінки дошкільників. Завдання і форми роботи в дитячому садку з батьками з формування культури поведінки дітей.

    курсовая работа [84,7 K], добавлен 08.09.2014

  • Аналіз чинних програм навчання і виховання дітей щодо ознайомлення із правилами вуличного руху. Форми, методи, засоби навчання дітей правилам безпечної поведінки на вулиці. Планування роботи вихователя щодо ознайомлення з правилам вуличного руху.

    курсовая работа [408,1 K], добавлен 20.03.2014

  • Етикет - кодекс хороших манер та правил поведінки, його види та значення в житті людини; вимоги сучасного етикету. Формування в учнів етичної культури, прищеплення моральних цінностей та норм: ввічливості, поваги, чуйності по відношенню до інших людей.

    методичка [24,4 K], добавлен 11.03.2012

  • Сутність методів, прийомів і засобів виховання. Особливості формування суспільної поведінки за допомогою бесіди, лекції та диспуту. Методи стимулювання діяльності та поведінки: змагання, заохочення, покарання. Дослідження й оцінка ефективності виховання.

    реферат [26,3 K], добавлен 20.05.2013

  • Вивчення проблеми агресивної поведінки в психолого-педагогічних науках. Взаємозв`язок сімейного виховання і вікових особливостей агресивної поведінки. Профілактика девіантної поведінки у дітей дошкільного віку. Зміст методу послідовної десенсибілізації.

    курсовая работа [38,4 K], добавлен 31.01.2014

  • Місце проблеми фізичного розвитку в Державній програмі з виховання молоді. Організація діяльності і формування досвіду поведінки як ефективний метод у процесі навчання студентів. Розробка сценарію виховного заходу на тему: "Спортивні змагання "Сила духу".

    курсовая работа [30,2 K], добавлен 17.04.2011

  • Теоретичний аналіз технологій роботи з формування статевої культури підлітків у школі. Методики соціально-педагогічної діяльності "Як обрати безпечний спосіб поведінки". Організація експериментального дослідження та визначення рівня емпатії учнів.

    курсовая работа [43,4 K], добавлен 07.02.2011

  • Бесіда як ефективний метод правового виховання молодших школярів. Формування правових уявлень і навичок правомірної поведінки в різноманітних життєвих ситуаціях. Педагогічно сконструйовані ситуації - підготовка учнів до реальних ускладнень у житті.

    реферат [37,3 K], добавлен 27.09.2009

  • Поняття та завдання морального виховання. Роль позитивного прикладу в морально-етичному вихованні школярів. Виховання культури поведінки. Шляхи попередження та подолання моральних деформацій школярів. Виховання дисциплінованості та відповідальності.

    курсовая работа [87,9 K], добавлен 16.01.2014

  • Питання виховання гуманної поведінки дітей старшого дошкільного віку. Обґрунтування необхідності використання засобів народної педагогіки. Взаємодія вихователів дошкільних навчальних закладів з батьками дітей у вихованні гуманної поведінки дошкільників.

    статья [28,0 K], добавлен 13.11.2017

  • Актуальні завдання профілактики асоціальної поведінки та особливості формування соціально-позитивної поведінки учнів старших класів. Умови формування духовних цінностей старшокласників в соціально-виховному середовищі. Концепції постановки проблеми.

    курсовая работа [51,9 K], добавлен 27.08.2013

  • Сутність девіації, точки зору на її причини. Головні вияви девіантної поведінки. Соціологічний аналіз соціальних чинників і факторів формування девіантної поведінки молоді. Особливості формування девіантної поведінки у дітей та підлітків у родині й школі.

    курсовая работа [100,8 K], добавлен 18.10.2012

  • Формування культури здоров’язбереження студентів університету на заняттях з фізичного виховання. Уявлення про сучасну концепцію здоров’я. Дисципліни, вивчення яких сприятиме формуванню культури здоров’язбереження студентів економічних спеціальностей.

    статья [25,9 K], добавлен 27.08.2017

  • Культура спілкування як складова культури поведінки людини. Поняття і специфіка спілкування у вітчизняній педагогіці. Виховання культури спілкування старших дошкільників засобами сюжетно-рольової гри, особливості та організація керівництва грою.

    курсовая работа [37,8 K], добавлен 10.12.2013

  • Значення естетичної вихованості для всебічного гармонійного розвитку особистості. Особливості естетичного виховання учнів. Здатність до естетичного освоєння дійсності. Структура естетичної свідомості. Стимулювання, корекція поведінки як ефективний метод.

    контрольная работа [27,6 K], добавлен 21.03.2012

  • Сутність методів систематичного та послідовного виховання. Формування умінь і навичок моральної поведінки. Принципи забезпечення всебічного гармонійного розвитку особистості. Характеристика завдання дошкільного виховання відповідно до закону України.

    реферат [622,0 K], добавлен 07.04.2015

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.