Конспект уроку з позакласного читання сучасної української літератури у 5 класі із використанням інноваційних та інформаційних технологій

Особливості мотивації навчальної діяльності. Вивчення основних аспектів проведення прес-конференції "Ознайомлення із творчістю Наталки Сняданко" з учнями 5-ого класу. Аналіз повісті "Країна поламаних іграшок". Основи розвитку зв’язного мовлення.

Рубрика Педагогика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 28.04.2015
Размер файла 30,3 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru

Конспект уроку з позакласного читання сучасної української літератури у 5 класі із використанням інноваційних та інформаційних технологій

мотивація навчальний повість

Тема. Наталка Сняданко «Країна поламаних іграшок та інші подорожі». Характеристика образу Матвійка.

Мета: ознайомити учнів 5-ого класу із дитячою сучасною українською прозою, зокрема із творчістю Наталки Сняданко; розглянути повість «Країна поламаних іграшок»; на матеріалі твору розкрити проблему дружби та бережливого ставлення до речей; розвивати, розвивати логічне мислення, зв'язне мовлення; навички аналізу твору та розв'язування проблемних питань, прагнення до самовиховання; формувати вміння давати власну оцінку прочитаному; виховувати любов до книги.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Епіграф:

Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку.

Книга рятує душу від Здерев'яніння.

Тарас Шевченко.

(Слайд 1)

Хід уроку

І. Організаційний момент.

II. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель.

- Споконвіків книжка була нашим добрим другом, який завжди підкаже, заспокоїть, навіє приємні спогади, занурить у світ дитинства. Про що сучасна дитяча проза? Чи треба її читати? Давайте сьогодні довіримося пильному, спостережливому оку художників слова й подивимося на себе очима митців. Так, саме вони підмічають те важливе в нашому житті, на що ми у свій час не звернули уваги. Тож, уперед у світ дитинства.

III. Оголошення теми та завдань уроку.

- Ми сьогодні дізнаємося про творчість сучасної письменниці Наталки Сняданко, розглянемо повість «Країна поламаних іграшок та інші подорожі», розкриємо проблеми твору, проаналізуємо, як змінюється головний герой після подій, що з ним відбулися; познайомимося з новими книжками сучасної української дитячої прози, які вийшли у видавництві «Грані-Т». (Слайд 2)

ІV. Сприймання та осмислення навчального матеріалу.

1. Прес-конференція «Ознайомлення із творчістю Наталки Сняданко» (Інтерактивна вправа «Рольова гра»)

Учитель.

- Пропоную знайомство із творчістю Наталки Сняданко провести у вигляді прес-конференції. (Слайд 3)

Словникова робота.

Прес-конференція - захід для ЗМІ, що проводиться у випадках, коли є суспільно значуща новина, і організація або окрема відома особа, безпосередньо пов'язані з цією новиною, бажають дати свої коментарі з цієї новини, які були б цікаві і важливі для громадськості.

- Прошу дослідників життя письменниці зайняти місце за столом, а представників ЗМІ підготуватися до інтерв'ю.

1-й літературознавець.

- Розпочинаємо прес-конференцію, присвячену письменниці Наталці Сняданко. Прошу задавати питання.

(Представники ЗМІ по черзі задають питання, на які відповідають літературознавці).

- Звідки родом Наталка Сняданко?

Відповідь: Народилася письменниця у 1973 році у Львові.

- Ким є за освітою Наталка Сняданко? (Слайд 4)

Відповідь: За освітою -- філолог, закінчила Львівський та Фрайбурзький університети, за фахом -- журналіст і перекладач із польської, німецької та російської. 1995-1997 - навчалася на славістиці та романістиці університету міста Фрайбурга (Німеччина).

У студентські роки належала до жіночого літературного угруповання ММЮННА ТУГА (за першими літерами імен: Мар'яна Савка, Маріанна Кіяновська, Юлія Міщенко, Наталка Сняданко, Наталя Томків і Анна Середа); ТУГА -- «Товариство усамітнених графоманок»

- У яких виданнях друкується письменниця?

- Відповідь:

Літературні твори публікувала в альманасі «Ранок, день і вечір львівського авангарду» (1993), збірці «Привітання життя» (1994), газеті «Літературний Львів» (1994), часописах «Перевал» (1995), «Четвер» 2000), та «Королівський ліс» (2000, 2002), «Сучасність» (№2, 2003). А ще друкується у такій львівській та київській пресі («Львівська газета», «Суботня Пошта», «Дзеркало тижня»), журналах «Профиль-Украина» й «Український тиждень».

Літературні твори публікувала в альманасі «Ранок, день і вечір львівського авангарду»

- Які твори вийшли друком? (Слайд 5)

Повість Наталки Снядянко «Пригоди молодої українки» була опублікована у 2004 році в Польщі й одразу ж увійшла в десятку бестселерів. Ця книжка також перекладена і видана російською. Крім того, у 2008 р. російською вийшов роман «Синдром стерильності». Також є й інші видання для дорослих читачів. «Комашина тарзанка» (2009) «Чебрець у молоці» (2007). Друком нещодавно вийшла її книга для дітей - “Країна поламаних іграшок та інші подорожі”.

- Ким нині працює Наталка Сняданко?

Відповідь:

Тепер працює кореспондентом відділу культури «Львівської газети».

- Ви зазначили, що Наталка Сняданко за фахом є перекладачем. Чи займається вона перекладацькою діяльністю?

Відповідь:

Так, ще однією творчо-професійною діяльністю Сняданко є перекладацька. Вона перекладала з німецької Францф Кафку, Фрідріха Дюрренматта, Ґюнтера Ґрасса, Юдита Германна, Стефана Цвайґа та з польської: Чеслава Мілоша, Збігнева Герберта, Ярослава Івашкевича, Яна Бжехва, та з російської Андрія Куркова.

- Чи має письменниця нагороди? (Слайд 6,7)

Відповідь:

2011р. лауреат премії ім. Джозефа Конрада-Коженьовського.

Премію імені Джозефа Конрада-Коженьовського засновано 2007 року. Вона вручається Польським Інститутом у Києві за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсалізм послання.

- Що спонукало письменницю зробити спроби в дитячій прозі? (Слайд 8,9)

Відповідь:

Як зазначала в одному з інтерв'ю сама письменниця, що все почалося все з перекладів для видавництва „Грані-Т“ кілька дитячих книжок, а потім вони запропонували написати ще й авторську книгу для їхньої серії, у якій дитячі книги намагаються писати „дорослі“ письменники. Для неї це був дуже цікавий експеримент, адже редактором усіх її „дитячих“ проектів зазвичай є її маленький син. Найцікавіші у такому віці - не казки, а історії про дітей, з якими можна себе ідентифікувати, але з якими відбувається щось надзвичайне”. Спочатку письменниця “випробувала” сюжет на своєму синові, і, отримавши схвалення, записала історію. Наталка прагнула, щоб її книга мала виховний ефект, але не була моралізаторською й занудною. “Синові подобається, іншим дітям, сподіваюся, теж сподобається”, - зізнається письменниця. На думку Наталки Сняданко, для дітей писати набагато важче, ніж для дорослих, бо потрібно все врахувати, а також необхідно мати багато зусиль і спілкування, щоб на рівні почуватися з ними в їхньому незвичайному, фантастичному світі.

- Чи мала спроби Наталка Сняданко писати поетичні твори? (Слайд 10)

Відповідь:

Так. Існує навіть одна пісня на її вірш. А кілька давніх віршів має незабаром побачити світ в антології львівського літературознавця Василя Габора.

Твори яких українських письменників читає Наталка Сняданко?

Відповідь:

Улюблені українські письменники: це насамперед Котляревський, Сковорода, Підмогильний, Винниченко, Хвильовий, Микола Куліш, Домонтович, Свідзинський, ранній Тичина, Аркадій Любченко (насамперед у своїх щоденниках), Ігор Калинець та Валерій Шевчук.

Літературознавець.

- А у нас теж є до вас запитання. А які твори сучасної дитячої прози ви читали?

- З нами прийшли рекламні агенти, які з метою популяризації кращих творів сучасної дитячої прози видавництва «Грані - Т» підготували для вас короткий огляд їхніх видань для дітей. (Слайд 11)

Рекламний агент

- Українська книга - це невичерпне джерело натхнення, патріотизму, вона виховує любов і пошану до рідного слова. Тож пропонуємо вашій увазі цікаві та повчальні твори сучасних дитячих письменників. (Слайд 12)

1. Нове місто, нова школа, новий клас - і ти для всіх новенька. Як знайти друзів серед однокласників і не нажити ворогів та заздрісників?

Головне - залишатися самим собою, не зважаючи ні на які обставини. Дівчинка Неля не побоялась виказати свою таємницю, і заради дружби та справедливості посеред уроку пішла по стелі. Окрім того Нелине волосся має здатність змінювати колір залежно від настрою - через отакі дивовижні здібності Неля мусить часто змінювати школи. Які ще незвичайні таємниці приховує учениця 4-Д класу, дізнаєтеся з казкової розповіді відомої української авторки Євгенії Кононенко«Неля, яка ходить по стелі».

2. У книзі «Неля сходить зі стелі» Кононенко Євгенії Неля вже не ходить по стелі, адже вона подорослішала, а дорослим дівчатам не личить ходити вниз головою…

Але що це? У класі новенький! І, здається, він може не лише ходити по стелі, а значно більше, набагато більше! І сказати, що цьому особливо зраділи вчителі, означало б збрехати… А це значить, що справжні пригоди тільки починаються…

3. Дивовижні історії про хитрулю й вередулю, а водночас про надзвичайно милу й винахідливу дівчинку Даринку, які створила для вас письменниця Тетяна Щербаченко, не залишать байдужими не лише дівчаток, а й хлопчиків (не кажучи вже про батьків) ви прочитаєте в книзі Тетяни Щербаченко «Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала». Підсунути свиню нареченим, викинути коники, сплутати дивака з маніяком, бо навіть упоратися з пупом Землі - на все це здатна Даринка. Бо вона - з роду диваків, а диваки, як відомо, уміють і можуть усе!

Бо ж усім так цікаво знати, що ж воно, врешті-решт, таке - жіночий характер…

4. З першої до останньої сторінки казкова повість Галини Малик «Вуйко Йой і Лишиня» сповнена колоритом Закарпатського краю.

Сталося так, що будинок, який сто п'ятдесят років стояв у затишному куточку Карпат і в якому мешкав справжній вуйко - вуйко Йой, якісь незнайомці вирішили перевезти в сканзен. Ой, лишенько! Що ж залишається робити нашому герою?

Їхати за будинком і влаштовуватись на новому місці. Що на нього там чекає і що воно таке, той сканзен, з майстерністю дитячого письменника розповіла Галина Малик.

5. Картопля, яку ти давно звик бачити в різних стравах, раптом перетворилась на унікальну - вона, бачте, понад усе любить розмірковувати про життя.

Каналізаційний Люк, життєве кредо якого - кругла постійність, заздрить птахам, бо вони вміють літати. А сорокарічний Бук, постійно сонний і неуважний, манерою спілкування обрав економію слів. Ось такий дивний світ, у якому живуть герої книги «Унікальна Картоплина» Галини Павлишин.

6. Ви впевнені, що всі дракони вимерли ще за лицарських часів, або ж ви вважаєте, що їх взагалі ніколи не існувало? Помиляєтеся!

На краю Заповітної галявини живе дуже симпатичний Дракон, схожий на величезного барвистого метелика. Споживає він винятково місячне сяйво і надзвичайно популярний у жінок, які до нестями в нього закохані.

Сам Дракон мав нещастя закохатися в жадібну і примхливу Принцесу, яка ніскілечки його не кохала і примушувала виконувати всі її безглузді забаганки.

На кого перетворюються злі принцеси, які не можуть зрозуміти силу справжнього почуття - маєте змогу дізнатися про це з книги Валєрія Кукліна «Місячний Дракон».

7. Трапляються пригоди, які складно пояснити, але від того вони ще більше захоплюють. Такими пригодами сповнена книга Катерини Лебедєвої «Птаха Корабель».(Слайд 13)

Герої цієї незвичайної історії цікавіші і загадковіші від інших. От як Птаха Корабель. Хто він? Корабель, що ширяє у небі, чи птах, який плаває безкраїм морем? Так одразу і не пояснити. Тож відкривай швидше першу сторінку і поринай у світ загадкового.

8. Справжня різдвяна казка від Оксани Лущевської «Дивні химерики, або Таємниця старовинної скриньки»

Коли б іще ставатися усіляким дивам, як не на Різдво? А коли ви святкуєте Різдво в далекому, заметеному снігом селі, слідуючи віковічним традиціям, то будьте певні: щось неймовірне обов'язково станеться.

Ляля разом із своїми друзями вирішує розгадати таємницю старовинної скриньки і дивних створінь - химериків. Задля цього вони вирушають у небезпечну подорож…

9. «Дивні дні Гані Грак» Любко Дереша - книжка-несподіванка для тих, хто звик до класичної дитячої прози. Автор, один з найпопулярніших сучасних українських письменників Любко Дереш, уникає штампів не тільки в літературі для дорослих, а й для школярів. Ось і героїня цього твору Ганна Грак, учениця 4 класу середньої школи опиняється на грані реального та потойбічного. Що ж вона там побачила і які висновки зробила, читайте в цій незвичайній та захопливій оповіді.

10. Познайомтеся з новою гранню таланту - творами для дітей - відомого поета, прозаїка й сценариста Олеся Ільченка.

Не кожного дня можна зустріти просто посеред вулиці Незнайомця з паралельного світу. Саме з цього і почалися пригоди Влада та Оленки, головних героїв книги «Таємниця старої обсерваторії»

Виявляється, якщо відгукнутися на прохання іншої людини, по-справжньому захотіти їй допомогти, можна побачити неймовірні дива. Діти зрозуміли, що в будь-якому вимірі треба бути кмітливим, терплячим, а головне - приязним.

11. Книга Лариси Денисенко «Ліза та цюця П.» - справжня пригодницька історія про пошуки вірних друзів: зі шпигунами, таємними агентами-горобентами, Кущовою Тітонькою та ще багатьма героями з чудернацькими прізвиськами, яких вигадала письменниця.

12. Нова розповідь від Лариси Денисенко у книзі «Ліза та Цюця П. зустрічаються» про те, як Цюця П. дивним чином опинилася в квартирі Андрійка Злодійка, і як її знайшли цюцепошуковці за допомогою собак, пташок і навіть Варки-Пліткарки. Справді святкова історія про те, як Ліза та Цюця П. нарешті зустрічаються, а також про нові мрії і подорожі.

- Про решту видань ми познайомимо вас наступного уроку позакласного читання. Вищезгадані книги ви можете замовити в Інтернет-магазині видавництва «Грані-Т» або придбати в книгарнях. Деякі з видань є у нашій шкільної бібліотеці. Тож бажаємо вам отримати задоволення від спілкування з книгами! (Слайд 14)

Учитель.

- Дякуємо літературознавцям та рекламним агентам за змістовну інформацію. На цьому наша прес-конференція закінчується.

2. Бесіда за прочитаним.

Учитель

- Ми знову повертаємося до творчості Наталки Сняданко. Удома ви читали повість «Країна поламаних іграшок».(Слайд 15)

- Назвіть головного героя повісті Наталки Сняданко «Країна поламаних іграшок».

- Що ви дізналися про його сім'ю?

- Які захоплення були у Матвійка?

- Що подарували хлопчику на День народження?

- Чи часто Матвійкові дарували іграшки?

- Охарактеризуйте ставлення головного героя до своїх іграшок. Чи втрачав хлопчик інтерес до старих іграшок?

- Що трапилося з Матвійком після того, як він отримав у подарунок свинку Параску?

- Розкажіть, куди подорожували Матвійко разом із Параскою?

- Кого зустрів у своїх незвичайних подорожах головний герой?

- Що нового дізнався під час подорожей Матвійко?

- Чого став боятися хлопчик?

- До чого почав прагнути?

- Скажіть, чи змінюються риси характеру головного героя після пригод та спілкування зі свинкою Параскою?

3. Робота у малих групах.

Учитель

- Тож давайте з'ясуємо, як саме вплинули подорожі на Матвійка. Попрацюємо в групах. (Слайд 16)

І група.

Охарактеризувати образ головного героя до знайомства зі свинкою Параскою.

ІІ група.

Дослідити, як поступово змінюється характер хлопчика, як він починає подорожувати із Параскою.

ІІІ група.

Охарактеризувати, яким постає перед нами головний герой наприкінці твору?

ІV група.

З'ясувати, як висвітлюється у творі проблема дружби.

V група

- Вказати, які висновки для себе зробив хлопчик після спілкування зі свинкою Параскою? Як розглядається у творі проблема бережливого ставлення до речей?

(Доповідачі звітують про дослідження своїх груп. Члени інших груп уразі необхідності доповнюють відповіді).

ІV. Узагальнення вивченого матеріалу.

1. Творча робота «Які риси характеру ви хотіли б змінити?» (Слайд 17)

- Дати розгорнуту відповідь на запитання. Через деякий час співставити, чи здійснилися ваші очікування від самовиховання.

2. Інтерактивна вправа «Симуляція».

- На сьогоднішній урок кожен із вас прийшов із улюбленою іграшкою. Ось усі вони перед нами. Красиві, улюблені, казкові…

Давайте заплющимо очі та перенесемося на Конгрес іграшок.

- Погляньте в очі своїм улюбленцям і замисліться, ким можна вас назвати - руйначем чи членом Клубу дитячого самовиховання? І що вам треба зробити для того, щоб не носити звання «руйнача»?

- Я пропоную бажаючим зараз виступити на Конгресі іграшок із доповіддю «Над чим спонукає замислитися повість Наталки Сняданко «Країна поламаних іграшок»?» (Слайд 18)

V. Підбиття підсумків уроку.

1. Інтерактивна вправа «Мікрофон» (Слайд 19)

- Чи бувають люди «поламаними» іграшками?

- Як потрібно ставитися до друзів у скрутну для них хвилину?

- Чого вас навчив урок? Які відкриття та висновки ви зробили для себе?

- Що плануєте зробити із власними поламаними іграшками?

2. Оцінювання навчальних досягнень.

3. Заключне слово вчителя. (Слайд 20)

- Наш урок добігає кінця. Я бажаю вам обов'язково розмірковувати над своєю поведінкою, вчитися самоорганізованості та самоконтролю, а також уміти відповідати за свої вчинки. Я бажаю вам мати справжніх друзів і самим уміти дружити, адже справжні друзі - не ті, хто поруч, а ті, хто залишається біля тебе у скрутну хвилину. Читайте, бо книги роблять наше життя яскравіше і цікавіше, навчають нас бути гарними людьми.

VІ. Домашнє завдання. (Слайд 21)

Записати відгук на прочитану книгу сучасної дитячої прози.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

  • Позакласне читання на уроках світової літератури як засіб формування читача. Питання про взаємозв’язок уроків класного та позакласного читання. Загальні відомості про творчість Джейн Остін. План-конспект уроку для 9-го класу з позакласного читання.

    курсовая работа [40,7 K], добавлен 21.12.2012

  • Методичні особливості вивчення мови через вдосконалення фонетичних та комунікативних навичок. Місце зв'язного мовлення на уроках української мови. Методика проведення уроків фонетики та практичних вправ із використанням прийомів зв'язного мовлення.

    курсовая работа [39,8 K], добавлен 06.12.2015

  • Вживання лексики у комунікативно орієнтованих ситуаціях; удосконалення навичок читання, усного та письмового мовлення як основна мета уроку англійської мови у 6 класі. Обладнання уроку, його схематичний план. Хід уроку, додаткові матеріали для вивчення.

    конспект урока [1,1 M], добавлен 14.08.2016

  • Особливості, типи, форми та структура уроків позакласного читання. Методика вивчення творчості Всеволода Нестайка на уроках позакласного читання в 6 класі: "Пригоди Робінзона Кукурудзо", "Незнайомець з тринадцятої квартири" та "Таємниця трьох невідомих".

    курсовая работа [50,9 K], добавлен 16.11.2011

  • Особливості позакласного читання. Лінії зв'язку позакласного читання з класним. Типи завдань, які можна ставити до прочитаної книжки. Керівництво позакласним читанням в молодших класах. Вимоги до проведення та організації уроків позакласного читання.

    курсовая работа [45,5 K], добавлен 21.05.2016

  • Розвиток мовлення - один із основних завдань сучасного уроку читання. Вправи й завдання на формування вмінь уважно й вдумливо слухати, відтворювати та аналізувати почуте. Формування видів мовленнєвої діяльності - говоріння, аудіювання, читання, письма.

    реферат [43,5 K], добавлен 27.09.2009

  • Аналіз літератури трудового навчання у початкових класах. Вивчення практичного стану проведення уроків трудового навчання. Психолого-дидактичні основи уроку. Розробка методики проведення занять трудового навчання в 4–му класі з розділу "Макраме".

    курсовая работа [1,7 M], добавлен 23.01.2011

  • Підготовка і проведення комбінованого уроку з основ економіки. Ознайомлення учнів з методологією пізнання економічних явищ і процесів. Мотивація навчальної діяльності, корекція опорних знань. Розробка уроку з використанням інтерактивних технологій.

    курсовая работа [419,2 K], добавлен 06.10.2012

  • Особливості психофізичного розвитку розумово відсталих старшокласників. Формування національної свідомості у семикласників. Проблеми виховання патріотичних рис у дітей з порушеннями у розвитку на уроках читання. Ознайомлення учнів з творчістю Кобзаря.

    статья [21,7 K], добавлен 06.09.2017

  • Вплив уроків зв’язного мовлення на розвиток дитини. Організація роботи учнів на уроках розвитку зв’язного мовлення. Розвиток мовлення. Систематизація поглядів вчених – мовознавців та психологів на процес розвитку зв’язного мовлення молодших школярів.

    курсовая работа [53,3 K], добавлен 08.02.2010

  • Методика проведення уроків з позакласного читання. Зміст і завдання позакласного читання, вимоги програми. Взаємозв’язок класного читання з позакласним, керівництво позакласним читанням. Уроки позакласного читання на підготовчому та опчатковому етапах.

    курсовая работа [56,3 K], добавлен 04.11.2009

  • Збагачення і розширення знань учнів про життя та творчість поетеси Наталі Забіли як мета уроку читання в 3 класі. Формування вміння правильно, виразно читати поетичні твори, висловлювати думки, збагачувати словниковий запас. Організація класу до уроку.

    разработка урока [13,2 K], добавлен 26.12.2011

  • Творчість Б.-І. Антонича в літературних працях материкової діаспорної літератури. Основні методичні підходи до вивчення лірики поета в школі. Психолого-вікові особливості молодшого юнацького віку та особливості сприймання учнями 11 класу ліричних творів.

    курсовая работа [125,6 K], добавлен 17.04.2014

  • Дослідження системи робіт навчально-мовленнєвої діяльності учнів 6-х класів середньої школи на уроках української мови. Вплив мовленнєво-ігрової діяльності на розвиток комунікативних умінь та навичок. Особливості розвитку усного та писемного мовлення.

    дипломная работа [117,5 K], добавлен 28.11.2010

  • Мета і план уроку з теми "Суспільно-політичне життя й політична боротьба в Україні 1953–1964 років." Розповідь учителя з елементами конспектування. Проведення уроку у формі прес-конференції з теми "Опозиційний рух в Україні в другій половині ХХ сторіччя".

    методичка [31,4 K], добавлен 31.10.2009

  • Текст як мовленнєве поняття. Особливості розвитку зв’язного монологічного мовлення дошкільників. Характеристика різних типів текстів. Експериментальне вивчення проблеми розвитку структури зв’язного висловлювання у дітей старшого дошкільного віку.

    курсовая работа [54,2 K], добавлен 07.10.2014

  • Погляди на склад навчальної літератури: їх традиції та розвиток. Завдання навчальної літератури. Можливість пристосування книжки для читання до місцевих умов. Вимоги до створення навчальної книги, їх класифікація. Основні типи навчальної літератури.

    реферат [22,8 K], добавлен 16.06.2011

  • Характеристика сучасного уроку, як цілісної системи: типологія, структура, вимоги. Вивчення особливостей проведення уроку історії, з використанням педагогічних технологій (модульні, особистісно-орієнтовані, проектні, ігрові, інтерактивні технології).

    курсовая работа [60,2 K], добавлен 29.01.2010

  • Мовленнєвий розвиток як методична проблема у методиці викладання української мови. Методика проведення уроків зв’язного мовлення в методиці викладання української мови. Тематика текстів для збірників переказів з розвитку зв'язного мовлення на їх основі.

    курсовая работа [53,1 K], добавлен 20.04.2015

  • Основні поняття з розвитку мовлення у молодших школярів; інноваційні технології навчання української мови; педагогічні умови, методи, прийоми роботи із врахуванням вікових особливостей дітей. Розробка дидактичного забезпечення розвитку зв’язного мовлення.

    курсовая работа [203,9 K], добавлен 19.03.2013

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.