Степінь з натуральним показником
Означення степеня з натуральним показником. Приклади степенів, визначення у кожному з них основи і показника степеня. Вправи та ігри з алгебраїчною ромашкою. Самостійна робота із взаємоперевіркою. Усні відповіді учнів біля дошки та завдання у зошитах.
Рубрика | Педагогика |
Вид | разработка урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 26.10.2015 |
Размер файла | 175,5 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Тема уроку: Степінь з натуральним показником
Мета
Ў формувати знання, вміння та навички до застосування властивостей степеня з натуральним показником;
Ў застосовувати знання до розв'язування вправ;
Ў розвивати наполегливість, розумову активність та творчу діяльність, логічне мислення, зорову та мішану пам'ять, увагу, активність на уроці;
Ў виховувати охайність при записах в зошиті та на дошці; виховувати вміння самостійно працювати.
Ў коригувати моторику дрібних пальців.
Обладнання: підручник, робочі зошити, плакат з „алгебраїчною ромашкою”, таблиця із завданнями уроку для кожного учня, таблиця-помічниця, картки із завданнями для змагання, картки із текстом самостійної роботи.
Тип уроку: урок закріплення знань, навичок, умінь
Хід уроку
ступінь натуральний алгебраїчний учень
І. Організаційний момент (2 хв.).
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь (10 хв.).
ІV. Застосування знань, вмінь, навичок (25 хв.).
VІ. Домашнє завдання (1 хв.)
VIІ. Підсумок уроку (7хв.)
І. Організаційний момент 2 хв
Привітання з класом
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань
На попередніх уроках ми проходили тему «Степінь з натуральним показником та його властивості». Перш ніж продовжити роботи по цій темі, я хочу дати вам завдання - подумати в ході уроку: де в житті можна зустрітися з поняттям «Зведення в степінь»? З чим асоціюється у вас слово «степінь»? А завдання нашого сьогоднішнього уроку усвідомлено застосовувати властивості степенів Пригадаємо відоме українське прислів'я: «Знання збираються по краплині, як вода в долині». Давайте зберемо по краплині все, що знаємо по темі «Степінь з натуральним показником, та його властивості».
1.Усний рахунок 1. Сформулюйте означення степеня з натуральним показником.(Степенем числа а з натуральним показником n, більшим за 1, називають добуток n множників, кожний з яких дорівнює а. Степенем числа а з показником 1 називають саме це число) 2. a n - що означають букви, що входять у цей вираз?(n - показник степеня, а -основа степеня) 3. Наведіть приклади степенів і назвіть у кожному з них основа і показник степеня.
На дошці: Властивості степеня з натуральним показником:
1. am • an = am+n;
2. am: an = am-n; а ? 0, m > n
3. (am)n = am•n;
4. (ab)n = anbn;
5. , b ? 0
Отже, теорію ви вивчили чудово. Подивимось як ви впорались із практичною частиною домашнього завдання. Я запропонувала вам намалювати „алгебраїчні ромашки” (на зворотному боці дошки намальована „алгебраїчна ромашка”) і, користуючись різними властивостями степеня, на пелюстках цих „ромашок” написати приклади, які б дорівнювали виразу в середині. Чим більше пелюсток, тим краще. Давайте разом заповнимо пелюстки моєї „алгебраїчної ромашки”. Учні пропанують свої варіанти прикладів, учитель вписує їх у пелюстки „алгебраїчної ромашки”, корегує приклади і правильність математичного мовлення учнів, якщо це потрібно.
- Свої „ромашки” ви здасте мені на перевірку.
Гімнастика для очей
ІІІ. Застосування знань, вмінь, навичок (25 хв.).
- Пропоную всім розглянути таблицю завдань уроку, яка лежить у кожного на парті.
Завдання уроку |
|||
виконуються під керівництвом учителя |
виконується самостійно із перевіркою в класі |
виконується за бажанням (додаткове) |
|
Математична гра «Дешифратор» 1. Запишіть у вигляді степеня: |
|||
а) (а2)3 • (a3a4)2; б) (х3)4 • (х2х5)6; |
1 буква. в) (y3y5)4 • (y2)6 |
г) (2x3xk)2 • (x3k)2 |
|
2. Спростіть вираз: |
|||
а) (-53)7 • (-52)4; б) (-94)2• (-95)3; |
2 буква. в) (43)5 • (42)3 |
г) (-х2х5)4 • (-3х)3 |
|
3. Знайдіть значення виразу: |
|||
а) ; 3 буква б) ;4 буква |
5 буква.в) |
г) |
|
Фізкультхвилинка Математичний турнір 4. Замініть зірочку степенем так, щоб утворилась правильна рівність: |
|||
- |
а4 • *: а13 = а2 |
- |
|
5. Піднесіть до степеня дріб: |
|||
а) ; б) ; 6 буква |
7 буква. в) |
г) |
|
Гра «Знайди помилку» |
- Таблиця поділяється на три стовпчики по формах роботи. Перший стовпчик містить два завдання: завдання „а)” ми докладно розберемо разом, знайдемо раціональний розв'язок, але запишу його я, демонструючи правильне оформлення завдання; завдання „б)” виконувати з коментарем біля дошки будуть бажаючі. У другому стовпчику - завдання, які ви маєте спробувати виконати самостійно, але під час роботи ви можете консультуватися зі мною або із сусідом по парті, і це ж завдання буде виконувати хтось за дошкою. Потім ми обговоримо варіанти відповідей, звіримось із дошкою, затвердимо правильну відповідь і,знайшовши її у таблиці - помічниці, визначимо одну з літер закодованого слова, яке ми розшифруємо протягом уроку (учитель звертає увагу учнів на дошку де намальована таблиця - помічниця). Завдання третього стовпчику - додаткові, вони призначені для учнів, які працюють у дуже високому темпі і цікавляться більш складними завданнями. Правильність виконання додаткових завдань я перевірю під час виконання вами самостійної роботи. Якщо по організаційних моментах все зрозуміло, ми можемо приступити до виконання першого завдання.
ТАБЛИЦЯ - ПОМІЧНИЦЯ
421 |
9 |
у44 |
53 |
32 |
|||
о |
и |
я |
л |
д |
г |
с |
Коментар до виконання завдань:
ь (завдання 1): відпрацьовується правило піднесення степеня до степеня, добуток двох степенів з однаковими основами і правило піднесення до степеня добутку.
Перед тим як запропонувати самостійне виконання завдання варто навести дітям вислів видатного американського математика А. Ні вена: „Математику неможна вивчати, спостерігаючи, як це робить сусід!”
ь (завдання 2): важливо запитати в учнів правило піднесення до степеня від'ємного числа.
Ймовірна відповідь:
- Щоб піднести до степеня від'ємне число, треба піднести до такого самого степеня модуль цього числа і перед результатом поставити знак плюс, якщо показник степеня парний, або мінус, якщо показник степеня непарний.
ь (завдання 4):
- Зверніть увагу на четверте завдання! У нас з вами запланований - відпочинок. Але всім відома мудрість, що найкращій відпочинок - це зміна праці. Отже, пропаную змінити форму нашої роботи і провести невеличке змагання. Зараз ви об'єднаєтесь у 2 команди. Кожна команда отримає своє завдання, яке складається з чотирьох прикладів. Кожна парта працює за принципом: „Одна голова - це добре, але дві краще”. Тобто, учні кожної парти працюють разом, знаходять вірне рішення свого приклада і передають листочок із завданнями далі. Зрозуміло, що переможе команда, яка швидше за інші і абсолютно вірно виконає завдання. Щодо суті завдань: треба замінити зірочку степенем так, щоб утворилась правильна рівність. На старт!
ЗАВДАННЯ ДЛЯ ЗМАГАННЯ
І команда 1) а11 • * = а16; 2) *: а6 = а3; 3) (*)2 = а14; 4) а3 • * = а9. |
ІІ команда 1) х3 • * = х15; 2) *: х7 = х2; 3) (*)3 = х12; 4) х3 • * = х10. |
Учитель підводить підсумки змагання: перевіряє правильність, визначає переможця, підбадьорює інших учнів.
- Мені здається, що головним досягненням цього змагання є те, що ви побачили, як чудово вміти співпрацювати в парі, як чудово відчути радість від спільної перемоги і як корисно навчитися об'єднувати зусилля і знання задля досягнення успіху своєї команди, чи свого класу, школи, а може і всієї країни!
ВІДПОВІДІ ЗАВДАНЬ
І команда 1) а5; 2) а9; 3) а7; 4) а6. |
ІІ команда 1) х12; 2) х9; 3) х4; 4) х7. |
ь (завдання 5): відпрацьовується правило піднесення до степеня дробу.
ь (завдання 6): необхідно пригадати означення степеня (степінь - це добуток кількох рівних множників).
Учитель підводить підсумки роботи за таблицею завдань:
- Отже, ми виконали з вами всі заплановані на сьогоднішній урок завдання. Ми навчилися застосовувати властивості степеня з натуральним показником при спрощенні виразів, під час обчислення значень виразів та їх порівнянні, при розв'язуванні рівнянь. Крім того, ми розшифрували за допомогою таблиці - помічниці ключове слово нашого уроку: „ДОСЯГЛИ”. Дозвольте мені поставити знак оклику після цього слова і запитати у вас: „Що я мала на увазі, обираючи саме це дієслово ключовим на нашому уроці? Чого ж ми з вами ДОСЯГЛИ?”
- Ми досягли успіху в роботі!
- Ми досягли мети уроку - навчилися застосовувати властивості степеня з натуральним показником!
- Дійсно, ми досягли певного успіху, і я впевнена, що всі ви підвищили свій рівень навчальних досягнень, навчившись застосовувати властивості степеня. Дехто з вас встигав виконувати додаткові завдання, тобто впорався із завданнями високого рівня. Але взагалі, ми працювали колективно або за допомогою підказок, тому, я вважаю, зараз просто необхідно виконати самостійну роботу, метою якої буде: перевірка своїх знань і закріплення свого успіху.
Самостійна робота із взаємоперевіркою
- Самостійну роботу ви будете виконувати по варіантах. Робота розрахована на 2 хвилини і подана у тестовій формі. Результати роботи ми дізнаємось відразу, бо зробимо взаємоперевірку, і за результатами ви отримаєте домашнє завдання. Учні, які виконували додаткові завдання, мають покласти зошити на край парти, я перевірю результати вашої індивідуальної роботи. (під час цієї промови учитель роздає учням текст самостійної роботи)
Через 2 хвилини учитель має призупинити роботу учнів, запропонувати їм виконати взаємоперевірку і визначити кількість набраних балів.
- Підніміть руки, ті учні, які набрали 9 або 10 балів (10 - це максимальний результат)! Чудово, не забудьте здати свої роботи. Я бачу, що урок для вас пройшов не даремно і ви навчились застосовувати властивості степеня. Але прошу не розгублятись тих, в кого результат гірший, бо вдома ви повторите властивості степеня і спробуєте виконати аналогічні завдання, крім того на наступних уроках ми ще не раз будемо відпрацьовувати навички застосування властивостей степеня з натуральним показником.
V. Домашнє завдання
Роздати дітям індивідуально на картках
VI. Підведення підсумків уроку.
- А зараз нам лишається підвести підсумки роботи на уроці. По-перше, дозвольте оцінити роботу окремих учнів, тобто їх рівень навчальних досягнень.
Учитель озвучує і коментує оцінки учнів, які активно працювали протягом уроку, враховуючи результати тестування, індивідуальну роботу, роботу біля дошки і усні відповіді.
- По-друге, пропоную повернутися до проблеми, яку ми підняли на початку уроку: «Де в житті можна зустрітися з поняттям «Зведення в степінь»? З чим асоціюється у вас слово «степінь»?»
На дошці намальоване дерево. Я хочу символізувати його з вашим класом. Щоб дружба в вашому класі була міцна як стовбур дуба, добрих справ, зроблених вами було стільки скільки голочок на ялинці.
А щоб дерево з кожним роком було міцніше необхідно щоб кожної весни на ньому з'являлися листочки. Кожен з вас отримує листочки з прикладами їх потрібно розв'язати.
Розв'язали й повісили на дерево.
Виставлення оцінок
1) аналіз домашнього завдання;
2) заповнення сигнального щоденника;
3) заповнення журналу.
Размещено на Allbest.ru
...Подобные документы
Розвиток самостійності як актуальна проблема теорії і практики. Психолого-педагогічні особливості учнів 1-4 класу. Самостійна робота як форма організації навчання. Аналіз педагогічного досвіду з формування навичок самостійної роботи молодших учнів.
курсовая работа [47,1 K], добавлен 19.01.2013Самостійна робота як вид навчальної діяльності, при якій учні під керівництвом вчителя виконують індивідуальні навчальні завдання. Розгляд питань удосконалення організаційних форм і методів самостійної роботи. Особливості розвитку самостійності учнів.
курсовая работа [583,7 K], добавлен 16.04.2019Психолого-педагогічні особливості учнів 1-4 класів. Самостійна робота як форма організації навчання. Аналіз передового педагогічного досвіду з формування вмінь та навичок самостійної роботи в учнів. Організація індивідуальної роботи у молодших класах.
курсовая работа [47,0 K], добавлен 08.01.2013Самостійна робота учнів як метод навчання. Самостійність як джерело активізації учіння молодших школярів. Формування в учнях початкових класів досвіду пошукової діяльності. Психолого-педагогічні передумови організації самостійної роботи молодших школярів.
курсовая работа [191,5 K], добавлен 23.07.2009Самостійна робота з підручником та використання тестових завдань на уроках математики. Нестандартні форми роботи на уроках і в позакласній роботі. Індивідуальне навчання і диференційний підхід до учнів на уроках. Способи перевірки самостійної роботи.
курсовая работа [35,7 K], добавлен 06.09.2012Формування знань учнів про похідні сталої, складеної, показникової, логарифмічної та степеневої функцій з довільним дійсним показником. Вивчення теореми про похідні суми, добутку і частки функцій. Формування умінь учнів знаходити похідні функції.
курс лекций [293,4 K], добавлен 14.06.2009Активність і самостійність школяра в навчальній роботі як наукова проблема. Педагогічні умови використання самостійної роботи учнів у навчальному процесі. Психолого-педагогічні особливості молодших школярів і забезпечення їх творчої учбової діяльності.
магистерская работа [310,6 K], добавлен 23.11.2009Загальні питання організації і методики проведення позакласної роботи з математики з молодшими учнями. Формування і розвиток інтересу до математики. Ігри на заняттях з математики. Про логічні вправи для молодших учнів.Цікава математика в хвилину відпочинк
курсовая работа [62,6 K], добавлен 09.05.2004Мета уроку на тему "Основи технології писанкарства". Методичне оснащення уроку. Виконання різнорівневих завдань. Робота учнів в групах. Контроль знань учнів, взаємоперевірка, самоконтроль. Аналіз допущених помилок. Картки для індивідуального опитування.
конспект урока [57,8 K], добавлен 19.01.2012Сутність, структура та організація самостійної роботи учнів, як засобу розвитку пізнавальної активності і творчого мислення учнів ПТНЗ. Дослідження організації самостійної роботи учнів будівельного профілю як засіб формування кваліфікованого робітника.
курсовая работа [116,8 K], добавлен 02.10.2014Методи навчання як система послідовних, взаємозалежних дій учителі й учнів, їх класифікація та різновиди. Усний виклад знань учителем й активізація учбово-пізнавальної діяльності учнів, закріплення досліджуваного матеріалу. Самостійна робота учнів.
курсовая работа [77,9 K], добавлен 14.07.2009Теоретичні основи організації самостійної роботи учнів у початковій школі. Врахування вікових особливостей молодших школярів під час проведення самостійної роботи. Аналіз навчальної програми і підручнику з курсу "Основи здоров'я" для третього класу.
дипломная работа [1,5 M], добавлен 24.09.2009Аналіз психолого-педагогічної літератури з питання самостійної роботи учнів. Видатні педагоги про значення домашніх завдань у навчанні молодших школярів. Сучасні дослідження про домашні завдання. Дослідницько-експериментальна робота. Методичні матеріали.
курсовая работа [7,5 M], добавлен 22.09.2008Алгоритм роботи викладача математики над інноваційною проблемою. Зростання і спадання функціі. Дослідження функції на монотонність. Навчальна самостійна робота. Контролююча самостійна робота. Використання опорних конспектів і самостійних робіт.
доклад [75,7 K], добавлен 13.08.2008Поняття початкового етапу вивчення іноземної мови в середній школі. Навчальні ігри як засіб формування пізнавальної активності учнів і розвитку їх комунікативних умінь: класифікація та особливості. Приклади рольових ігор при вивченні англійської мови.
курсовая работа [38,6 K], добавлен 27.01.2011Дослідження особливостей використання словесних методів навчання на уроках у початковій школі. Основні умови вибору та успішного застосування бесіди як словесного методу на уроках. Самостійна робота учнів з підручником та робота під керівництвом вчителя.
курсовая работа [112,2 K], добавлен 23.02.2014Психолого-педагогічні основи, зміст поняття та види, стан проблеми організації самостійної роботи в масовому педагогічному досвіді. Врахування психологічних особливостей учнів. Способи організації самостійної роботи в школі та перевірка їх ефективності.
дипломная работа [3,9 M], добавлен 20.10.2009Самостійна робота школярів, як засіб залучення учнів у самостійну пізнавальну діяльність, засіб її логічної і психологічної організації. Аналіз психологічних особливостей розвитку підлітків. Розвиток самостійності підлітків в навчально-виховному процесі.
курсовая работа [63,5 K], добавлен 03.02.2011Історичне-педагогічні витоки проблеми організації самостійної роботи учнів, її психолого-педагогічні аспекти. Види та форми самостійної роботи молодших школярів. Технологія організації та керівництва самостійною роботою учнів на уроках у початковій школі.
дипломная работа [176,1 K], добавлен 19.09.2009Читання, відеострічка, експертиза, слухання, конспектування, вправи, вирішення задач і проблемних ситуацій, досліди, експериментування як основні ефективні методи самостійної роботи студентів, їх характерні особливості, значення та прийоми використання.
реферат [22,8 K], добавлен 29.07.2009