Розробка уроку з трудового навчання для першого класу на тему: "Екскурсія до кабінету обслуговуючої праці"

Ознайомлення учнів з творчою діяльністю дівчаток на уроках трудового навчання та обладнанням майстерень як основне завдання розробки шкільного зайняття. Аналіз методики практичної роботи школярів під час екскурсії до кабінету обслуговуючої праці.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 17.12.2015
Размер файла 10,0 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru

Размещено на http://www.allbest.ru

1. Мета

Ознайомити учнів з творчою діяльністю дівчаток на уроках трудового навчання з обладнанням майстерень обслуговуючої праці; розвивати уважність, інтерес до творчої діяльності, працьовитість, акуратність, наполегливість при виконанні технологічних операцій; виховувати шанобливе ставлення до праці.

2. Обладнання

Швацька машина з ножним приводом у розкритому вигляді; виставка фартухів, виготовлених ученицями середніх класів; виставка м'яких іграшок та виробів ручної вишивки.

творчий шкільний майстерня трудовий

3. Хід уроку

I. Організаційний момент

1. Привітання:

Стали, діти, всі рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

2. Перевірка готовності до уроку.

3. Упорядкування робочих місць.

II. Робота над новим матеріалом:

1. Оголошення теми та мети уроку.

-- Сьогодні ми вирушаємо на екскурсію до кабінету обслуговуючої праці, де будуть навчатися дівчата після четвертого класу. Розглянемо обладнання кабінету, дитячі вироби, виставку м'яких іграшок.

Слід пам'ятати, що екскурсія -- це такий самий урок, як і класні заняття, тому під час екскурсії необхідно виконувати деякі вимоги, як і на уроці трудового навчання:

* уважно слухати, організовано ставити запитання, не розмовляти, дотримуватися дисципліни;

* не можна порушувати порядок, дисципліну і дорогою на екскурсію;

* у майстерні обслуговуючої праці триматися всім разом, переходити від одного робочого місця до іншого спокійно, без метушні і не штовхаючись, ставати так, щоб усім було видно.

Діти з учителем вирушають до кабінету обслуговуючої праці. За можливості займають робочі місця.

2. Вступна бесіда:

-- Які прислів'я про працю ви знаєте?

* Бджола мала, а й та працює.

* Землю сонце прикрашає, а людину -- праця.

* Праця годує, а лінь марнує.

Учень читає вірш.

ЧИМ ПАХНУТЬ РЕМЕСЛА.

Мають ремесла свої аромати:

Тістом в пекарні пахне, малята.

Мимо столярні пройдете зрана --

Гостро запахне стружка духмяна.

Лаком і фарбою пахне маляр,

Цеглою -- муляр, замазкою -- скляр.

Куртка шоферська пахне бензином,

Одяг робочий -- мастилом машинним.

Пахне кондитер мускатами, тминами.

Лікар -- аптекою і вітамінами.

А хлібороби, що ходять за плугом,

Пахнуть чорноземом, полем і лугом.

Морем і рибою пахне рибак...

Тільки неробство не пахне ніяк.

Ледар пахтиться духами старанно,

Та пахне він, діти,

Усе ж препогано.

Джанні Родарі.

-- Кожна професія почесна та шанована. Коли ви станете дорослими, кожен з вас обере професію, яка йому подобається. А може хтось уже вирішив, ким буде? (Відповіді дітей)

-- Сьогодні ми з вами в кабінеті, де навчаються дівчатка. Роздивіться навколо. Що ви бачите? (Діти перелічують. Учитель розповідає про прилади та інструменти, які знаходяться у кабінеті.)

-- Відгадайте загадку.

* Хто одежу шиє всім,

І дорослим і малим,

Дружить з голкою й тканиною,

Строчить швейною машиною? (Швачка)

-- Що робить швачка?

-- На уроках праці дівчата навчаються шити. Розгляньте виставку їх виробів. (На стендах -- фартушки, плаття, сорочки, хустинки.)

-- А зараз ми подивимося мультфільм про крота, який схотів пошити собі штани з великими кишенями. Навіщо? Зараз дізнаємося! А ще побачимо, який великий шлях долає така рослина, як льон, щоб стати тканиною.

3. Перегляд мультфільму

-- А чи знаєте ви, коли з'явився телевізор?

Щоб ви могли дивитися телевізор, у світі повинно було статися багато винаходів.

З 1817 по 1923 pp. багато вчених працювали над ідеєю його створення. Це були: шведський хімік И. Берцеліус, американський винахідник Г. Керрі, англієць Бєрд, американець Дженкінс, росіянин В. Зворикін. Безліч науковців й зараз працюють над удосконаленням зображення, яскравості кольорів тощо.

Спочатку був створений телевізор з чорно-білим зображенням. Та вже після 1945 р. з'явились і кольорові передачі.

У нашій країні перші телевізори з'явилися в 1932 р. Були вони без звуку, а розмір екрану не перевищував розмірів сірникової коробки. Але вже через рік з'явився звук. Та люди побачили телевізори лише в 1940 р. Для того щоб видно було зображення, перед екраном ставилася збільшувальна лінза. Перші телевізійні кадри можна було побачити за допомогою радіоприймача, а показували вони людину, яка сідає на стілець.

А яким стане телевізор у майбутньому? Вчені доводять, що він керуватиме всіма побутовими приладами: пилососом, пральною машиною, плитою тощо. Зображення телевізор матиме не лише кольорове, але й об'ємне. Коли ж показуватимуть якість речі, ми зможемо відчувати їх на дотик і на смак. Уявляєте? Дивишся рекламу твоєї улюбленої шоколадки -- і відчуваєш її смак!

Увага!

Категорично забороняється просиджувати цілими днями біля телевізора!

Дитина вашого віку повинна дивитися телепередачі не більше 1 години на день, з обов'язковою перервою.

-- Чи сподобався вам мультфільм?

-- Тепер ви знаєте, скільки операцій потрібно виконати, щоб з рослини на лузі, де росте льон, отримати тканину.

III. Фізкультхвилинка.

Все у лиски вже в порядку.

Вийшла лиска на зарядку.

Лапки вгору, лапки вниз,

Подивилась вона скрізь.

І на місці пострибала,

Й присідала, і вставала.

Головою покрутила,

Вітрячка вона зробила,

Потім лапки опустила І взялась собі за діло.

IV. Практична робота учнів.

-- Подивіться на виставку робіт. (На стенді -- вироби, які пошили дівчата).

-- Які ж майстрині-дівчата!

-- Ви ще маленькі і шити не вмієте, але ми працюємо з папером і можемо зробити аплікацію. Підійдіть до столу, роздивіться фартушок з паперу. Спробуйте прикрасити його.

-- Як це можна зробити? (Відповіді дітей).

-- Зараз ми позмагаємося. Група хлопчиків працюватиме над фартушком жовтого кольору, а група дівчат -- над фартушком блакитного кольору. (На столах -- аркуші ватману з наклеєним фартушком та заготовки квітів, листочків, зірочок, кульок тощо.)

-- Спочатку придумайте візерунок, розташуйте його на фартушку, а потім приклейте.

V. Виставка та оцінювання робіт

-- Молодці, ви добре впоралися! Все встигли. Я гадаю, що якби цей фартушок побачили ваші матусі, вони б були задоволені.

VI. Підсумок уроку

-- Де проходив наш урок?

-- Як треба поводитися на екскурсії?

-- Про що дізналися у кабінеті обслуговуючої праці?

-- Що роблять швачки?

-- Ким хочете бути ви?

Додаток до уроку.

ЯК ЛЮДИ ШИЛИ В ДАВНИНУ?

Шиття -- це скріплення одного шматка тканини з іншим за допомогою нитки та голки. До винайдення голки тканину просто обгортали навколо тіла, утворюючи одяг.

У Стародавньому Єгипті люди не тільки користувалися голками та нитками, але й вміли вишивати. А понад 3 тисячі років тому індуси вже знали, як різати тканину, розкроювати її, зшивати з неї одяг. Ранньої осені всі дерева одягають осінній наряд.

1. Зріст у неї, як в ліщини,

А плоди, немов в калини.

Взимку пташечок годує,

Ягідками їх частує. (Горобина)

2. Чорно-біла одежина,

Зверху -- листяна хустина.

Як весна -- дарує сік, --

П'ємо радо цілий рік. (Берізка)

3. Мов зелений їжачок,

Має безліч голочок.

Поспішає до оселі

В новорічні дні веселі. (Ялинка)

4. Боягузка у гайочку Заховалась за дубочки.

Не лякав ніхто панянку,

Та тремтить безперестанку. (Осика)

5. В жовто-біле платтячко вбереться, Аромат духмяний ллється.

А потім вкрита чисто З чорних ягідок намисто. (Черемха)

6. Стовбур рівний, як колона,

А листочки, як корона.

Влітку листячко зелене,

А як осінь -- то червлене. (Клен)

7. Що за диво? На гіллі їжачки ростуть малі. (Каштан)

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.