Заняття з валеології для дошкільників

Розробка заняття з формування у дітей цілісного ставлення до власного здоров'я "Подорож до країни здоров'я". Розвиток пізнавальних здібностей дошкільнят, їх уявлень про фізіологію людини. Формування елементарного уявлення про вітаміни та їх призначення.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 07.03.2016
Размер файла 14,4 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Заняття з формування у дітей цілісного ставлення до власного здоров'я “Подорож до країни здоров'я”

Розробила вихователь: Михайлів Надія Олександрівна

Івано-Франківськ - 2014р.

МЕТА: Розвивати пізнавальні здібності, здатність аналізувати, робити узагальнення, припущення, обґрунтовувати власну думку. Розширити знання дітей про те, що є корисним а що шкідливим для їхнього здоров'я. Формувати елементарне уявлення про вітаміни та їх призначення для фізіологічного розвитку дитини. Збагачувати та активізувати словник дітей іменниками, прикметниками. Продовжувати вчити вихованців відповідати на запитання, будувати поширені речення. Виховувати свідоме ставлення до власного здоров'я.

МАТЕРІАЛИ: карта подорожі, предмети гігієни(зубна паста,зубна щітка, мило, рушник, гребінець, носова хустинка, шампунь), іграшкова сова, колодки з загадками (5шт), Д/Г “ Вітерець”, Д/Г “ Корисно-шкідливо”, дві корзини (червониа і зелена), кошик з яблуками .

ХІД ЗАНЯТТЯ

В.- Малята, до нас завітали гості тож давайте ми з ними привітаємося, але не звичайно, а з побажаннями добра і здоров'я.

Привітання.

Доброго здоров'я, гості, доброго вам дня

Хай вам ясно сонечко світить у вікно щодня

Хай сміється мирне небо і дивує світ,

А земля нехай дарує вам барвистий цвіт,

Бо здоров'я, любі в світі головне

А здорових і веселих - щастя не мине!!!

- У нас сьогодні буде не звичайне заняття, на нас чекає подорож у країну здоров'я до королеви Радості. Хто з вас знає,що таке здоров'я?(відповіді) Країна здоров'я складається з кількох міст з дуже цікавими назвами, погляньте на карту, тут є місто Гігієна, м. Режим дня, м. Фізкультура , м. Здорове харчування і м. Здоровий спосіб життя. Хтось з вас чув про такі міста?(ні) Щоб потрапити до королеви нам потрібно у кожному з цих міст виконати завдання, які будуть стосуватися здоров'я. Як ви думаєте ми впораємся? (так)

Ну що ж дивимося на карту. В яке місто ми вирушимо спочатку? Це місто знаходиться в лісі і називається Гігієна. Вирушаємо? (так)

ЗАВДАННЯ№1 “Предмети гігієни”

Вхід у місто закритий на колодку . Ключ до колодки загадка:

Ліг в кишеню і вартую, плаксі, реві і бруднулі,

Витру вранці струмки сліз, не забуду і про ніс. (носова хустинка)

Як купатися ідеш, і мене також береш.

Я гладеньке й запашне, ти намилюєш мене.

Всі мікроби змило, я корисне ....мило.

В лісі діти знаходять скриню з предметами гігієни -- зубна паста і щітка, мило, рушник, гребінець,носова хустинка.

- Діти, а для чого нам потрібні ці речі?(відповіді дітей)

Вихователь по черзі бере в руки предмети гігієни , а діти розповідають для чого вони потрібні.

Д/Г “МОЖНА-НЕМОЖНА”

Приготуйте долоньки, плещемо тоді коли звучать назви особистих речей, а якщо для загального користування -- тупаємо ніжками. Готові? Тоді починаємо!

Рушник...- олівці....- носова хустинка....- пензлик....- зубна паста...- гребінець...- книга... -мило...-зубна щітка....шампунь...

- Ну що ж малята хороший початок подорожі. Дивимося по карті, куди нам дальше йти? Це місто називається Режим дня. Як видумаєте чому його могли так назвати? (відповіді). Так правильно, тому що його мешканці чітко дотримувались режиму дня. Та ось у них трапилась біда, всі режимні моменти переплутались і зараз у місті безлад. Ніхто не знає коли і що потрібно робити. А ми знаємо, що потрібно робити зранку (відповіді), в обід (відповіді), ввечері (відповіді)

ЗАВДАННЯ №2 “РЕЖИМ ДНЯ”

загадка: Віконниці то одчиняються , то закриваються (очі)

На столі знаходяться в хаотичному порядку ілюстрації режимних моментів. Діти повинні назвати їх і скласти в правильній послідовності, відповідно до ранкових, обідніх і вечірніх процесів діяльності дітей.

- Мешканці цього міста дуже вдячні вам за допомогу, у них знову все в порядку, а ми подорожуємо дальше. Попереду місто Фізкультура. Що вам нагадує назва цього міста?... правильно, так називається одне з наших занять у дитячому садку. Що ми там робимо?(відповіді) І в цьому місті мешканці займаються фізкультурою і спортом. Тому я пропоную нам зробити фізкультхвилинку.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Якщо хочеш бути здоровий роби так...(двічі плескають)

Якщо хочеш бути здоровий роби так...(двічі тупають)

Якщо хочеш бути здоровий -будь веселий і бадьорий,

Якщо хочеш бути здоровий роби так...(підстрибнули)

Якщо хочеш бути здоровий роби так...(клацають язичком)

Якщо хочеш бути здоровий роби так...(нахиляють голову )

Якщо хочеш бути здоровий будь веселий і бадьорий

Якщо хочеш бути здоровий роби так...(присіли)

-Гарно порухалися! Жителі цього міста дозволяють нам проїхати їхнє місто, і вказали нам дорогу на карті стрілочкою. Наступне місто Здорове харчування. Як ви думаєте чому саме так назване місто?(відповіді) Поглянемо що там трапилося?

ЗАВДАННЯ № 3 “ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ”

загадка: сидить дівчина в коморі, а коса її надворі (морква)

На столі розкидані різні продукти : сухарики, чіпси, шоколад, йогурт, молоко, риба, апельсин, яблуко, кока-кола, булочка.

Діти вибирають по одному продукту , розповідають про користь чи шкоду від споживання даного продукту і чому. розкладають продукти у два кошики : червоний-шкідливі для здоров'я продукти , а в зелений- корисні.

- Ну що ж, і тут знадобилася наша допомога, та ми впоралися з завданням. Подорожуємо дальше. Наступне місто називається Здоровий спосіб життя. Завдання від мешканців цього міста ми знайдемо у віконечку Здоров'я. А де ж це віконечко Здоров'я? (діти шукають)

ЗАВДАННЯ № 4 “ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ”

Коли миюсь, чи вмиваюсь , потім ним я витираюсь.

Витирати сухо звик, мій м'якесенький.... рушник

Дітям пропонується підійти до віконечка здоров'я і взяти по одному конверту. У конвертах знаходяться “Замасковані” ілюстрації. Щоб побачити їх потрібно здмухати целофанові стрічки і дістати аркуш з зображенням і описати його. здоров'я дитина фізіологія пізнавальний

- Ось ми і пройшли всі міста країни Здоров'я і добралися до палацу королеви, та щось там зовсім тихо, ніби нікого і немає? Ось погляньте, на дереві сидить мудра сова. Давайте у неї запитаємо де королева ?!(Запитують)

Сова: -Наша королева терміново поїхала у справах у дрімучий ліс до Баби Яги, щоб навчити її як берегти своє здоров'я, бо та геть нічого про це не знає. А я про вас чула, і про те,як ви впоралися з усіма завданнями наших міст. А мені розкажете? (Підсумок)

- Ось ти ..... про що сьогодні довідався?

- Що тебе.... найбільше зацікавило?

- Яке завдання вам найбільше сподобалося?

- А чи запам'ятали ви назви міст куди потрапляли?

-За те, що ви так допомогли мешканцям країни Здоров'я, королева залишила вам і вашим гостям подарунки. (кошик з яблуками)

Вихователь: А як ви думаєте ,чому королева нам залишила саме такий подарунок? (тому що в яблуках багато вітамінів, які потрібні для здоров'я). Пропоную вам пригостити наших гостей .

Діти роздають яблука і заняття закінчується.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.