В пошуках казок

Формування у дітей дошкільного віку знань про інформаційне поле. Розвиток логічного мислення, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки за допомогою різноманітних дидактичних ігор з елементами казок. Робота дітей в командах, цілою групою, парами.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 29.05.2016
Размер файла 880,6 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

„В пошуках казок”

Програмовий зміст. Продовжувати формувати у дітей знання про інформаційне поле. Розвивати логічне мислення, уважність, уміння аналізувати, порівнювати, робити висновки. Розвивати вміння складати ціле з частин, розповідати про призначення та застосування комп'ютеру у житті людей. Виховувати доброзичливі стосунки, бажання допомагати один одному під час роботи підгрупами, командами, цілою групою, парами.

Матеріали. Кольорові бейджики (білі, сині, жовті, зелені), мапа від Сніжної королеви, диск з казками.

Декорація: ялинка, зимове дерево, сніжинки, сніг, сніговик.

Дидактичні ігри: «Знайди пару рукавиці» (дві стрічки, прищіпки, рукавички), «Лабіринт» (два різних лабіринти на аркуші), «Відремонтуємо міст» (розрізаний по різному місточок), «Продовж ряд» (чотири стрічки: біла, синя, жовта, зелена, різні сніжинки за рівнем дітей), «Чиї сліди» (картки за рівнем знань на кожну дитину), «Збери комп'ютер» (розрізані частини комп'ютера на аркуші)

Попередня робота. Уроки інформатики у ЗОШ №35; мовна гра «Зима яка?», «Що ти будеш робити взимку»; дидактичні ігри: «Знайди пару рукавиці», «Лабіринт», «Відремонтуємо міст», «Продовж ряд», «Чиї сліди» , «Збери комп'ютер».

Хід заняття

Діти заходять в групу по-зимовому прикрашену.

Вихователь. Діти, подивіться, як навкруги красиво. Яку пору року вам це нагадує?

Мовна гра «Чому ви вирішили, що це зима?» (низький рівень)

«Зима яка?» (середній рівень)

«Що ти будеш робити взимку?» (високий рівень)

Вихователь. Сьогодні ми з вами послухаємо зимову казку.

Вихователь вмикає DVD. Звучить голос Сніжної Королеви.

Сніжна Королева. Ха-ха-ха. Казочку вони захотіли послухати. Я, Сніжна Королева, забрала ваші казки до себе у палац. Ви любите казки? (пауза) Тільки самі сміливі та кмітливі зможуть повернути казки. Ви готові виконати мої завдання? (пауза) Я розбила свій чарівний кристал на 5 частин. Знайдіть ці частини кристалу та з'єднайте їх в одне ціле, тоді я поверну вам казки. А допоможе вам в цьому мапа.

Вихователь. Не будемо гаяти часу. Зараз ми з вами тепло одягнемось, тому що на вулиці холодно і підемо рятувати казки.

Мовно-імунна гра «Одягаємось у подорож» (колективно)

Вихователь каже речення, супроводжуючи рухами до тексту, діти повторюють.

Вихователь. Я одягаю колготи.

Діти. Я одягаю колготи.

Вихователь. Ліза, що ти робиш?

Ліза. Я одягаю колготи.

Вихователь. Я одягаю сорочку.

Діти. Я одягаю сорочку.

Вихователь. Я одягаю штанці.

Діти. Я одягаю штанці.

Вихователь. Саша, що робить Каміла?

Сашко. Вона одягає штанці.

Вихователь. Я одягаю светр.

Діти. Я одягаю светр.

Вихователь. Я одягаю чоботи.

Діти. Я одягаю чоботи.

Вихователь. Софія, що робить Олег?

Настя. Він одягає светр.

Вихователь. Я одягаю капелюх.

Діти. Я одягаю капелюх.

Вихователь. Я одягаю шубу.

Діти. Я одягаю шубу.

Вихователь. Діана, що роблять діти?

Діана. Вони одягають шуби.

Вихователь. Я одягаю шарф.

Діти. Я одягаю шарф

Вихователь. Молодці! Одяглись всі швидко та тепло. Ой, а що ми забули одягти?

Д/гра «Знайди пару рукавиці» Знаходять перший уламок кристалу.

Додаток № 1.

Вихователь. Подивіться, що я знайшла. Мені здається що це уламок з кристалу Сніжної Королеви. Давайте подивимось на мапу яку вона нам дала і одразу все зрозуміємо.

Розгляд мапи. Вияснення плану дії. Додаток № 2

Вихователь. Так, це перший уламок кристалу, а потрібно зібрати п'ять таких уламків. Будьте уважними і не забувайте їх рахувати. Далі на нашому шляху лабіринт, його треба пройти та не заблукати. Цей лабіринт для дівчаток, а цей для хлопців. Уважно роздивіться і ідіть за стрілочками до містка.

Логічна гра. «Лабіринт» Знаходять другий уламок Додаток № 3.

Вихователь. До місточка то ви дійшли, але він зламаний. Що для цього треба зробити.

Логічна гра «Відремонтуй міст» Знаходять третій уламок. Додаток № 4.

Діти ремонтують міст. Проходять по ньому один за одним і стають в круг навколо місточка.

Вихователь. Зима. Сніжинки летять. Давайте з ними пограємо.

Фізхвилинка.

Ой летять, летять сніжинки

Білосніжні пушинки.

Діти навпочіпки, руки в сторони, легкими рухами йдуть по кругу.

Це Зимонька-Зима

Рукавами повела

Діти зупиняються обличчям в круг. Руки зі сторони в сторону, пружинка.

Всі сніжинки закрутила

І на землю опустила

Діти кружляють навколо себе - один раз. Присідають.

Вихователь. Оце так загрались зі сніжними бусами. Подивіться, вони розірвались. Треба знайти своє місце для кожної сніжинки.

Д/гра «Продовж ряд». Знаходять четвертий уламок. Додаток № 5

Вихователь. Чиї це сліди з'явились? (Розгляд слідів). Сідайте за столи на свої місця і подивіться на свої аркуші. Вам потрібно знайти тварину і її слід та з'єднати їх лінією.

Д/гра «Чиї сліди?» (слід + тварина)

Д/гра «Хто не може залишати сліди на снігу взимку?» (закреслити і пояснити чому?) Знаходять п'ятий уламок. Додаток № 6

Вихователь. Молодці, вмієте рахувати. Усі уламки знайшла та зібрали. Тепер нам необхідно повідомити про це Сніжній Королеві. Як ми можемо це зробити? (Відповіді дітей: подзвонити по телефону, відправити лист поштою, відіслати SMS, відправити лист через Інтернет). А який з цих способів самий найшвидший?

Д/гра «Збери частини комп'ютера» Додаток № 7

Вихователь. Частини то ви зібрали, а для чого потрібна кожна частина ви знаєте?

ѕ Для чого системний блок? (Щоб все запам'ятовувати. Це мозок комп'ютера)

ѕ Для чого монітор? (Щоб бачити інформацію з системного блоку. Це очі комп'ютера)

ѕ Для чого клавіатура? (Щоб писати. Це руки комп'ютера)

ѕ Для чого мишка? (Щоб ходити по екрану монітора зі сторінки на сторінку. Це ноги комп'ютера)

дидактичний гра інформаційний казка

Сніжна Королева. Я бачу ви впорались з моїми завданнями та повернули мені мій чарівний кристал. За це я вам хочу подякувати та повернути ваші казки. Сідайте всі зручніше. Казочка починається.

Діти слухають зимову казку.

ДОДАТОК № 1

«Знайди пару рукавиці» (індивідуально за рівнем)

Низький

рівень

Середній

рівень

Достатній

рівень

Високий

рівень

1 елемент

2 елемента

3 елемента

4 елемента

ДОДАТОК № 2

Збери частини комп'ютера

Чиї сліди?

Продовж ряд

Знайди пару рукавиці

Лабіринт

Відремонтуй міст

ДОДАТОК № 3

„Відремонтуй міст” (колективно)

(Кількість деталей залежить від того скільки дітей грають)

ДОДАТОК № 4

«Продовж ряд» (парами за рівнем) (за кольором) (два елементи)

ДОДАТОК № 5

«Чиї сліди?» (індивідуально за рівнем)

«Хто не може залишати сліди на снігу взимку?» (закреслити та пояснити чому)

ДОДАТОК № 6

Збери частини комп'ютера

Високий рівень Достатній рівень

Середній рівень Низький рівень

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.