Гордість – бути українцем

Поняття єдності народу, незалежності та суверенності. Формування національної свідомості школярів щодо тяжкості здобуття власної території, розвиток в них толерантності, демократичності вирішення конфліктів. Виховання поваги до історичного минулого.

Рубрика Педагогика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 23.10.2016
Размер файла 21,2 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

Виховний захід

На тему: «Гордість - бути українцем»

Підготували: класні керівники 9-х класів

Коваль Ольга Олександрівна,

Галанова Жанна Валентинівна

2016 рік

Мета: поглибити знання учнів про державу - Україну; розширити поняття єдності народу, незалежності та суверенності; формувати національну свідомість школярів тяжкості здобуття власної території; розвивати толерантність, демократичність вирішення конфліктів, цінувати мир та дружбу; брати активну участь у зміцненні єдності нашої держави; виховувати повагу до історичного минулого та сучасного державотворення, відповідальність за долю своєї держави й українського народу.

Обладнання: мультимедійна презентація, плакат «Батьківщина», карта України.

План заходу:

І. Організаційний момент

ІІ. Вступне слово вчителя.

1. Виступ учня з віршем.

2. Виступ вчителя.

3. Запитання до класу.

4. Гра «Утвори нові слова»

ІІІ. Оголошення теми заходу.

ІV. Мотивація виховного заходу.

V. Основна частина заходу.

1. Виступ учителя.

2. Сценка «Через віки ідемо ми».

3. Хвилина мовчання (запалювання свічки).

4. Гра «Сусіди - друзі наші»

5. Гра «Україна, ми єдине ціле!»

VІ. Заключна частина. Підсумок.

ХІД ЗАХОДУ

Як будемо у дружбі жити -

нас нікому не зломити (Слайд 1)

І. Організаційний етап.

Діти вітаються, сідають за парти.

ІІ. Вступне слово вчителя.

1. Виступ учня з віршем. (Слайд 2)

Учень: У всіх людей одна святиня

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край,

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

2.Виступ вчителя.

Вчитель. Доброго дня, дорогі учні! Ми живемо з вами в прекрасній, незалежній державі - Україна. Кожен з вас тут народився. Народились і виросли тут ваші батьки, діди, прадіди. Кожне покоління передавало любов і повагу до ближнього, до свого роду, до Батьківщини. (Слайд 3)

3. Запитання до класу.

А що ж таке Батьківщина?

( Учні висловлюють свої думки)

4. Гра «Утвори нові слова»

На дошці прикріплено слово «Батьківщина».

Завдання для учнів: одним словом охарактеризувати, як ви розумієте це визначення. Хитрість у тому, що кожна літера повинна починати окреме слово.

(Діти характеризують поняття «Батьківщина»)

Отже, Батьківщина - це наша земля, це наші простори, це рідний дім, це наша незламна воля, солов'їна мова, колискова лагідна пісня, це мирне тихе небо над дитячими головами, це спокій і братерство, дружність і єдність.

ІІІ. Оголошення теми заходу. (Слайд 4)

Вчитель. Отже, тема нашої виховного заходу «Непорушна єдність України - щастя в серці кожної дитини».

ІV. Мотивація виховного заходу.

Вчитель. Щасливі ми, що народились на такій чудовій землі - Україна. Тут вільні простори, безмежні лани, родючі землі, працьовиті люди…З давніх-давен наше багатство - благодатну територію, намагались завоювати, людей - поневолити, братів - посварити.

Мета сьогоднішньої нашої зустрічі - згадати минуле, поговорити про дружню державу з незламним духом.

Послухайте прислів'я : «Добре там живеться, де гуртом сміється й жнеться». (Слайд 5) Як ви розумієте це прислів'я?

(учні висловлюють свої думки).

V. Основна частина заходу.

1. Виступ вчителя.(Слайд 6)

Вчитель. Наш народ має багатовікові традиції. Десятки народів, сотні племен намагались створити державу на нашій благодатній землі. Перші державні утворення на території сучасної України виникли майже 3 тисячі років тому: кіммерійці, таври, скіфи, пізніше - сармати, що дали початок східнослов'янським племенам.

2. Сценка «Через віки ідемо ми»

В зал заходять учні, представники трьох епох: Княжої доби, Козацької держави та представник студентського руху 90-х років ХХ ст.(Слайд 7)

Учень 1. Старокняжа доба об'єднала велику територію земель і зміцнилась за рахунок феодальної монархії та народної демократії. Хрещення Русі та єдині погляди на захист земель від зовнішніх ворогів об'єднало народ духовно. Великі князі Олег, Ігор, княгиня Ольга, Святослав, Ярослав Мудрий боролись за розширення та укріплення земель. Проте ворожнеча за престол посварила братів слов'янських.

(Учень зачитує уривок з вірша Олександра Олеся «Ярослав Мудрий»)(Слайд 8)

Пролетіли дні короткі...

Перед смертю Ярослав

Всіх своїх синів покликав

І з любов'ю проказав:

«Вас я, діти, покидаю,

Йду я в ліпшу сторону,

Але, діти, пам'ятайте

Мою заповідь одну:

Не сваріться, жийте в згоді:

Тільки мир збере усе,

А незгода, наче вітер,

Все по полю рознесе.

Ви розгубите ту землю,

Що придбали вам батьки,

І тинятиметесь всюди,

Як вигнанці й жебраки».

Та недовго пам'ятали (Слайд 9)

Діти мудрий заповіт,

А нащадки Ярослава

Осміяли на весь світ...

Вчитель. У ХІІІ ст., після зруйнування Київської Русі, землі русичів-українців розпались на декілька самостійних князівств. У ХV ст. українські землі входять до Великого князівства Литовського, де лише 1/10 частину займали землі литовські.(Слайд 10)

Учень 2. З середини ХVІ ст. виникає Запорозька Січ з козаками, що боролись за рівність, відсутність кріпацтва та приниження людей. Наша політична організація устрою стала зародком майбутньої української державності. Та не вистачило сил протистояти російським царям, які постійно намагались ліквідувати незалежність України, перетворити її в одну із провінцій.

(Зачитує вірш про Козацтво) (Слайд 11)

Боронили козаченьки, Славу і Свободу,

Не лишили безталанні після себе роду.

Полягли в боях завзяті, в полі і на морі,

Прийшли ляхи з москалями, та й не стало Волі.

Було козакам воювать за віщо -

За ними стояла кохана Вкраїна.

Жаль, мертва настала пізніше тут тиша:

Занепад Вкраїни назвали «Руїна».

Єднаймося ж, браття, у дружну родину,

Щоб разом розправити Вольниці крила,

Щоб в злагоді жити і батьку, і сину,

Піднявши до Світла і щастя вітрила!

Вчитель. Більше двох століть Україна була розділена між Росією та Австро-Угорщиною. З ХХ ст. Україна входить до складу СРСР.(Слайд 12)

Учень 3. Вагомий внесок в управління суспільними справами зробила молодь, студенти. Через створення ними організацій, спілок, фондів, секцій при політичних партіях, вони стала впливовою силою, здатною вирішувати важливі соціально- економічні і політичні проблеми сучасності. В кінці 80-х на початку 90-х років молодіжний рух, як складова частина самодіяльного руху в Україні, проявив себе в політичній боротьбі, яка привела до проголошення 24 серпня 1991 року, Акту про державну незалежність.(Слайд 13)

(Зачитує вірш про «Батьківщину»)

Є багато країн на землі,

В них озера, річки і долини...

Є країни великі й малі,

Та найкраща завжди -

Батьківщина.

Є багато квіток запашних,

Кожна квітка красу свою має.

Та гарніші завжди поміж них

Ті, що квітнуть у Рідному Краю.

Є багато пташок голосних,

Любі-милі нам співи пташині.

Та завжди наймилішими з них

Будуть ті, що у Рідній Країні.

І тому найдорожчою нам

Є і буде у кожну хвилину

Серед інших країн лиш одна, -

Дорога нам усім УКРАЇНА!

(Слайд 14)

Ведуча Зараз наша держава переживає тяжкі часи і кожен намагається допомогти, внести свій вклад у майбутнє.

Учень 4 Події взимку 2014, доводять, що українцям не всеодно доля своєї Батьківщини. Вони боролися проти несправедливості, стояли на смерть за незалежність нашої держави. «Воїни АТО», «Небесна сотня» називають їх, низький їм уклін. Ми серцем і душею з тими, хто у ці дні боронить нашу свободу на Сході України, памятаємо й тих, хто віддав своє життя задля нашого щасливого майбутнього.

Вірш про війну. (Слайд 15)

(Слово вчителя Галанова Ж.В.) + запалювання свічки) (Слайд 16)

Вірш про НЕБЕСНУ СОТНЮ

Хвилина мовчання.

Учні-актори сідають на свої місця.

Ведуча. Сучасна Україна - незалежна держава. (Слайд 17) Її розташовано в центрі Європи, вона займає таку частину землі, що, аби перетнути її пішки із Заходу на Схід, треба йти пішки 90 днів, долаючи по 30 км.

Ведуча. Територія нашої країни має площу 604 тис. км2 і поділяється на 24 області і АР Крим. Хоч зараз і точаться бої за територію Донецької та Луганської області, а Крим окуповано, ми віримо, що справедливість переможе і територіально ми знову будемо об'єднані.

Прислів'я: «Дружба та братство - найцінніше багатство»

У кожного з вас є люди, з якими живете в злагоді та дружбі, бережете мир у своїх відносинах. Хто це? Так, це ваші сусіди по вулиці, по парті. А чи знаєте ви, хто наші сусіди по кордонах?

3. Гра «Сусіди - друзі наші» (Слайд 18)

Завдання: назвати держави, з якими межують кордони України.

(Учні перелічують країни)

(Білорусь, Росія, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова). суверенність школяр толерантність повага

А чи знаєте ви назви областей України та їх центри?

Ведуча. В Україні найбільшою за площею областю є наша, Одеська, вона навіть більша від багатьох європейських держав.(Слайд 19) Одещина - багатонаціональний регіон, на території якого проживає біля 127 етносів, а населення розмовляє 50 мовами. (Слайд 20)

Ведуча. В місті Одеса постійно відбуваються фестивалі, виставки, форуми, з метою піднесення рівня духовної культури молодого покоління, формування почуття патріотизму, громадянськості, відповідальності за долю України, толерантного ставлення до людей інших національностей, що проживають поруч, поширення знань про етнокультурну різноманітність та спільні цінності народу України.

Вчитель Галанова Ж.В. про наш регіон.

VІ. Заключна частина. Підсумок.

Вчитель. Давайте повернемось до нашого епіграфа: «Як будемо у дружбі жити - нас нікому не зломити». Чи згодні ви з цією думкою народу?

(Учні дають відповідь).(Слайд 21)

Вчитель. Підсумовуючи нашу зустріч, хочеться сказати, що взаємоповага одне до одного, дружба між сусідами та товаришування націй, може тримати Україну в єдності. Лише за умови спільної мети - нам нестрашні ні вороги, ні загарбники. Прислів'я говорить: «Людина без друга, як дерево без коріння». (Слайд 22)

Бережіть своїх друзів, бережіть мир на землі, поважайте відносини в сім'ї і будете по-справжньому сильними. Зараз не час чварам, війнам, суперечкам. Існують інші демократичні етапи вирішення конфліктів. Ви - майбутнє України! На ваших плечах їй розвиватись, у ваших руках те, якою вона буде.

Проект «Україна - дружня, сильна нація». (Під час проекту читається учнем вірш)

Зачитування вірша «Тобi, Україно!»

Моя ти рідна Україно,

На прапорі твоїм блакить,

Багата й сильная країна,

Де жито в колосі шумить.

Пройшла страшний ти час розрухи,

Голодомору i вiйни,

Розправили величнi крила

Твої знедоленi сини.

Iз козаків тi українцi,

Що пiдняли тебе з руїн,

Й поставили тебе, убогу,

На рівень інших всiх країн.

Тепер ти вiльна, Україно,

Нiхто тебе бiльш не згнобить,

Нiяка сила не зламає

I щастя нам не вкоротить.

Ми ворогiв своїх здолаєм,

Могутнi станем i мiцнi,

Свободу втримаєм руками

Й складатимем про це пiснi.

Коли ж бридкі жадiбнi руки

Простягнуть вороги до нас,

Згуртуєм ми свої громади,

Бо вже тодi прийшов наш час.

За нашу правду i свободу

Життя спокiйно вiддамо,

Як нашi предки воювали

За наше щастя i добро.

Здобудем волю i свободу

Ми для онукiв та дiтей,

Здобудем славу i майбутнє

Для України та людей!..

Вчитель. Дякую за увагу. До побачення.

Список використаних джерел

1) Вовк Ю.Й. Історія України в художньо-історичних образах (з найдавніших часів до середини ХVІ ст.) / Вовк Ю.Й. - Тернопіль: Навчальна книга, 2005. - 272 с.

2) Смолій В.А. Історія України. Підручник для 7 кл. загальноосвіт. навч. закл. / В.А. Смолій, В.С. Степанков. - К.: Генеза, 2007. - 10, 16 с.

3) Постанова Верховної Ради Української РСР Про проголошення незалежності України / Відомості Верховної Ради (ВВР) 1991, № 38, ст. 502.

4) Дітчук І.Л. Фізична географія України: підручник для 8 кл. загальноосвіт. навч. закл. України / І.Л. Дітчук, О.В Заставецька, І.В. Брущенко. - Запоріжжя: Прем'єр, 2008. - 8с.

5) Статистичний збірник «Чисельність наявного населення України на 1 січня 2014 року», -- Київ, Державна служба статистики України, 2014

6) Христенко В. В. Національно-культурні товариства Одещини: етапи формування. -- Електронний ресурс. -- Режим доступу: http://intkonf.org/hristenko-v-v-natsionalno-kulturni-tovaristva-odeschini-etapi-formuvannya/

7) Вінок єднання, 25.06.2011. -- офіційна сторінка одеської облдержадміністрації. -- Електронний ресурс. -- Режим доступу:http://unr.odessa.gov.ua/main.aspx?sect=News#05.07.2011

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

  • Загальнолюдські цінності як чинник виховання національної самосвідомості молодших школярів. Ідеали і національно-культурні традиції українського народу, можливості народознавства у формуванні і розвитку ціннісної сфери учнів у практиці роботи вчителів.

    курсовая работа [41,5 K], добавлен 17.06.2011

  • Ознайомлення дітей з дочками України; виховання поваги до народної Берегині, почуття гордості за українську жінку. Розвиток пізнавального інтересу учнів; розвиток мовлення; формування цікавості до системних знань. Формування національної свідомості.

    дипломная работа [23,8 K], добавлен 29.03.2009

  • Національне виховання – джерело особистісного розвитку дитини. Використання краєзнавчого матеріалу в процесі розвитку національної свідомості учнів. Проблема національно–патріотичного виховання. Формування громадянина, вивчення фольклору українців.

    курсовая работа [46,5 K], добавлен 27.01.2014

  • Стан формування національної свідомості засобами народної педагогіки, чинники орієнтації на відродження національної гідності, патріотизму. Реалізація системи навчально-виховних завдань щодо формування національної свідомості вчителями-словесниками.

    дипломная работа [118,6 K], добавлен 21.11.2010

  • Проблеми формування національної свідомості дітей та молоді, які є фактором оновлення суспільства. Впровадження гри як методу фізичного виховання у народній педагогіці. Формування фізичної діяльності учнів засобами українських народних рухливих ігор.

    дипломная работа [100,7 K], добавлен 27.09.2009

  • Сутність гендерного вимірювання в освіті. Теоретичне обґрунтування й експериментальна перевірка педагогічних умов ґендерного виховання учнів ПТНЗ методом формування свідомості. Основи діагностики і вплив методу формування свідомості на гендерне виховання.

    курсовая работа [37,6 K], добавлен 27.03.2012

  • Теоретичні основи проблеми формування національної свідомості підлітків. Принцип єдності загальнолюдського і національного. Етнізація виховного процесу. Формування свідомості та самосвідомості особистості. Рівні психічного відображення і саморегуляції.

    контрольная работа [25,1 K], добавлен 05.02.2011

  • Дослідження сутності понять "толерантність", "міжетнічна толерантність". В вікові особливості міжетнічної толерантності молодших школярів. Компоненти готовності майбутніх учителів початкових класів до виховання міжетнічної толерантності молодших школярів.

    статья [26,5 K], добавлен 14.08.2017

  • Поняття процесу, становлення та розвиток системи виховання дітей засобами народної педагогіки. Методика вивчення ставлення молодших школярів до здобутків рідного народу. Виховні можливості козацької педагогіки як невід’ємної частини народної педагогіки.

    курсовая работа [87,3 K], добавлен 27.10.2013

  • Формування у школярів громадянської відповідальності, правової самосвідомості. Першооснови громадянського виховання молодших школярів у позаурочній діяльності. Формування і розвиток в учнів почуття приналежності до суспільства, в якому вони живуть.

    курсовая работа [91,7 K], добавлен 30.05.2014

  • Висвітлення проблем духовного оновлення як невідкладне й найактуальніше завдання шкільного курсу історії, перебудова вітчизняної системи національного виховання. Формування національної свідомості в процесі вивчення доби національно-визвольних змагань.

    курсовая работа [52,0 K], добавлен 06.11.2010

  • Актуальні проблеми громадянської освіти в сучасній школі, створення комплексної, науково обґрунтованої програми національного виховання. Формування національної свідомості, ідеї української державності, їх відображення у шкільному курсі історії України.

    дипломная работа [782,7 K], добавлен 06.11.2010

  • Аналіз формування особистості громадянина у практиці сучасної школи. Розробка сценарію виховної години у формі гри-вікторини, спрямованої на формування патріотизму та національної свідомості учнів. Огляд досвіду вчителя-методиста Карлівської гімназії.

    курсовая работа [45,2 K], добавлен 20.02.2012

  • Поняття та завдання морального виховання. Роль позитивного прикладу в морально-етичному вихованні школярів. Виховання культури поведінки. Шляхи попередження та подолання моральних деформацій школярів. Виховання дисциплінованості та відповідальності.

    курсовая работа [87,9 K], добавлен 16.01.2014

  • Розгляд питання формування національної свідомості на уроках трудового навчання. Історія виникнення та орнаменти української народної вишивки. Методологічні рекомендації щодо роботи вчителя з учнями під час вивчення тем з вишивання у початкових класах.

    курсовая работа [4,2 M], добавлен 04.03.2014

  • Порядок і проблеми формування валеологічних знань як найважливішого напряму вдосконалення процесу фізкультурної освіти у молодших школярів. Розробка власної програми з фізичного виховання з позиції їх спрямування на формування валеологічних знань.

    дипломная работа [103,2 K], добавлен 24.10.2009

  • Естетичне виховання школярів як психолого-педагогічна проблема. Роль естетичного виховання в розвитку особистості. Виховання культури поведінки молодших школярів на уроках в початкових класах. Методика формування культури поведінки школярів у школі.

    курсовая работа [49,8 K], добавлен 20.12.2010

  • Аналіз педагогічних праць з правового виховання. Форми правової свідомості. Необхідність та ефективність юридичного виховання в сучасній загальноосвітній школі. Шляхи формування правосвідомості та культури особистості. Зміст виховного заходу "Закон і ми".

    курсовая работа [42,2 K], добавлен 24.10.2010

  • Особливості економічного виховання, його актуальність, передумови та зміст. Формування свідомості особистості як ефективний метод економічного виховання, основні засоби його реалізації. Розробка сценарію виховного заходу з економіки "Брейн-ринг".

    контрольная работа [29,7 K], добавлен 08.06.2011

  • Суть та значення громадянського виховання, шляхи його реалізації. Огляд результатів практичної роботи з формування громадянських якостей у школярів. Методичні рекомендації вчителям щодо здійснення громадянського виховання у загальноосвітній школі.

    курсовая работа [61,4 K], добавлен 06.01.2012

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.