Розробка уроку на тему: Будь милосердним

Формування в учнів уявлення про унікальність та особливість кожної людини та виховання бажання бути милосердною особистістю як одна з основних цілей розробленого шкільного зайняття. Методи мотивації навчальної діяльності, використані в цьому уроці.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 03.02.2017
Размер файла 14,8 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru

Размещено на http://www.allbest.ru

1. Мета

Розкрити поняття «милосердя», «співчуття»; наводити приклади милосердя у вчинках; формувати в учнів уявлення про унікальність та особливість кожної людини; формувати власне ставлення до прояву милосердя; виховувати бажання бути милосердною людиною, займатися благодійністю.

2. Обладнання

Підручник, зошит, дидактичні картки, проектор, кольоровий папір, фломастери, маркери.

3. Тип уроку

Урок практичного застосування знань, умінь та навичок.

4. Хід уроку

І. Організація класу:

Доброго дня учні. Наш сьогоднішній урок ми розпочнемо з привітань один одному.

«Привіт! Я радий тебе бачити тому, що …..» треба сказати щось приємне, гарне, обов'язково від щирого серця.

ІІ. Актуалізація опорних знань:

На попередніх уроках ми говорили про емоції.

- Давайте пригадаємо, що таке емоції? -Які бувають емоції? - який вплив мають емоції, ми пригадаємо за допомогою гри

Гра «Торбинка » - по черзі дістаємо з торбинки картки з термінами емоцій і розповідаєте про вплив цієї емоції.

Учні ви сьогодні працюєте у групах. Для того щоб був ефективний урок я хочу заключити з вами контракт.

- Чи знаєте ви, що таке контракт?

Контракт складається між особою, яка наймає на роботу і тими хто буде працювати. В контракті перераховані правила, яких слід дотримуватись при роботі на уроці. Кожна група складає кілька правил яких вона буде дотримуватись протягом уроку.

Правила складені, тож можемо підписати контракт, засвідчивши підписом У вас на столах є ситуації. Ваше завдання визначити які емоції проявляють персонажі і чи вміють їх контролювати.

1) На перерві один учень поспішав до їдальні і штовхнув іншого. Зчинилась бійка.

2) Учениця, отримавши погану оцінку за контрольну роботу, почала плакати і звинувачувати всіх у своїй невдачі.

3) Мама зробила зауваження сину. Спочатку син хотів посперечатися з мамою, та зрозумів, що не дотримав слова.

4) Не святі у садочку Катруся залишилася без подарунка і розплакалась. Василько довго не думав віддав свій подарунок.

Робимо висновок.

- Який вплив мають емоції на здоров'я?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Готуючись до сьогоднішнього уроку на очі мені потрапив невеличкий вірш і я вирішила вам його зачитати.

Людина починається з добра.

Сказав мудрець:

Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай!

Лише в добро та в вищу правду віра,

Людину відрізняє від мавпи й звіра.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра.

навчальний учень милосердний

- Що хотів сказати цим віршем поет?

Я не випадково прочитала цей вірш. Адже все в житті починається з добра. З добра до інших людей і до всього оточуючого. Давайте і ми сьогодні частиночку добра подаруємо один одному.

Поверніться один до одного, посміхніться і продовжить фразу: « Мені подобається в тобі …..».

- Чи стало вам краще?, приємніше?

- Чи відчули ви себе щасливішими?

- А як ви думаєте, чому?

Висновок. Людям краще тоді, коли хтось по-доброму до них ставиться.

Гра «Правда - неправда» Давайте проведемо з вами гру, в якій ви пригадаєте що називаємо добром, а що Ї злом. Гра «Правда - неправда». Речення, може містити як правильне, так і помилкове твердження. Якщо ви згідні з твердженням 2 рази плескаєте в долоні, якщо ні 2 рази тупаєте ногами.

1. Усе гарне в житті людей, що відповідає їхнім інтересам, бажанням і мріям, Ї це добро. (+).

2. Зло сприяє зближенню людей, їх вільному розвитку, щастю. (Ї).

3. Добро спричиняє відчуження людей одне від одного та їхню загибель. (Ї).

4. Усе негативне, що руйнує життя людей і добробут Ї це зло. (+).

5. Доброю вважають ту людину, яка свідомо вибираючи між добром і злом, здатна поступитися власними інтересами і бажаннями заради інших. (+).

6. Добро в усі часи пов'язувалося з любов'ю, милосердям, підлістю і слабодухістю. (Ї).

- Яка ж неправда в останньому реченні?

- То ж із чим в усі часи пов'язувалося добро?

V. Вивчення нового матеріалу.

Справді Добро пов'язане з любов'ю і милосердям. Милосердя і доброта Ї як два крила, на яких тримається людство.

І саме про милосердя ми будемо сьогодні говорити.

Тема уроку: «Будь милосердним» - що ви очікуєте почути на сьогоднішньому уроці?

Сьогодні ми спробуємо знайти відповідь на такі запитання:

· Що таке милосердя?

· Що таке співчуття?

· Якою повинна бути милосердна людина?

· Хто потребує милосердя?

· Як проявляти милосердя словом і ділом?

· Що я можу зробити для інших?

Вправа «Асоціативний ряд».

Які асоціації викликає у вас слово «Милосердя». На дошці записується все, що кажуть учні.

- Що таке милосердя Знайдіть у підручнику, що означає милосердя? І запишіть. (Милосердя - це допомога кожному хто її потребує, співчуття та любов до немічного) - Інколи милосердя плутають з співчуттям, допоможіть мені розібратись - це одне і те саме чи різне?

Скористайтесь мобільними пристроями, які є у вас на столах, знайдіть в Internet визначення слова співчуття. (Співчуття - відчувати, переживати спільно, разом з тим хто переживає якусь подію).

Співчуваючи комусь, ми не здатні зрозуміти всієї глибини горя іншої людини. Милосердна людина активно шукає шляхи допомоги, намагається пом'якшити чужу біль, врятувати іншу людину. При цьому вона не шукає і не чекає похвали, бо їй це зовсім неважливо. Вона робить добро цілковито природно, згідно велінню серця, бо інакше жити не вміє. Епіграфом до сьогоднішнього уроку я підібрала слова великого німецького поета, письменника, мислителя Йоганна Гете.

Перед великим розумом я схиляю голову,

Перед великим серцем я стаю навколішки.

- Як ви вважаєте, у чому сенс цих слів?

Людиною з великим серцем, символом милосердя 20 ст. була мати Тереза ( розповідь учнів).

- ЧИ знаєте ви організації, які займаються доброчинністю? (організація «Червоний Хрест», волонтерський рух, благодійні акції).

- Що таке волонтерський рух?

- Яка роль волонтерського руху в допомозі військовим на сході країни в наші дні?

-А що військові роблять для нас, чи проявляють вони до нас милосердя?

Військові захищають нас, турбуються про нас ціною власного життя. Не кожен здатен померти заради інших людей, заради Батьківщини, а ми в свою чергу повинні потурбуватись про них.

Головне в милосерді - не бути байдужими до чиєїсь долі. Давайте послухаємо притчу і подумаємо, чи був у ній вияв милосердя та турботи про іншого?

Сон.

Якось одному чоловікові наснився сон. Снилося йому, нібито йде він піщаним берегом, а поряд іде Господь. На небі промайнули картини з його життя, i після кожного з них він помічав на піску два ланцюжки слідів: один від своїх ніг, другий - від ніг Господа. Коли перед чоловіком майнула остання картина з його життя, він озирнувся на сліди на піску. I побачив, що часто вздовж його життєвого шляху тягся лише один ланцюжок слідів. Помітив він також, що то були найважчі та най нещасливіші часи у його житті.

-- Чи не казав Ти мені: якщо піду шляхом ТВОЇМ, ТИ не покинеш мене. Та я помітив, що у найгірші часи мого життя лише один ланцюжок слідів лежав на піску. Чому ж Ти лишав мене, коли Ти був найбільше потрібен мені?

-- Миле, миле дитя. Я люблю тебе i ніколи не покину. Коли були в твоєму житті горе та випробування, лише один ланцюжок слідів тягнувся піском... Бо в ті хвилини Я ніс тебе на руках.

- Чи був вияв милосердя у притчі?

- Чого вона нас навчає?

- Про кого в родині ви турбуєтесь?

- Чи є люди які потребують особливої уваги, доброти, милосердя.

- Чим ви можете їм допомогти?

- Зараз у нашій державі складні часи, чому? Кому потрібна допомога? (військовим, жителям Донбасу чому?)

- Чим ви можете їм допомогти?

VI. Закріплення нових знань.

Скласти діалог, ситуацію про вияв милосердя.

Робота в групах.

1) Родина,

2) шкільне життя,

3) друзі,

4) з тваринкою.

Лікування добротою потребують не тільки хворі й самотні, а й цілком благополучні і здорові люди, в яких душа черства і глуха до чужого горя. Лікування милосердям потрібно тим, хто не бачить і не чує кривди і болю, несправедливості і нещастя.

Прослухайте вірш «Квіти для мами» і проаналізуйте поведінку торговця.

Ї Дядечку, мамка любила червоні.

(Миттю зволожились лісочки вій).

Дайте, будь-ласка, на 200 купонів,

Нині якраз роковини по ній.

Ситий торговець очима владики

Глянув на хлопця, що явно тужив.

Вийняв із кошика чахлу гвоздику

І... схаменувшись, назад положив.

Ї Шкода, признаюсь, таких мені дуже,

Що залишились малими без мам.

Тільки ж грошей на одну в тебе, друже,

А на могилу дві треба, затям.

З ярмарку вибрався, наче з безодні,

Тихе зітхання прорвалось, як плач...

Ї Хотів принести тобі квітів сьогодні,

Тільки... Пробач мені, мамо, пробач.

- Проаналізуйте поведінку торговця.

VIІ. Підведення підсумків.

Наш урок підходить до завершення. Давайте підведемо коротенький підсумок у вигляді гри.

«Незакінчене речення».

Ваше завдання продовжити речення, визначивши свою поведінку у поданих ситуаціях.

* Що для мене означає милосердя …..

· Мама прийшла втомлена з роботи, і я...

· Маленький братик сумує, і я...

* Квітка у вазоні опустила листочки, і я...

* Друг захворів, і я...

* У сестрички не виходить задача, і я...

* Сліпий хлопчик підійшов до пішохідного переходу, і я...

· В нашу школу завітали волонтери і попросили допомоги військовим, і я….

- Чи справдились ваші очікування від нашого сьогоднішнього уроку?

Гра «Склади серце милосердної людини».

У вас на столах є аркуші паперу. Виріжте з нього сердечко. Зараз це серце є порожнім давайте наповнимо його справжніми почуттями - складемо серце милосердної людини.

- Запишіть на ньому, які чесноти ви хотіли б побачити у милосердної людини. (Доброта, чуйність, співчуття, допомога іншим, любов до ближніх, у добра порада, співпереживання, уважність).

Нехай те, що ви написали назавжди буде у вашому серці.

Наш урок підійшов до завершення. Давайте візьмемось за руки, відчуємо тепло долонь, тепло яке випромінює кожен із нас, це тепло доба, любові, милосердя. Пам'ятайте все в житті починається з добра.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

  • Дослідження навчально-виховного процесу середньої загальноосвітньої школи та статевого виховання учнів молодшого шкільного віку у ході навчальної діяльності. Розробка виховного заходу на тему "Формування статево-рольової диференціації молодших школярів".

    курсовая работа [98,6 K], добавлен 15.06.2010

  • Основні завдання екологічного виховання школярів в практиці сучасної школи. Основні напрямки екологічного виховання. Анкетування на тему "Поняття про екологію". Диспут на тему "Вплив людини на природу". Засоби реалізації екологічного виховання на уроці.

    курсовая работа [40,5 K], добавлен 16.02.2012

  • Зміст та умови формування екологічного виховання учнів. Педагогічні вимоги до його якості. Методи екологічного розвитку учнів засобами природних традицій. Ігри як засіб засвоєння освітньої програми. Виховання учнів у позакласній роботі з біології.

    курсовая работа [135,1 K], добавлен 23.01.2015

  • Розробка календарно-тематичного плану на тему "Технологія догляду за тваринами". Форми і методи навчальної роботи. Ознайомлення з основами виробництва. План-конспект уроку "Технологія отримання основних видів продукції тваринництва (породи свиней)".

    курсовая работа [57,0 K], добавлен 09.10.2014

  • Мета, методи проведення та обладнання уроку з теми "Основи овочівництва". Мотивація навчальної діяльності учнів, сприймання і усвідомлення нового матеріалу, розробка структури уроку та домашнього завдання, форми контролю засвоєння та знань учнів.

    разработка урока [25,4 K], добавлен 11.07.2011

  • Суть та структура культури навчальної діяльності учнів. Впровадження проектної діяльності в роботу вчителя. Сутність і зміст технологічних етапів впровадження проектування з метою формування культури навчальної діяльності учнів. Приклади проектів.

    курсовая работа [86,0 K], добавлен 19.08.2015

  • Роль та структура мотиваційної сфери учня. Функції та роль мотивації у процесі навчання учнів шестирічного віку. Особливості формування навчальної мотивації. Результати експериментального дослідження з формування навчальної мотивації шестирічних дітей.

    курсовая работа [157,2 K], добавлен 27.08.2013

  • Виявлення особливостей та проблем формування навчальної діяльності учнів молодших класів. Оптимальнi умови, що сприяють ефективному навчально-виховному процесу. Розробка методики дослідження розвитку здібностей дітей та перевірка її ефективності.

    курсовая работа [40,5 K], добавлен 20.12.2010

  • Визначення змісту фізичного виховання старшокласників, який має бути спрямований на оздоровлення. Розгляд методичних прийомів корекції рівня фізичного стану учнів старшого шкільного віку. Розробка пульсових режимів для занять циклічними вправами.

    статья [24,4 K], добавлен 27.08.2017

  • Економічне виховання як педагогічний вплив, спрямований на формування економічної свідомості учнів. Педагогічні умови формування уявлення учнів про закон пропозиції. Організація робочого місця економіста. Екологія як невід’ємна складова економіки.

    дипломная работа [488,9 K], добавлен 26.12.2013

  • Методичний аналіз теми занять, їх календарно-тематичне проведення. Методи та форми організації навчальної і виховної роботи. Естетичне виховання та профорієнтаційна робота з учнями. Розробка творчого проекту та плану-конспекту уроку з електротехніки.

    курсовая работа [61,1 K], добавлен 19.01.2011

  • Характеристика основ морального виховання та розвитку особистості як засобу формування духовності людини. Шляхи, педагогічні засоби та проблеми морального виховання у сучасній сім'ї. Роль етики в цьому процесі. Структурні елементи моральності людини.

    курсовая работа [65,6 K], добавлен 08.12.2014

  • Філософські та психолого-педагогічні основи виховання естетичної культури підлітків. Структура естетичної культури підлітків. Розробка та експериментальна перевірка методики формування у підлітків естетичної культури в процесі навчальної діяльності.

    курсовая работа [55,3 K], добавлен 15.06.2010

  • Типи ставлення школяра до навчання за А.К. Марковою. Способи формування мотивації на уроках іноземної мови. Роль батьків у формування інтересу до навчання у дітей. Підвищення мовленнєвої компетентності учнів на уроках. Різновиди пізнавальних мотивів.

    курсовая работа [541,2 K], добавлен 24.04.2014

  • Підготовка і проведення комбінованого уроку з основ економіки. Ознайомлення учнів з методологією пізнання економічних явищ і процесів. Мотивація навчальної діяльності, корекція опорних знань. Розробка уроку з використанням інтерактивних технологій.

    курсовая работа [419,2 K], добавлен 06.10.2012

  • Особливості взаємодії школи і сім’ї з виховання дитини. Способи організації морального виховання у процесі навчальної діяльності. Розробка авторської програми взаємозв’язку сім’ї і школи щодо покращення морального виховання дітей молодшого шкільного віку.

    курсовая работа [49,8 K], добавлен 23.01.2015

  • Мета, принципи й методи процесу виховання. Класифікація нестандартних уроків. Розумове виховання при вивченні математики в сучасній школі. Активізація діяльності учнів у процесі проведення уроку-казки та уроку-гри, організація математичних гуртків.

    курсовая работа [194,9 K], добавлен 21.06.2011

  • Місце мотивації у навчальній діяльності дітей, сукупність умов для її формування. Соціальні й пізнавальні мотиви, їх прояви у навчальній діяльності учнів. Мотиви, які активізують прагнення молодших школярів вивчати іноземні мови. Розробка дидактичної гри.

    статья [67,2 K], добавлен 02.03.2011

  • Зміст і функції групової навчальної діяльності. Тематичне планування урока по темі "Метали". Розгляд структури навчальних занять та методика проведення семінарського, нетрадиційного уроку та лабораторної роботи по хімії в умовах групової діяльності учнів.

    курсовая работа [54,3 K], добавлен 25.10.2010

  • Завдання фізичного виховання учнів 1-3 класів. Формування здорового способу життя в режимі дня школяра. Позаурочні форми організації занять в школі. Розробка та аналіз ефективності методики проведення гімнастики до уроків, фізкультхвилин, годин здоров'я.

    курсовая работа [52,3 K], добавлен 10.11.2013

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.