Передавання простих форм в об’ємі. Ліплення природної форми за зразком. Правила роботи з пластиліном. Виконання композиції "Сімейка грибів"

Формування у школярів навичок роботи з пластичним матеріалом. Розвиток уяви, просторового мислення, дрібної моторики рук, пізнавальної активності, самостійності, інтересу до образотворчого мистецтва. Виховування естетичного сприйняття навколишнього світу.

Рубрика Педагогика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 26.03.2018
Размер файла 1,1 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Передавання простих форм в об'ємі. Ліплення природної форми за зразком. Правила роботи з пластиліном. Виконання композиції «Сімейка грибів»

Мета: формувати навички роботи з пластичним матеріалом, ознайомити з правилами роботи з пластиліном, прийомами обробки пластичного матеріалу (розкачування, скочування, вдавлювання, сплющування, притискання), формувати в дітей уміння сприймати, розрізняти та аналізувати характерні особливості об'ємної форми, вміння планувати роботу, передбачати результат та досягати його; розвивати уяву, просторове мислення, дрібну моторику рук, пізнавальну активність, самостійність, інтерес до образотворчого мистецтва; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу, екологічну культуру, любов та повагу до природи.

Обладнання: пластилін, дощечка для роботи, стека, серветки для рук, додаткова наочність (ілюстрації мухоморів, казковий герой), ілюстрації поетапного виконання композиції, аудіо запис «Звуки осені».

Тип уроку: комбінований.

Клас: 1-Б.

План уроку

1. Організація класу до уроку

Створення психологічного комфорту в класі.

Перевірка готовності до уроку.

2. Актуалізація опорних знань учнів.

Вступна бесіда з учнями.

Створення проблемної ситуації.

Оголошення теми уроку і мотивація навчальної діяльності учнів.

3. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь учителя з елементами бесіди.

Гра «Якої форми предмет?»

Робота з додатковою наочністю.

4. Вступний інструктаж і практична самостійна діяльність учнів.

Ознайомлення із правилами роботи з пластиліном.

Поетапне зображення композиції вчителем з поясненням.

Практична робота учнів.

Музична фізкульт-хвилинка з імітацією рухів.

Індивідуальна допомога окремим учням.

Оцінювання, коментування та виставка найкращих робіт учнів.

5. Підсумок уроку.

Підсумкова бесіда.

Прибирання робочих місць.

Хід уроку

1. Організація класу до уроку

Створення психологічного комфорту в класі.

- Доброго дня! Мене звати Галина Іванівна, сьогодні саме я проводитиму з вами урок образотворчого мистецтва. На цьому уроці ви дізнаєтесь багато чого нового та цікавого, тому будьте уважними, слухняними та старанними.

Перевірка готовності до уроку.

- На уроці нам знадобиться пластилін, стеки, дощечки для пластиліну, альбоми з образотворчого мистецтва. Тож розпочнемо.

2. Актуалізація опорних знань учнів.

Вступна бесіда з учнями.

- Яка надворі пора року? (Осінь)

- Які ознаки має осінь? (жовтіє та опадає листя, дощить)

- Що роблять люди восени? (збирають овочі та фрукти, роблять заготівки на зиму)

- А чи полюбляєте ви восени гуляти, поки сонечко ще ділиться своїм теплом? (Так)

Створення проблемної ситуації.

- А кожна прогулянка це ніби подорож, от і ми зараз відправимось подорожувати. Та наша мандрівка буде не звичайною, а уявною. Сядьте рівненько, заплющте свої оченятка і нашороште вушка. (починає звучати аудіозапис «Звуки осені»). Уявіть, що ми з вами зараз у лісі, навколо - багато-багато дерев, всі вони з жовтогарячим або багряним листям, а під ногами шурхотить вже опале листя. І ось нам назустріч іде господар -Лісовичок. Розплющте очі, а ось і він. Лісовик запрошує нас відвідати свою улюблену галявину. Але для того, щоб туди потрапити, необхідно відгадати загадку:

І великі, і малі,-

Повдягалися в брилі,

І дощу ці одноніжки

Не бояться анітрішки

Ліс - улюблений їх край,

А як звуться - відгадай. (Гриби)

Оголошення теми уроку і мотивація навчальної діяльності учнів.

Отже Лісовичок запрошує нас на гостину до грибного царства.

3. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь учителя з елементами бесіди.

Хто з вас уже збирав гриби в лісі?

Які гриби ви знаєте? (Їстівні, неїстівні)

Та погляньте на галявину, вона зовсім порожня, жодного грибочка на ній немає. Ох і засмутиться наш Лісовичок… Адже він так любить гриби. Давайте допоможемо нашому другові і посадимо на галявині гриби. Та для цього нам необхідно дізнатися як це зробити. Спочатку треба дізнатися який зовнішній вигляд мають гриби, тобто якої вони форми. (Що таке «форма». Форма - це зовнішній вигляд предмета). Форма може бути площинна (плоска, сплюснута) або об'ємна (наповнена чимось). Відкрийте свої альбоми на сторінці 16. Розгляньте подані зображення. В першому стовпчику подано площинні форми: прямокутник, квадрат, коло, трикутник; в другому стовпці - об'ємні: циліндр, куб, куля, конус. Ви напевно вже помітили, що вони чимось схожі. В їх основі лежать одні й ті ж фігури. От тільки об'ємні, ніби чимось наповнили. Наприклад в основі куба лежить квадрат, в основі циліндра прямокутник. А що лежить в основі кулі? (коло) А в основі конуса? (трикутник). Знати форми важливо, адже ми часто з ними зіштовхуємось в своєму житті. Наприклад, форму циліндра має звичайна чашка, форму куба має коробка або гральний кубик, форму кулі має м'яч, а форму конуса має гральна пірамідка (ковпак іменинника).

Гра «Якої форми предмет?»

Щоб не сумувати, Лісовичок пропонує нам гру. Я буду називати різні предмети, а ви казатимете якої вони форми. Все зрозуміло? Тоді починаємо.

Трішки звеселили дідуся, та час братися до справи.

Робота з додатковою наочністю.

Галявину заповнимо найяскравішими грибами. Гуляючи лісом, ви, напевно, бачили яскраво-червоні шапинки з білими крапками. Це мухомор, його завжди видно. От тільки люди до нього несправедливі. Якщо його не можна їсти, то відразу й шкідливим оголосили. А для лісових жителів (оленів, козуль, лосів) мухомор -- домашня аптека. Якщо захворіють, то обов'язково в лісі мухомор відшукають і з'їдять. Та й ліс без яскраво-червоних шапочок мухомора не такий гарний. Тому саме мухомори ми виготовимо для нашого Лісовичка, адже вони і гарні, і корисні, хоч і не їстівні. Погляньте як виготовили мухомори інші друзі Лісовичка. Дехто намалював його фарбами, дехто виготовив об'ємного гриба.

(Вивішування на дошці ілюстрацій мухомора)

Для того, щоб заповнити галявину, ми також зробимо об'ємні гриби. Та для цього нам треба знати з яких частин він складається? (Тоненька біла ніжка, червона шапочка з білими цяточками) Якої форми ці частини? (Ніжка - циліндр, шапочка конус,цяточки ніби кулі)

4. Вступний інструктаж і практична самостійна діяльність учнів.

Ознайомлення із правилами роботи з пластиліном.

Виготовлятимемо гриб з пластиліну. Та перед початком роботи дізнаємось як з ним треба поводитись:

Розминати і розгортати пластилін треба на дошці;

Розрізати пластилін необхідно стекою;

Невикористаний пластилін ставити назад у коробку;

Не брати пластилін до рота;

Не торкатися брудними руками обличчя, одягу, зошитів тощо - скрізь будуть жирні плями;

Поважай свою та чужу працю;

Після завершення роботи з пластиліном руки добре вимити або начисто витерти вологими серветками.

Поетапне зображення композиції вчителем з поясненням.

- То як же нам зробити такого гриба? Для того щоб з легкістю виготовити свої грибочки, слухайте мене уважно. Нам потрібні стека, червоний, білий та зелений пластилін.

А) Виготовимо по три гриби, щоб галявина стала яскравішою. Нам потрібно розділити стекою червоний та білий пластилін на таку ж кількість частин, тобто три.

Б) Беремо в руки спочатку білий пластилін. Добре його розминаємо і розкачуємо на дощечці в циліндр, розкачувати треба не тонко, щоб наш грибочок добре стояв. Відставляємо вбік. Беремо червоний пластилін скочуємо його на дощечці в кульку,сплющуємо її, притиснувши пальцями з двох сторін, та вдавлюємо всередину так, щоб утворилась заглибина. В результаті у вас вийде конус, зовсім як капелюшок. Цей «капелюшок» ми прикрашаємо білими цяточками, відриваючи дрібненькі шматочки від білого пластиліну та скочуючи їх в невеличкі кульки, які потім ліпимо на «капелюшок». Зелений шматок пластиліну ми перетворимо на підставку для наших грибів, розкачавши його спочатку в кульку, потім сплюснувши та витягнувши ніби млинець.

В) Для того, щоб завершити наш витвір, необхідно з'єднати ці всі частинки: ніжку притискаємов заглибині до шапочки, і готовий грибочок кріпимо на підставку.

Все зрозуміло?

Практична робота учнів.

Музична фізхвилинка з імітацією рухів.

Індивідуальна допомога окремим учням.

- Якщо в когось виникнуть труднощі або запитання, просто підійміть руку вверх, ось так (демонстрація вчителем)і я підійду до вас. Не галасуйте, адже це може відволікати інших від роботи.

Оцінювання, коментування та виставка найкращих робіт учнів.

- Завершуйте свою роботу. (огляд усіх робіт) Всі ви старалися і гарно виконали свої мухомори. Лісовичок дуже вдячний вам, адже гляньте на дошку - поки ми працювали, галявина наповнилась червоними грибами. Поаплодуймо самі собі за виконану роботу.

За вашу старанність Лісовик дарує наклейки грибочки, на пам'ять про таку цікаву пригоду.

5. Підсумок уроку.

Підсумкова бесіда.

Над чим ви працювали на уроці?

Що нового ви дізнались?

Які об'ємні форми ви запам'ятали? (Циліндр, конус, куля, куб)

З яких частин складався наш гриб?

Чи сподобалось вам працювати з пластиліном?

Прибирання робочих місць.

- Після праці завжди потрібно прибирати своє робоче місце, тому складіть всі шматочки пластиліну і стеки в коробки. Дощечки витріть вологими серветками (помийте в умивальнику).

школяр пластичний матеріал виховування

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.