Поліпшене фарбування поверхонь
Мотивація навчальної діяльності. Технологія малярних робіт. Підготовка і обробка різних видів поверхонь під фарбування акриловими та іншими сумішами. Фарбувальні суміші (водоемульсійні). Прийоми фарбування стін. Узагальнення та систематизації знянь.
Рубрика | Педагогика |
Вид | разработка урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 08.04.2019 |
Размер файла | 27,9 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Размещено на http://www.allbest.ru/
Тема: «Поліпшене фарбування поверхонь»
Мета: навчальна - забезпечити засвоєння знань, учнями з правильності виконання поліпшеного фарбування; сформувати уміння аналізувати та використовувати отриману інформацію, виділяти головне для правильного використання у практичній діяльності;
виховна - виховати в учнів самостійність, культуру праці та відповідальність у виконанні робіт; формувати стійкі професійні інтереси в плані професійної діяльності.
розвивальна - формувати вміння та навички самоконтролю та планування діяльності;
Обладнання, матеріали, інструменти, наочні посібники.
Матеріали: фарба водоемульсійна;
Інструмент: види валиків, щітки,
Наочні посібники: технологічні карти, картки завдання; презентація, відеоматеріал
Тип уроку: засвоєння нових умінь і навичок та закріплення і узагальнення пройденого матеріалу.
Міжпредметні зв'язки:
· Технологія малярних робіт;
· Охорона праці;
· Матеріалознавство;
1. Організаційна частина (2хв)
мотивація навчальний фарбування водоемульсійний
· Привітання учнів;
· Перевірка наявності учнів;
· Перевірка готовності учнів;
· Створення емоційного настрою на уроці;
Сьогодні ми закінчуємо вивчати тему « Підготовка і обробка різних видів поверхонь під фарбування акриловими та іншими сумішами»
Тема сьогоднішнього уроку: «Поліпшене фарбування поверхонь водоемульсійними сумішами валиком»
Мета уроку: «забезпечити засвоєння знань з правильності виконання поліпшеного фарбування; самостійність, культуру праці та відповідальність у виконанні робіт; формувати вміння та навички самоконтролю та планування діяльності;
Учні повинні знати:
- Вимоги які ставляться до поверхонь під фарбування;
- Вимоги до пофарбованих поверхонь;
- Технологічний процес фарбування;
- Основи кольоровознавства;
Учні повинні вміти:
- Підбирати та підготовляти інструмент до роботи;
- Підбирати фарбувальну суміш;
- Приготовляти фарбувальну суміш за заданим зразком;
- Виконувати прийоми фарбування;
1. Оголошення плану вивчення матеріалу
1. Процес фарбування;
2. Вибір інструменту;
3. Фарбувальні суміші (водоемульсійні);
4. Прийоми фарбування стін;
5. Фарбування стелі;
2. Мотивація навчальної діяльності
Фарбування займає важливе місце в виконанні ремонтних робіт, тому що шпаклювання не є остаточне опорядження поверхні і не дає кінцевого результату (закінченості роботи).
Фарбування вимагає кропітливої відповідальної праці. Тому завдання сьогоднішнього уроку полягає в тому, щоб ви навчилися виконували якісне фарбування і були робітником який користується попитом на ринку праці та отримувати відповідну заробітну плату за виконану роботу.
3. Актуалізація опорних знань
1. Яка різниця в підготовці обштукатурених і бетонних поверхонь під просте та поліпшене фарбування; (в кількості виконаних операції, за поліпшеного фарбування виконується більше операцій технологічного процесу: очищення, розрізування тріщин, перше грунтування, часткове підмазування ,шліфування підмазаних місць, суцільне шпаклювання, шліфування, друге ґрунтування).
Пригадаємо та охарактеризуємо технологічні операції за підготовки бетонних та обштукатурених поверхонь під поліпшене фарбування:
Гра «Ланцюжок»
Майстер учням роздає кожному фрагменти операцій по підготовці обштукатурених поверхонь під поліпшене фарбування. Учні повинні відновити ланцюжок операцій технологічного процесу.
Перевірка адгезії основи; (за шпаклювання стін основу потрібно відповідно підготувати.
Адгезія - прилипання, зчеплення. Перевірка адгезії основи має важливе значення для відповідного зчеплення основи з шпаклювальними шарами, які наносять на поверхню.
Перевірка адгезії основи. Якщо ми по поверхні проведемо долонею то на ній залишаються сліди пилу, таку поверхню слід очистити та загрунтувати, якщо на поверхню наклеїти малярну стрічку і через хвилину її відірвати, і якщо більша частина покриття відшаровується від основи, це означає, що його слід усунути і очистити основу.
Очищення основи за потреби розшивання тріщин; (починають підготовку поверхні з її очищення від пилу, бруду, крапель, потьоків розчину та розшивання тріщин. Перед тим, як приступити до усунення тріщин їх слід розшити за допомогою малярного ножа, шпателя, на глибину 2-3 мм під кутом 40-45, щоб краще було заповнити їх шпатлівкою. Великі й глибокі щілини розрізують на всю товщину штукатурного шару.
Грунтування поверхні; (для кращого зчеплення основи з шпаклювальними шарам, поверхню загрунтовують грунтівкою:
- грунтівка збільшує адгезію покриття до основи;
- зменшує водопоглинання;
- зміцнює основу;
- витрати 100 - 150мл\м2.
Зароблення тріщин; (шпаклівку наносять шпателем рухами перпендикулярними до напрямку щілини, а остаточно вирівнюють і знімають зайву шпаклівку рухами вздовж щілини. Коли підмазка висохне її шліфують дрібнозернистим шліфувальним папером. За потреби підгрунтовують прошпакльовані місця).
Суцільне шпаклювання; (для нанесення шпаклювального розчину переважно рекомендується два металеві шпателі, виготовлені із нержавіючої сталі. Перший (вужчий)- потрібний для набирання шпаклювального розчину і перенесення його на ширший шпатель. Натомість другий (широкий) - для нанесення шпаклювального розчину на поверхню,що вирівнюється.
Важливо, щоб робочий шпатель, постійно утримувався в чистоті).
Шліфування поверхні; (після висихання шпаклівки поверхню слід відшліфувати за допомогою терки з наждачним папером або сіткою(абразив 100 -150). В кутах і важкодоступних місцях рекомендується абразивна губка. Шліфування виконується колоподібними рухами).
Друге грунтування; (для зменшення поглинальних властивостей поверхні та надання їй однорідності рекомендується, перед початком фарбування нанести грунтувальну суміш, що зменшує витрати поверхневих фарб, покращує їх покривність, а також забезпечує «дихання» стін).
Усний технічний диктант з теми шліфування поверхні.:
ь Дрібнозерниста шпаклівка для внутрішніх робіт. Виробник Туреччина ( сатенгіпс);
ь Ізогіпс середня витрата матеріалу за товщиною шару 1 мм; 2 мм (1 кг - 1 м2; 2 кг - 1 м2);
ь При приготуванні розчинової суміші з ізогіпси яке співвідношення води і ізогіпсу (1кг ізогіпси - 600мл води);
ь Остаточне тверднення ізогіпси і сатенгіпсу (180 хв);
ь Як вірно приготувати шпаклівку засипаючи засипаючи СБС у воду чи навпаки водою заливати СБС (у воду засипають СБС);
ь За умови, що поверхня вирівняна, на яку площу вистачає одного мішка сатенгіпсу ( 50 м2);
Гра «Знайди зайве»
З зображень викласти технологічну послідовність операцій обробка швів у ГКЛ поверхонь
4. Сприйняття та осмислення нового матеріалу
Методи та прийоми проведення:
Словесний, пояснювання, самостійна робота в групах, доповідь учнів.
Фарбування поверхонь - це заключний етап опорядження будинків. І від якості фарбування залежать строки наступної експлуатації приміщення і його зовнішній вигляд, а якість фарбування залежить від підготовки поверхонь. Фарбування це процес нанесення на поверхню фарбувальної суміші.
При фарбуванні вручну найпоширенішим є метод фарбування поверхонь без застосування щіток. Цей метод полягає в тому, що фарбувальну суміш наносять на зазделегіть підготовлену поверхню валиком.
Валик малярний - один з основних інструментів маляра. Крім очевидної зручності в використанні (не потрібно ні електрики, ні стисненого повітря, ні інших сторонніх рушіїв) і відносної швидкості виконання завдань по фарбуванню (за день з допомогою валика можна покрити фарбою поверхню площею понад 100 кв. м.), він відрізняється ще й двома важливими перевагами. По-перше, це висока мобільність: засунув в пакет і поїхав, по-друге - це дешевий інструмент: непоганий валик зазвичай коштує приблизно 15 - 20грн., не рахуючи того, що бобіни на ньому можна замінювати.
Малярський валик - інструмент, що дозволяє швидко фарбувати великі поверхні стіни і стелі. Більшість валиків для непрофесіоналів мають ширину 180 або 230мм. Ширина валика, так само як і щітки, визначає зусилля, яке потрібно для роботи. Виграючи в площі, що фарбується за один прохід валиком, ви програєте у витраченій енергії.
Вибирайте манжетку, відповідно поверхні, що фарбується. Для гладкої поверхні потрібна манжетка з коротким ворсом, а для отримання фактурних поверхонь - манжетка з довгим ворсом.
Питання до групи:
Як потрібно підготовляти новий валик до роботи?
Слово вчителя:
Водоемульсійне фарбування.
Водоемульсійні фарби порівняно з іншими лакофарбовими матеріалами мають багато переваг: вони нетоксичні, зручні у застосуванні та порівняно недорогі. До того ж поверхні, пофарбовані емульсійними фарбами, «дихають», тобто пропускають повітря і водяну пару, що забезпечує високу комфортність. Наносять емульсійні фарби на поверхню за допомогою малярного пензля, валика або фарборозпилювача.
Водоемульсійні фарби не належать ні до клейових, ні до олійних, ні до емалевих - їх виготовляють із найдрібніших пластмасових частинок, розчинених у воді. Коли вода випаровує, частинки пластмаси покривають поверхню міцною еластичною плівкою.
Перед застосуванням емульсійну фарбу слід ретельно розмішати, а якщо вона при зберіганні загусла, то її розводять водою до робочої в'язкості (на 5 - 10 %), додаючи воду в ємність із фарбою невеликими порціями. Фарбу перемішують міксером зі спеціальною насадкою. Водоемульсійною фарбою можна покривати поґрунтований гіпсокартон, дерево, бетон і метал. Оскільки вода легко випаровує крізь пори водоемульсійної фарби, її можна наносити навіть поверх свіжонанесеної штукатурки. Незалежно від структури поверхні, після нанесення на неї водоемульсійної фарби і висихання води утворюється міцне матове покриття.
При додаванні фарбувального пігменту можна отримати в результаті фарбу будь-якого кольору і тону. З цією метою використовують колер (рідкий або у вигляді порошку). Його розводять у фарбі в неглибокій посудині, навіть можна у звичайній склянці. Суміш фарби з кольором поступово додають у відро з основною фарбою і перемішують міксером до отримання кольору потрібної насиченості.
Для фарбування поверхні стін потрібні пензель і валик. Хутряна поверхня валика з висотою ворсу від 16 до 18 мм дасть змогу отримати ефект «шкірки апельсина», що створює привабливий вигляд стін.
Для контролю рівномірності товщини шару і текстури при фарбуванні зашпакльованих стін буде потрібне додаткове підсвічування. Можна використати звичайний патрон з енергозберігаючою лампою білого світіння на 15 Вт.
Час повного висихання емульсійної фарби при температурі 18 - 22°С становить 4 - 5 години. Бажано наносити водоемульсійну фарбу у два шари, причому другий - після повного висихання першого. Перший шар рекомендують наносити вздовж довгої сторони поверхні, а другий - упоперек.
Наносити емульсійну фарбу необхідно на вирівняну і чисту поверхню. Для вирівнювання поверхні та приховування дрібних дефектів використовують звичайну шпаклівку. Очищену і зашпакльовану поверхню, як правило, ґрунтують тією ж фарбою. Водоемульсійною фарбою можна покривати поверхні, які раніше були покриті емалевою, олійною або клейовою фарбами. Однак при цьому треба врахувати, що якщо перед нанесенням клейової фарби використовували галунову або купоросну ґрунтовку, водоемульсійна фарба буде роз'їдатись. Щоб нейтралізувати дію цих видів ґрунтовки, необхідно повністю видалити клейову фарбу і прооліфити поверхню.
Велику роль при фарбуванні відіграє вибір фарби й інструментів. Валик значною мірою впливає на якість фарбування стелі, тому необхідно звернути особливу увагу на його вибір. З усього різноманіття валиків найкращого результату досягають при фарбуванні валиком із довгим ворсом (нитками). Поролоновий валик непридатний, тому що він дає бульбашки, велюровий валик теж - недостатньо бере фарби. Отже, для фарбування стелі слід обрати валик із довгим ворсом.
Хоча водоемульсійні фарби всіх типів і мають підвищену покривну здатність (від 70 до 200 г/кв.м), її можна додатково збільшити, додавши у фарбу трохи скипидару та крейди. У результаті вийде паста, яку особливо економічно і зручно наносити на дерев'яні поверхні (1 кг звичайної емульсійної фарби буде достатньо для покриття поверхні площею 5 кв.м). Термін зберігання водоемульсійних фарб становить півроку.
Водоемульсійна фарба є чудовим матеріалом для внутрішнього оздоблення стель і стін житлових приміщень з підвищеною та помірною вологістю, вона не пахне, швидко сохне, є екологічною й абсолютно безпечною для здоров'я людини.
Доповідь учнів «водоемульсійні фарби»
Слово вчителя:
Фарбування стін
Вимоги до якості поверхні при фарбуванні зашпакльованих стін (без шпалер під фарбування) такі ж, як і при фарбуванні стелі (рівна гладка поверхня без подряпин і вибоїн). Слід пам'ятати, що поверхні для матової водоемульсійної фарби менш вимогливі до якості, ніж глянцеві.
Поверхня стін, поштукатурена звичайною, штукатуркою, має бути попередньо зашпакльована. На зашпакльовану поверхню стін фарбу слід наносити у три шари.
Перший шар фарби є ґрунтувальним. Для першого шару найкраще використовувати ґрунтовки, які рекомендує виробник для вибраної фарби, але можна застосувати ту ж водоемульсійну фарбу, що приготовлена для фарбування стін.
Переливають водоемульсійну фарбу в чисте відро й оцінюють її стан. Якщо вона надто густа, то слід розбавити її водою і перемішати міксером, доводячи фарбу до консистенції молока (фарба має бути схожа на нього за виглядом і текучістю). Фарба буде готова до використання після того, як на її поверхні осяде піна. Якщо наносити надто густу фарбу, то після висихання можуть з'явитися поверхні з більш насиченими тонами, особливо в місцях стикування смуг.
Приблизна витрата водоемульсійної фарби для стін (приміщення з площею стелі 16 кв.м) становить 6 - 7 л. Фарбування (ґрунтування) стін починають з кута приміщення - тут менш високі вимоги до якості пофарбованих поверхонь. Щоб уникнути можливих ушкоджень багетів або кута краєм валика, потрібно пензлем пофарбувати поверхню шириною 30 - 50 мм від кута або багета.
Фарбують стіни вертикальними паралельними смугами шириною приблизно 70 см. Ширину смуги вибирають таким чином, щоби стик свіжонанесеної смуги фарби не збігався зі стиком смуг фарби висохлого шару. Фарбування рекомендують виконувати сегментами, тобто квадратами, де кожна сторона дорівнює ширині смуги. Спочатку наносять шар ґрунтовки фарби,а потім два шари водоемульсійної фарби. Кожен наступний шар наносять після висихання попереднього. Шар ґрунтовки зазвичай висихає за 4 години, а кожен шар водоемульсійної фарби - за 5 годин.
Фарбування стелі.
Людина завжди прагнула зробити своє житло не тільки теплим, а й затишним, гармонійним і комфортним. За допомогою правильно оформленої або пофарбованої стелі можна візуально розширити простір, підняти стелю або, навпаки, опустити її для кращого затишку. Нині існує багато способів для оформлення стелі, але найнадійнішим і класичним способом залишається її фарбування.
Фарбування стелі водоемульсійною фарбою - це давно випробуваний і надійний спосіб оздоблення стелі, пофарбована поверхня в результаті виглядає рівною і однорідною.
Після завершення всіх підготовчих робіт (вирівнювання, шпаклювання і шліфування стелі, установлення багета на кути) стелю фарбують. Фарбувати стелю слід в три шари, причому перший шар є ґрунтувальним. Приблизна витрата водоемульсійної фарби для стелі площею 16 кв.м - 3 - 3,5 л. Після висихання ґрунтовки за допомогою валика підфарбовують найтемніші плями (пересуваючи валик перпендикулярно до вікна). Після висихання підфарбованих плям виконують чистове фарбування стелі.
Спочатку фарбують краї стелі. Для цього беруть пензлик або вузький валик і, відступивши 3 - 5 см від прилягання стелі до стіни по всьому периметру, зафарбовують цю смужку. Це потрібно для того, щоб при подальшому фарбуванні через необережність не зачепити фарбою стіни в кутах.
Пофарбувавши краї стелі, беруть широкий валик для основної поверхні. Його занурюють у відро з фарбою, не опускаючи повністю. Як правило, валик намокає з одного боку, а необхідно домогтися, щоби вся окружність валика рівномірно заповнилася фарбою. Для цього прокручують валик по сітці чи спеціальній ванночці або по чистому листі лінолеуму, але не по стелі. Якщо потрібно, ще раз занурюють валик у фарбу і процедуру повторюють. Під час фарбування так слід робити регулярно.
Після того, як ворсини валика рівномірно заповнилися фарбою, стелю фарбують. При цьому слід пам'ятати, що перший шар наносять завжди в одному напрямку, а кожен наступний шар - перпендикулярно до попереднього. Останній шар фарби наносять винятково в напрямку від вікна.
Фарба має лягати на стелю паралельними смугами, шириною приблизно 70 см. Ширину смуги вибирають так, аби крайка свіжої фарби не встигала підсихати. Смуга складається з квадратних сегментів (ширина сегмента дорівнює ширині смуги). Сусідні смуги, а також сегменти смуг фарбують із напуском приблизно 10 см. Фарбу після нанесення кожного шару фільтрують або замінюють чистою.
5. Узагальнення та закріплення вивченогоматеріалу
Викладач об`єднує учнів у групи і ознайомлює іх з завданням.
Вправа для узагальнення та систематизації знянь і вмінь.
Ви працюєте маляром в в будівельній організації, перед вами стоїть завдання:
Вступ |
Підготувати розповідь про фарбування; 1. Процес фарбування; 2. Види фарбування; 3. Призначення фарбування; |
|
Основна думка |
Вам потрібно виконати фарбування комп`ютерного класу в центрі професійно - технічної освіти: 1. Зробити підрахунки площі та фарбувальної суміші: Довжина - 5 м; Ширина - 6 м; Висота - 3 м; Вікна - 2шт 1,5*1,5; Двері - 1шт 90см*2м; 2. Підібрати відповідний інструмент; 3. Підібрати фарбу та колір відповідно приміщення; |
|
Заключна частина |
1. Дати пораду щодо вибору валика; 2. Дати пораду щодо вибору фарбувальної суміші; 3. Дати пораду як правильно підготувати фарбувальну суміші до роботи; 4. Дати пораду як можна нанести вертикальні чи горизонтальні лінії для розмежування поверхні під час фарбування в різні кольори; 5. Дати пораду в якому напрямку при фарбування стелі наноситься останній шар фарби; 6. Дайте пораду чи можливо виконати фарбування водоемульсійними сумішами в два шари за 5годин; 7. Дайте пораду як правильно доглядати за валикам після фарбування; |
Вправа для узагальнення та систематизації знянь і вмінь.
Ви працюєте маляром в в будівельній організації, перед вами стоїть завдання:
Вступ |
Підготувати розповідь про фарбування; 1. Процес фарбування; 2. Види фарбування; 3. Призначення фарбування; |
|
Основна думка |
Вам потрібно виконати фарбування учнівської аудиторії в центрі професійно - технічної освіти: 1. Зробити підрахунки площі та фарбувальної суміші: Довжина - 5 м; Ширина - 6 м; Висота - 3 м; Вікна - 2шт 1,5*1,5; Двері - 1шт 90см*2м; 2. Підібрати відповідний інструмент; 3. Підібрати фарбу та колір відповідно приміщення; |
|
Заключна частина |
1. Дати пораду щодо вибору валика; 2. Дати пораду щодо вибору фарбувальної суміші; 3. Дати пораду як правильно підготувати фарбувальну суміші до роботи; 4. Дати пораду як можна нанести вертикальні чи горизонтальні лінії для розмежування поверхні під час фарбування в різні кольори; 5. Дати пораду в якому напрямку при фарбування стелі наноситься останній шар фарби; 6. Дайте пораду чи можливо виконати фарбування водоемульсійними сумішами в два шари за 5годин; 7. Дайте пораду як правильно доглядати за валикам після фарбування; |
Перегляд відеофільму «Прийоми фарбування»
6. Організація робочого місця
Учні організовують свої робочі місця;
- Підготовка потрібних інструментів;
- Підготовка фарбувальної суміші;
- Встановлюють робочий столик,щоб можна було з нього виконати якнайбільший обсяг робіт;
- Інструмент розміщують так, щоб під час роботи не доводилось робити зайвих рухів;
7. Видача завдань
- Виконайте безщіткове фарбування стелі водоемульсійними сумішами площею 4м2;
- Виконайте безщіткове фарбування стіни водоемульсійними сумішами площею 4м2;
8. Практичне виконання роботи учням
Учні організовують свої робочі місця, підбирають робочий інструмент,матеріали, інвентар,ємкості. Самостійна робота учнів - основна частина виробничого навчання. І подальша робота майстр полягає у своєчасній допомозі учням безпосереднь при виконанні навчального завдання.
Під час самостійного виконання учнчми завдання майстер робить цільові обходи з метою допомоги у розі необхідності і перевірки:
- Дотримання учнями правил організації робочого місця;
- Дотримання правил роботи з інструментом;
- Виконання учнями правильних прийомів;
- Дотримання учнями виконання технологічно правильної послідовності операцій;
- Економне використання матеріалів;
9. Заключний інструктаж
- Підсумки роботи групи за навчальний день і ступінь досягнення поставленої на уроці мети;
- Аналіз роботи окремих учнів;
- Аналіз характерних помилок при проведенні прийомів, операцій, їх причини і шляхи попередження;
- Оголошення і мотивація оцінок учнів;
- Домашнє завдання;
- Прибирання робочих місць.
Додаток
Заповнити картку з завданням з теми: «шліфування поверхонь»
Размещено на Allbest.ru
...Подобные документы
Види мотивів, які спонукають людину до діяльності. Поняття стимулу, особливість стимулів до навчальної діяльності. Основні методи і прийоми мотивації і стимулювання навчання. Прийоми привертання уваги для активізації та покращення умови навчання.
курсовая работа [57,0 K], добавлен 13.12.2010Мотивація учбової діяльності та її формування на різних вікових етапах, роль смислових якостей особистості в професійному становленні студентів. Використання ігрових технологій підвищення рівня спонукання та діагностика навчальної мотивації студентів.
курсовая работа [44,8 K], добавлен 11.03.2011Мотивація учбової діяльності та її формування на різних вікових етапах. Специфіка навчальної мотивації студента. Тренінгкурс ефективної педагогічної взаємодії як метод розвитку професійної мотивації студентів. Вплив емоцій на навчальний процес.
дипломная работа [95,2 K], добавлен 20.10.2008Підготовка і проведення комбінованого уроку з основ економіки. Ознайомлення учнів з методологією пізнання економічних явищ і процесів. Мотивація навчальної діяльності, корекція опорних знань. Розробка уроку з використанням інтерактивних технологій.
курсовая работа [419,2 K], добавлен 06.10.2012Класифікація форм організації навчання. Методика проведення уроку систематизації знань при вивченні розділу "Текстовий процесор Word". План-конспект уроку узагальнення і систематизації знань при вивченні теми "Інформатика та комп’ютерна техніка".
курсовая работа [57,1 K], добавлен 06.04.2016Стимулювання навчальної діяльності як наукова проблема. Аналіз ефективності різних методів стимулювання навчальної діяльності молодших школярів в практиці сучасної початкової школи. Вплив експериментальної методики на результативність навчального процесу.
дипломная работа [3,5 M], добавлен 08.11.2009Розробка календарно-тематичного плану на тему "Технологія догляду за тваринами". Форми і методи навчальної роботи. Ознайомлення з основами виробництва. План-конспект уроку "Технологія отримання основних видів продукції тваринництва (породи свиней)".
курсовая работа [57,0 K], добавлен 09.10.2014Дослідження мотиваційної сфери особистості як фактора ефективності учбової діяльності. Роль мотивації в вивченні іноземної мови, засоби й прийоми її формування в умовах навчального закладу. Теоретична та практична значущість проблеми мотивів учіння.
статья [21,0 K], добавлен 07.02.2018Загальна характеристика стимулювання навчальної діяльності молодших школярів у практиці роботи вчитель початкових класів. Аналіз ефективності різних методів стимулювання навчальної активності учнів, напрями та методи їх подальшого удосконалення.
курсовая работа [348,0 K], добавлен 23.03.2015Особливості навчальної діяльності молодших школярів. Темперамент в індивідуальному стилі навчальної діяльності молодшого школяра. Методика та організація дослідження. Діагностика впливу темпераменту на ефективність навчальної діяльності молодших школярів.
курсовая работа [1,9 M], добавлен 15.06.2010Суть та структура культури навчальної діяльності учнів. Впровадження проектної діяльності в роботу вчителя. Сутність і зміст технологічних етапів впровадження проектування з метою формування культури навчальної діяльності учнів. Приклади проектів.
курсовая работа [86,0 K], добавлен 19.08.2015Огляд видів стимулів навчання. Дослідження ефективності різних методів стимулювання навчальної діяльності студентів. Аналіз ставлення українських студентів до навчання у вищому навчальному закладі. Особливості формування пізнавальних інтересів студентів.
дипломная работа [81,5 K], добавлен 27.05.2014Зміст та методичні підходи до навчання читання іноземною мовою у загальноосвітніх навчальних закладах. Психолого-педагогічні передумови навчання іншомовного читання учнів середнього шкільного віку. Технологія навчання різних видів іншомовного читання.
курсовая работа [89,4 K], добавлен 30.11.2015Пізнавальні вміння формувати в чіткій послідовності, починаючи з найпростішого. Мотиваційна готовність учнів до виконання певного виду діяльності, засвоєння зразка дій. Прийоми розумової діяльності (аналіз, порівняння, абстрагування, узагальнення).
дипломная работа [93,7 K], добавлен 06.11.2009Значення оцінки в педагогічній роботі з дітьми. Важливість словесного оцінювання отриманих результатів першокласниками. Вербальне стимулювання та мотивація навчальної діяльності учнів. Психологічна підтримка пізнавальної діяльності молодших школярів.
статья [21,7 K], добавлен 31.08.2017Роль динамічних моментів у визначенні мотивації студентів в процесі їх навчання у ВУЗі. Багатозначність терміна "мотив". Вивчення мотивів різних видів діяльності. Мимовільні мотиви і свідомо прийняті наміри. Суб'єктивні стандартні оцінки людини.
реферат [26,2 K], добавлен 06.06.2010- Дидактична гра як засіб умотивування навчальної діяльності молодших школярів на уроках іноземних мов
Місце мотивації у навчальній діяльності дітей, сукупність умов для її формування. Соціальні й пізнавальні мотиви, їх прояви у навчальній діяльності учнів. Мотиви, які активізують прагнення молодших школярів вивчати іноземні мови. Розробка дидактичної гри.
статья [67,2 K], добавлен 02.03.2011 Загальна характеристика професійної придатності. Визначальні ознаки індивідуального стилю навчальної діяльності. Індивідуальний стиль діяльністі у різних типах суспільства. Типологічні особливості вищої нервової діяльності та мотивації особистості.
реферат [25,4 K], добавлен 27.12.2013Форма здійснення трудової підготовки підростаючого покоління (5-9 класи). Відродження національних традицій: художня обробка листового металу. Традиційні види карбування: площинно-рельєфне і рельєфне. Виготовлення інструментів для карбувальних робіт.
курсовая работа [36,2 K], добавлен 15.10.2010Поняття диференціації в системі освіти. Організація диференційованого підходу до молодших школярів у процесі навчальної діяльності. Використання диференційованих завдань на уроках української мови. Закріплення, узагальнення та систематизація знань.
курсовая работа [59,1 K], добавлен 16.11.2016