Повторення вивчених таблиць множення і ділення. Доповнення рівностей. Складання і розв'язування задач

Формування вміння розв'язування задач на ділення. Формування вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби. Використання інтерактивних засобів у вивченні математики. Особливості розвитку математичних умінь та навичок.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 10.06.2019
Размер файла 1,9 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Тема: Повторення вивчених таблиць множення і ділення. Доповнення рівностей. Складання і розв'язування задач

ВСТУП

Мета. Повторити вивчені таблиці множення і ділення. Формувати вміння розв'язувати задачі на ділення, складати і розв'язувати задачі на три дії за даним планом. Формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби. Виховувати охайність, старанність в процесі виконання самостійних завдань, інтерес та творчі здібності.

Обладнання: план-конспект, мультимедійна презентація, роздаткові картки самостійної роботи, карта подорожі.

Тип уроку: комбінований, урок-подорож.

Підручник: Математика: підруч. для 2 кл. загальноосвіт. навч. закл./ М.В.Богданович, Г.П.Лишенко. - К: Генеза, 2012.

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Сьогодні у нас -- незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну чудову, в країну цікаву,

А на шляху в нас завдання й забави.

Країна далека, тож парти свої

Перетворіть на кораблі.

Всі сядьте рівненько, працюйте уважно,

Потрапить туди щоб було вам неважко.

Вирушаємо у путь -

Нас цікаві речі ждуть!

2. ПОСТАНОВКА ЗАВДАНЬ УРОКУ

- Ми з вами вирушаємо у подорож безмежними математичними просторами. На шляху ми зустрінемо багато пригод і випробувань, повторимо вивчені таблиці множення і ділення. Рухатись ми будемо згідно з картою (слайд). Уявіть себе справжніми моряками, шукачами пригод!

- А якими ми маємо бути у нашій подорожі, щоб вона пройшла успішно?

(учні складають асоціативний кущ ідеального мореплявця)

- Я бажаю вам цікавої подорожі, і нехай справжніми скарбами стануть ваші міцні знання.

3. КАЛІГРАФІЧНА ВПРАВА

- Всі моряки ведуть бортовий журнал. Тож і ми будемо записувати усі наші пригоди. Запишіть у зошитах дату нашої подорожі. (Учні записують дату у зошитах)

- Скільки чоловік складає наш екіпаж? (22)

- Що ви можете розповісти про це число? (Двоцифрове, парне, сусіди - 21, 23, кількість десятків і одиниць - 2дес. 2од.)

- Прописати його каліграфічно.

4. УСНІ ОБЧИСЛЕННЯ

4.1 «Перевірка готовності до подорожі»

- Щоб підготувати корабель для подорожі, потрібно було багато чого зробити. Давайте перевіримо, чи все у нас готове?

§ На кораблі 32 матроси та 1 капітан. Скільки осіб на кораблі? (33)

§ На кораблі 17 парусів. Матроси підняли 8 парусів. Скільки парусів залишилось підняти? (9)

§ Каюта капітана під номером 27. Його помічники мешкають у сусідніх каютах. Які їх номери. (26, 28)

§ Команда закупила 26 ящиків фруктів, а овочів - на 12 ящиків більше. Скільки ящиків овочів запасла команда? (38)

§ У подорожі нам потрібно 46 кг різних крупів, а макаронів - на 20 кг менше. Скільки макаронів нам потрібно для подорожі? (26)

4.2 Гра «Урівноваж терези» (№594). (слайд)

- Кухар просить вашої допомоги. Йому треба зважити усі продукти, а він не вміє користуватися терезами. Морякам потрібно щось їсти у дорозі. Допоможемо?

- Яка властивість терезів? (Рівновага мас)

1) 21: 3 ( = ) 14: 2;

2) 6 • 2 ( = ) 3 • 4;

3) 5 • 3 ( > ) 2 • 7;

4) 18: 2 ( > ) 18: 3.

4.3 Гра «Морський бій». (слайд)

- Наш корабель на повних парусах мчить математичними просторами. Але пірати наздоганяють його. Чи справимося ми з ворогами?

А

В

С

D

1

47

6

92

14

2

18

7

75

15

3

90

9

17

74

4

18

1

13

5

2А поділи на 3 (6)

1D поділи на 2 (7)

2D зменш на 6 (9)

3В додай 82 (91)

1В збільш у 2 рази (18)

1В збільш утричі (18)

4А збільш на 22 (40)

4С зменш на 10 (3)

3С зменш на 7 (10)

4D помнож на 2 (10)

5. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

5.1 Робота з задачею. (Усно)

- Дивіться! В ході бою пірати пошкодили канат:

Задача. Канат розірвало на 3 частини, дві з яких по 8 м, і ще залишилося 5 м. Якої довжини був канат?

5.2 Вправа «Математична скринька» (№594)

- Дивіться! Пірати загубили якусь скриньку. А там монети.

- Як називаються компоненти дій, які сховались під монетами? (Діти називають компоненти дій та розв'язують вираз.)

+ 13 = 35;

100 - = 80;

- 13 = 35;

3 = 3;

: 3 = 10;

6. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК

6.1 «Острів Купців»

математичний задача уміння обчислення

- І на шляху у нас «Острів Купців». Один із моряків хоче купити собі сувенір.

Задача 593. У покупця є 9 грошових купюр по 2 грн. Він купив календар за 12 грн. Скільки грошей залишилося в покупця? Скільки купюр?

- Що робив покупець? (Купував)

- Якою валютою володів покупець? (Гривнями)

- Скільки грошових купюр у нього було? (9 купюр)

- По скільки гривень? (По 2 гривні)

- Що він купив? (Календар)

- Яка ціна календаря? (12 грн)

- Що питається у задачі? (Скільки грошей залишилося в покупця? Скільки купюр?)

- Який короткий запис складемо?

Було - 9к., по 2грн

Витратив - 12 грн

Залишилося - ?

- Що треба знати, щоб відповісти на запитання? (Скільки було спочатку грошей, ціну календаря, вартість одної купюри)

- Чи є відомі величини для цього? (Невідомо скільки грошей було)

- Як знайти скільки було грошей спочатку? (Знайти всю вартість купюр)

- Якою дією шукатимемо відповідь на запитання задачі? (Віднімання)

- Як знайдемо кількість купюр? (Усі гроші поділити на вартість купюри)

1) 2 грн 9 = 18 грн - було;

2) 18 грн - 12 грн = 6 грн - залишилося;

3) 6 грн: 2 грн = 3 (к.)

Відповідь: 3 купюри залишилося.

6.2 «Мис Задачний»

- Наша пригода триває. Ми з вами підійшли до «Мису Задачного».

- Давайте розв'яжемо задачу, яку не змогли розв'язати його мешканці.

- Які годинники ремонтували? (Наручні, настільні)

- Що відомо про наручні годинники? (Потрібно відремонтувати 47г., відремонтували - 28г.)

- Що відомо про настільні годинники? (Потрібно відремонтувати 13г., відремонтували - 6г.)

- Як знайти скільки залишилося відремонтувати годинників? (Відніманням)

- Скільки залишилося відремонтувати наручних годинників?

- Скільки залишилося відремонтувати настільних годинників?

- На скільки більше залишилося відремонтувати наручних годинників, ніж настільних? Якою дією дамо відповідь на запитання задачі? (Віднімання)

1) 47г. - 28г. = 19г. - наручні;

2) 13г. - 6г. = 7г. - настільні;

3) 19г. - 7г. = 12г.

Відповідь: на 12 годинників більше.

6.3 Фізкультхвилинка. (відео)

- Ми з вами потрапили на «Острів відпочинку». Його жителі дуже люблять співати і танцювати і нас запрошують.

6.4 Вирази 596

- Наша наступна зупинка на «Острові Чисел».

- Його жителі залишили для нас послання. Але морські хвилі змили частину записів. Давайте відтворимо їх.

7. РОБОТА З ГЕОМЕТРИЧНИМ МАТЕРІАЛОМ

- Ми заходимо у «Бухту «Геометричну». А ось і місцевий житель.

- Він питає чи знаєте ви назви фігур?

- Порахуйте, скільки тут:

§ Трикутників (12)

§ Овалів (8)

§ Кругів (4)

§ Квадратів (1)

§ Прямокутників (2)

§ Точок (7)

§ Відрізків (1)

8. САМОСТІЙНА РОБОТА

- Ми підходимо до порту. Щоб нам добре пришвартувати корабель, треба виконати останнє завдання.

Варіант 1

1. Обчисли.

24: 3 + 46 =

2 (41 - 36) =

2. Яке число потрібно поставити?

3 = 9 + 9

3. Розв'яжи задачу:

12 веслярів сіли в 3 човни, порівну в кожний. Скільки веслярів сіло в два човни?

Варіант 2

1. Обчисли.
2 9 - 27 =

3 (63 - 55) =

2. Яке число потрібно поставити? 3 ? = 25 - 4

3. Розв'яжи задачу:

24 учні поділилися на 3 команди, порівну у кожній. Скільки учнів буде у двох командах?

- Справжні мореплавці зібралися на цьому борту. Не підвели свого капітана!

9. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ

Збіг наш урок, як коротка мить.

Дуже швидко час біжить.

Ще попереду у нас багато кроків

І цікавих, і важких уроків.

- З якими таблицями ми сьогодні працювали?

- Розкажіть про результати нашої подорожі, продовжуючи речення:

§ Цікаво …

§ Знаю …

§ Вмію …

- Молодці!

10. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

- Відобразити здобуті знання у виконаних завданнях: с. 92, № 599, 600.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.