Відсотки. Розв’язування задач. Казка про відсотки

Узагальнення знань учнів про відсотки та способи розв’язування задач. Розвиток мислення учнів, виховання уваги, зосередженості, інтересу до математики, почуття колективізму. Удосконалення навичок розв’язування задач на знаходження відсотків даного числа.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 20.09.2019
Размер файла 15,9 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Размещено на http://www.allbest.ru/

Відсотки. Розв'язування задач. Казка про відсотки

Мета. Узагальнити знання учнів про відсотки; розвивати їхнє мислення; виховувати увагу, зосередженість, інтерес до математики; почуття колективізму.

Обладнання. Роздатковий матеріал; ілюстрації до окремих етапів уроку.

Хід уроку

відсоток розв'язування задача

I. Перевірка домашнього завдання.

(Учні з місця повідомляють результати виконання задач і здають зошити на перевірку).

II. Вступне слово вчителя.

Ми з вами закінчуємо вивчати тему «Відсотки». На попередніх уроках розв'язували задачі на знаходження відсотків даного числа, числа за даною величиною його відсотків та відсоткового відношення двох чисел. А сьогодні ми узагальнимо наші знання на уроці- казці «Колобок»!

III. Розв'язування задач.

Біля лісу у хатині Дід і Баба проживали.

От якось одної днини Смачненького забажали.

Баба тісто замісила

Та медком підсолодила Колобок спекла духмяний,

Круглобокий та рум'яний.

Стало дідові цікаво:

«Скільки меду ти поклала?».

Баба каже: «Не бурчи,

Сядь до столу й полічи.

Маса вся -- аж 300 грам,

5% меду там».

«Бабо, та ти що, жартуєш?».

«Як полічиш, то й скуштуєш!».

Давайте допоможемо дідові дізнатися масу меду в Колобкові.

Розв'язання.

5%=0,05

300-0,05=15 (г) меду

Колобок був ще гарячий,

Та така вже у нього вдача --

З підвіконня він звалився І стежкою покотився.

Раптом Зайчик скік та скок:

Ти куди це, Колобок?

На прогулянку біжу.

Довга стежка ця?

Скажу.

Та не просто, а в задачі,

Розв'яжи, ти ж не ледачий!

40 метрів ти пробіг (хоч немає в тебе ніг) --

5% це від шляху,

Що до лісу йде від хати.

То якої довжини

Шлях до лісу -- сам скажи!

Скажеш -- далі йди гуляй,

Ні -- то з 7м тебе і край.

Діти! Давайте допоможемо Колобкові обчислити довжину стежки від хати до лісу.

Розв'язання.

5%=0,05

40:0,05=800 (м) довжина стежки.

Колобок знов покотився --

Біля лісу зупинився.

Бачить, Білочка що надбає --

У коморі те складає.

Треба 800 горіхів (взимку їсти, не для втіхи),

Білка їх вже 200 має І у Колобка питає:

Колобок, веселий друже!

Ти в відсотках, кажуть, дужий.

Знати точно я бажаю:

Це ж який відсоток маю Я горіхів? Підкажи!

Точну відповідь скажи.

Діти! Допоможіть Колобку розв'язати білоччину задачу.

Розв'язання.

200:800 = 0,25 = 25% становлять зібрані горіхи від запланованих.

Ось вже в лісі Колобок.

Кущик, деревце, пеньок,

Зеленіє скрізь трава,

А в дуплі сидить Сова.

-- Стій, кругленький, не котись,

Маю 5 задач, дивись!

Ти їх швидко розв 'яжи,

А тоді собі біжи!

Треба виручить дружка,

Веселого Колобка.

Рятівних бригад аж п 'ять Доведеться сформувать.

(Клас ділиться на 5 груп, у кожній із яких є хоча б один сильний учень-бригадир. Учитель кожній групі учнів дає по задачі. Учні в групах розв'язують задачі. При необхідності вчитель консультує командира групи, а той допомагає товаришам).

Час даремно не марнуйте.

Розв'язали -- то звітуйте.

(Командири груп виходять до дошки, вивішують коротку умову задачі, яку вчитель заготував заздалегідь на аркуші паперу, і розповідають хід розв'язку).

Задачі

1. Їжак назбирав 200 яблук. Собі залишив 35% усіх яблук, а решту віддав зайченятам. Скільки яблук їжак віддав зайченятам?

Розв'язання.

1) 35% = 0,35

2) 200*0,35 = 70 (яблук) їжак залишив собі;

3) 200-70=130 (яблук) отримали зайченята.

2. Дюймовочка сплела вінок із лісових квітів. У вінку було 15 дзвіночків, що становило 30% усіх квітів, а решта -- ромашки. Скільки ромашок у вінку?

Розв'язання.

1) 30% = 0,3

2) 15:0,3 = 50 (квіток) у вінку;

3) 50-15 = 35 (квіток) були ромашками.

3. На своїй лісовій грядці зайчик посадив 45 морквин. 9 морквин він уже з'їв. Який відсоток морквин залишився на грядці зайчика?

Розв'язання.

1) 9:45 = 0,2 = 20% становлять з'їдені морквини;

2) 100%-20% = 80% морквин залишилось на грядці.

4. На галявині росла полуниця, що містить 6% цукру. Лисичка зібрала 4 кг полуниці. Чому дорівнює маса зібраної полуниці без цукру?

Розв'язання.

1) 6% = 0,06;

2) 4*0,06 = 0,24 (кг) цукру в 4 кг полуниці;

3) 4-0,24 = 3,76 (кг) маса зібраної полуниці без цукру.

5. У ведмедя на пасіці 120 вуликів. 6 вуликів ще не заселені, а в решті живуть працьовиті бджоли. Скільки відсотків вуликів дадуть ведмедеві меду?

Розв'язання.

1) 6:120 = 0,05 = 5% становлять порожні вулики;

2) 100%-5% = 95% вуликів будуть із медом.

Покотився Колобок Із долини на горбок Раптом бачить -- йде Лисиця,

Вовка-братика сестриця.

Облизнулася:

-- Юначе!

Ти куди так швидко скачеш?

В торбі в мене є задачі.

Не розв 'яжеіи -- то заплачеш.

Доведеться, діти, знову виручати Колобка. Ці задачі розв'яжемо із записом на дошці та в зошитах.

Задачі

1. Позавчора лисичка купила в лісовій крамниці банку згущеного молока за 4 грн. Учора ціна молока піднялася на 5%, а сьогодні знизилася на 5%. За яку ціну сьогодні лисичка купила те саме молоко?

Розв'язання.

1) 4* 0,05 = 0,2 (грн.) на стільки піднялася ціна учора;

2) 4+ 0,2 = 4,2 (грн.) коштувала банка молока після підвищення ціни;

3) 4,2*0,05 = 0,21 (грн.) на стільки знизилась ціна молока сьогодні;

4) 4,2-0,21=3,99 (грн.) заплатила сьогодні лисичка за молоко.

2. На галявині гралися 18 зайчиків і білченят. Скільки зайченят і скільки білченят гралося на галявині? Якщо зайченята складають 80%?

Розв'язання.

Нехай на галявині бавилося х білченят. Тоді зайчат було 0,8 х. їхня загальна кількість х + 0,8 х, що за умовою становить 18.

Складемо рівняння: х+0,8х=18 1,8х= 18 х=10

На галявині бавилося 10 білченят і 8 зайчат.

Діти! Ви так гарно постарались,

Що й Лисиця здивувалась.

Відпустила Колобка!

Вам подяка ось яка.

(Вчитель оцінює роботу учнів на уроці).

IV. Домашнє завдання.

Скласти і розв'язати задачу для Колобка.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.