Оксиген, поширеність в природі. Кисень, склад його молекули, фізичні властивості. Добування кисню в лабораторії. Реакція розкладу. Каталізатор
Організація класу до роботи. Хід уроку. Поглиблення знань учнів про хімічний елемент Оксиген та його просту речовину кисень. З’ясування способів добування та збирання кисню. Фізичні властивості кисню. Формування понять "реакція розкладу", "каталізатор".
Рубрика | Педагогика |
Вид | конспект урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 20.11.2019 |
Размер файла | 505,3 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Оксиген, поширеність в природі. Кисень, склад його молекули, фізичні властивості. Добування кисню в лабораторії. Реакція розкладу. Каталізатор
Мета: повторити класифікацію речовин; поглибити знання учнів про хімічний елемент Оксиген та його просту речовину кисень, з'ясувати способи добування і збирання кисню, його фізичні властивості; сформувати поняття «реакція розкладу», «каталізатор»; розвивати вміння учнів працювати з текстом підручника, логічно мислити, спостерігати, робити висновки та узагальнення.
Обладнання: мультимедійний проектор, ноутбук, презентація Power Point; опорні конспекти, індивідуальні завдання; Н2О2, МnО2, пробірки, штатив, корок з газовідвідною трубкою, кристалізатор з водою, скіпка, сірники.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Форми роботи: робота в групах, самостійна робота, еврістична бесіда, елементи гри, «Мозковий штурм», «Гронування», демонстраційний експеримент.
урок оксиген кисень каталізатор
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до роботи
Сіли зручно за парти, приготувались до роботи. Посміхнулись.
У нас сьогодні на уроці гості. А в Україні існує традиція доброзичливого, шанобливого ставлення до них. Тож нехай на сьогоднішньому уроці проявом гостинності будуть бадьорий настрій, кмітливий розум, творче мислення і натхненна праця протягом всього уроку. А щоб їх пробудити пропоную вправу «Шукайте загальне»:
ІІ. Актуалізація опорних знань
Мислення, натхнення, бажання - це ті якості, які допоможуть пригадати знання, які потрібні будуть на сьогоднішньому уроці.
А щоб пригадати ці знання , проведемо гру “Соняшник”.
Девіз: “Знаємо, як насіння лузаємо”.
- З яких частинок може складатися речовина?
- Як називається певний тип атомів?
- Що таке властивості речовини?
- Які бувають властивості?
- На які групи поділяють всі речовини за складом?
- Які речовини називаються простими?
- Що таке хімічна формула?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні ми почнемо знайомитися з найбільш розповсюдженим хімічним елементом, який утворює усім відому просту речовину, без якої неможливо уявити існування всього живого на планеті Земля. А назвати цю речовину ви зможете відгадавши загадку:
Я живу і не тужу,
З ким зустрінуся - дружу,
Ми удвох з моїм сусідом
Називаємось оксидом.
Друзями моїми стали
І метали, й неметали.
Феєрверк влаштую вмить,
Бо у мене все горить.
Я внизу у тропосфері,
Залечу в іоносферу.
Мною дихать - всяк мастак
Називають мене як?
Що це за хімічний елемент і яку просту речовину він утворює?
(Речовина кисень та елемент, що її утворює - Оксиген)
Отже, тема уроку «Оксиген. Кисень. Добування та фізичні властивості кисню».
Що ми сьогодні повинні розглянути на уроці?
- скласти «досьє» на хімічний елемент Оксиген;
- вивчити його поширення в природі;
- з'ясувати фізичні властивості кисню;
- ознайомитись із способами добування та збирання кисню;
- встановити, хто вперше добув кисень;
- засвоїти нові для вас поняття «каталізатор», «реакція розкладу».
Девізом нашого уроку будуть слова Я. А. Коменського: «Вважай нещасним той день або той час, в який ти не засвоїв нічого нового і нічого не додав до своєї освіти».
ІV. Засвоєння нових знань
Ми сьогодні здійснемо подорож Океаном Хімії, але для цього ми повинні скласти досьє на Оксиген, тобто дати характеристику хімічному елементу, виходячи із його положення у періодичній системі, використовуючи матеріал підручника на сторінці 130
1. Характеристика Оксигену
Хімічний символ -
Порядковий номер -
Період -
Номер групи, підгрупа -
Відносна атомна маса -
Валентність -
Молодці. Ви готові до нашої мандрівки.
Мандрівки не тільки розширюють кругозір людини, а й дають інформацію про щось нове і невідоме. Тож вирушаємо у подорож!
Екіпаж нашого корабля складається з декількох команд. Це - історики, біологи, дослідники, географи.
Команди! Приготуватися до рейсу!
Морською поштою надійшов лист (дає пляшку з листом). О, я бачу, що це не звичайний лист, а криптограма.
Тут надпис - “Острів Географічний”). Отже курс на уявний Географічний острів.
Представник команди географів ознайомить нас про поширення Оксигену в природі.
2. Поширення в природі
ОКСИГЕН Є НАЙРОЗПОВСЮДЖЕНІШИМ ЕЛЕМЕНТОМ НА ЗЕМЛІ
Кисень забезпечує процес дихання.
Завдяки диханню в живих організмах відбуваються реакції окиснення, в результаті чого вивільняється енергія і теплота, для підтримання життєдіяльності організму.
В земній корі -46,6% Оксигену
Входить до складу води. У морській воді - 85, 6% Оксигену
В людському організмі - 65% Оксигену
У повітрі - 21% Оксигену (78% - Азоту)
Оксиген
вільний |
зв'язаний |
|
0,01% |
99,99% |
Оксиген
Прості речовини |
Складні речовини |
|
Кисень- О2 |
Вода - Н2О |
|
Озон - О3 |
Вуглекислий газ - СО2 Пісок - SіО2 Руда - Fе2О3 |
|
Крейда - СаСО3 |
||
Органічні речовини |
Склад повітря, що вдихає людина
Кисень |
Вуглекислий газ |
Азот |
|
21% |
0,03% |
78,97% |
Склад повітря, що видихає людина
Кисень |
Вуглекислий газ |
Азот |
|
16% |
5,03% |
78,97% |
Організм витрачає кисень для утворення СО2, Н2О і тепла
До вашої уваги завдання «Жетончики», за правильну відповідь ви отримуєте один жетончик.
1. Найпоширенішим елементом на землі вважають…
2. Чи входять атоми Оксигену до складу оксидів?
3. Оксиген підтримує дихання (так чи ні?)
4. Оксиген входить до складу органічних речовин (так чи ні?)
5. Оксиген виділяється в процесі фотосинтезу (так чи ні?)
6. Скільки простих речовин утворює Оксиген?
7. Який газ переважає у складі повітря?
8. Почесне друге місце займає в складі повітря…
А далі курс на острів “Історичний”
На цьому острові нас чекає зі своєю презентацією група істориків, яка на машині часу перенеслась у ті роки, коли Європі вперше відкрили кисень.
3. Відкриття кисню
Відкриття кисню є нетиповим для науки, бо він - тричі відкритий елемент.
Для вас завдання: вписати прізвища вчених, які відкрили КИСЕНЬ
1771р. - ____________________
1774 р. - ____________________
17745 р. - ____________________
Лорд Шельберн задоволений. Йому заздрять, адже у нього секретар, який є членом Лондонського Королівства, нагороджений Великою Золотою медаллю. Це скромний пастор маленької каплички у Лідсі, доктор Джозоф Прістлі.
Лорд пообіцяв дивакові - пастору умови для створення його лабораторії, але виділив йому убогу кімнатку. Але Прістлі не засмучується. Бо до його послуг велика бібліотека, де зібрані чудові книжки, стародавні манускрипти та останні новинки з усіх галузей знань. Але книжки - це ввечері. А зараз, швидко впоравшись із своїми обов'язками секретаря, можна приділити час своїй улюбленій справі. Він обережно бере в руки невеликий тигель із оксидом ртуті і направляє на нього за допомогою збільшувального скла промінь сонця. Минає кілька хвилин і оксид ртуті червоного кольору починає чорніти. Прістлі вже не вперше повторює цей дослід. Він знає: під впливом сонячного проміння з червоного порошку, який чорніє виділяється якийсь газ. Але який? Цього не може він сказати. Не скаже і пізніше.
Щоправда, деякі дивні властивості таємничого газу відомі Прістлі. Свічка горить в ньому яскравіше. А миша, яку він пустив у посудину наповнену газом неначе зраділа: почала крутитися, стрибати, «витанцьовувати».
А чи не спробувати й мені ним подихати?, - запитує сам себе Прісті.
Він крадькома озирається, чи бува хтось не підглядає за його дослідами. І схиляється над колбою. Диво! Як легко й приємно дихати. Але Прісті не знав, що це за газ, не знав що ще один дослідник природи уже зустрівся з ним.
Це був учень , згодом лаборант аптекаря Бауха із міста Успалі Карл-Вільгельм Шеєлє.
_Ваш лаборант, пане Баух, справжня знахідка. Скромний і про заробітки не дбає - говорили аптекареві сусіди.
- Воно, звісно, так. Але боюся, все це коли-небудь скінчиться великим вибухом.
- «Все це» - були хімічні досліди, які проводив Шеєлє.
У 1771р. Шеєлє спостерігав утворення газу при нагріванні селітри. Зібравши добуте повітря, він переконався, що воно підтримує горіння. І назвав його «вогняним».
Ні Шеєлє, ні Прістлі не зробили висновків. Вони були прихильниками помилкової теорії флогістону: всі речовини містять флогістон, який при горінні звітрюється, зникає.
У жовтні 1774р. Прістлі супроводжував лорда Шельберна в його подорожі по Європі. В Парижі їх запросив на обід сам Лавуазьє.
Під час невимушеної бесіди Прістлі розповів про свої досліди, про те, що він відкрив зовсім новий таємничий газ. Лавуазьє вирішив перевірити його досліди. Але робить до і після проведення дослідів контрольні зважування. Одержаний газ , який він назвав, спочатку, чисте повітря згодом назвав ОКСИГЕНОМ, той, що народжує кислоти. Лавуазьє пояснив його роль в процесах випалювання, горіння, дихання.
У сучасній науці вважають, що першість відкриття кисню належить Шеєлє і Прістлі, а назва - Лавуазьє.
Перевіримо виконання завдання:
1771р. - ______К. Шеєле______________
1774 р. - ______Дж. Прістлі______________
17745 р. - _____А. Лавуазьє_______________
4. Кисень
Склад його молекули. Фізичні властивості кисню
А тепер попрацюємо самостійно поки дрейфуємо морем.
Розглянемо склад і фізичні властивості кисню.
Працюємо самостійно.
До вашої уваги завдання: використовуючи власний досвід та фактичні дані на с.130 підручника заповнюємо схеми:
КИСЕНЬ
Молекулярна формула - О2
Відносна молекулярна маса кисню -
Молекула кисню складається з _____-атомів Оксигену
Кисень -- газ без кольору, смаку й запаху, мало розчинний у воді (5 об'ємів кисню в 100 об'ємах води при 0 °С), трохи важчий за повітря (в 1,11раз). Темпе-ратура кипіння (перехід в рідкий стан) кисню -183 °С, температура плавлен-ня (кристалізації) -218,9 °С. Рідкий кисень має синє забарвлення, твердий -- голубі кристали. У рідкому й твердому станах кисень парамаг-нітний, тобто притягається магнітом.
Я хочу вам виконаємо цікаве завдання, яке називається «Світлофор».
Правильне твердження - зелений кружечок, неправильне твердження - червоний кружечок.
1. Молекула кисню утворена двома атомами Оксигену.
2. Кисень - газ без кольору, запаху, смаку, легший за повітря.
3. Кисень вперше добув А.Лавуазьє.
4. Відносна молекулярна маса кисню - 32.
5. Кисень легший за повітря.
6. Кисень добре розчиняється у воді.
(учні відповідають «так» чи «ні» в зошиті. Взаємоперевірка - за дешифратором.)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
так |
ні |
ні |
так |
ні |
ні |
Я бачу острів з невідомими землями. Освоїти їх ми зможемо , коли зрозуміємо, як можна отримати кисень
Увага, юнги! Наша наступна зупинка - Острів Дослідників. Представник команди дослідників розповість про добування кисню в промисловості.
5. Добування кисню в промисловості
Добувають кисень в промисловості з повітря. При температурі -192 °С повітря перетворюється з газоподібної суміші на рідину. Якщо ж температуру підвищувати, то рідке повітря починає випаровуватися -- переходити в газоподіб-ний стан. Першим це робить азот, а після випарову-вання азоту -- кисень.
Рідкий кисень зберігають у спеціально виготов-лених посудинах Дьюара, що мають дві стінки, між якими відсутнє повітря. Газоподібний кисень зберігають і транспорту-ють у пофарбованих у синій колір сталевих балонах під тиском.
А зараз ми з вами побудемо разом всі в ролі дослідників.
І розглянемо як кисень добувають в лабораторії.
Кисень в лабораторії добувають із оксигеновмісних речовин.
6. Добування кисню в лабораторії
1. Розкладання води (електричний струм, або t > 3000 С)
2Н2O = 2 Н2 + O2
2.Розкладання меркурій оксиду (вперше добув Дж. Прістлі)
2 HgО = 2Hg + О2
3. Розкладання перманганату калію ( основний спосіб добування O2 в лабораторії)
2КМnO4 = К2МnO4 + МnO2 + O2
4. Розкладанняг гідроген пероксиду ( t або каталізатор)
2Н2О2 = 2Н2О + О2
5.Розкладання бертолетової солі КСlOз (один з компонентів сірників) -
2КС1O3 = 2КС1 + 3O2
- Подивіться на рівняння . Як змінюється кількість речовини до і після реакції ?
Висновок: Реакції, в результаті яких з однієї складної речовини утворюються дві чи більше нових речовин називають реакціями ___________
Стомилися. Хвилинку відведем для відпочинку.
Широко руки хімія простягає (руки в сторони).
В усі сфери життя заглядає (колові рухи руками)6
у медицину - раз (присідання)
у господарство - два (присідання)
у виробництво - три (присідання).
А тепер відвідаємо віртуальну лабораторію і подивимося, як добувають кисень в лабораторії із калій перманганату
- Яку речовину використали для добування кисню?
- Що потрібно зробити з речовиною?
- Як його зібрати?
Ми також добудемо кисень з речовини, що є практично в кожній оселі - з гідроген пероксиду.
ь Його зберігають в темній посудині.
ь В щільно закритому посуді.
Бо з часом гідроген пероксид перетворюється на воду, виділяючи при цьому кисень.
2Н2О2 = 2Н2О + О2
гідроген
пероксид
Але чекати так довго ми не можемо, тому скористаємось чарівним порошком.
Демонстрація добування кисню з гідроген пероксиду за участю манган(IV) оксиду.
Робимо висновок: Кисень - підтримує горіння.
Тліюча скіпочка спалахує і це доводить,що ми добули кисень.
- Що ж це за чарівний порошок?
Речовини, що змінюють швидкість реакції, але не входять до складу її продуктів називаються ____________________
Способи збирання кисню
Спосіб |
На яких властивостях базується |
|
1.Витіснення повітря |
Кисень важчий за повітря |
|
2.Витіснення води |
Кисень малорозчинний у воді |
Східна притча
Перед смертю запросив старий араб своїх синів, щоб розділити між ними свій спадок - 17 верблюдів. Першому сину він заповів половину спадку, другому - третину, третьому - дев'яту частину. Довго мудрували сини та нічого не змогли вдіяти. Аж поки не зустріли мудреця, що вів старого верблюда, нав'юченого книгами. Він допоміг братам, додавши свого верблюда до спадку. Розділивши спадок відповідно заповіту старого араба (перший син отримав 9 верблюдів, другий - 6, третій - 2), мудрець забрав свого верблюда і рушив далі.
Так і наш чарівний порошок - добути кисень допоміг, а сам не витратився.
Ось і завершується наша подорож.
Але перш ніж команда нашого корабля піде на відпочинок після цікавого і змістовного плавання до островів в океані Хімії, най прийдеться отримати дозвіл у прикордонників. Тож виконаємо невеличку самостійну роботу.
Варіант №1
1. Хімічний елемент Оксиген позначається символом:
а) N; б) H; в) O; г) Cl.
2. Агрегатний стан кисню за стандартних умов:
а) твердий;
б) рідкий;
в) газоподібний;
г) твердий або рідкий.
3. Оксиген як хімічний елемент:
а) підтримує дихання;
б) окислює органічні речовини;
в) входить до складу води;
г) підтримує горіння.
4. В рівнянні реакції: 2KMnO4 > K2MnO4 + MnO2 + ?
не вистачає речовини:
а) O2;
б) K2O;
в) H2O;
г) H2.
5. Кисень можна зібрати методом витиснення води, тому що він за стандартних умов:
а) мало розчинний у воді;
б) добре розчинний у воді;
в) важчий за воду;
г) легший за воду.
6. На малюнку зображено дослід, що демонструє добування кисню у лабораторії:
а) з калій перманганату;
б) з гідроген пероксиду;
в) з води.
Варіант №2.
1. Хімічна формула простої речовини кисню:
а) N2; б) H2; в) O2; г) Cl.
2. За стандартних умов кисень у воді:
а) добре розчиняється;
б) не розчиняється;
в) мало розчинний;
г) розпадається.
3. Кисень - це проста речовина, яка:
а) підтримує дихання;
б) входить до складу піску;
в) входить до складу води;
г) входить до складу глини.
4. В рівнянні реакції: 2Н2О2 > ? + O2
не вистачає речовини:
а) MnO2;
б) K2O;
в) H2O;
г) H2.
5. Якщо у пробірку із киснем внести жевріючу скіпку, то вона:
а) погасне;
б) горить менш інтенсивніше;
в) горить без змін;
г) спалахує.
6. На малюнку зображено збирання кисню шляхом витиснення:
а) повітря;
б) води;
в) вуглекислого газу.
Взаємоперевірка.
В-1
1-в 2-в 3-в 4-а 5-а 6-а
В -2
1-в 2-в 3-а 4-в 5-г 6-а
А тепер давайте висловимо думку про те:
- Чи досягли ми мети уроку?
- Чи корисні вам будуть ці знання у майбутньому?
Діти! Всі потрудились на славу. Додайте до своїх 6балів по одному балу за кожен жетончик. І підрахуйте отриману вами за урок оцінку. Поставте її в щоденник. Заслуговують на подяку представники творчих груп. Вони виявили зацікавленість темою і отримують оцінку високого рівня.
Домашнє завдання - опрацювати параграф 20, повторити хімічні явища, зап. 1,2, виготовити візитку « Цей звичайний кисень».
Ну, що ж. Всьому в житті свій час.
Дзвін кличе на перерву нас.
Я хочу щиро побажати,
Любі хлопці та дівчата,
Щоб добрими ми всі зростали,
Батьків і ближніх поважали,
Щоб мудрість ми в житті знайшли.
І всі щасливими були.
Учитель: Бажаю всім вам розуміння людських цінностей: розуму, добра, любові. Саме вони відокремлюють нас від органічного світу. Вони роблять людину людиною, допомагають зрозуміти своє місце в житті. Тож шануємо в собі людину. На все добре.
Що нового ми вивчили на уроці?
Що сподобалося?
Оцінювання учнів.
Домашнє завдання
Опрацювати п.20 завдання , повторити ознаки хімічних явищ.
Значення і застосування кисню.
Про що говориться: про хімічний елемент чи про речовину?
Я скрізь навколо тебе є,
Оксиген -- ім'я моє.
Я -- в деревах, у траві.
В твоїх жилах, у крові.
Видозмін аж дві він має.
Із пробірки воду витісняє.
Цілий клас сполук за ним назвали --
Без нього й нас не було б з вами.
(Кисень.)
Тема. Оксиген, поширеність в природі. Кисень, склад його молекули, фізичні властивості. Добування кисню в лабораторії. Реакція розкладу. Каталізатор.
1. Характеристика Оксигену
Хімічний символ -
Порядковий номер -
Період -
Номер групи, підгрупа -
Відносна атомна маса -
Валентність -
2.Відкриття кисню
1771р. - ____________________
1774 р. - ____________________
1775 р. - ____________________
3.Кисень
Молекулярна формула -
Відносна молекулярна маса кисню -
Молекула кисню складається з _____-атомів Оксигену
Реакції, в результаті яких з однієї складної речовини утворюються дві чи більше нових речовин називають реакціями ___________
Дописати продукти реакції:
2Н2О2 = _____ + _____
Речовини, що змінюють швидкість реакції, але не входять до складу її продуктів називаються ____________________
Способи збирання кисню
Спосіб |
На яких властивостях базується |
|
1.Витіснення повітря |
…………………………………………………. |
|
2.Витіснення води |
…………………………………………………. |
Варіант №1.
1. Хімічний елемент Оксиген позначається символом:
а) N; б) H; в) O; г) Cl.
2. Агрегатний стан кисню за стандартних умов:
а) твердий;
б) рідкий;
в) газоподібний;
г) твердий або рідкий.
3. Оксиген як хімічний елемент:
а) підтримує дихання;
б) окислює органічні речовини;
в) входить до складу води;
г) підтримує горіння.
4. В рівнянні реакції: 2KMnO4 > K2MnO4 + MnO2 + ?
не вистачає речовини:
а) O2;
б) K2O;
в) H2O;
г) H2.
5. Кисень можна зібрати методом витиснення води, тому що він за стандартних умов:
а) мало розчинний у воді;
б) добре розчинний у воді;
в) важчий за воду;
г) легший за воду.
6. На малюнку зображено дослід, що демонструє добування кисню у лабораторії:
а) з калій перманганату;
б) з гідроген пероксиду;
в) з води.
Тема. Оксиген, поширеність в природі. Кисень, склад його молекули, фізичні властивості. Добування кисню в лабораторії. Реакція розкладу. Каталізатор
1. Характеристика Оксигену
Хімічний символ -
Порядковий номер -
Період -
Номер групи, підгрупа -
Відносна атомна маса -
Валентність -
2. Відкриття кисню
1771р. - ____________________
1774 р. - ____________________
1775 р. - ____________________
3.Кисень
Молекулярна формула -
Відносна молекулярна маса кисню -
Молекула кисню складається з _____-атомів Оксигену
Реакції, в результаті яких з однієї складної речовини утворюються дві чи більше нових речовин називають реакціями ___________
Дописати продукти реакції:
2Н2О2 = _____ + _____
Речовини, що змінюють швидкість реакції, але не входять до складу її продуктів називаються ____________________
Способи збирання кисню
Спосіб |
На яких властивостях базується |
|
1.Витіснення повітря |
………………………………………………… |
|
2.Витіснення води |
…………………………………………………. |
Варіант №2.
1. Хімічна формула простої речовини кисню:
а) N2; б) H2; в) O2; г) Cl.
2. За стандартних умов кисень у воді:
а) добре розчиняється;
б) не розчиняється;
в) мало розчинний;
г) розпадається.
3. Кисень - це проста речовина, яка:
а) підтримує дихання;
б) входить до складу піску;
в) входить до складу води;
г) входить до складу глини.
4. В рівнянні реакції: 2Н2О2 > ? + O2
не вистачає речовини:
а) MnO2;
б) K2O;
в) H2O;
г) H2.
5. Якщо у пробірку із киснем внести жевріючу скіпку, то вона:
а) погасне;
б) горить менш інтенсивніше;
в) горить без змін;
г) спалахує.
6. На малюнку зображено збирання кисню шляхом витиснення:
а) повітря;
б) води;
в) вуглекислого газу.
Размещено на Allbest.ru
...Подобные документы
Конспект уроку з фізики у 7 класі. Мета уроку: сформувати в учнів поняття про фізичні властивості речовин у різних агрегатних станах, використовуючи основні положення молекулярно-кінетичної теорії. Вивчення нового матеріалу на основі опорних знань учнів.
методичка [2,5 M], добавлен 20.05.2008Характеристика металів: фізичні, хімічні властивості, природні сполуки, добування. Форми організації навчання при вивченні теми "Метали" в шкільному курсі хімії. Традиційна та нетрадиційна форма організації навчального процесу. Методична розробка уроку.
курсовая работа [655,3 K], добавлен 24.10.2010Спостереження як метод засвоєння нових знань на уроках "Я і Україна" в початковій школі. Вікові особливості процесу сприймання в учнів молодшого шкільного віку. Зміст експериментальної методики організації систематичних спостережень за змінами в природі.
дипломная работа [351,9 K], добавлен 21.10.2009Збагачення і розширення знань учнів про життя та творчість поетеси Наталі Забіли як мета уроку читання в 3 класі. Формування вміння правильно, виразно читати поетичні твори, висловлювати думки, збагачувати словниковий запас. Організація класу до уроку.
разработка урока [13,2 K], добавлен 26.12.2011Формування пізнавальної активності учнів під час етапу актуалізації опорних знань в умовах уроку іноземної мови. Групові форми роботи як потреба самовираження учнів на початку уроку. Ефективність ігрової діяльності на етапі засвоєння нового матеріалу.
курсовая работа [47,0 K], добавлен 16.11.2015План комбінованого типу уроку з математики. Закріплення знання учнів про переставну і сполучну властивості множення, формулювання розподільної властивості множення відносно додавання і віднімання та використання її. Розвиток в учнів логічного мислення.
конспект произведения [29,2 K], добавлен 08.03.2009Характеристика основних видів природничих знань, що формуються в початковій школі, залежність їх від вікових особливостей учнів. Розробка методики формування знань про тварин на уроках "Я і Україна. Природознавство", оцінка її практичної ефективності.
дипломная работа [292,5 K], добавлен 21.10.2009Організація процесу навчання та основні фактори, що визначають його практичну ефективність. Суть планування й організації навчання. Формування розкладу. Поради з організації збору і збереження матеріалу. Розвиток навичок читання і конспектування.
реферат [15,7 K], добавлен 21.11.2010Основи формування екологічних понять на уроках біології в загальноосвітній школі як засобу підвищення екологічної свідомості учнів. Психолого-педагогічні підходи та методика. Експериментальне дослідження засвоєння екологічних понять та його результати.
дипломная работа [320,6 K], добавлен 11.04.2012Основні поняття контролю знань та навчальних досягнень учнів, його сутність, види та функції. Методи, форми організації і педагогічні вимоги до контролю та оцінювання знань учнів. Ефективність тестового контролю як сучасної форми контролю знань учнів.
курсовая работа [53,4 K], добавлен 23.12.2015Місце геометричного матеріалу в структурі вивчення математики в початковій школі, його роль у розвитку сприйняття та уяви учнів. Методика вибору ефективних шляхів, методів та прийомів формування математичних понять, розробка методичних рекомендацій.
курсовая работа [162,5 K], добавлен 28.07.2009Способи формування знань і вмінь учнів. Мотивування учням необхідність знань з українського народознавства. Ефективне використання наочності. Формуванню практичних навичок учнів. Розвиток національних традицій, звичаїв і обрядів. Міжпредметні зв’язки.
реферат [39,4 K], добавлен 30.01.2009Розвиток самостійності як актуальна проблема теорії і практики. Психолого-педагогічні особливості учнів 1-4 класу. Самостійна робота як форма організації навчання. Аналіз педагогічного досвіду з формування навичок самостійної роботи молодших учнів.
курсовая работа [47,1 K], добавлен 19.01.2013Формування в учнів уявлення про корисні та шкідливі звички та їх вплив на здоров’я. Вивчення згубної дії на організм куріння, уживання алкоголю, наркотиків. Поглиблення знань учнів про права дитини. Виховання почуття відповідальності за власну поведінку.
разработка урока [4,5 M], добавлен 27.08.2019Структура курсу оптики і зв'язок його з іншими розділами фізики. Проблемний підхід до вивчення оптичних явищ. Лабораторні роботи, фронтальний експеримент і роботи фізичного практикуму з оптики. Променева оптика: закони відбивання і заломлення світла.
реферат [832,0 K], добавлен 26.04.2010Шляхи й засоби підвищення ефективності навчальної діяльності в спеціалізованих класах з поглибленим вивченням хімії, головні методичні ідеї лекційно-семінарської системи. Розробка уроків-модулів з теми "Залізо, його сполуки, фізичні властивості заліза".
дипломная работа [3,4 M], добавлен 17.10.2009Дидактичні вимоги до сучасного уроку. Мета уроку, психологічні вимоги до уроку. Організація пізнавальної діяльності учнів. Врахування вікових особливостей учнів. Вимоги до техніки проведення уроку. Регулювання якості вищої освіти державним стандартом.
реферат [31,1 K], добавлен 15.06.2010Методика проведення уроку по темі "Океани Землі", формування уявлення школярів про Світовий океан та його частини, розвиток уміння читати географічну карту і працювати з нею. Перевірка знань, умінь та навичок учнів. Допоміжний матеріал та обладнання.
разработка урока [22,3 K], добавлен 17.09.2013Вивчення суті поняття "пізнавальний інтерес", педагогічних умов його формування. Виявлення ефективних педагогічних умов використання практичної спрямованості для формування пізнавального інтересу в учнів 8 класу на прикладі теми "Різноманітність тварин".
курсовая работа [1,1 M], добавлен 05.12.2011Аналіз процесу формування пізнавальних інтересів учнів в практиці роботи сучасної початкової школи. Дидактичні умови розвитку пізнавальних інтересів в учнів 4 класу на уроках природознавства. Аналіз психолого-педагогічних експериментальних досліджень.
дипломная работа [700,8 K], добавлен 22.09.2009