Інтегровані уроки у молодших класах
Мета та завдання інтегрованих уроків, ефективна реалізація розвивально-виховальної функції навчання. Об’єднання іноземної мови з іншими предметами. Фрагменти інтеграції англійської мови на уроках математики, музики, знайомства з оточуючим світом.
Рубрика | Педагогика |
Вид | разработка урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 21.11.2019 |
Размер файла | 1,7 M |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Размещено на http://www.allbest.ru/
Вступ
Одним з нововведень сучасної методики є інтегровані уроки. Ця технологія сміливо вторгається в непохитні шкільні програми і зв'язує на перший погляд несумісні предмети.
Метою інтегрованих уроків є формування в учнів цілісного світогляду про навколишній світ, активізація їх пізнавальної діяльності; підвищення якості засвоєння сприйнятого матеріалу; створення творчої атмосфери в колективі учнів; виявлення здібностей учнів та їх особливостей; ефективна реалізація розвивально-виховальної функції навчання.
Ключовими положеннями інтегративних уроків є те, що, по-перше, школярі усе пізнають через діяльність, через гру, через творчість, а по-друге, що учні мають потребу в самовираженні, у втіленні власного ставлення до навколишнього світу.
Форма проведення інтегративних уроків нестандартна, захоплива. Використання різних видів роботи підтримує увагу учнів на високому рівні, що дозволяє говорити про розвивальну ефективність таких уроків. Вони знімають втому, перенапруження учнів за рахунок перемикань на різноманітні види діяльності, різко підвищують пізнавальний інтерес, служать розвитку уяви, уваги, мислення, мови і пам'яті школярів. Інтеграція дає можливість для самореалізації, самовираження, творчості вчителя, сприяє розкриттю здібностей учнів. Інтеграція є джерелом знаходження нових зв'язків між фактами, які підтверджують чи поглиблюють певні висновки, спостереження учнів у різних предметах.
Варто зазначити, що іноземна мова - це один з найбільш універсальних предметів, здатних збагачувати зміст навчання. Об'єднання іноземної мови з іншими предметами має на меті вирішувати проблеми, з якими не можна впоратися лише в межах однієї дисципліни і навіть цілого циклу, оскільки необхідно застосовувати знання різних наук. Створення комплексних дисциплін певною мірою вирішує завдання розробки та впровадження методів прискореної освіти, що є важливим в сучасних умовах, коли людство відшукає шляхи скорочення термінів навчального процесу.
Підготовка таких уроків вимагає від учителя значних зусиль: витрата часу, кошти та ресурси на виготовлення роздаткового матеріалу, оснащення кабінету необхідними засобами наочності та іншими. Але практика показала, що ці зусилля варті отриманого результату.
Нижче приведені фрагменти інтегрованих уроків.
Фрагмент уроку інтеграції англійської мови на уроці математики
Тема. Повторення таблиць множення числа 4 і ділення на 4. Використання таблиці для розв'язування задач і знаходження значень виразів.
Мета: повторити з учнями назви чисел, додавання та ділення англійською мовою; розвивати в учнів уважність, мислення.
Т: Діти, Золота Осінь залишила для нас кошик з подарунками. Для того, щоб дізнатися, які подарунки для нас залишила Осінь, нам необхідно виконати завдання. А для того щоб віддячити осені за такий чудовий подарунок, протягом уроку ми створюватимемо лепбук, який згодом надішлемо нашій чарівниці. За виконання кожного завдання ви отримуватимете осінній листочок.
Для того, щоб здогадатися тему нашого уроку вам необхідно виконати першу вправу.
1. Вправа «Дешифратор»
Мета: повторити з учнями назви чисел англійською мовою; розвивати в учнів уважність, мислення.
Завдання. Учням необхідно розшифрувати слово, використовуючи цифри. Кожна цифра означає певну букву. Необхідно поставити букви у тій послідовності, у якій вказано.
2 |
8 |
3 |
5 |
1 |
4 |
6 |
9 |
7 |
|
Повторення |
4 |
ділення |
множення |
числа |
і |
на |
4 |
таблиць |
Two |
Seven |
Five |
One |
Nine |
Four |
Three |
Six |
Eight |
|
Т: Так, правильно. Тема нашого сьогоднішнього уроку «Повторення таблиць множення числа 4 і ділення на 4. Використання таблиці для розв'язування задач і знаходження значень виразів.» Пропоную виготовити заголовок леп буку. Для заголовока візьміть, будь ласка, листок з назвою теми та наклейте на першу сторінку лепбуку.
(Наступні вправи для закріплення вивченого матеріалу)
2. Вправа «Збери пазл»
Мета: розвивати в учнів навички табличного множення; повторити назву цифр англійською мовою; розвивати швидкість, логічне мислення.
Завдання. Учням необхідно брати частини пазлу, розв'язувати приклад, який зображено на частинці та перекласти відповідь англійською мовою. У кінці в учнів має вийти картинка, якщо вони виконали завдання правильно.
Т: У вас на столі лежать кишеньки. Зараз ми з вами створимо другу сторінку лепбуку і знайдемо один з подарунків Осені. Для цього нам необхідно виконати наступне завдання. Вам треба розв'язати приклади і з'єднати з відповідями. Відповіді записані англійською мовою. Вам необхідно з'єднати пазли з прикладами і їх відповідями.
Т: Діти, тож скажіть мені, будь ласка, який перший подарунок осені ми знайшли? Як перекладається англійською мовою? (Аpple) (Кладу малюнок у торбинку і наліплюю назву фрукта на торбинку). А тепер додамо це завдання до нашого лепбуку. Візьміть кишеньку і приклейте її до першої сторінки лепбуку. Тепер нижче кишеньки розташуйте та найлейте основу пазла.
3. Вправа «Більше - менше»
Мета: навчити учнів порівнювати вирази; закріпити в учнів поняття «більше», «менше», «more», «less»; розвивати в учнів логічне мислення.
Завдання. Учням надаються картки з нерівностями. Учні мають їх розв'язати та сказати англійською мовою, перший вираз більше чи менше за другий.
Т: Діти, нам необхідно шукати наступний подарунок Осені. Тому для нас вже готове наступне завдання. Скажіть мені, будь ласка, можливо хтось з вас знає, як англійською мовою буде «Більше» та «Менше»?
- Англійською мовою «Більше» означає «More» та «Менше» означає «Less»?
- Перед вами лежать нерівності. Вам необхідно віднести ці нерівності до відповідних гаманців.(Вивішую на дошку гаманці з назвами «More», «Less») (Додаток 5)
- Ми впоралися з цим завданням, тому можемо прикріпити це завдання на наступну сторінку нашого лепбуку. Візьміть гаманець з назвою «More» та наклейте її у верхній частині лепбуку, «Less» ннаклейте ще нижче, а гаманець із завданнями розташуйте внизу сторінки)
- Ми з вами зробили вже другу сторінку лепбуку, тому тепер можемо дізнатися який ще подарунок зробила для нас Осінь. (Кладу малюнок у торбинку і наліплюю назву овочу на торбинку).
1. Розв'язання задачі.
- Тепер ми можемо прямувати далі. Перед вами лежать листи з задачею. Прочитайте уважно задачу.
На приготування сніданку в їдальні витратили 23 кг картоплі, 5 кг цибулі, а моркви - у 4 рази менше, ніж картоплі й цибулі разом. Скільки кілограмів моркви витратили?
- Про що йде мова у задачі?(Мова йде про картоплю, цибулю та моркву)
- Хто знає, як англійською будуть ці овочі? (potato, onion, carrot)
- Скільки витратили картоплі на приготування сніданку?(Витратили 25 кг картоплі)
- Скільки витратили цибулі на приготування сніданку?(Витратили 5 кг цибулі)
- Скільки витратили моркви на приготування сніданку?(Витратили у 5 разів менше ніж картоплі та цибулі.)
- Яке головне запитання задачі? (Скільки кілограмів картоплі витратили?)
- Чи можемо ми одразу відповісти на головне запитання задачі? Чому? (Тому що не знаємо масу картоплі та цибулі разом)
- Чи можемо ми про це дізнатися?
- Якою дією?(23+5=28)
- Чи можемо ми тепер відповісти на головне запитання задачі?
- Якою дією?(28:4)
- Діти, а зараз ми з вами спробуємо прочитати ці приклади англійською мовою.
- Як буде англійською 23? 5? 28? 4?
- Для того, щоб прочитати англійською мовою приклад на додавання треба назвати перший доданок, далі використати «Plus», що означає плюс, назвати другий доданок, далі використати «equals», що означає дорівнює і назвати суму. Давайте спробуємо вимовити. Let`s try to repeat!
- ___ plus ___ equals ____
- 23 plus 5 equals 28
- Для того, щоб прочитати англійською мовою приклад на ділення треба назвати ділене, далі використати «divided by», що означає поділити, назвати дільник, далі використати «is equal to», що означає дорівнює і назвати частку. Давайте спробуємо вимовити. Let`s try to repeat!
- ____ divided by ___ is equal to ____
- 28 divided by 4 is equal to 4
- Ми з вами впоралися із цим завданням, тому можемо зробити останню сторінку лепбуку. Візьміть кишеньку. На першу пелюсточку наклейте задачу, на другу пелюсточку першу дію, на третю пелюсточку другу дію, на четверту відповідь. Усередині розташуйте англійський варіант читання прикладів. Тепер пелюсточки закрийте. А тепер візьміть кишеньку, на якій намальований листочок та наклейте його нижче задачі. Для того, щоб осінь теж могла отримувати листочки за виконання завдань.
- Ось ми з вами і розробили лепбук, який надішлемо осені. А ми можемо приєднати до нашої торбинки ще декілька подарунків.
- Діти, хто мені нагадає, про які овочі йшла мова у загадці?
- Так, ми можемо додати ці овочі до нашої торбинки. (Вивішую овочі та наклеюю надпис)
- Діти, які подарунки принесла нам осінь?
- Молодці, діти, ми впоралися із всіма завданнями.
Методичні рекомендації
Вправа «Дешифратор»
Мета: повторити з учнями назви чисел англійською мовою; розвивати в учнів уважність, мислення.
Завдання. Учням необхідно розшифрувати слово, використовуючи цифри. Кожна цифра означає певну букву. Необхідно поставити букви у тій послідновності, у якій вказано.
Вправа «Збери пазл»
Мета: розвивати в учнів навички табличного множення; повторити назву цифр англійською мовою; розвивати швидкість, логічне мислення.
Завдання. Учням необхідно брати частини пазлу, розв'язувати приклад, який зображено на частинці та перекласти відповідь англійською мовою. У кінці в учнів має вийти картинка, якщо вони виконали завдання правильно.
Вправа «Більше - менше»
Мета: навчити учнів порівнювати вирази; закріпити в учнів поняття «більше», «менше», «more», «less»; розвивати в учнів логічне мислення.
Завдання. Учням надаються картки з нерівностями. Учні мають їх розв'язати та сказати англійською мовою, перший вираз більше чи менше за другий.
Вправа «Розв'яжи задачу»
Мета: навчити учнів розв'язувати задачу; повторити назву овочів англійською мовою; навчити учнів читати приклади англійською мовою; повторити назви літер англійською мовою; розвивати кмітливіть, спостережливість.
Завдання. Учням необхідно прочитати задачу, скласти умову до задачі та назвати овочі англійською мовою. Після цього учні розв'язують задачу та повторюють числа, які є у прикладах. Далі учитель пояснює учням, як англійці читають приклади. Далі діти за допомогою опорних схем навчаються читати приклади англійською мовою.
Вправи для інтегрованого уроку (математики та англійської мови)
Вправа 1. «Цікавий ланцюжок»
Цю вправу можна виконувати як індивідуально, так і в парах та групах, а також усім класом. З допомогою кольорових картинок потрібно вирішити приклад. Для цього потрібно заповнити пусті клітинки. Рахувати потрібно англійською мовою.
Вправа 2. «Яблучка»
Нічого складного. Весь рахунок повинен супроводжуватися англійською мовою.
Вправа 3. «Останнє число»
Дітям потрібно знайти останнє число, але замість цифр можуть бути фрукти, овочі, фотографії дітей або інші предмети. Роботу можна проводити індивідуально, в парах, в групах, усім класом.
Вправа 4. «Чарівні скріпочки»
На партах у дітей лежить певна кількість скріпочок (кількість залежить від того числа, які діти вже знають). Залежно від кількості скріпок виставляється час(10 скріпок=10 сек, 20 скріпок=20 сек).Коли час пішов, дітям за певний час зібрати в ланцюжок скріпочки (скільки встигнуть). Потім залишається тільки рахувати. Рахуємо англійською мовою! Скільки вийшло в ланцюжку? Скільки було? Скільки залишилось? Над скріпочками можно виконувати дії додавання,віднімання, множення та ділення.
Фрагмент уроку «Я досліджую світ» з використанням інтеграції англійської мови шляхом впровадження рольових ігор
Тема уроку. У супермаркеті.
Обладнання: плакат з рецептом омлету, карта проходження станцій, муляжі (помідор, яйце, пакет молока, сир), кошик, картка з лабіринтом, пазли, картка з цінниками.
Рольова гра «Похід до супермаркету»
Вчитель: Діти, сьогодні ми з вами будемо допомагати мамі. Вона хоче приготувати вам на сніданок омлет з помідорами та сиром. Але нажаль ввечері мама помітила, що забула купити необхідні продукти. Тому ми з вами підемо до супермаркету і купимо все, що потрібно. Для цього мама дала нам рецепт, щоб ми бачили, які продукти нам потрібні.
Вчитель: Дорогою до супермаркету нам потрібно перейти дорогу. Переходити ми будемо тільки там, де є пішохідний перехід. І, як ви бачите, світлофор. Давайте з вами повторимо на який колір світлофора ми можемо переходити дорогу.
Вчитель: Ось ми вже і дійшли до супермаркету. Для того, щоб приготувати омлет, нам потрібно пройти 4 станції на кожній з яких ви отримаєте один інгрідієнт. Пройшли завдання - отримали продукт у кошик.
1) Станція «Загадка»
ѕ Відгадайте загадку і отримаєте перший інгрідієнт.
На кущі живе не сам -
Є у нього братики.
Добрий у томати нам,
У борщі, салатики…
(The tomato)
Вчитель: а на цій станції, діти, ви повинні пройти лабіринт. Допомогти курці дістатися до яєць і ви отримаєте у нагороду ще один інгредієнт.
2) Станція «Лабіринт»
(отримують яйце у кошик)
3) Станція «Продукти»
Вчитель: На цій станції нам потрібно купити ще один інгредієнт. Для цього ми вивчимо назви тих продуктів, які нам пропонує продавець. Після того, як ви їх вивчите, потрібно купити молоко у, сказавши слово «молоко» англійською та подякувати англійською.
4) Станція «Ціна»
Вчитель: нарешті ми на останній станції. Мама залишила нам маленьку підказочку. Продукт буде коштувати 18грн. Оберіть серед поданих продуктів той, що буде коштувати саме 18 грн та назвіть його.
(Діти кладуть у кошик сир)
інтегрований урок іноземна мова
Фрагмент уроку “Інтеграція музики та англійської мови”
Тема: Музичні інструменти
Мета: ознайомити дітей з назвами музичних інструментів на українській та англійській мовах
Обладнання: лепбук
Хід уроку
ІІ. Основна частина.
1. Введення нових ЛО
1.1 Піаніно
- Діти, зверніть увагу на цей лепбук. Подивіться, який інструмент ту зображено, чи знайомі ви з ним? (Піаніно)
- Так, це піаніно. На англійській мові воно звучить як piano. Повторіть за мною. Давайте вставимо це слово до гаманця.
- Як ви гадаєте, а хто грає на піаніно? (Піаніст)
- Так, правильно. На англійській мові це pianist. Давайте вставимо це слово до наступного гаманця.
- А тепер повторіть за мною.
- Що можно робити з піаніно? (Грати на ньому)
- Так. Грати. На англіській мові це play on piano. Давайте вставимо це слово у наступний гаманець.
- А тепер повторіть за мною.
- А тепер давайте проспіваємо ці слова на мотив пісні “Are you sleeping, brother John?».
- А тепер давайте з вами прослухаємо відривок композиції “Щедрик” Леонтлвича, виконану на піаніно.
2.1 Флейта
- А у нас є ще один інструмент. Чи знайомий він вам? (Флейта)
- Так, це флейта. На англійській мові воно звучить як flute. Повторіть за мною. Давайте вставимо це слово до гаманця.
- Як ви гадаєте, а хто грає на флейті? (флейтист)
- Так, правильно. На англійській мові це flutist. Давайте вставимо це слово до наступного гаманця.
- А тепер повторіть за мною.
- Що можно робити з флейтою? (Грати на ній)
- Так. Грати. На англіській мовою це рlay flute. Давайте вставимо це слово у наступний гаманець.
- А тепер повторіть за мною.
- А тепер давайте проспіваємо ці слова на мотив пісні “Buy”
- А тепер давайте з вами прослухаємо відривок композиції «Валаські фантазії» виконану на флейті.
Фізкульхвилинка
- Давайте з вами трохи розімнемось і трошки потанцюємо під пісню “Are you sleeping, brother John?”. Текст пісні є також у нашому лепбуці.
1.3. Скрипка
- А тепер зверніть увагу на наступне зображення. Що це таке? (Скрипка)
- Так, це скрипка. На англійській мові це слово звучить звучить як violin. Повторіть за мною. Давайте вставимо це слово до гаманця.
- Як ви гадаєте, а хто грає на скрипці? (скрипар)
- Так, правильно. На англійській мові це violinist. Давайте вставимо це слово до наступного гаманця.
- А тепер повторіть за мною.
- Що можно робити зі скрипкою? (Грати на ній)
- Так. Грати. На англіській мові це рlay the violin. Давайте вставимо це слово у наступний гаманець.
- А тепер повторіть за мною.
- А тепер давайте проспіваємо ці слова на мотив пісні «Chily»
- А тепер давайте з вами прослухаємо відривок композиії “Таємний сад” Фіонооли Шеррі виконану на скрипці.
London Bridge is falling down,
Falling down, falling down.
London Bridge is falling down,
My fair lady
Are you sleeping,
Are you sleeping?
Brother John,
Brother John?
Morning bells are ringing,
Morning bells are ringing.
Ding Ding Dong,
Ding Ding Dong.
Hot cross buns!
Hot cross buns!
One a penny, two a penny,
Hot cross buns!
If your daughters do not like them
Give them to your sons
One a penny, two a penny,
Hot cross buns!
Методичні рекомендації щодо використання лепбуку «Музичні інструменти»
Мета: навчити дітей назвам музичних інструментів
Лепбук використовується під час інтеграції музичного мистецтва та англійської мови. В ньому використано 3 інструменти: піаніно, флейта та скрипка. Навколо цих інструментів є 3 гаманці в яких розміщені написи на англійській мові. Один з написів це іменник (переклад зображеного інструменту), другий назва людини яка грає на цьому інструменті та третій це дія, яку можна виконати над цим інструментом. Також у лепбуці розміщені пісні англійською мовою, які можна вивчити з дітьми під час уроку музичного мистецтва.
Размещено на Allbest.ru
...Подобные документы
Інтеграція іноземної мови з загальноосвітніми предметами початкової школи. Інтегрований урок з образотворчого мистецтва та англійської мови на тему: відбитки готових природних форм. Гармонійне оволодіння іноземною мовою у процесі власної творчості.
реферат [37,9 K], добавлен 15.07.2009Традиційні методи навчання англійської мови. Поняття і методи активізації пізнавальної діяльності учнів. Фрагменти уроків з англійської мови з використанням дидактичних ігор, методу дискусії та комп’ютерних технологій. Метод проектів у навчанні.
курсовая работа [792,7 K], добавлен 11.01.2011Психолого-педагогічні характеристики учнів 1-4 класів. Особливості навчання фонетики, лексики та граматики англійської мови в початковій школі. Огляд основних методів та засобів формування мовних знань і навичок на уроках іноземної мови у молодших класах.
курсовая работа [66,1 K], добавлен 19.01.2013Аспекти продуктивного навчання англійської мови в початкових класах. Експериментальна перевірка впливу засобів навчання на підвищення рівня знань з англійської мови молодших школярів на уроці засвоєння нових знань. Використання зорової наочності.
курсовая работа [447,2 K], добавлен 18.04.2015Доцільність використання української мови під час опанування дітьми англійської. Державні освітні програми навчання і виховання дітей дошкільного віку. Зміст і завдання вивчення іноземної мови в дошкільному закладі. Розробка систем завдань для дошкільнят.
курсовая работа [66,6 K], добавлен 10.01.2015Труднощі навчання іноземної мови в молодшій школі. Психологічні особливості дітей молодшого шкільного віку. Психолого-педагогічне обґрунтування доцільності використання ігор на уроках іноземної мови, порядок розробки технології, оцінка її ефективності.
курсовая работа [43,5 K], добавлен 10.04.2010Навчання іноземної мови учнів початкової школи. Психолого-фізіологічні особливості молодших школярів. Дидактична гра як засіб навчання, функції гри та принципи її використання у навчанні іноземної мов. Дільність учителя й учнів у процесі дидактичної гри.
курсовая работа [94,2 K], добавлен 02.03.2011Основні функції іноземної мови як навчального предмета. Особливості та значення раннього навчання іноземної мови. Навчально-тематичний план роботи гуртка англійської мови "Нappy English" для початкового та основного рівнів навчання, а також його зміст.
краткое изложение [22,7 K], добавлен 09.11.2009Особливості викладання англійської мови у початковій школі. Характеристика та аналіз індивідуальних фізіологічних та психологічних особливостей молодших школярів, шляхи формування внутрішньої мотивації у вивченні іноземної мови; технологія навчання.
курсовая работа [53,3 K], добавлен 12.03.2012Підходи до вивчення іноземної мови в загальноосвітньому навчальному закладі. Місце уроків іноземної мови у загальному процесі навчання. Основні вправи та практичні поради щодо їх виконання при поєднанні навчання усному та писемному іноземному мовленню.
курсовая работа [40,4 K], добавлен 30.11.2015Психолого-педагогічна література з досліджуваної проблеми. Нетрадиційні уроки у системі навчання мови учнів початкових класів. Дослідно-експериментальна робота на уроках рідної мови в 2 класі. Організація експериментального навчання, його результати.
дипломная работа [430,7 K], добавлен 24.05.2010Принципи відбору змісту навчання: здатності обслуговувати процес спілкування, історичної прийнятності, інтеграції. Аналіз Програми практичного курсу основної іноземної мови та на основі вищезазначених принципів інтегровано фонетичну тематику, їх вибір.
статья [23,7 K], добавлен 22.02.2018Мета, завдання та зміст естетичного виховання, його принципи, методи, засоби та форми організації. Засади впливу іноземної мови на естетичне виховання учнів. Педагогічні умови та засоби формування естетичної культури школярів на уроках англійської мови.
курсовая работа [93,5 K], добавлен 09.08.2015Форми навчання як категорії дидактичного процесу. Методика застосування проблемного навчання на уроках рідної мови. Шляхи впровадження проблемного навчання на уроках української мови. Особливості організації проблемного навчання в початкових класах.
дипломная работа [128,5 K], добавлен 21.04.2014Можливості використання ігрових методів навчання на уроках іноземної мови в загальноосвітніх школах. Гра, як особливе організоване заняття, яке вимагає напруги емоційних і розумових сил учня. Цілі лексичних та граматичних ігор при вивченні іноземної мови.
дипломная работа [87,7 K], добавлен 19.12.2011Сутність принципу свідомості і активності навчання учнів 1–4 класу на уроках англійської мови. Змістовна мотивація, спрямована на участь у навчально-пізнавальній діяльності, а також реалізація принципу свідомості та активності навчання на практиці.
реферат [132,3 K], добавлен 25.09.2013Суть і характеристика монологічного мовлення, його функції. Реалізація різних типів монологу. Психологічні та педагогічні особливості навчання монологічного мовлення на уроках іноземної мови. Розробка системы вправ для навчання монологічного мовлення.
курсовая работа [39,4 K], добавлен 28.08.2014Особливості викладання іноземної мови у школі. Дослідження психолого-педагогічних передумов навчання іноземної мови учнів різних вікових категорій та визначення основних методичних підходів до навчання іноземної мови на різних етапах шкільного навчання.
курсовая работа [47,5 K], добавлен 19.02.2013Психолого-педагогічні характеристики естетичного виховання учнів. Вплив іноземної мови на естетичне виховання. Шляхи реалізації естетичного виховання на уроках іноземної мови. Специфіка естетичного виховання на уроках іноземної мови у старших класах.
курсовая работа [38,5 K], добавлен 14.08.2010Комунікативні, лінгвістичні та психологічні особливості монологічного мовлення. Комплекс завдань для навчання монологічного мовлення на уроках англійської мови та система контролю сформованості навичок монологічного мовлення учнів, плани-конспекти уроків.
курсовая работа [48,9 K], добавлен 07.11.2016