Урок з українознавства для учнів 11 класу

Українська мова як державна мова в українській державі. Загальна характеристика визначальних чинників державної безпеки. Знайомство з головними особливостями уроку з українознавства для учнів 11 класу. Аналіз питань, в яких перераховано інтернет-ресурси.

Рубрика Педагогика
Вид доклад
Язык украинский
Дата добавления 23.05.2020
Размер файла 52,6 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Урок з українознавства для учнів 11 класу

Українська мова як визначальний чинник державної безпеки. Українська мова - державна мова в українській державі, її повноцінне функціонування в усіх сферах життя, мережі Інтернет, ЗМІ.

Мета: поглибити знання учнів про визначальні чинники державної безпеки, зокрема мову; розвинути вміння установлювати причинно-наслідкові зв'язки, послідовно висловлювати власні думки, обґрунтовувати міркування і робити висновки; формувати уміння використовувати інформаційні технології у дослідницькій діяльності, інтегрувати знання різних навчальних предметів; виховувати цілеспрямовану, ініціативну соціальну особистість з активною громадянською позицією.

Обладнання: мультимедійний комплекс, ноутбуки для груп, пам'ятки-алгоритми для учасників веб-квесту, картки для ролей із завданнями, картки оцінювання.

Форма проведення: короткотривалий веб-квест.

Раби - це нація, котра не має Слова.

Тому й не зможе захистить себе.

Оксана Пахльовська Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко

Скільки української мовної території, стільки й української державності.

Іван Заєць

Хід уроку

I. Організаційний момент (привітання, перевірка відсутніх)

I. 1. Створення робочого настрою

Працює група «Дизайнери настрою», яка упродовж уроку на різних етапах допомагатиме підтримувати позитивний настрій.

Один із можливих прийомів - показ відеопритчі «Усе в твоїх руках».

II. Повідомлення теми, мети уроку. Ознайомлення з епіграфом?

2.1. Робота з епіграфом. Конкурс ораторів

На дошці записані епіграфи. Учні вибирають один із них за тему для промови. Після всіх виступів відкритим голосуванням обирається найкращий оратор.

2.2. Слово вчителя

Сьогодні наш урок буде незвичайним. Ми проведемо його у вигляді веб-квесту. Веб-квест (webquest) - це проблемне завдання з елементами рольової гри, для виконання якого використовуються інформаційні ресурси Інтернету.

Учасники веб-квесту поділяються на групи залежно від того, яку роль планують виконувати. Усі члени групи мають допомагати один одному. У кожній ролі є свої завдання, які необхідно виконати. Потім підготувати звіт про виконану роботу у такому вигляді, який вказано в завданнях.

Завдання веб-квесту є окремими блоками питань, в яких перераховано інтернет-ресурси. Там можна отримати необхідну інформацію. Основні критерії звіту: розуміння завдання, достовірність використаної інформації, творчий підхід.

(Кожна група отримує пам'ятку-алгоритм роботи у веб-квесті, яка допоможе організувати роботу)

Пам'ятка-алгоритм для учасників веб-квесту

1. Познайомтеся з темою і проблемою веб-квесту

2. Об'єднайтеся у групи

3. Познайомтеся із завданнями для груп

4. Вивчіть список ресурсів

5. Складіть план пошуку інформації

6. Досліджуйте інформаційні ресурси згідно із завданнями

7. Оформіть свій звіт

8. Ознайомтеся з критеріями оцінювання

9. Обговоріть результати роботи в команді

10. Підготуйтеся до захисту веб- квесту

ІІІ. Організація роботи у веб-квесті

3.1. Веб-квест

1. Проблемне запитання

- Як, на вашу думку, забезпечити повноцінне функціонування української мови в усіх сферах життя, мережі Інтернет, ЗМІ?

2. Ролі:

Дизайнери настрою - спеціалісти, котрі забезпечують позитивний супровід уроку.

Кейс-технологи - професіонали, котрі опрацьовують інформацію, відбирають потрібну і, створюючи відповідні тематичні кейси, наповнюють їх відібраним матеріалом.

Мовні волонтери - добровольці, котрі прагнуть упровадження української мови в усіх галузях, агітують розмовляти українською мовою, проводять мовні акції і т. п.

Бренд-менеджери - фахівці, які пропагують певну ідею, «розкручують» її, роблять популярною на ринку.

Медійники - спеціалісти, що займаються медіа-стратегіями, медіа-плануванням, а потім медіа-баінгом на ТВ, радіо, пресі, в Інтернеті.

ІТ-фахівець - професіонал, котрий консультує з різних питань в галузі ІТ.

3. Мета веб-квесту:

- пропагувати використання української мови в усіх сферах життя, мережі Інтернет, ЗМІ;

- навчитися використовувати інтернет-ресурси для пошуку потрібної інформації;?

- виробити в учнів навички критичного мислення;

- відшліфовувати навички роботи у програмах Proshow Producer, LearningApps, Adobe InDesign, Adobe Premiere Pro, Microsoft PowerPoint, додатках до Google диска - Google форми, RealtimeBoard;

- виховувати прагнення до креативності, творчої самореалізації особистості;

- удосконалювати навики створення презентацій, кейсів, реклами формату Digital signage, відеосюжетів, анкет, проектів, сторітелінгів, стартапів, постерів, власних веб-сторінок і сайтів.

IV. Робота учасників веб-квесту над обраними завданнями з використанням ресурсів мережі Інтернет

- Дизайнери настрою

Шановні дизайнери настрою! Ваше завдання непросте: вам потрібно упродовж уроку на різних етапах допомагати підтримувати оптимістичний настрій. Не забувайте про статус державної мови, тому весь матеріал, представлений вами, має бути українською мовою.

* На початку уроку для створення позитивного настрою покажіть відеопритчу «Усе в твоїх руках».

Інтернет-джерела

https://www.youtube.com/

watch?v=Sv_3rjndq0s&t=3s

* Складіть оптимістичний міні-сторітелінг про роботу груп на уроці.

Інтернет-джерела http://ua.telekritika.ua/ profesij a/2015-06-17/108306

http://timso.koippo.kr.ua/hmura13/

dubok-tetyana-vasylivna-vykorystannya-

tehnolohiji-storitelinh-na-urokah-

ukrajinskoji-movy-ta-literatury

- Кейс-технологи

Ви - дипломовані спеціалісти. Перед вами постають нові перспективи дослідження. Не підведіть!

* Опрацюйте інтернет-ресурси, розміщуючи інформацію у відповідні кейси «Державна мова в Україні» і «Українська мова - визначальний чинник державної безпеки». Представте матеріали у вигляді презентації за допомогою програми Microsoft PowerPoint.

Інтернет-джерела Ы^://иг^-иа.пе^закони/конститу- ція_україни/ стаття_10/

http://www.rusnauka.eom/7._

DN_2007/Pravo/20735.doc.htm

http://kumlk.kpi.ua/node/1509

http://oksamyt.org/publik/derzh-

spava/1104-160320151

http://liber.onu.edu.ua:8080/ bitstream/123456789/6780/1/7-10.pdf http://universum.lviv.ua/magazines/ universum/2004/4/mova.html - Бренд-менеджери Ви, друзі, - не просто професіонали своєї справи. Ви - справжні майстри, тому на вашу креативність ми покладаємо особливі надії.

* Створіть рекламу на підтримку української мови у форматі Digital signage. Ви-користайте програму Adobe Premiere Pro.

* У Міжнародний день рідної мови о 12.00 запустіть ролики у всіх кабінетах школи (робота буде представлена і на уроці, і 21 лютого).

* Зверніть увагу на те, що в мережі Інтернет уже є багато відеосюжетів, але ваша реклама має бути авторською, цікавою, оригінальною, неперевершеною і, звичайно, спрямуйте її на цільову аудиторію дітей 11-17 років (5-11 класів). Зважайте на те, що у нас багатонаціональна школа (13 національностей), тому будьте толерантними.?

Методична ремарка. Digital signage (термін не має однозначного перекладу) - це форма зовнішньої реклами, в якій контент та повідомлення відображаються на електронних екранах з метою донесення цільового повідомлення у визначене місце та визначений час. Інтернет-джерела https://uk.wikipedia.org/wiki/Digital_ signage

https://www.youtube.com/

watch?v=gwvToV5YWuI

http://prolviv.com/blog/2017/02/04/ henialna-reklama-pro-ukrainsku-mov/ https://www.google.com.ua/search?q=ка ртинки+украшська+мова&тк=1СШО^ - Мовні волонтери Дорогі друзі, ви свідомі та активні, зацікавлені у допомозі іншим, ви не байдужі до чужих проблем, відкриті, добрі, чуйні... У вас складне завдання. Я впевнена, що ви, як завжди, творчо підійдете до його вирішення.

* Проведіть анкетування школярів Чернівецької ЗОШ І--ІІІ ступенів № 4 з метою визначення кількості учнів, які розмовляють українською мовою і готові пропагувати її.

* Анкети складіть за допомогою додатка до Google диска -- Google форми.

* Представте результати у вигляді інфографіки за допомогою додатка до Google диска -- RealtimeBoard.

* Підберіть цитати відомих людей про значення української мови в житті людей.

* Створіть постер у програмі Adobe InDesign і ознайомте з ним учнів, батьків, вчителів, гостей школи в Міжнародний день рідної мови (робота буде представлена і на уроці, і 21 лютого).

Інтернет-джерела

http://dovidka.biz.ua/vi

http://slovokalinove.blogspot.

com/2010/11/blog-post.html

http://tsitaty.blogspot.com/2010/11/

blog-post_28.html

- Медійники

Вам, медійникам, спецзавдання. Я покладаюся на ваше неординарне мислення, творчий потенціал і неабиякий хист.

* Створіть на сайті школи мультимедійний стартап «Мова про мову». Інтернет-джерела https://uk.wikipedia.org/wiki/Стартап http://itstatti.in.ua/zarobitok-v- interneti/161-startap-shcho-tse-take.html https://biznesua.com.ua/shho-take- startap/

- ІТ-фахівець

Шановний спеціалісте, твоїм завданням буде розмістити дослідження однокласників на сайті своєї школи, щоб інформація про визначальний чинник державної безпеки - мову - стала доступною для всіх; сприяти створенню мультимедійного стартапу «Мова про мову».

V. Представлення результатів роботи

Звіт груп. Афішування робіт.

(Звіт групи «Дизайнери настрою» у підсумку уроку)

VI. Підсумок уроку

7.1. Рефлексія

Дизайнери настрою складають оптимістичний міністорітелінг про роботу груп на уроці. Візуалізують його за допомогою програми Proshow Producer у вигляді слайд-шоу.

VII. Оцінювання. Самооцінювання. Взаємооцінювання

Оцінювання відбувається за 12-бальною системою. Бал учня виводиться як середнє арифметичне і заокруглюється на користь учня.?

VIII. Домашнє завдання

Групам створити завдання для повторення за темами ЗНО з української мови за допомогою програми Ьеагпі^Аррз (вчитель скорегує відповідні теми).

Література

мова держава безпека

1.Касян Л., Семенюченко О. Українознавство у навчально-виховному процесі: Основи методики викладання: науково- методичний посібник [Для слухачів курсів підвищення кваліфікації з українознавства, вчителів ЗНЗ, методистів, студентів, викладачів ВНЗ] / МОН України; Науково-дослід-ний інститут українознавства. Київ: НДІУ, 2008. 56 с.

2.Кононенко П. П. Мова і майбутнє України. Українознавство. 2003. Ч. 2-3 (7-8).

3.Кононенко П. П., Касян Л. Г., Семенюченко О. В. Українознавство. 5-11 класи. Програма курсу за вибором. Київ, 2014. 32 с.

4.Кононенко П. П., Кононенко Т. П. Феномен української мови. Київ: Наша культура і наука, 1999.

5.Півторак Г. Українці: звідки ми і наша мова. Київ: Наук. думка, 1993.

6.Ярошинський О. Теоретичні розробки вчених Науково-дослідного інституту українознавства з проблем розвитку українознавчої науки та їх практична цінність: хроніка 2008 року. Українознавство. 2009. № 1. С. 74-88.

7.Гарбовська Л. Г., Рожок І. Л., Сукач Н. В., Степаницька С. С. Авторський посібник «Веб-квест на уроках української мови та літератури як засіб активізації на-вчальної діяльності учнів». URL: http:// osvita.ua/school/lessons_summary/edu_ technology/45861/.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

  • Визначення цілей уроку з англійської мови. Повідомлення теми та завдань уроку, проведення мовленнєвої зарядки. Ознайомлення учнів 5 класу з правилами і способами дій при підготовці до свята. Створення запрошень на вечірку за допомогою кольорового паперу.

    разработка урока [14,0 K], добавлен 03.10.2013

  • Аналіз процесу формування пізнавальних інтересів учнів в практиці роботи сучасної початкової школи. Дидактичні умови розвитку пізнавальних інтересів в учнів 4 класу на уроках природознавства. Аналіз психолого-педагогічних експериментальних досліджень.

    дипломная работа [700,8 K], добавлен 22.09.2009

  • Загальна характеристика самостійної роботи, як вищої форми учбової діяльності. Дослідження самостійної роботи учнів по виконанню творчих завдань на уроках німецької мови у 5 класі, як форми самовираження і формування мотивованого інтересу до предмету.

    курсовая работа [53,6 K], добавлен 14.08.2010

  • Загальна характеристика школи та класу. Дослідження психологічного клімату учнів та їх міжособистісних стосунків за допомогою соціометрії. Характеристика позитивного і негативного лідера. Проведення заходу, спрямованого на згуртованість коллективу.

    отчет по практике [37,3 K], добавлен 28.08.2014

  • Формування пізнавальної активності учнів під час етапу актуалізації опорних знань в умовах уроку іноземної мови. Групові форми роботи як потреба самовираження учнів на початку уроку. Ефективність ігрової діяльності на етапі засвоєння нового матеріалу.

    курсовая работа [47,0 K], добавлен 16.11.2015

  • Педагогіко-психологічний опис учнів десятого класу. Соціальне становище і риси характеру, успішність підлітків. Загальний портрет класу. Результати проведених методик на визначення ціннісно-орієнтаційної єдності класу. Участь у позакласних заходах.

    отчет по практике [26,8 K], добавлен 19.01.2012

  • Оцінка відповідності матеріалу підручника навчальній програмі з дисципліни "Українська мова", аналіз його тексту та позатекстових елементів. Виховне, освітнє значення вміщених вправ та завдань, їх роль у формуванні грамотної та творчої особистості.

    курсовая работа [62,4 K], добавлен 30.12.2010

  • Навчальне редагування в науковій літературі. Методика формування вмінь та навичок редагувати текст. Мовленнєві помилки у письмових роботах учнів. Аналіз чинних програм і підручників для сьомого класу. Система вправ з навчального редагування для 7 класу.

    курсовая работа [40,0 K], добавлен 30.11.2010

  • Загальна характеристика спритності як фізичної якості. Вікова динаміка природного розвитку координаційних здібностей. Завдання і методичні особливості уроку гімнастики в загальноосвітній школі. Дослідження показників спритності в учнів 7 класу.

    курсовая работа [71,7 K], добавлен 18.01.2014

  • Мовленнєва компетенція як складова іншомовних комунікативних можливостей. Зміст англомовної мовленнєвої компетенції учнів 5 класу загальноосвітньої школи. Дидактичний потенціал відеоматеріалів для формування та розвитку іншомовленнєвих умінь учнів.

    курсовая работа [36,4 K], добавлен 30.01.2014

  • Збагачення і розширення знань учнів про життя та творчість поетеси Наталі Забіли як мета уроку читання в 3 класі. Формування вміння правильно, виразно читати поетичні твори, висловлювати думки, збагачувати словниковий запас. Організація класу до уроку.

    разработка урока [13,2 K], добавлен 26.12.2011

  • Лінгво-психологічні особливості аудіювання як виду мовленнєвої діяльності. Дослідження мовленнєвої компетенції учнів 6-го класу на уроці французької мови в аудіюванні на прикладі теми "Les saisons". Контроль та оцінювання рівня сформованості навичок.

    курсовая работа [40,2 K], добавлен 27.12.2010

  • Теоретичні засади дослідження уроку іноземної мови як основного засобу іншомовного спілкування. Вивчення вікових і психологічних особливостей учнів. Зразок розгорнутого плану-конспекта уроку англійської мови по темам "Robinson Crusoe" і "It's Our Planet".

    курсовая работа [1,5 M], добавлен 21.09.2011

  • Дидактичні вимоги до сучасного уроку. Мета уроку, психологічні вимоги до уроку. Організація пізнавальної діяльності учнів. Врахування вікових особливостей учнів. Вимоги до техніки проведення уроку. Регулювання якості вищої освіти державним стандартом.

    реферат [31,1 K], добавлен 15.06.2010

  • Розкриття вмісту лексичної компетенції і характеристика процесу вчення лексичної компетенції на листі. Комплексне дослідження видів ігор і методів, використовуваних для формування франкомовної лексичної компетенції на листі у учнів четвертого класу.

    курсовая работа [751,8 K], добавлен 09.08.2011

  • Роль і місце інтерактивного навчання у процесі формування мовленнєвої компетенції з діалогічного мовлення. Психологічні та методичні засади використання інтерактивних технологій для навчання діалогу учнів 5 класу. Класифікація інтерактивних прийомів.

    курсовая работа [53,0 K], добавлен 09.12.2012

  • Розвиток самостійності як актуальна проблема теорії і практики. Психолого-педагогічні особливості учнів 1-4 класу. Самостійна робота як форма організації навчання. Аналіз педагогічного досвіду з формування навичок самостійної роботи молодших учнів.

    курсовая работа [47,1 K], добавлен 19.01.2013

  • Мета, методи проведення та обладнання уроку з теми "Основи овочівництва". Мотивація навчальної діяльності учнів, сприймання і усвідомлення нового матеріалу, розробка структури уроку та домашнього завдання, форми контролю засвоєння та знань учнів.

    разработка урока [25,4 K], добавлен 11.07.2011

  • Розробка сценарію відкритого уроку-свята на честь дня рідної української мови. Вибір і побудова загального плану вступних і лекційних віршованих матеріалів в системі "учень-вчитель" по розкриттю багатства, мелодійності і різноманітності української мови.

    разработка урока [16,7 K], добавлен 18.05.2013

  • Письмо як засіб навчання іноземної мови. Ряд труднощів, які виникають при оволодінні графічним кодом. Засвоєння типових, регулярних співвідношень між звуками та літерами. Етапи навчання писемного мовлення. Комплекс письмових вправ для учнів 11 класу.

    реферат [26,8 K], добавлен 13.03.2012

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.