Технологічний процес виготовлення рамки для фото
Cутність технологічного процесу виготовлення фоторамки. Послідовність етапів проєктної діяльності. Застосування методу фантазування для оздоблення виробу. Формування у учнів практичних навичок з технології обробки текстильних матеріалів ручним способом.
Рубрика | Педагогика |
Вид | конспект урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 07.02.2022 |
Размер файла | 31,9 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
План конспект
пробного уроку з трудового навчання
студентки 3 курсу групи Т
Володимир-Волинського
педагогічного Фахового коледжу
ім. А. Ю. Кримського
Волинської обласної ради
Шворак Анастасії Олександрівни
Дата: 26. 01. 2022
Школа: ЗОШ №1
Клас: 6-А
Консультацію провели:
Призвіще |
Дата |
Підпис |
||
Вчитель |
||||
Керівник практики |
Конспект затвердили:
Призвіще |
Дата |
Підпис |
||
Вчитель |
||||
Керівник практики |
Об'єкт проєктної діяльності: «Фоторамка»
Основна технологія: «Технологія обробки текстильних матеріалів ручним способом»
Додаткова технологія: «Технологія виготовлення аплікації»
Клас: 6-А
План-конспект
Тема. Технологічний процес виготовлення рамки для фото.
Мета:
освітня: сприяти засвоєнню знань про виготовлення фоторамки під час проєктування виробу, сприяти формуванню практичних навичок з технології обробки текстильних матеріалів ручним способом та виконувати остаточну обробку виробу, забезпечити дотримання санітарно-гігієнічних вимог, правил безпечної роботи і організація робочого місця під час виконання роботи;
- розвивальна: розвивати моторику рук, образне мислення та критичне мислення. уяву, творчі здібності, розвивати пам`ять, увагу, активність, розвивати вміння застосовувати отримані теоретичні знання на практиці, вміння працювати самостійно;
- виховна: виховувати інтерес та потреби проявити себе в різноманітних видах творчої діяльності, працелюбність, почуття прекрасного, відповідальність, акуратність, творчість, посидючість, охайність, старанність, дисциплінованість, сприяти вихованню естетичних смаків, виховувати свідоме виконання правил безпечної роботи.
Очікувані результати: Після роботи на цьому занятті учні зможуть:
Знаннєвий компонент: пояснити сутність технологічного процесу виготовлення фоторамки;
Діяльнісний компонент:
· дотримуватися послідовності етапів проєктної діяльності;
· застосувати метод фантазування для оздоблення виробу;
· розробити власні проектні роботи;
Об'єкти праці: рамка для фото.
Обладнання:інструкційні картки, вироби налоги, презентація, відеоролик.
Література:
1. Барабаш А. В. Оздоблення виробів. 2019. №13-14. С. 65-71
2. Сидоренко В. К. , Боринець Н. В, Боровик ВД. та ін. Навчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів 5-9 класів. Київ, МОН України, 2017. 28 с.
3. Ходзицька І.Ю., Павич Н.М., Горобець О.В. Трудове навчання підручник для 6 класу /за ред. І. Ю. Ходзинська. Кам'янець-Подільський, 2014. 236 с.
Дидактичні засоби :
мультимедійні засоби (МЗ): мультимедійна презентація;
натуральні об'єкти (НО); ілюстрації виробів; робочий зошит;
зразки готових виробів;інструкційні картки послідовності виготовлення рамки для фото.
Інструменти та матеріали: мультимедійний проєктор, екран, ножиці, нитки, картон, клей, намистини, макарони.
Методи навчання: слово вчителя, розповідь, бесіда, вправи: «Незакінчене речення» , «Павутинка очікувань», «Павутинка», «Асоціації», гри «Світлофор», «Асоціативний равлик», «Вірю - не вірю»пояснення, показ, демонстрація інтерактивний метод «Брейнстомінг», практична робота.
Форми організації пізнавальної діяльності школярів: індивідуальна,
фронтальна, групова.
Тип заняття: комбіноване
Орієнтовний план заняття
І. Організація класу 3 хв.
ІІ. Повторення раніше вивченняного матеріалу хв.
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності. Оголошення теми, мети
заняття. 5 хв.
IV. Вивчення нового матеріалу 10 хв.
V. Первинне закріплення………. ………………3 хв.
VI. Практична робота.
VI. 1 Вступний інструктаж………. 10хв.
VІ. 2 Самостійна практична робота та інструктаж вчителя ……… 42хв.
VI. 3 Заключний інструктаж……5 хв.
VII. Підведення вчителем підсумків заняття……………………. . 3 хв.
VIIІ. Прибирання робочих місць і приміщення майстерні……….2 хв.
технологія фоторамка учні фантазування оздоблення
Перебіг заняття
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ 2 хв. :
- привітання;(Вітаю вас, мої любі дівчата)
- представлення;(Сьогодні урок трудового навчання у вас проведу я. )
- перевірка присутності здобувачів освіти;
- перевірка підготовленості здобувачів освіти до заняття;
- призначення чергових;
- організація робочих місць.
Створення позитивного емоційного настрою школярів.
Бажаю усім, щоб до кожного з вас
Завітало натхнення сьогодні у клас
І збудило бажання здобути знання,
Щоб потім життям ви не йшли навмання.
Щоб вам захотілось новеньке впізнати,
Самим научатись та інших навчати.
Тож я побажаю, щоб лінь ви прогнали
Й натхнення, щоб кожного дня зустрічали!
Слово вчителя
Дівчата, я пропоную вам краще познайомитись. Для цього ми сядемо в коло і по черзі називатимемо своє ім'я, добавляючи до нього слово, яке вас характеризує. Я дуже хочу гарно з вами порацювати. Давайте разом трішки знімемо напругу і розслабимося. Для цього варто просто посміхнутися. Усмішку потрібно дарувати. Я до вас усміхнулась -- вам приємно? А тепер подаруйте усмішку одне одному. Отже, сподіваймося, що успіх у наших руках! Бажаю вам розпочати заняття з гарним настроєм і отримати від нього задоволення і гарні результати.
ІІ. ПОВТОРЕННЯ РАНІШЕ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 5 хв. :
Слово вчителя.
Зараз слушна нагода продемонструвати знання, які ви здобули на попередніх заняттях, для того, потрібно виконати завдання. Отож , будемо працювати у групах: перша група буде виконувати вправу «Незакінчене речення» отримавши завдання на картках, другій групі пропоную пограти у гру « Світлофор», а третя виконує вправу «Місткий кошик».
Робота в групах.
1 група:Робота на картках .
Вправа «Незакінчене речення»
1. Коли з'явилися перші рамки? (В добу Відродження).
2. Рамки використовували для того, щоб. . . (прикрасити ними стіни та стелі храмів).
3. Найпоширенішим матеріалом для рам стало різьблене (дерево).
4. В 20 столітті почали використовувати…для рам (пластмасу ).
5. В 20 столітті виникли нові рамки за участю технологій, вони отримали назву…(Цифрові фоторамки).
2 група: гра «Світлофор».
Вам роздані маячки з кружечками зеленого та червоного кольорів. Зачитую твердження. Завдання для групи: на правильно зачитане твердження підняти догори зелену сторону кружечка, в іншому випадку - червону. Якщо відповідь неправильна або відповіді різні, то обговорюється питання і спільно знаходиться правильна відповідь).
3 група: вправа «Місткий кошик»
Показую дітям, невеличкий кошик, в якому розміщені запитання. Діти по-черзі підходять і дістають запитання. Після цього деякий час готуються. Після цього можуть відповідати.
Перевірка теоретичних знань проводиться у вигляді гри « Вірю- не вірю» та виставляється бал групі.
1. Рамки бувають круглі, квадратні, овальні, прямокутні, довільної форми. - (вірю).
2. Рамку не можна зробити власноруч- (не вірю).
3. Виготовлення рамок бере початок ще в добу Відродження. -( вірю).
4. Для виготовлення рамки використовують ножиці; голку, фетр , клей, картон, папір, тощо. - (вірю).
5. Ви вірите, що зможете зробити прекрасну рамочку своїми руками? - ( вірю).
Критерії оцінювання:
10-12 - відповідь дається чітко без помилок, помітне досить високе розуміння матеріалу, висловлювання власної думки з даного питання;
7-9 - чітке засвоєння матеріалу, можливі деякі незначні неточності у відповіді;
4-6 - розуміння основних понять попередньої теми, можливі помилки чи неточності у відповіді;
1-3 - здобувач освіти не відповідає на задані запитання, не орієнтується у навчальному матеріалі.
Молодці! Ви продемонстрували досить гарний рівень знань. Але я дума, нам є ще чому повчитися.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ ЗАНЯТТЯ 3 хв. :
Слово вчителя
Пропоную висловити свою думку стосовно очікувань від заняття.
Вправа «Павутинку очікувань»
На парті лежить паперова квітка. Вам потрібно написати те, що ви очікуєте від сьогоднішнього заняття.
Ми очікуємо, що урок буде цікавим.
Ми очікуємо, що на уроці ми дізнаємося щось нове.
Ми очікуємо, що будемо гарно працювати.
Ми очікуємо, що наша група виконає всі завдання.
Усі квіти прикріпіть на «Павутинку очікувань», а в кінці уроку ми побачимо, чи досягли ви очікуваного результату.
Діти, чи подобається вам фотографуватися?
А чи багато у вас фотографій?
Де зберігаються ваші фотографії?
Що необхідно зробити, щоб ваші фотографії могли розміщуватися на видному місці?На ці всі запитання ми сьогодні даму відповідь, впродовж нашого уроку.
Тема. Технологія виготовлення рамки для фотографії та її оздоблення.
Розгорніть свої зошити та запишіть тему.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 16 хв. :
(Методом розповіді, бесіди , демонстрації)
Останнім часом велику увагу привертають роботи фотохудожників. Вважається, що зробити гарну цікаву фотографію важко, але ще важче презентувати її для глядачів. І картини, і фотографії не вважаються презентабельними без рамки. Обрамлення впливає на настрій, створюваний фотографією або картиною. Добре виконана рамка звертає увагу на окремі колірні рішення в роботі, підкреслює контрасти й навіть покращує композицію, збираючи різні елементи в єдине ціле. Отож, чим більше методів проектування ви будете знати, чим більшою кількістю інформації ви будете володіти тим цікавішою, досконалішою й оригінальнішою виявиться конструкція спроектованого вами виробу. Мета нашого уроку - прикрасити рамку для фотографії. Також ви оздобите рамки для фотографій своїм рідним, друзям, знайомим, а можливо зробите рамку для декорування власної кімнати. Думаю, ви погодитеся зі мною, що набагато приємніше дивитися на фото у цікавій, оригінальній рамці. До того ж це забезпечить довготривалість фотокартки. І необов'язково рамку купувати, значно приємніше і цікавіше її зробити самому. А я вам в цьому залюбки допоможу.
Ну, який сучасний інтер'єр, може обійтися без картини або хорошої репродукції у витонченій рамці! Навіть на кухні замість розвішаних по стінах сковорідок і мочалок краще повісити один-два апетитних натюрморту, а сковороди з мочалками прибрати з очей геть - вони інтер'єру не прикрашають. Зворушливі і чудово талановиті малюнки ваших молодших братиків і сестричок будуть виглядати творами мистецтва, якщо укласти їх в яскраві різнокольорові рамки.
І хіба це справа - тримати фотографії рідних і друзів засунутими за окантовку дзеркала або прикнопленими до шпалер? Кожна з них гідна окремої гарної рамки. Та ось тільки де їх взяти - рамки потрібного розміру і форми?
План:
1. Цікаві факти про фото рамки.
2. Перегляд відеоролика «Оздоблення рамки для фото»
1. Цікаві факти про фото рамки.
Слово вчителя.
Поява рамок для фото пов'язують з розвитком живопису в XV столітті, тоді майстри, щоб продовжити термін свого шедевру поміщали його в художні рамки. Вони мали химерні візерунки і часто служили ідейним продовженням картини. Бароко принесло прикраса гіпсом і позолоченими склепіннями, що робило картину ще більш розкішною. З появою фотографій рамки стали звичайним предметом в кожному будинку, вони мали овальну форму, так як найчастіше туди містився портрет людини. Виготовлялися вони з дерева або чавуну. У XX столітті для виробництва фоторамок стали застосовуватися нестандартні матеріали (скло, пластмаса, плюш), які були порівняно недорогими, тому сприяли становленню серійного виробництва. На сьогоднішній день щоб прикрасити свою квартиру і надати їй затишку, а також естетичності вже давно не використовують килими або штучні квіти. Це вже давно вважається пережитком минулого. В останні роки молоде і прогресивне покоління прагне обвішати свої стіни красивими і яскравими фотографіями. І з цим завданням чудово справляються всім добре відомі фоторамки, які будуть нагадувати вам найвеселіші і радісні моменти з вашого життя. Фотографія в красивій фоторамці, кожен день буде надавати вам заряд бадьорості і позитивних емоцій.
Презентація-слайд
2. Перегляд відеоролика «Оздоблення рамки для фото»
Презентація-слайд
Що ж, я думаю ви вже також хочете оздобити свої рамки, тому давайте розпочинати.
V. ПЕРВИННЕ ЗАКРІПЛЕННЯ 4 ХВ.
Робота в парах
Гра «Асоціативний ведмедик» (На кожну парту вчитель роздає паперового ведмедика. Завдання: якнайшвидше написати слова, які характеризують рамку ).
VІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 22 хв. :
VІ. 1. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ 7 хв. :
Презентація-слайд
Тема практичної роботи. «Виготовлення та оздоблення фото рамки»
Завдання для практичної роботи. Виготовити та оздобити рамку за власним задумом.
Матеріали та інструменти: ножиці; шаблони; клей; фетр; намистини, картон, папір, нитки, тощо.
Розповідь вчителя
Сьогодні мода дозволяє нам скористатися будь-яким напрямком з її тисячолітньої історії, адже рамки для фотографій в наші дні стали незмінним елементом стилю.
Вступний інструктаж:
пояснюю, що будемо виготовляти під час практичної роботи рамку. Головне проявити фантазію , творчість та старанність у роботі ;
· особисто показую прийоми виконання послідовності виготовлення рамки з картону , інструктую про порядок виконання практичної роботи;
· по ходу демонструю зразки рамок;
· обгоборюємо інструкційну карту виготовлення фоторамки;
· звертаю увагу на дотримання правил безпечної праці в процесі роботи.
Для повторень правил безпечного користування ножицями, голкою та клеєм використовую прийом «пантомім…»Висить хмаринка, з якої звисають крапельки дощу. На кожній з них зі зворотної сторони написано по одному правилу. Ви по черзі підходите до хмаринки , зриваєте одну крапельку та вголос зачитуєтеь правило, потім жестами перекладають. .
Презентація-слайд
VІ. 2. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА ТА ІНСТРУКТАЖ ВЧИТЕЛЯ 40 хв. :
VІ. 3. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ 5 хв. :
VIІ. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ: 6 хв
VIIІ. ПРИБИРАННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ І ПРИМІЩЕННЯ МАЙСТЕРНІ
Размещено на Allbest.ru
...Подобные документы
Проблема підвищення якості професійної підготовки студентів. Необхідність ознайомлення учнів з особливостями обробки нових текстильних матеріалів. Методичні рекомендації щодо розкрою та пошиття швейних виробів виготовлених з тканин з ворсовим покриттям.
статья [27,2 K], добавлен 13.11.2017Застосування методу проектів у процесі трудової підготовки учнів. Розробка проведення занять за темою "Технологічне конструювання виробів". Зразки проекту на уроках трудового навчання за темою "Проект" в 9 класі на прикладі виготовлення виробу "Солонка".
курсовая работа [50,8 K], добавлен 03.02.2011Організаційно-підготовчий, конструкторський, технологічний та заключний етап проектно-технологічної діяльності виготовлення в’язаної шалі. Проект виготовлення в’язаної шалі гачком в навчальному процесі загальноосвітніх шкіл, розробка конспекту уроку.
дипломная работа [1,5 M], добавлен 17.03.2012Основи методики формування загально трудових вмінь і навичок учнів 5–9 класів на заняттях з трудового навчання в загальноосвітній школі по темі "Проектування та виготовлення виробів з металу". Проведення та результат педагогічного експерименту.
курсовая работа [62,0 K], добавлен 27.09.2008Історичний аспект розвитку застосування практичних методів навчання. Аналіз сучасних думок щодо застосування практичних методів навчально-пізнавальної діяльності. Використання практичних методів для пізнання дійсності і поглиблення знань учнів.
реферат [40,9 K], добавлен 17.09.2010Поняття пізнавальної діяльності. Інтерактивне навчання як сучасний напрям активізації пізнавальної діяльності учнів. Методика застосування групового методу навчання та проведення ігрового навчання. Організація роботи учнів на основі кейс-технології.
курсовая работа [122,6 K], добавлен 18.02.2012Педагогічні умови реалізації індивідуального підходу до учнів у процесі навчання проектуванню та виготовленню виробів з текстильних матеріалів. Можливості індивідуалізації у змісті трудового навчання. Техніка безпеки під час роботи у швейній майстерні.
дипломная работа [388,0 K], добавлен 19.04.2015Способи формування знань і вмінь учнів. Мотивування учням необхідність знань з українського народознавства. Ефективне використання наочності. Формуванню практичних навичок учнів. Розвиток національних традицій, звичаїв і обрядів. Міжпредметні зв’язки.
реферат [39,4 K], добавлен 30.01.2009Суть та структура культури навчальної діяльності учнів. Впровадження проектної діяльності в роботу вчителя. Сутність і зміст технологічних етапів впровадження проектування з метою формування культури навчальної діяльності учнів. Приклади проектів.
курсовая работа [86,0 K], добавлен 19.08.2015Інноваційні технології як засіб підвищення пізнавальної активності учнів. Проектна діяльність на уроках світової літератури. Основні умови ефективного застосування методу проектів. Методичні рекомендації щодо організації проектної діяльності учнів.
курсовая работа [75,9 K], добавлен 19.11.2015Розвиток самостійності як актуальна проблема теорії і практики. Психолого-педагогічні особливості учнів 1-4 класу. Самостійна робота як форма організації навчання. Аналіз педагогічного досвіду з формування навичок самостійної роботи молодших учнів.
курсовая работа [47,1 K], добавлен 19.01.2013Принципи формування в учнів поняття про аплікацію. Характеризування особливостей рослинних форм. Сутність правильної підготовки робочого місця до праці. Виготовлення аплікації з листя, трав, квітів. Способи підбора матеріалів відповідної форми і кольору.
конспект урока [435,9 K], добавлен 24.03.2015Аналіз та пояснення процесу розв'язування технічних суперечностей з психологічної точки зору і розробка методика пошуку наукової організації творчої праці. Умови проведення методів мозкового штурму, фантазування та створення образу ідеального об'єкта.
реферат [24,7 K], добавлен 14.10.2010Основи формування в учнів спеціальних вмінь на заняттях з трудового навчання у 8-11 класах при вивченні профілю "Деревообробка". Педагогічна сутність проблеми формування і розвитку загальнотрудових умінь і навичок в учнів. Методичний аналіз програми.
курсовая работа [37,4 K], добавлен 27.09.2008Поняття і класифікація умінь в психолого-педагогічній літературі. Характеристика навчальних умінь і навичок. Дидактичні принципи і етапи формування умінь і навичок. Методичні рекомендації формування пізнавальних умінь, можливостей та інтересу учнів.
курсовая работа [61,8 K], добавлен 15.12.2015Формування та розвиток лексичних навичок у учнів, способи семантизації слів і словосполучень. Ознайомлення учнів з новою лексичною одиницею і процес її засвоєння. Автоматизація дій з новими лексичними одиницями активного і потенціального словників.
курсовая работа [52,2 K], добавлен 13.10.2012Психолого-педагогічні особливості учнів 1-4 класів. Самостійна робота як форма організації навчання. Аналіз передового педагогічного досвіду з формування вмінь та навичок самостійної роботи в учнів. Організація індивідуальної роботи у молодших класах.
курсовая работа [47,0 K], добавлен 08.01.2013Психофізіологічна основа техніки читання англійською мовою. Труднощі іншомовного читання на початковому етапі. Мотивація навчальної діяльності учнів засобами гри. Особливості формування навичок та методи навчання техніки читання учнів початкової школи.
курсовая работа [516,9 K], добавлен 30.03.2014Вплив педагогічних технологій на організацію навчально-виховного процесу старшокласників. Відмінні особливості та педагогічне обґрунтування проектно-технологічної діяльності, умови її ефективного застосування на уроках технології у старшій школі.
статья [22,7 K], добавлен 13.11.2017Шляхи вдосконалення процесу освіти в умовах розбудови національної школи. Забезпечення аналітичної діяльності учнів початкових класів при вивченні матеріалу на уроках трудового навчання, мистецтва та математики. Застосування методу графічного аналізу.
статья [447,0 K], добавлен 13.11.2017