Загублені сторінки

Активізація у мовленні дітей слів, пов’язаних з літературою. Розкриття значення слова "бібліотека". Формування умінь відтворювати зміст казки за серією картинок, відповідати на запитання вихователя повними реченнями; Виховування культури спілкування.

Рубрика Педагогика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 05.05.2022
Размер файла 2,6 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Конспект заняття

з розвитку мовлення для молодшої групи на тему: «Загублені сторінки»

Мета. Розвивати увагу, пам'ять, зв'язне мовлення, мислення; активізувати у мовленні дітей слова, пов'язані з літературою, розкрити значення слова «бібліотека»; формувати уміння відтворювати зміст казки за серією картинок, відповідати на запитання вихователя повними реченнями; виховувати культуру спілкування, шанобливе, дбайливе ставлення до книги та інтерес до неї.

Матеріал: книжка без сторінок, 3 окремі сторінки, іграшкові герої казок, набір ілюстрацій з казки «Колобок», Рукавичка, паперові герої з казки «Рукавичка», магнітна дошка.

Хід заняття

Вихователь: Діти, сьогодні у бібліотеці нам з вами подарували дуже гарну і цікаву книжечку. Погляньте, яку гарну вона має обкладинку, називається вона «Читалочка для малят». А ви знаєте, що таке бібліотека? (Діти відповідають) У кожному місті, містечку й селі є будинок, де зберігається дуже багато різних книг. Там можна взяти кілька з них на певний час додому, прочитати і повернути назад у належному стані. Це місце називається бібліотека.

Давайте тепер відкриємо нашу книжечку.

Вихователь розкриває книгу, а там немає сторінок.

Вихователь: Ой, погляньте, а де ж сторіночки з книги? ( зникли)

Вихователь. Чому вони зникли? (Варіанти відповідей дітей.)

Вихователь. Наші діти останнім часом дивляться дуже багато мультфільмів, а книжечок майже не читають. Тому сторіночки образилися й пішли від нас. Як же їх повернути?

(Діти висувають свої припущення. Скласти нові казки. Пошукати у бібліотеці. Попросити їх лагідно, щоб повернулися.)

Вихователь. Ми поїдемо на пошуки сторінок у Казкову Країну. Ви згідні?

Діти. Так, згідні.

(Діти тримаються один за одного, роблять поїзд і під пісеньку «Чух-чух» рухаються по кімнаті)

Діти підходять до першої зупинки. Там сидять герої казок.

Вихователь: Давайте, дітки, зупинимося. Тут хтось є. Можливо вони знають, де наші сторіночки. Погляньте, це герої казок, але сумненькі чомусь. Звірята заплуталися і забули, з яких саме казочок вони є. Давайте їм допоможемо.

Вправа-гра «З якої казки цей герой»

Вихователь знаходить одну із сторінок

Вихователь: Вирушаємо далі до наступної зупинки. Гляньте, хто тут сидить. (Колобок) Тут якась записка лежить і набір картинок. Нам потрібно з них послідовно викласти зміст казочки.

Дидактична гра «Збери казку»

Діти викладають картинки послідовно, відповідно до змісту казки і супроводжують свої дії розповіддю.

Рис. 1

Вихователь знаходить ще одну сторінку.

Фізкультхвилинка

За казками ми пішли,

Не одразу їх знайшли!

Ніжками ми тупали,

Кулачками стукали.

Пам'ятають казки нас,

Нахилились ми на «раз».

А на «два» ми піднялись,

І за руки узялись.

Всі по колу ми пішли.

Наші казочки знайшли.

(Діти виконують відповідні рухи.)

Вихователь: Вирушаємо до наступної зупинки. Яка гарна рукавичка лежить. Всі знаєте цю казочку? Які звірятка там заховались? (Вихователь виймає з рукавички різних паперових звірят і прикріплює на магнітну дошку)

Дидактична гра «Кого не вистачає?»

(Діти заплющують очі, вихователь забирає одне звірятко з магнітної дошки, діти відгадують, кого саме)

Рис. 2

В рукавичці вихователь знаходить ще одну сторінку.

Вихователь: Всі сторіночки знайшлися, тепер можемо повертатися додому, і прикріпити їх до нашої книжечки.

(Діти роблять поїзд і повертаються, скріплюють сторінки)

Вихователь: Тепер давайте запам'ятаємо правила дружби з книгами:

Сторінки не загинайте!

Є закладки -- пам'ятайте!

Обкладинки одягайте!

Під час їжі не читайте!

Брудними руками книжок не беріть!

Тоді вони з нами будуть дружить!

Підсумок заняття

1. Що таке бібліотека?

2. Чому сторіночки втекли з книжечки?

3. Де від нас ховалися сторінки ?

4. Як треба поводитися з книгами, щоб вони з нами дружили?

мовлення казка речення спілкування

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.