У пошуках Сімки

Закріплення в дітей порядкової, прямої, зворотньої лічби, вміння співвідносити кількість предметів з відповідною цифрою за допомогою дидактичних ігор "Порахуй і покажи", "Знайди місця", "Знайди відмінності", "Вгадай казку", "Будь уважним", "Що в корзині".

Рубрика Педагогика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 15.12.2020
Размер файла 8,2 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Конспект заняття

з логіко-математичного розвитку в старшій групі

«У пошуках Сімки»

Підготувала

Вихователь Рудь Г.В.

лічба дидактичний гра цифра

Тема: «У пошуках Сімки».

Мета: закріпити в дітей порядкову, пряму і зворотню лічбу в межах 10, співвідносити кількість предметів з відповідною цифрою. Продовжувати вчити орієнтуватись на площині, в межах своєї групи. Формувати навики усної лічби в межах 10. Розвивати логічне, креативне мислення, вміння асоціювати. Виховувати пізнавальну активність, бажання допомагати іншим.

Обладнання: іграшки (Фіксики - Папус і Сімка), записки-підказки, блоки Дьєнеша, схеми, куля, яйце, ігр.замок, д.гра «Порахуй і покажи», каси цифр, палички Кюїзенера, білетики, картки до гри «Вгадай казку», д.гра «Що в кошику?», ноутбук, геоборди, аудіозапис.

Хід заняття:

1. Різновиди лічби (порядкова, пряма, зворотня).

- Добрий день, дітки! Сьогодні ми з вами відправимось в подорож на потязі.

-Мерщій, вагончики, чіпляйтесь один за одним!

-Нікого не забули? Давайте перевіримо. По порядку розрахуйсь!

А тепер заводимо мотор. Рахуємо від 1 до 10 (присідаємо), потім від 10 до 1, в зворотньому порядку (підіймаємось).

- Щось не заводиться. Мабуть, щось зламалося…..

- Дітки. Що ми будемо робити??? (відповіді дітей)

- Давайте ми з вами станемо Фіксиками і тоді зможемо самі все лагодити!

1, 2, 3 - Фіксиками стали ми!

2. О, подивіться, хто до нас прийшов! Так, це Фіксик Папус! Дітки, щось у нього за спиною є. Давайте поглянемо. Це записка. Як ви думаєте, від кого вона?!

«Привіт, малята! Це я, Сімка! Ваш потяг зламався не просто так. Я засумувала і вирішила з вами пограти. Дуже люблю грати у хованки, тому я сховалася і хочу, щоб ви мене знайшли. А зробити це ви зможете за підказками, які я вам залишила. Будьте уважні! Щоб полагодити ваш потяг, шукайте золоту кулю! »

3. Гра «Деталька» (блоки Дьєнеша)

- Дітки, подивіться, тут якісь картки-підказки, якщо ми їх розгадаємо, то зможемо полагодити наш потяг. (викладають з блоків Дьєнеша деталь, спираючись на схеми)

- Молодці! Тепер ми можемо рухатись далі на нашому потязі. Погляньте, тут якась підказка! «Подивіться довкола, знайдіть двоколірний предмет овальної форми». Поїхали.

4. Дидактична гра «Порахуй і покажи»

-Нам треба виконати завдання. Порахуйте кількість предметів і позначте цифрою. Молодці!

- Дітки, а що це таке лежить в середині? Що це за яєчко? Давайте заглянемо в нього.

«Кольорові палички знайди. Пасажирів по місцях ти розсади!»

5. Гра «Знайди місця» (з паличками Кюїзенера).

Діти отримують картки-білетики і розставляють палички К.у відповідні вагончики.

- Дивіться, а це що таке? Якийсь лист :

- «Під парту загляни,

- Нове завдання ти знайди!»

6. Гра «Знайди відмінності»

-Дітки. Їдьте до електронного пристрою, який несе в собі багато можливостей і інформації. Куди це нам? (до ноутбука) Поїхали.

Діти грають в онлайн-гру.

- Дітки, де ж наступна підказка? Куди нам далі рухатись?

(за ноутбуком приклеєний стікер із підказкою)

«На фігури поглядай, Що за казка - відгадай!»

7. Гра «Вгадай казку» (за геометричними фігурами).

- Молодці, дітки. А де ж наступна підказка? В замку.

«Всі вказівки повтори, відповідь отримаєш ти!»

8. Гра «Будь уважним» (з геобордами).

Починаємо з лівого нижнього куточка, тягнемо резинку в правий нижній куточок.

З лівого верхнього куточка відрахуйте в праву сторону з гвіздка, зачепіть і потягніть в лівий нижній куточок. А тепер з правого верхнього куточка відрахуйте третій гвіздочок вліво, зачепіть резинку і протяніть в правий нижній куточок.

- Що це в нас вийшло? Як ви гадаєте. Що це означає? Можливо, це підказка?!

- Подивіться навколо, де є трикутник навколо нас? Що за ним сховалось? Це карта.

- Поїхали за вказівками.

- А ось і Сімка. Нарешті ми її знайшли. А тепер вона хоче з нами пограти. Сімка полагодила багато приладів, таких як: телевізор, холодильників, кофемолка,

Танок-гра «Дрыц-тыц»

- Раз ви мене вже знайшли, то допоможіть мені виконати домашнє завдання, розв'язати приклади.

9. Дидактична гра «Що в корзині?» (круги Луллія).

10. Підсумок заняття.

- Малята, нам вже час повертатись і перетворюватись на дітей.

- 1, 2, 3 - дітками стали ми!

- Які завдання вам найбільше сподобались?

- Які було тяжко виконувати?

- На цьому наша подорож добігла кінця.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.