Проектування програми підготовки молодшого спеціаліста зі спеціальності "Економіка і підприємництво"
Аналіз професійної діяльності фахівця, проектування його кваліфікаційної характеристики і змісту професійної підготовки. Аналіз базових умов навчання. Проектування мотиваційних технологій навчання та технологій поетапного формування навчальної діяльності.
Рубрика | Педагогика |
Вид | курсовая работа |
Язык | украинский |
Дата добавления | 07.08.2013 |
Размер файла | 152,6 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Перспективно-поурочний план - це документ, який містить перелік уроків по конкретній темі, організаційні і дидактичні характеристики кожного з них, представлені часом, що відводиться на вивчення тих або інших питань теми, типом уроку, цілями навчання, змістом базового матеріалу, методами навчання.
Особлива увага приділяється тому, наскільки зміст плану відповідає виконаним раніше розробкам і забезпечується кореляція між його елементами. Так, тип уроку повинен бути вибраний з урахуванням складності матеріалу і його об'єму (чим складніший матеріал, тим менша кількість завдань буде плануватися на урок), з урахуванням характеристик навчальної групи і часу, що відводиться на вивчення матеріалу.
Найменування типу уроку визначає основне його завдання або мету. Це слід враховувати при формуванні структури кожного уроку і формулюванні мети навчання.
Перспективно-поурочний план викладу теми «Методи організації виробництва» представлений у таблиці 2.4.
Таблиця 2.4 Перспективно-поурочний план викладу теми «Методи організації виробничих процесів»
№ уроку |
Тема уроку |
Час |
Тип уроку |
Мета уроку |
Базові знання |
Методи навчання |
|
1 |
2 |
3 |
6 |
4 |
5 |
7 |
|
1 |
Типи виробництва |
90 |
Комбінований |
Проконтролювати базові знання, необхідні для вивчення теми. Сформувати уміння давати визначення поняттю «тип виробництва», характеризувати класифікацію типів виробництва за різними параметрами, уміння перераховувати коефіцієнт закріплення операцій. |
Визначення поняття «виробництво», «організація виробництва», суть і завдання організації виробництва. |
Опитування на етапі контролю базових знань, лекція з елементами бесіди, демонстрація роздаткового матеріалу (класифікація типів виробництва), фронтальна бесіда на етапі закріплення |
|
2 |
Непотоковий метод організації виробництва |
45 |
Урок формування інтелектуальних і практичних умінь. |
Сформувати уміння характеризувати непотоковий метод організації виробництва. |
Визначення поняття «модифікація не потокового методу виробництва» |
Індивідуальна бесіда, рішення задач, демонстрація роздаткового матеріалу «Принципи непотокового виробництва». |
|
3 |
Потоковий метод |
90 |
Комбінований |
Проконтролювати базові знання по темі заняття. Сформувати уміння давати визначення поняттю «потоковий метод організації виробництва», ознаки потокового методу організації виробництва. |
Визначення поняття «потокова лінія», ознаки потокового виробництва. |
Пояснення з елементами евристичної бесіди, демонстрація роздаткового матеріалу «Потокові лінії». Усне опитування на етапі контролю базових знань. Рішення задач на етапі закріплення. |
|
4 |
Автоматизоване виробництво |
45 |
Комбінований |
Проконтролювати базові знання по темі заняття. Сформувати уміння давати визначення поняттю «автоматизоване виробництво» |
Визначення понять «автоматизація виробництва», «автомат», «напівавтомат» |
Опитування на етапі контролю базових знань, пояснення з елементами евристичної бесіди, демонстрація роздаткового матеріалу «Автоматизоване виробництво» |
|
5 |
Методи організації виробництва |
45 |
Урок контролю |
Проконтролювати всі знання, уміння, одержані при вивченні даної теми |
Знання, одержані на попередніх уроках |
Письмова контрольна робота |
2.7 Розробка бінарних дій викладача і тих, хто навчається, на уроці
Тема уроку: «Методи організації виробничих процесів»
Тип уроку: комбінований
Перелік структурних елементів:
- організаційний момент;
- повідомлення теми і мети уроку;
- мотивація мети;
- актуалізація опорних знань;
- формування орієнтовної основи діяльності;
- формування виконавчих дій;
- підбиття підсумків;
- видача домашнього завдання.
Відповідність елементів структури уроку, дій викладача і тих, хто навчається представлені у таблиці 2.5.
Таблиця 2.5.
Бінарні дії викладача і тих, хто навчається, на уроці за темою «Автоматизований метод організації виробництва»
Структурні елементи уроку |
Способи (метод, форма, засоби) реалізації етапу |
Дії викладача |
Дії тих, хто навчається |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1.Організа-ційний момент |
Вітання, фіксація відсутніх, перевірка зовнішньої обстановки в аудиторії |
Вітання викладача. Підтвердження присутності у момент переклички, настрій на здійснення навчальної діяльності |
||
2. Повідомлення теми і мети уроку |
Повідомлення теми заняття «Автоматизований метод організації виробництва», формулювання його цілей. Сформувати уміння давати визначення поняттю «автоматизоване виробництво». |
Фіксація теми, сприйняття цілей, представлення результатів засвоєння матеріалу теми даного заняття. |
||
3. Мотивація мети |
Тип: внутрішня мотивація. Вид: вступна мотивація. Метод: мотивуючий вступ. Прийом: віднесення до особистості |
Повідомлення важливості вивчення даної теми: «Вивчення сьогоднішньої теми для вас, як майбутніх економістів, є достатньо актуальним. Адже одне з основних завдань вашої професійної діяльності - це організація виробництва. Від того, наскільки успішно ви справитеся з даним завданням, вже працюючи на підприємстві, залежить його благополуччя. Заздалегідь виявлені недоліки у виробництві веде до попередження неприємностей з боку зовнішніх контролюючих органів і ствердженню вас як висококваліфікованих фахівців» |
Сприйняття важливості і актуальності вивчення теми, прояв інтересу до неї |
|
4. Актуалізація опорних знань |
Метод: усне опитування. Форма: фронтальна |
Визначення рівня сформованості базових знань за допомогою наступних питань: 1. Дайте визначення поняття «автоматизація виробництва»? 2. Дайте визначення поняття «автомат»? 3. Дайте визначення поняття «напівавтомат»? |
Аналіз питань, пошук і формулювання відповідей. Доповнення відповідей одногрупників. Передбачувані відповіді: 1.Під автоматизацією виробництва розуміють процес, під час якого всі або переважна частина операцій, що потребують фізичних зусиль робітника, передаються машинам і здійснюються без його особистої участі, крім функції налагодження, нагляду і контролю 2. Автомат являє собою саморегулюючу робочу машину, що здійснює всі елементи обробки, крім контролю і налагодження. 3. Напівавтомат -- машина, цикл роботи якої переривається автоматично після завершення виконання операції і для його поновлення необхідно втручання робітника. |
|
5. Формування ООД |
Метод: пояснення з елементами евристичної бесіди. Засоби: роздатковий матеріал «Автоматизація виробництва» |
Виклад нового матеріалу за наступним планом: Поняття «Автоматизований метод виробництва». Етапи розвитку автоматизації виробництва. Автоматичні лінії. В ході викладу постановка питань проблемного характеру: 1.Як ви думаєте, чим характеризується автоматизоване виробництво? 2. Як ви вважаєте, для чого створювалися напівавтомати й автомати? 3.Яким шляхом досягається автоматизація виробничих процесів? |
Сприйняття нової інформації, співвідношення її з наявними знаннями, розуміння, запам'ятовування, ведення конспекту. Аналіз питань, пошук і формулювання відповідей. Передбачувані відповіді: 1.Автоматизований метод виробництва - це такий метод, при якому використовуються системи машини-автомати. 2.Для автоматизації окремих операцій або їх груп з повним або частковим вивільненням робітника від виконання трудомістких, шкідливих, монотонних операцій. 3.Автоматизація виробничого процесу досягається шляхом використання систем машин-автоматів. |
|
6. Формування ВД |
Метод: розгадування кросворду. Форма: фронтальна |
Закріплення викладеного матеріалу шляхом розгадування кросворду. Питання: По горизонталі: 1.Саморегулююча робоча машина, що здійснює всі елементи обробки, крім контролю і налагодження. 2. Прилади, інструменти або конструкції, що використовуються в роботі. 3. Процес, під час якого всі або переважна частина операцій, що потребують фізичних зусиль робітника, передаються машинам, крім функції налагодження, нагляду і контролю. По вертикалі: 1.Процес створення матеріальних і суспільних благ, необхідних для існування і розвитку. 2. Машина, цикл роботи якої переривається автоматично після завершення виконання операції. 3. Який етап розвитку автоматизації пов'язаний з новими можливостями ЧПУ. |
Сприйняття змісту завдання, аналіз питань, обговорення відповідей з одногрупниками. Відповіді: По горизонталі: 1.Автомат. 2. Устаткування. 3. Автоматизація. По вертикалі: 1.Виробництво. 2. Напівавтомат. 3. Четвертий. |
|
7. Підбиття підсумків |
Узагальнення засвоєного шляхом нагадування в узагальненому вигляді основних питань, розглянутих на занятті |
Відновлення в пам'яті основних моментів матеріалу заняття |
||
8. Видача домашнього завдання |
Повідомлення домашнього завдання: вивчити матеріал даного заняття до наступного заняття |
Сприйняття і запам'ятовування завдання, представлення термінів його виконання |
Висновок
На сучасному етапі розвитку освіти, яка постійно змінюється та розвивається при досягненні нових технологій, нововведень в усіх навчальних закладів, розроблення даного дидактичного проекту є важливим та актуальним на сьогодні.
У результаті дослідження був розроблений дидактичний проект підготовки фахівця для певної навчальної групи та розроблення викладу теми з профільної дисципліни, що дає можливість більш детального вивчення навчального матеріалу та зрозуміти правильність у виборі майбутньої професії.
Цей дидактичний проект підготовки фахівця був реалізований в повному обсязі, який може бути використаний у реальних умовах в навчальних закладах.
Размещено на Allbest.ru
...Подобные документы
Проектування програми професійної підготовки за фахом "Обслуговування інтелектуальних інтегрованих систем". Проектування технологій навчання по темі "Віруси. Антивірусні програми". Проектування дидактичних матеріалів. Аналіз базових умов навчання.
курсовая работа [145,2 K], добавлен 29.11.2010Аналіз професійної діяльності інженера-педагога по створенню дидактичного проекту підготовки фахівця. Формування кваліфікованої характеристики фахівця, змісту. Проектування технологій навчання по темі "проведення та кріплення похилих гірничих виробок".
курсовая работа [57,9 K], добавлен 10.11.2010Проектування програми професійної підготовки за спеціальністю "Апаратник широкого профілю". Трудові процеси, які виконує фахівець. Розробка змісту професійної підготовки спеціаліста. Вибір системи виробничого навчання. Аналіз базових умов навчання.
дипломная работа [93,0 K], добавлен 18.02.2011Проектування програми професійної підготовки за фахом "Обслуговування інтелектуальних інтегрованих систем". Складання перспективно-поурочного плану викладу теми "Візуальне програмування в Delphi". Розробка змісту професійної підготовки фахівця.
курсовая работа [1,8 M], добавлен 04.12.2010Аналіз змісту навчання програмного та технічного забезпечення систем автоматизованого проектування одягу в системі професійної підготовки фахівців з технологічної освіти. Рекомендації щодо вибору системи САПР для вивчення майбутніми вчителями технологій.
статья [17,1 K], добавлен 21.03.2015Аналіз професійної діяльності фахівця-слюсаря по контрольно-вимірювальним приладам і автоматиці: види діяльності робочого, трудових процесів. Проектування кваліфікаційної характеристики, зміст професійної підготовки фахівця, тактичні цілі навчання.
курсовая работа [69,5 K], добавлен 14.12.2010Аналіз умов здійснення професійної діяльності робітника. Побудова програми професійної підготовки фахівця. Обґрунтування доцільності змісту, обсягу, послідовності викладу навчального матеріалу по технології збірки електричних машин. Складання плану уроку.
курсовая работа [62,9 K], добавлен 25.10.2014Проектування професійної підготовки робітника за фахом "Виробник сметани". Характеристика галузі господарської діяльності фахівця. Угрупування змісту теоретичного навчання відповідно фаху. Аналіз базових умов навчання, вибір способів формування знань.
курсовая работа [107,4 K], добавлен 07.01.2012Постановка навчально-методичних цілей вивчення теми "Концентратори". Аналіз базових умов навчання. Вибір способів актуалізації (формування) базових знань. Проектування технології формування ООД, КД, ВД. Розробка бінарних дій викладача і учнів на уроці.
курсовая работа [49,1 K], добавлен 17.04.2011Аналіз умов реалізації професійної діяльності фахівця за фахом "Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів". Визначення кваліфікаційних вимог та трудових процесів. Технічні і дидактичні засоби навчання. Активізація навчальної діяльності.
курсовая работа [222,3 K], добавлен 30.03.2012Аналіз умов здійснення професійної діяльності фахівця "економіст", визначення програми його підготовки. Доцільність вибраного об'єму і послідовності викладу навчального матеріалу за темою: "Аналіз використання основних фондів та виробничих потужностей".
курсовая работа [56,0 K], добавлен 18.02.2011Порядок проектування програми професійної підготовки робітника за фахом "Кравець 4 розряду", його принципи та аналіз. Проектування технологій навчання по темі "Особливості конструювання двошовного рукава до пальто" курсу "4", його етапи та призначення.
курсовая работа [74,9 K], добавлен 10.06.2011Планування програми професійної підготовки фахівця. Проектування технологій навчання за темою "Характеристика тіла людини" курсу "Конструювання одягу", основні прийоми мотивації в процесі викладу нового матеріалу. Технічні і дидактичні засоби навчання.
курсовая работа [128,8 K], добавлен 11.02.2012Цілісний науковий аналіз проблеми професійної підготовки з інформаційних технологій менеджерів-економістів у вищих навчальних закладах. Комплексний підхід до процесу проектування навчання. Стан проблеми дослідження у педагогічній теорії в Україні.
автореферат [77,5 K], добавлен 11.04.2009Аналіз структурного компоненту освітнього процесу "цілі навчання", який можна використати для відбору змісту навчання. Проектування технології процесу професійної підготовки майбутніх спеціалістів у вищій школі. Огляд методологічних основ цілеутворення.
статья [18,9 K], добавлен 07.02.2018Проблема підготовки вчителя трудового навчання у вищій школі та пошук шляхів її оптимізації, розгляд технологій навчання та аналіз змісту підготовки. Розвиток навчання як важлива умова інтенсифікації дидактичного процесу та пошук уніфікованої моделі.
дипломная работа [76,1 K], добавлен 12.10.2010Проектування технології навчання по темі "Ремонт автоматичних регуляторів" з курсу "Електроавтоматика". Розробка бінарних дій викладача й учнів на уроці. Аналіз професійної діяльності фахівця. Визначення основних кваліфікаційних вимог і умов атестації.
курсовая работа [89,7 K], добавлен 14.12.2012Проектування програми професійної підготовки працівника за фахом "Економіст з фінансової роботи". Визначення кваліфікаційних вимог і умов атестації фахівця. Розробка бінарних дій викладача й учнів на уроці "Поняття про фінансове планування та його види".
курсовая работа [140,9 K], добавлен 22.03.2015Зміст освітньо-інформаційного середовища професійної підготовки майбутніх фахівців з туризмознавства. Запровадження в процес означеної підготовки електронного забезпечення навчання. Можливість впровадження в освітній процес самостійної роботи студентів.
статья [18,4 K], добавлен 13.11.2017Проектування програми професійної підготовки робітника за фахом "слюсар-інструментальник 3-го розряду". Постановка тактичних цілей навчання за циклом дисциплін. Розробка бінарних дій викладача й студентів. Складання поурочного плану викладення теми.
курсовая работа [147,1 K], добавлен 13.06.2014