Особливості методики проведення розділу уроку "Сприймання" на уроках образотворчого мистецтва в 5-7 класах

Педагогічні основи навчання образотворчої діяльності дітей шкільного віку. Нові форми і методи викладання. Навчальні і виховні завдання, сформовані під час уроку образотворчого мистецтва в розділі "Сприймання". Методичні поради в проведенні уроків.

Рубрика Педагогика
Вид курсовая работа
Язык украинский
Дата добавления 30.11.2015
Размер файла 68,8 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Список використаної літератури

1. Величковский Б.М. Психология восприятия. - М., 1973. - 80 с.

2. Вікова та педагогічна психологія (О.В. Скрипченко, Л.В. Долинська,

3. Вікторенко І. Особливості сприймання школярів // Рідна школа. 2003. - №4, - С 61-63.

4. Волкова Н.П. Педагогіка. - К.: Вид. центр "Академія", 2001. - 576 с

5. Восприятие: механизмы и модели. - М., 1974.

6. Выготский Л.С. Развитие высших психических функций. - М.: Педагогика, 1960. - 458 с.

7. Дичківська І.М. Інноваційні педагогічні технології: Навчальний посібник. - К.: Академвидав, 2004. - 352с.

8. Запорожец А.В. и др. Восприятие и действие. - М., 1977.

9. Зимняя И.А. Педагогическая психология. - М: Логос, 1999. - 382 с.

10. Ковальская Е.Г. Обучение детей рисованию. - М.: Просвещение, 1964. - 152 с.

11. Комарова Т.С. Методика обучения изобразительной деятельности и конструированию. - М.: Просвещение, 1985. - 271 с.

12. Комарова Т.С. Обучение детей технике рисования. - М.: Просвещение, 1976. - 172 с.

13. Комарова Т.С., Сакулина Н.П. Методика обучения изобразительной деятельности и конструированию. - М.; Просвещение, 1991. - 248 с.

14. Корчаловская Н., Посевина Г. Комплексные занятия по развитию творческих способностей дошкольников: Методическое пособие. - Ростов н/Д: Феникс, 2003. - 288с.

15. Косминская В.Б., Халезова Н.Б. Основы изобразительного искусства и методики руководства изобразительной деятельностью детей. - М.; Просвещение, 1987. - 128 с.

16. Кузин В.С. Основы обучения изобразительному искусству в школе. - М.: Просвещение, 1977.

17. Пантелеев Г.Н. Декоративное искусство - детям. - М.: Просвещение, 1976. - 141 с.

18. Піхманець Р.В. Психологія художньої творчості: Теоретичні та методичні аспекти. - К.: Наукова думка, 1991.

19. Попова О.В. Становлення і розвиток інноваційних педагогічних ідей в Україні у ХХ столітті. - Харків, 2001.

20. Сисоєва О.В. Естетичне ставлення дітей до творів живопису. - К., 1998.

21. Твори українського образотворчого мистецтва на уроках в школі: метод, рекомендації для вчителів образотворчого мистецтва.К. - 1997.

22. Українська художня культура: Навчальний посібник // За редакцією Ляшенка І.Ф. - К.: Либідь, 1996 - 416 с.

23. Ю. Давыдов В.В. Проблемы развивающего обучения. - М.: Просвещение, 1972. - 212 с.

Додаток А

Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва для 6 класу з теми: “Засоби виявлення об'ємно-пластичних якостей форми (тон, колір)

Мета уроку

Навчальна:

учні навчаються розпізнавати форми (реалістичні, декоративні), їх специфіку;

учні навчаються характеризувати колір природних форм відповідно до змін часу доби та пори року;

учні навчаються зображувати геометричну форму, та спрощувати форму предметів до геометричної подібності;

учні навчаються бачити тональні і кольорові співвідношення, відтворювати об'ємну форму та колорит;

учні навчаються виконувати замальовки, начерки, фіксувати основні задуми композиції в ескізній формі;

учні навчаються творчо використовувати різні техніки (змішані), свідомо застосовувати інструменти та матеріали.

Виховна:

сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;

сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;

Розвиваюча:

залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;

вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання уроку:

Матеріали: 1 Акварель, гуаш.

Техніка: техніка монотипії (відбитки, штампування), набризки.

2. Авторська презентація "Засоби виявлення об'ємно-пластичних якостей форми (тон, колір)".

План уроку

1. Вступне слово вчителя "Засоби виявлення об'ємно-пластичних якостей форми (тон, колір)".

2. Повторення. Натюрморт як жанр образотворчого мистецтва.

3. Розпізнавання тональних, кольорових співвідношень.

4. Стилізація декоративного натюрморту.

5. Локальний колір і форма у декоративному натюрморті.

6. Вправи на створення колориту натюрморту в теплій гамі.

7. Вправи на створення колориту натюрморту в холодній гамі.

8. Практична робота. Виконання замальовок, начерків, фіксувння основних задумів композиції в ескізній формі. Створення декоративного натюрморту за реальними мотивами. Малюнок.

Хід уроку

1. Вступне слово вчителя "Засоби виявлення об'ємно-пластичних якостей форми (тон, колір)". Кольорове рішення розкриває зміст зображеного та посилює його вплив на людину, яка сприймає мистецький твір. Темнішим тоном та кольором найчастіше виділяють головне, зосереджуючи на ньому всю увагу.

2. Учні повторюють матеріал 5 класу "Тон і колір в живопису". Натюрморт як жанр образотворчого мистецтва.

3. Оглядаючи постановки учні розповідають про тональні, кольорові співвідношення.

4. Учні порівнюють реалістичні та декоративні натюрморти. Розповідають про способи стилізації декоративного натюрморту.

5. Учитель розповідає про співвідношення локального кольору і форми в декоративному натюрморті.

6. Учні виконують вправи на створення колориту натюрморту в теплій гамі.

7. Учні виконують вправи на створення колориту натюрморту в холодній гамі.

8. Учні виконують практичну роботу. Виконання замальовок, начерків, фіксувння основних задумів композиції в ескізній формі. Створення декоративного натюрморту за реальними мотивами. Малюнок олівцем.

Підведення підсумків.

Вчитель робить висновки разом з учнями, обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що зрозумівши властивості кольору художники передають свої відчуття, настрій. Виставляються оцінки за відповіді учнів.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.