Розвиток дитячої творчості у різних видах музичної діяльності

Філософські та психолого-педагогічні аспекти сутності поняття "музично-творчий розвиток". Методичні особливості використання творчої діяльності учнів на уроках музичного мистецтва. Особливості музичної творчості в початкових класах та у підлітків.

Рубрика Педагогика
Вид курсовая работа
Язык украинский
Дата добавления 10.04.2016
Размер файла 1,1 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

2) Звучить музика. Вчитель пропонує певні ситуації, а учні повинні відтворити їх під музику.

Наприклад: На галявині цвітуть квіти, вони тягнуться до яскравого сонечка. Десь стрибає зайчик та кує зозуля. Під тихий вітерець хитаються дерева, шелестить трава.

3) Для виконання цього завдання вчитель ділить учнів на дві команди. Одна команда інсценує якусь казку. Потім команди міняються ролями.

4) Інсценування казки "Вовк і семеро козенят".

Хід гри: грає сім учнів, відповідно до кількості назв нот, стосовно сюжету гри. Кожна дитина - певна нота - козеня. Дія відбувається за сюжетом відомої дитячої казки. Але за браком часу і в умовах класу дія може розгортатися у скороченому варіанті. Так, козенята рухаються, бігають під музику. Мама перевіряє чи всі козенята повернулися з лісу. В повільному темпі (на початку її роль виконує вчитель) вона проспівує чи програє усі ноги, закріплені за козенятами. Відповідно до їх звучання діти-козенята стають один за одним у шеренгу. Учні класу стежать, правильно чи неправильно розташовуються козенята один за одним, відповідно до звучання нот. Раптом з'являється вовк - звучить музика; при її звучанні козенята розбігаються. Знову звучить лагідна музика, під яку мама збирає козенят і перевіряє, чи не загубився хто з них. Вона програє всі ноти, крім однієї (будь-якої). Ноти можна програвати у будь-якій послідовності. Учні класу визначають, яка ж нота-козенятко зникла. 1 виконують голосом чи на інструменті цю ноту. Раптом козенятко вибігає та співає: "Я не загубився, я від вовка втік". В такий спосіб опановуються усі ноти, що дає можливість усім дітям класу побувати у різних ролях-ногах і отримати навички інсценування того чи іншого твору.

Додаток 2

Тема: Давні українські осінні обряди.

Мета:

навчальна - ознайомити учнів з поняттям "осінні народні обряди", розглянути особливості осінніх календарних пісень, ознайомитися з жанром кантата та її особливостями, продовжувати знайомство з творчістю М. Лисенка, вчити учнів висловлювати свої особисті думки та враження щодо будови, звучання й образного змісту музичних творів, а також знаходити асоціативні аналоги в інших видах мистецтва, ознайомити з новою піснею, вивчити перший куплет;

розвиваюча - розвивати вміння учнів виконувати народні пісні, розрізняти на слух особливості звучання народних пісень, вміння надавати характеристику засобам виразності календарних пісень, розрізняти на слух характер і настрій пісень та музичного твору, розвивати вокально-хорові навички, чітку дикцію, артикуляцію.

виховна - виховувати інтерес до української класичної музики, любов до календарних народних пісень, звичаїв, обрядів, естетичний смак та співочу культуру учнів;

Тип уроку: комбінований (поглиблення теми).

Методи і прийоми: бесіда, пояснення, наочно-слуховий, ігровий методи, роздумів про музику, художньо-педагогічний аналіз, діалог, інноваційний: мультимедійна презентація.

Обладнання: музичний інструмент, ілюстрації до музичного твору та пісні, мультимедійна презентація, портрет М. Лисенка.

Музичний матеріал:

М. Лисенко - Кантата "Радуйся, ниво неполитая" на слова Т. Шевченка (5 ч. "Оживуть степи, озера").

Українська народна пісня "Ой на горі та женці жнуть".

План уроку:

1. Організаційний момент. Музичневітання. Мотивація. 1 хв.

2. Оголошення теми, мети, завдання уроку. 2 хв.

3. Актуалізація опорних знань. 4 хв.

4. Музична грамотність. 12 хв.

5. Слухання музики з елементами творчості.

а) М. Лисенко. Кантата "Радуйся, ниво неполитая"

(5 ч. "Оживуть степи, озера")

б) укр. нар. пісня"Ой на горі та й женціжнуть" 11 хв

6. Хоровий спів з елементами музичної творчості: 12 хв.

а) розспівування;

б) робота над піснею;

в) творче завдання.

7. Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія. 2 хв.

8. Домашнє завдання. 1 хв.

Хід уроку

1. Вхід під музику М. Лисенка. Організаційний момент. Мотивація.

Добрий день! Сьогодні урок музики проведу у вас я, мене звати Світлана Василівна. Привітаймося музичним вітанням. (слайд 1)

Музика з давніх-давен супроводжує людину: підтримує, надихає, втішає. Вона може надзвичайно тонко передавати найрізноманітніші почуття, що сповнюють і бентежать людські серця. Пропоную вам поринути у світ народної музики.

2. Оголошення теми, мети, завдань уроку.

На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося з осінніми українськими обрядами та особливостями календарних пісень, розглянемо жанр кантати та її особливості на прикладі творчості М. Лисенка. (слайд 2)

3. Актуалізація опорних знань: фронтальне опитування - про особливості історичних пісень і дум, український народний інструмент кобза.

Українська музична культура має багату історію. Найбільшим скарбом є народна пісня, яка за своїм значенням у житті народу, тематикою, сюжетом і музичними особливостями поділяється на багато різноманітних жанрів. Своєрідним символом національної історії та культури є думи та історичні пісні.

- Що таке думи? Назвіть особливості дум. (слайд 3)

Думи - твори української усної творчості, які виконували мандрівні співці-музики: кобзарі, бандуристи, лірники.

- Кого називали кобзарями? Як виглядає кобза?

Кобза - український струнний щипковий музичний інструмент. Кобзарі - українські народні співці, які супроводжували свій спів грою на кобзі або бандурі.

Думи як окремий жанр беруть початок з XV століття. Джерелом їхнього виникнення стали величальні пісні, що прославляли князів, змальовували їхні походи, битви та подвиги.

- Що таке історична пісня? Назвіть її особливості.

Історичні пісні - твори, присвячені історичним подіям або героям української історії.

В історичних піснях оспівували реальних історичних осіб або безіменних героїв, розповідали про визвольну боротьбу українського народу з турецько-татарськими поневолювачами та польською шляхтою, про стихійні селянські повстання.

4. Музична грамотність. Бесіда про особливості календарних народних пісень осіннього циклу.

Здавна слов'яни вірили в сили природи. Вони вважали, що обрядовими піснями можуть вплинути на природні явища, щоби виростити та зберегти щедрий урожай. Обрядова пісня тісно пов'язана з працею людини, родинним побутом та народним календарем. Яскравим свідченням цього є, зокрема, жниварські пісні. (слайд 4)

Жниварські пісні наповнені вдячністю за плодючий урожай, їх співали серцем і душею, бо жнива - святкова мить у житті хлібороба. В піснях йому бажали здоров'я, гарного врожаю, добробуту та щастя в сім'ї. Особливо шанували невтомну працю женців: (слайд 5)

Ой ниво, наша ниво,

Верни нам нашу силу!

Ми на тобі жили,

Силоньку положили.

А чи знаєте ви, що жниварські пісні бувають трьох різновивидів? (слайд 6)

У зажинкових піснях бажали добрих жнив, здоров'я женцям і багатства господареві. Ці пісні безпосередньо пов'язані з процесом зажинання першого снопа. (слайд 7)

У жнивних піснях часто звучали мотиви важкої праці, їх виконували, коли йшли в поле, поверталися з роботи чи перепочивали. В цих піснях висміювали лінивих косарів чи женців. (слайд 8)

Обжинкові пісні - найчисленніші та найбагатші за формою і змістом, образами, тематикою. В них висловлювали радість від закінчення тривалої, виснажливої праці, прославляли ниву за щедрий урожай, величали господаря й господиню. (слайд 9)

Закінчення жнив відзначали особливо урочисто. Женці залишали на ниві невеликий кущ жита, який називали "спасовою бородою", підв'язували його, прикрашали польовими квітами і стрічками. Потім висловлювали побажання доброго врожаю наступного року та залишали "спасову бороду" до початку оранки. (слайд 10)

Також женці ходили по полю, збирали колоски, плели з них обрядовий вінок і співали:

Котився віночок по полю,

Просився у женчиків додому;

Візьміть мене, женчики, з собою

Та занесіть мене до господаря в стодолу,

Бо я вже в чистім полі набувся,

Буйного вітрику начувся,

Од ясного сонечка нагрівся,

А дрібного дощику напився.

5. Слухання музики з елементами творчості.

М. Лисенко. Кантата "Радуйся, ниво неполитая" (. "Оживуть степи, озера"), українська народна пісня "Ой на горі та женці жнуть" у виконанні чоловічої капели.

Два генії України - в одному творі.

- Що ви знаєте про М. Лисенка? (слайд 11)

Микола Віталійович Лисенко - засновник української класичної музики, композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач українського фольклору. Автор опер "Тарас Бульба", "Наталка Полтавка", творів для оркестру і фортепіано. Зробив багато обробок народної музики для голосу й фортепіано, хору.

Микола Лисенко написав багато творівна слова Тараса Шевченка (романси, хори, кантати). Ось і кантата "Радуйся, ниво неполитая" написана на слова неперевершеного поета.

Кантата (італ. cantata, від латинського слова canto - співаю) - концертний твір урочистого або ліро-епічного характеру, що складається з декількох частин і виконується співаками-солістами та хором у супроводі оркестру. (слайд 12)

Послухайте її уривок, в якому звучать мотиви жнивних пісень і визначте з якими обрядами вони пов'язані. (слайд 13)

- Про що розповідає цей твір? З якими народними обрядами він пов'язаний?

- Опишіть мелодію твору, добираючи відповідні слова.

- Яку роль у кантаті, на вашу думку, виконували оркестр та хор?

У цій пісні "живуть" одразу дві теми: козацтво та жнива.

Комунікативно-ситуативна вправа (слайд 14)

Уявіть, що до Вас у гості приїхав підліток із Англії. Прагнучи ознайомити його з музичною спадщиною українського народу, ви запросили нового друга на перегляд уривку кантати М. Лисенка "Радуйся ниво неполитая". Тому зараз перегляньте відео та складіть діалог, у якому передайте враження англійця від вистави, а також ваші власні спостереження про те, завдяки яким засобам музичної виразності композитор розкрив образи головних героїв. Використовуйте наступну термінологію: музична форма, темп, регістр, динаміка, акомпанемент, інтонація.

Пропоную вам послухати ще українську народну пісню "Ой на горі та женці жнуть" у виконанні чоловічої капели. Зверніть увагу на ритм і динаміку твору. (слайд 15)

- Про що розповідає цей твір? З якими народними обрядами він пов'язаний?

- Опишіть мелодію твору, добираючи відповідні слова.

- Охарактеризуйте тембри голосів, які виконували кожен твір. Чим вони подібні та чим відрізняються?

- Порівняйте обидва твори за ритмом та динамікою. Що в них спільного?

6. Хоровийспів з елементамимузичноїтворчості.

а) Розспівування. Вправи для розвитку музичного слуху та голосу.

А тепер підготуємо наші голоси до співу. (слайд 16, 17)

Завдання 1: розвивати музичний слух, працювати над чистотою інтонування, розвивати дикцію і артикуляцію.

Завдання 2: розвивати чистоту інтонування, звуковисотний слух, працювати над плавністю звуковедення.

б) Розучування укр. нар. пісні "Ой на горі та женці жнуть". (слайд 18)

Діти, впізнайте пісню за п'яти звуками (пісня "Ой на горі та женці жнуть.)

Автором слів цієї пісні є Маруся Чурай, співачка та автор багатьох українських пісень.

Слова пісні у ваших підручниках. (Робота над звуком, спів по фразах. Виконання окремих складних елементів мелодії пісні з ритмічним супроводом. Відпрацювання засобів виразності твору: нюансів, відтінків, характеру.)

7. Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія. (слайд 19)

Кросворд

1. Як називається цикл пісень, які розповідають про початок жнив?

2. Як називаються пісні безпосередньо пов'язані з процесом зажинання першого снопа?

3. Як називаються пісні в яких часто звучали мотиви важкої праці, їх виконували, коли йшли в поле, поверталися з роботи чи перепочивали?

4. Пісні, які висловлювали радість від закінчення тривалої, виснажливої праці, прославляли ниву за щедрий урожай, величали господаря й господиню?

5. Як називався невеликий кущ жита, який підв'язували, прикрашали польовими квітами і стрічками?

6. Автор кантати "Радуйся ниво неполитая"?

7. Автор пісні "Ой на горі та женці жнуть"?

ж

н

и

в

а

р

с

ь

к

і

з

а

ж

и

н

к

о

в

і

ж

н

и

в

н

і

о

б

ж

и

н

к

о

в

і

с

п

а

с

о

в

а

б

о

р

о

д

а

л

и

с

е

н

к

о

м

а

р

у

с

я

ч

у

р

а

й

8. Домашнє завдання.

Послухайте вдома народні та жниварські пісні Проілюструйте пісню про жнива, яка вам найбільше сподобалася. Як "звучатиме" ваш малюнок (слайд 20)

9. Вихід з класу під українську народну пісню "Ой на горі та женці жнуть".

Додаток 3

Творчі завдання для учнів 6 класу

згідно програми розробленої відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти за різними підручниками

(За підручником Л.О. Хлєбнікової)

1. Створити власну емблему дитячої організації "Сім кольорів веселки" або своєї школи (свого класу) співзвучну образам пісні О Жилінського "Веселкова пісня" (виконання).

2. Ф. Шуберт. "Серенада" (слухання музики)

"Оживіть" поетичні образи серенади - у живопису, кольорі, хореографії, комп'ютерній графіці, пісочній анімації або слайд-презентації. Уявіть, що "Серенаду" "співає" світло-музичний фонтан. Передайте його "спів" у пластиці рухів.

3. О. Скрипка. "Країна мрій" (розучування пісні)

Якою ви уявляєте "Країну мрій"? Виразіть цей образ словесно, у малюнку або вірші. Подумайте, яким може бути слайд-шоу (твори сучасних українських художників, співзвучних за стилем і змістом), яке супроводжуватиме звучання пісні.

4. Відтворити у хореографічних образах музику п'єс К. Дебюсі "Сніг танцює", "Ляльковий кейкуок".

5. Надайте словесну характеристику кожному образу-настрою "Блискучого рондо" К.М. Вебера.

6. Підготувати яскравий концертний номер, продумати виконання укр. нар. пісню "Ой під вишнею" за ролями, виражаючи у співі "голоса" кожного персонажу, а також з інсценізацією, декораціями, костюмами тощо. Підкреслити, що у жартівливих піснях проявляється народний гумор і оптимістичне ставлення до життя.

7. Складіть збірку пісень "Мамо рідна, співаю для тебе", додати вірші (можна власні), створити до кожної пісні ілюстрацію. Це може бути колективний проект.

8. Виразіть музику сюїти М. Римського-Корсакова "Шехеразада" у пластичних етюдах або хореографічних образах. Створіть ілюстрації до однієї з частин сюїти.

9. Після прослуховування концерт-сюїти для фортепіано з оркестром А. Штогаренка 1 частини - "Спогади партизана", виразити музику у своєрідному малюнку, що нагадує серцевий ритм, тобто його емоційного стану.

(За підручником Кондратової Л.Г.)

1. Виконання творчого завдання до слухання музики.

Е. Ґріґ. Концерт для фортепіано з оркестром ля-мінор (І ч.) у виконанні Філадельфійського симфонічного оркестру, диригент - Ю. Ормані, партія фортепіано - Ван Кліберн.

Прослухайте фортепіанний концерт Е. Ґріга ще раз.

Візьміть пензлик та акварельні фарби і намалюйте невеликий етюд, відтворивши на папері настрій і образи, які навіяла вам музика.

2. Виконання творчою завдання з музикування.

Пісня "Шкільний корабель" має тридольний розмір. Мелодія складається з різних за тривалістю звуків:

Довгих П, коротких І та пауз X.

Оберіть улюблений ударний інструмент і спробуйте відтворити ритм пісні.

3. Виконання творчого завдання з вокально-хорової роботи.

Уявіть себе в музичній студії та спробуйте заспівати пісню під фонограму. Запишіть свій спів на диктофон.

Разом з однокласниками прослухайте всі записи та визначте найкращого виконавця класу.

Пригадайте, що вам відомо про манери виконання вокальних творів.

Народні та деякі авторські пісні виконують у народній манері - широко і дзвінко під супровід народних інструментів чи без супроводі (а канапа) переважно фольклорними коллективами або солістами. Сучасні популярні пісні звучать частіше під фонограму у виконанні естрадних співаків та гуртів. Це - естрадна манера виконання. А в оперному театрі, концертному залі та філармонії вокальні твори виконують в академічній манері.

Спробуйте виконати свою улюблену пісню в різних манерах: у народній манері співайте а капела, в академічній - у супроводі музичного інструмента, в естрадній - під фонограму. В якій манері пісня прозвучала найкраще? Поясніть, чому ви так вважаєте.

4. Виконання творчого завдання з пластичного інтонування.

Пригадайте, як танцюють козачок та гопак. Спробуйте виконати рухи, притаманні цим народним танцям, під мелодію пісні "Од Києва до Лубен".

5. Виконання творчого завдання до пісні.

"Дружать музика і діти" (слова М. Пляцковського, музика Ю. Чичкова)

Уявіть себе разом з однокласниками в сучасній студії звукозапису. Виконайте пісню хором, а тоді оберіть солістів для кожного куплету і заспівайте знову. Увімкніть диктофон і запишіть спів своїх друзів. Оцініть сольне виконання. У кого вийшло найкраще?

6. Виконання творчого завдання з музикування.

А тепер проплескайте у долоні ритмічний рисунок куплету пісні "Од Києва до Лубен": П ПП І П ПП І

Приспів має складніший пунктирний ритм, ніби танцюристи відбивають його ногами. Спробуйте і ви створити ритмічний супровід приспіву, притупуючи ногами.

ПП ПППП ПІ ПП ПІ

Для виконання завдання треба обрати улюблений ударний інструмент. Спробуйте утворити музичний супровід до пісні.

1-йкрок - послухати уважно мелодію та відбивати ритмічний малюнок мелодії пісні.

2-йкрок - заспівати і заграти одночасно. Визначаємо найкращих виконавців.

7. Виконання творчого завдання до виконання пісні.

Пограйте з друзями в гру "Диригент". Проспівайте хором перший куплет пісні "Тихо над річкою". Один із вас буде диригентом та рухами показуватиме темп і характер вашого співу.

8. Виконання творчого завдання до виконання пісні.

"Веселкова пісня" (слова О. Кононенка, музика О. Жилінського).

Мелодія пісні має не тільки танцювальний характер, а й певні особливості руху мелодії та ритму. Оберіть музичний інструмент та створіть з друзями ритмічний супровід до пісні.

Перша група буде створювати однаковий ритм (остинато) за допомогою ніг та рук. Дві перші ноти вистукуйте ногами П, одну ноту плескайте у долоні І. Вийде ось так: П І

9. Виконання творчого завдання до слухання музики.

С. Прокоф'єв. Кантата "Олександр Невський" (фрагменти) у виконанні хорової капели та оркестру, диригент Є. Світланов.

Послухайте музику С. Прокоф'єва ще раз. Візьміть пензлик, фарби і папір. Намалюйте картину бою німецьких лицарів та руських воїнів. Придумайте назву своєму живописному твору.

Спробуйте скласти вірш про героїв бою, використавши рими: воїни озброєні, герої відважні, лід тріщав, перемогу обіцяв, або придумайте власні. Стежте при цьому, щоб настрій вірша збігався з настроєм хору.

Уявіть себе кінорежисером. Створіть сюжет ролика на музику хору "Вставайте, люди русские". Розкажіть про цей сюжет друзям.

Уважно розгляньте репродукції картин. Доберіть до них музику з-поміж творів, які ми слухали раніше.

10. Виконання творчого завдання з музикування.

Спробуйте стати віртуозом, візьміть ударний інструмент і під фонограму створіть свою ритмічну імпровізацію, разом з однокласниками влаштуйте конкурс і оцініть, чия музична імпровізація вийшла найкращою.

11. Виконання творчого завдання до пісні.

Візьміть музичні інструменти на вибір (трикутник, дзвіночки, маракаси) та спробуйте створити власну ритмічну імпровізацію під фонограму пісні "Зима" (слова і музика В. Островського). Чия імпровізація вийде найкращою?

12. Виконання творчого завдання до слухання музики.

А. Островський. Вокаліз "Trololo" у виконанні Едуарда Хіля. "Я очень рад, ведь я наконец возвращаюсь домой",

А чи може вокаліз - пісня без слів розповісти про жарт? Естрадна пісня "Тгоlоlо" у виконанні відомого російського співака Едуарда Хіля через 44 роки після її запису стала хітом Інтернету. Так, на сторінці цієї пісні в найпопулярнішій соціальній мережі Facebook.com зареєстровано 15 тис. прихильників, а ролик подивились 2 млн. осіб.

Послухайте цей вокаліз. Яке враження він на вас справив?

13. Творче завдання до слухання музики.

Розгляньте ілюстрації сатиричного або жартівливого змісту - шарж, карикатуру, малюнок.

Ці твори в образотворчому мистецтві мають різні назви: гумористичний малюнок, шарж, карикатура.

Прослухайте скерцо Й.С. Баха ще раз і спробуйте відтворити на папері музичні образи, які навіяла вам музика.

14. Виконання творчого завдання до слухання музики.

Послухайте сучасний ліричний ноктюрн А. Бабаджаняна. Порівняйте його з відомими ноктюрнами зарубіжних та вітчизняних композиторів. Доберіть слова до характеристики засобів музичної виразності.

Фізкультхвилинка "Пластична імпровізація - танцюємо під музику ноктюрна".

15. Виконання творчого завдання до пісні.

Спробуйте заспівати пісню разом зі своїми друзями за ролями. Об'єднайтеся у гурти дівчат та хлоп'ят, кожна з груп буде виконувати власну партію. Спробуйте зімпровізувати приспів.

16. Виконання творчого завдання до пісні.

"Хлоп'ята дівчата" (сл.І. Діка, муз.А. Островського)

Спробуйте заспівати пісню разом зі своїми друзями за ролями. Об'єднайтеся у гурти дівчат та хлоп'ят, кожна з груп буде виконувати власну партію. Спробуйте зімпровізувати приспів.

17. Виконання творчого завдання з музикування.

Спробуйте створити імпровізацію на тему української народної пісні. Спочатку заспівайте пісню в її основному варіанті, а потім за допомогою ударного або шумового інструмента створіть музичну імпровізацію - змініть ритмічний рисунок, додайте програш тощо. Щоб вам було легше виконувати імпровізацію, попросіть однокласників вистукувати

постійний незмінний ритм - остинато. (На вибір пропонуємо дітям музичні інструменти: бубон, трикутник, маракаси, дзвіночки та інші).

18. Виконання творчого завдання до слухання музики.

Прослухайте першу частину симфонії №5 Л. ван Бетховена ще раз. Спробуйте уявити себе режисером художнього фільму. Вигадайте невеликий сюжет. Хто буде головним героєм вашого фільму? Розкажіть про це своїм друзям.

19. Виконання творчого завдання до пісні.

"Козацька пісня" (слова і музика А. Мігай)

Заспівайте пісню під фонограму. Спробуйте виконати пластичний танець-імпровізацію під мелодію пісні. Виберіть солістів для виконання куплетів, а приспів заспівайте усім класом.

20. Виконання творчого завдання до слухання музики.

Візьміть пензлик та фарби. Послухайте ще раз музику М. Равеля "Болеро" та спробуйте зобразити за допомогою кольору динаміку й темп твору. Можливо, для зображення чудового танцю вам знадобляться ще й лінії, які передадуть характер твору.

Фізкультхвилинка "Пластична імпровізація - танець болеро".

(За підручником Л. Масол)

1. Схарактеризуйте в загальних рисах особливості гімну як жанру вокально-інструментальної музики.

Разом з однокласниками створіть гімн класу чи школи.

2. Знайдіть в українській літературі вірші, тематика яких відповідає жанру романсу та його різновидам - серенаді, баладі. Спробуйте придумати мелодію до одного з віршів.

3. Уявіть себе бардом і спробуйте створити авторську пісню про захоплення та мрії сучасного підлітка.

4. Робота в групах. Розподіліть куплети української народної пісні (за вибором) і створіть варіації на цю мелодію, імпровізуючи ритмічний супровід, змінюючи темп і динаміку, виконуючи з рухами, з інсценізацією тощо.

5. Самостійно віднайдіть у творчості українських поетів вірші-елегії (наприклад, із циклу Лесі Українки "До мого фортепіано"), і спробуйте створити до них мелодії. Заспівайте в елегійному настрої.

6. Рольова гра. Уявіть себе лібретистом, композитором і хореографом. Запропонуйте сюжет для лібрето балету за мотивами творів, які вивчаються на уроках літератури (лібретист). Пофантазуйте й опишіть музику, яка найліпше відтворить запропонований сюжет (композитор). Поясніть вибір танців, які стануть основою уявного балету - класичні, характерні (хореограф).

7. Музичний проект. "Балет Едгара Дега". Дослідіть творчість французького живописця і скульптора на тему балету. Зробіть слайд-шоу з репродукцій картин митця, присвячених балету, доберіть музичний супровід до картин відповідно до характеру образів.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.