Використання мультимедійних засобів в роботі вихователя

Включення медіа в освітній процес дошкільного навчального закладу. Використання світлової та звукової техніки в освітньому процесі. Використання мультиплікаційних і розвивальних фільмів за освітніми лініями. Етапи мовленнєвої роботи з мультфільмами.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 11.05.2016
Размер файла 1,2 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

3. вступне слово - перегляд мультфільму до якого-небудь моменту - обговорення можливого розвитку подій - перегляд мультфільму до кінця - обговорення - заключне слово;

4. вступне слово - перегляд мультфільму до якого-небудь моменту - творча робота дитини (наприклад, створення коміксу, що ілюструє подальший розвиток подій) - представлення результатів роботи та їх обговорення - перегляд мультфільму - обговорення - заключне слово;

5. вступне слово - перегляд мультфільму без звукового супроводу - творча робота дитини (наприклад, вигадування слів для персонажів або просто відтворення сюжету) - представлення результатів роботи та їх обговорення - перегляд мультфільму - обговорення - заключне слово;

6. вступне слово - перегляд мультфільму - творча робота дитини (створення нових героїв і введення їх в сюжет) - представлення результатів роботи та їх обговорення - заключне слово;

7. вступне слово - робота дитини (розташувати картинки з фрагментами мультфільму в хронологічному порядку, описати сюжет) - представлення результатів роботи та їх обговорення - перегляд мультфільму -обговорення - заключне слово.

Третій крок - проведення домашнього розвиваючого заняття. Вступне слово мами чи тата перед переглядом мультфільму може містити деякі відомості про мультфільмі, цікаві факти, що випереджають питання і завдання, емоційні установки. Заключне слово пов'язане з підбиттям підсумків, формулюванням основних ідей мультфільму на зрозумілій дитині мовою.

Найбільшу складність викликає, як правило, обговорення мультфільму. У цьому випадку доцільно орієнтуватися на дві позиції: «від глядача» і «від автора». Працюючи з мультфільмом з позиції «глядача» припускає, що вихідною точкою обговорення є почуття дитини, які він відчував у процесі перегляду. Осмислення своїх емоцій змушує дітей аналізувати зміст мультфільму, його пластичні, звукові образи, колірне рішення окремих епізодів, музичне наповнення мультфільму в цілому або його частин. Позиція «від автора» на перший план висуває аналіз героїв і їх вчинків, авторського ставлення до них. Детальне вивчення і осмислення зовнішнього вигляду героя, його оточення (житла, предметного світу, що характеризує героя), розвитку характеру героя, мотивів його вчинків підводять дітей до авторської ідеї, до розкриття глибинного сенсу мультфільму. Поєднання обох позицій також дає хороший результат, оскільки надає можливість зрозуміти себе через іншого (автора, героя) та іншого через себе, допомагає повноцінно сприймати мультиплікаційні фільми і одночасно сприяє моральному розвитку дитини, збагачує і розширює його художній і емоційний досвід.

Якщо в занятті беруть участь хоча б дві дитини, продуктивно використання драматизації при аналізі мультфільму. Між дітьми розподіляються ролі персонажів мультфільму, завдання при цьому може бути різним: відтворити сюжет, розповісти про свого героя, пояснити причини його вчинків, розкрити особливості мови і т.д. Розповідаючи від імені героя, діти поєднують позиції «від героя до себе» і «від себе до героя».

З якого віку можна проводити розвиваючі заняття по мультфільмах

Як тільки Ви дозволите дитині дивитися мультфільми, як тільки він почне розуміти, що відбувається на екрані. Чим молодша дитина, тим менше тривалість і мультфільму, і заняття, тим простіше структура занятя.

Конспект заняття. Тема: “Промінчики твого здоров`я”

Дидактична мета: Закріпити уявлення дітей про те, що найбільше багатство людини - здоров`я. Формувати потребу дбати про своє здоров`я, турботливо ставитися до свого тіла та організму, вміти його доглядати. Розповісти, що джерелом зміцнення здоров`я і запобігання хворобам є здоровий спосіб життя та безпечна поведінка у довкіллі. Дати елементарну інформацію про наявність в організмі мікроістот (віруси, бактерії, мікроби), які шкодять здоров`ю та розвивати здатність встановлювати причинно-наслідкові зв'язки. Довести до свідомості дошкільників, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я, формувати негативне ставлення до них.

Розвивальна мета: Розвивати бажання вести активний спосіб життя, дбати про своє здоров`я, турботливо ставитися до свого тіла та організму, вміти його доглядати. Розвивати мислення й комунікативні функції.

Виховна мета: Виховувати корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров'я, прищеплювати інтерес до занять фізкультурою і спортом. Виховувати вміння дотримуватися загальних правил і норм поведінки в спільній колективній діяльності.

Корекційна мета: розвивати слухове та зорове сприйняття, зорову увагу, співдружність руки та ока.

Мотивація: щоб міцне здоров'я мати, треба промінці зібрати.

Попередня робота: Бесіди про правила особистої гігієни, корисні та шкідливі звички, розгляд ілюстрацій, відгадування загадок, проведення дидактичних ігор з валеології, виготовлення мила, вивчення віршів та прислів'їв про здоров`я.

Матеріал: стіл, стільці, сонечко з промінчиками, переносна дошка, тарілочки, вологі серветки, рушники, фартушки, магнітофон, мікрохвильова піч, фільтр, стакан, по 6 червоних і зелених карток, ілюстрації, мильна основа, масло обліпихи і ефірне масло, ложечки, формочки для мила, клейонка, комп'ютер, червоний м'ячик, мішечок з предметами гігієни (гребінець, мило, зубна щітка, мочалка, носовичок тощо), телевізор.

Хід заняття

І. Вступна частина

- Діти, сьогодні ми зібралися з вами, щоб поговорити про здоров'я. На яке слово схоже слово "здоров'я"? Правильно, слово " здоров'я" схоже на слово " здрастуй". Коли люди вітаються, вони бажають один одному здоров'я. Давайте привітаємося і ми.

Вихователь пропонує дітям встати в круг.

Комунікативна гра " Здрастуй"!

Діти стають в круг і по черзі приспівують фразу, називаючи ім'я дитини, якій передають м'ячик: "Здрастуй, Соня"! і так далі.

ІІ. Основна частина

- Діти, а ви почуваєте себе здоровими? Послухайте себе. Що таке здоров'я?

- Здоров`я - це стан організму при якому нормально виконують свою функцію (працюють) всі його органи.

- Я відкрию вам маленький секрет. Наше здоров'я можна порівняти з сонечком, у якого багато промінців. Ці промінці живуть в кожній клітинці вашого організму.

- Придивіться до сонечка, яке на дошці, чого немає у нього? Так, промінців. Якщо ми зберемо всі промінці, то наше сонечко буде радісним, усміхненим, веселим, здоровим. І девізом нашого заняття будуть слова:«Щоб міцне здоров'я мати, треба промінці зібрати».

1. Промінчик "Режим дня".

- Діти, для того, щоб людина була завжди охайною, своєчасно їла та лягала спати, все встигала зробити, вона повинна дотримуватися режиму дня.

Гра "Плутанина".

Діти повинні розмістити сюжетні малюнки, що відображають основні моменти режиму дня, в певній послідовності.

- Молодці! Сонечко має перший промінчик.

2. Промінчик “Загартування”.

- Наступний промінець нашого здоров'я ховається під серветкою. Нехай ваші руки допоможуть вам відгадати, що під серветкою лежить? (сніг)

Вихователь пропонує дітям сісти за столи, на яких знаходяться комплекти для кожної дитини, що складаються з: 1 блюдця з льодом, 1-го з теплою водою.

Пальчиковий масаж: діти поперемінно опускають руки в ємності з теплою водою і з льодом.

Ми навчимося льодок

Між пальцями катати,

Це у школі нам поможе

Букви рівненько писати.

Діти витирають руки.

- Діти, у мене для вас сюрприз. Я хочу пригостити вас... снігом.

- Ви гадаєте, що сніг не можна їсти? Чому? Тоді давайте проведемо дослід.

Дослід зі снігом.

Розтопити сніг і профільтрувати воду, розглянути фільтр. Діти повинні зробити висновок, що їсти сніг шкідливо та небезпечно для здоров`я.

- Давайте разом вирішимо, коли лід і сніг корисні, а коли шкідливі для здоров'я людини.

- А вам подобається загартовуватися? Назвіть, які ви знаєте процедури, що допомагають загартовувати організм. (Повітряні та сонячні ванни, обтирання тіла мокрим рушником, обливання холодною водою, миття ніг прохолодною водою і т.д.).

Повітря, сонце і вода -

Для всіх хвороб просто біда.

Тож гартуватись, друже, слід,

Щоб врятуватися від бід.

На сонце личко підставляй,

Водою тіло обливай,

Морозу, холоду не бійся,

А для сміливості ти смійся.

- Недарма народна мудрість говорить: "Сонце, повітря та вода - наші найкращі друзі!" Пам'ятайте завжди про це. Ось, сонечко має другий промінчик.

3. Промінчик “Спорт”.

- Що ще корисне для нашого здоров`я знає Рита:

Фізкультура, вправи, спорт -

Всім болячкам засторога.

Глибше дихай! Рівно стій!

Дай усім хворобам бій!

- Так, щоб зміцнити свій організм та не хворіти треба займатися спортом.

Фізкультхвилинка.

- Ось, сонечко має третій промінчик.

4. Промінчик "Їжа".

- Що ще корисне для нашого здоров`я підкаже Соня:

Щоб мати здоров'я, слід правильно їсти,

Вживати поживне і тільки корисне.

Не їсти надміру, не шкодити тілу

І пам'ятати про вітаміни.

- А де ж найбільше вітамінів? (овочі, фрукти). А якими їх треба вживати? Так, мити треба.

- Ось, сонечко має четвертий промінчик.

5. Промінчик "Звички».

- Ми дуже часто повторюємо слова: звикати, звичка. Що ж означає слово «звичка»? Це такі дії, які ми робимо доволі часто чи навіть постійно. Не замислюючись над ними. У кожної людини є свої звички, вони бувають гарні, погані і навіть шкідливі. Багато звичок можуть впливати на здоров'я людини.

- Які звички зберігають наше здоров'я? (загартування, заняття спортом, вживання вітамінів та ін.)

- Звички, що наносять шкоду здоров'ю називаються шкідливими. Які шкідливі звички бувають у людей?

Гра «Корисно-шкідливо».

Вихователь називає звички, діти сигналізують картками: зелена картка - корисно, червона картка - шкідливо.

· Виконувати ранкову гімнастику;

· Дотримуватись режиму дня;

· Гризти нігті;

· Мити руки з милом;

· Довго дивитися телевізор;

· Їсти овочі та фрукти;

· Чистити зуби;

· Смоктати палець;

· Сутулитися;

· Займатися спортом;

· Їсти багато солодощів;

· Загартуватися;

· Читати лежачи;

- От і виходить, що треба стежити за своїми звичками, набувати гарних і позбуватися поганих. Ось, сонечко має п'ятий промінчик.

6. Промінчик “Гігієна”.

Дидактична гра “Для чого це потрібно”.

Діти по черзі дістають з мішечка предмети гігієни, називають їх та розповідають для чого вони потрібні, останнє дістають мило.

- Як ви гадаєте, чи завжди треба мити руки з милом? Щоб переконати вас, пропоную переглянути мультфільм. А спочатку зробимо зарядку для очей.

Перегляд мультфільму “Віруси та мікроби”

- Тепер ви знаєте, чому потрібно мити руки з милом.

ІІІ. Підсумкова частина.

- Ми знайшли з вами всі промінчики. Тепер наше сонечко тепле, ласкаве, веселе та здорове. Давайте згадаємо, як називався кожний промінчик нашого здоров`я. Що допомагає людині бути здоровою? Якщо людина виконує все це, про неї говорять, що вона веде здоровий спосіб життя! Повторимо всі разом.

- Також, ми сьогодні з'ясували, що бувають шкідливі й корисні звички. Які звички називають корисними? Які звички називають шкідливими?

- Отже, гарні звички можна й потрібно в собі розвивати. Треба вести такий спосіб життя, щоб не здобувати шкідливих звичок. Не мати шкідливих звичок допоможе сила волі.

Друже, щоб здоровим бути, треба навичок добути,

Про здоров`я піклуватись, перш за все - не лінуватись

І здружитися зі спортом, рідко ласувати тортом.

Воду крижану не пити і ніколи не палити,

Щоб знешкодити мікроб, руки мий щоразу чисто.

Не забудь щоденно їсти овочі та фрукти різні -

Всі вони тобі корисні.

Вранці й ввечері, мій любий.

Завжди-завжди чисти зуби.

Конспект розваги в старшій групі присвячений дню будівельника «Що нам коштує будинок побудувати»

Завдання:

- розширити знання дітей про різні професії будівельників;

- розвивати у дітей інтерес до трудової діяльності дорослих;

- познайомити дітей з інструментами, які використовують будівельники в роботі;

- відзначити важливість будівельних професій та виховувати повагу до їх праці.

Методичні прийоми:

Відгадування загадок, бесіди, дидактичні ігри, тематичне музичний супровід заходу, використання мультиплікаційного персонажа, естафетні ігри.

Попередня робота.

1. Перегляд мультфільму «Пісенька мишеняти».

2. Розглядання ілюстрацій на будівельну тему.

3. Читання художньої літератури В.маяковський «Ким бути», С.Михалков «Три порося», російська народна казка «Заюшкина хатинка», «Теремок», віршів про

будівельників.

Обладнання: Телевізор, магнітофон, костюм мишеняти, ілюстрації на будівельну тему, художня література,ватман, пов'язка на очі, гілки дерев, іграшкові інструменти,

Будівельні модулі (конструктор, дерев'яні бруски).

Хід заняття

Вихователь. Сьогоднішнє наше розвага присвячена святу - Дню будівельника. Подивіться на наш дитячий садок. Він у нас дуже красивий. Правда? А ви знаєте, хто його збудував?

Відповіді дітей.

Вихователь. Щоб побудувати наш дитячий садок, потрібно було докласти працю багатьох людей і різних професій. І всі ці професії є будівельними. Будівельних професій багато, і у всіх у них є назви.

Давайте пограємо з вами в гру «Слухай - слухай, професію не прослухай». Я буду називати різні слова, а ви, коли почуєте назву професії, будете плескати в долоні.

Гра «Слухай - слухай, професію не прослухай».

Кранівник, зошит, столяр, маляр, ручка, квітка, водій, будівельник, токар, базіка, шпигун, архітектор, штукатур, бабка, вчитель, лікар, муляр, покрівельник, скляр, ліс, електрик, слюсар, мишка, столяр, монтажник, метелик, зварювальник, ледар, дитина, монтажник, вихователь, архітектор, актор.

Під музику з мультфільму «Пісенька мишеняти» «Який хороший день» з'являється мишеня з кельмою в руках.

Мишеня. Здрастуйте, діти! Я почув, що ви тут якесь свято відзначаєте? А не підкажете, яке свято?

Значить, я потрапив туди, куди хотів. Адже я - великий будівельник з мультфільму «Пісенька мишеняти». Мені б хотілося з вами пограти в одну дуже цікаву гру. Але спочатку я хочу вас запитати, чи знаєте ви, хто придумує будинок? Що це за професія людини, яка придумує і малює будинок на папері? Правильно. Архітектор.

Вам належить непросте завдання - потрібно буде з'єднати точки на ватмані, після чого на папері повинен з'явитися креслення нашого майбутнього будинку.

Гра «Архітектор». З'єднати точки на ватмані і вийде будинок. Під пісню «Гімн будівельника».

Мишеня. Тепер пограємо з вами в гру «Монтажник». Монтажники - це люди, які збирають і встановлюють частини будинку, які вони будують. І ми з вами в нашій грі будемо з'єднувати будівельні елементи будинку.

Гра «Монтажники». Можна ускладнити гру, зав'язавши дітям очі. Під пісню «Гімн будівельника».

Гра «Монтажники

Вихователь. Який ти, мишеня, розумний. Різні будівельні професії знаєш. І навчив діток основ професій архітектора і монтажника.

Ну а ми з хлопцями приступимо вже безпосередньо на самій споруді будинку, який ви намалювали на папері. Але для початку нам потрібно буде розчистити місце, де будемо будувати будинок, від сміття.

Для цього хлопцям потрібно буде розділитися на дві команди, вибрати капітанів і придумати назву команд.

Естафета «Підготуй будівельний майданчик» під пісню Шаїнського і Румяновой «Пісня будівельників». Команди приступають до розчищення будівельного ділянки від сміття (гілки дерев).

Естафета «Підготуй будівельний майданчик»

Вихователь. Для того щоб будівельники побудували гарні будинки, школи, лікарні, дитячі садки, мости і багато інших будівель потрібні інструменти. Давайте пограємо з вами в гру-естафету з інструментами. Вам необхідно буде перенести всі будівельні інструменти на місце, де будемо будувати будинок.

Естафета «Перенеси інструменти» з подоланням перепон. Під пісню Олега Попова «Пісенька про ремонт».

Мишеня. Дітки, а ви любите відгадувати загадки?

Є у майстра вправність -

Водить пензлем дуже спритно.

Тягне слідом за собою

Стрічку фарби блакитний. (Маляр.)

Котлован під будинок копати

Цілий рік лопатою.

Нам же буде допомагати

У цьому... (Екскаватор.)

Цеглу він кладе в ряд,

Будує садок для дітей. (Каменяр.)

Щоб виросла стіна

Будинки-велетня,

Терміново допомога нам потрібна

Баштового.... (Крана.)

Мишеня. Молодці, дітки, всі загадки відгадали. Ну а тепер настав час нам побудувати свої будиночки. Кожна команда бере по одному модулю, несе його на розчищену будівельний майданчик і будує будинок з модулів.

Вихователь. Наше свято, присвячений дню будівельника, закінчується. Ми з вами дізналися багато цікавих будівельних професій. Я думаю, в майбутньому серед вас, можливо, хтось захоче стати будівельником, і ми будемо милуватися міцними, красивими будинками.

Ну а зараз я запрошую всіх на виставку міні-будиночків і будівельних машин, яку ми з хлопцями організували в нашій групі. А потім ми з вами намалюємо на асфальті крейдою різні будинки, садки, школи, мости.

Конспект інтегрованого заняття «Снігуронька»

(старша група)

Цілі: організувати спільну гру з дітьми, домовляючись, розподіляючи ролі; розвивати слух, увагу, мову; Закріпити навички малювання.

Завдання:

Розвиваючі: розвивати у дітей здатність до цілісного сприйняття казки в єдності її змісту та художньої форми; закріплювати знання про особливості (композиційних, мовних) казкового жанру.

Освітні: формувати просторові відносини, вчити використовувати прийменники в пропозиціях в пропозиціях: на, під, біля, перед, через, близько, між і т.д.

Виховні: виховувати самостійність, активність, творчість, повага до інших дітей під час відповіді, формувати звичку не перебивати, вміння вислуховувати думку товариша.

Обладнання: ватман, гуаш, пензлики, костюм Снігуроньки, дерев'яний конструктор, телевізор.

Попередня робота: читання російських народних казок, бесіди, спостереження на прогулянці за іншими дітьми, як грають зі снігом, що ліплять; перегляд мультфільму «Снігуронька».

Організаційний момент:

Вихователь. Діти ви любите казки?

Діти. Так!

Вихователь. Тоді спробуйте відгадати, хто приходить в ошатною білій шубці до дітей у гості на Новий рік. Правильно, Снігуронька! А хто згадає, як з'явилася Снігуронька у діда і баби? Як вона виглядала? Згадайте, якими словами в російських казках говорять про красивих дівчат?

Показ на екрані кадру з мультфільму «Снігуронька» де зображений образ Снігурки

Діти. Дівчина-красуня, що ні в казці сказати, ні пером описати.

Вихователь. Сьогодні ми пограємо в казку «Снігуронька». Давайте уявимо що наш килим - це зимова галявина. А Снігуронькою у нас буде Віка. Куди вона вийде, щоб нам було її видно?

Діти. На середину галявини.

Вихователь. Давайте подумаємо, у що ми одягнемо нашу Снігуроньку?

Діти. Ми одягнемо їй шапку, валянки, шубку і рукавички.

Вихователь. Ось ми і нарядили нашу Снігуроньку. Ваня ось тобі сніжинка та зірочка, давай прикрасимо нашу Снігуроньку.

Ваня. Вісім сніжинок ми прикріпимо до шубці, одну зірочку на шапку, і дві сніжинки на рукавички.

Вихователь. Чудово! Гарно?

Діти. Так!

Вихователь. Тепер давайте уявимо, що праворуч від Снігуроньки стояла хатинка дідуся та бабусі. Хто буде у нас хатинкою? Сашко. Встань, Сашко праворуч від Снігуроньки. Правильно, діти, він встав?

Діти. Так!

Вихователь. А що можна поставити перед хатинкою?

Діти. Лавочку, де дідусь і бабуся відпочивали.

Вихователь. Добре. Тоді, Маша і Катя, побудуйте з конструктора перед хатинкою (Сашко) нам лавку. Молодці! Що б ви поставили, дітки, ліворуч від Снігуроньки.

Діти. Багато ялиночок, а під ялинкою зайічіка. Між ялинками, берізку.

Вихователь. Дуже добре. Тоді Юра, Віка, Артем, Ксюша, будьте у нас ялинками і встаньте на своє місце. Правильно діткивстали, ліворуч?

Діти. Так!

Вихователь. А Варя у нас буде берізкою. Куди у нас вона встане?

Діти. Між ялинками.

Вихователь. Зайчик у нас Стьопа. Сядь, Стьопа, під будь-яку ялинку. Тепер давайте уявимо, що наша Снігуронька хоче оглянути свої володіння. Подивилася вона на право і що побачила?

Діти. Хатинку і лавочку.

Вихователь. А зліва зайчик втік і сховався за ялинку. Нумо, зайчик, з ховайся за ялинку.

Зайчик ховається за ялинку.

Що повинна зробити Снігуронька щоб знайти зайчика?

Діти. Вона повинна підійти до ялинки і визирнути з-за неї. Тоді вона побачить зайчика і посміхнеться йому.

Вихователь. Ну добре а які опади випадають взимку?

Діти. Сніг.

Вихователь. Тоді, решта дітки, візьміть по дві сніжинки і покружляти на нашій галявині.

Діти кружляють на всій галявині

А тепер сніжок перестав падати, ви дітки сніжинки присядьте і у нас вийдуть маленькі замети.

Ну що вам сподобалася наша казка?

Діти. Так!

Физкультхвилинка

Білі шапки на білих березах

Білий зайчишка на білому снігу

Білий візерунок на склі від морозу

По білому снігу на лижах біжу

Комменованне малювання (закінчення)

Вихователь. Тоді давайте все це зобразимо на великому аркуші. (Прикріплюючи великий аркуш ватману)

Хто був Снігуронькою, малює її. А ви не забули, де ми її розташували?

Діти. Посередині.

Вихователь. Правильно, Ваня а ти розфарбуй нашу Снігуроньку, як ти її прикрашав. Хто в нашій казці був зайчиком, споруджував лавку, зображував дерева, хату теж намалюйте все це на нашому великому аркуші.Друзі, а правильно діти малюють на своєму аркуші?

Діти. Так!

Вихователь. Що нам лишилося домалювати?

Діти. Сніг, замети, блакитне небо і хмари.

Вихователь. Правильно, хто ще не малював, йдуть і домальовують нашу картину. Тепер всі разом подивимося на неї. Сподобалася вона вам? На своїх місцях ми всі розташували? А як ви думаєте, самої Снігуроньці сподобалося б жити на цій галявині?

Діти. Так, сподобалося б.

Вихователь. А хто зможе дивлячись на нашу картину скласти маленьку казку і розповісти її нам?

Діти по черзі розповідають свої казки.

Підсумок заняття

Вихователь. Молодці діти! Я рада, що ви вмієте дружно грати і малювати.

Конспект заняття у старшій групі на тему: «Домашні тварини та їх дитинчата»

Цілі:

I. Корекційно - освітня:

Вчити вживати орудний падіж імен іменників, вправляти в узгодженні слів за відмінками;

Закріпити і уточнити знання дітей про свійських тварин та їх дитинчат;

Активізувати і розширювати словник по темі домашні тварини: отара, табун, отара, пастух;

Знати зовнішні ознаки тварин, чим харчуються, як голос подають, де живуть, яку користь приносять;

Вправляти дітей відповідати на запитання вихователя повними відповідями;

II. Корекційно - розвиваюча:

Розвивати слухове і зорове сприйняття, загальну та дрібну моторику;

Вдосконалювати розумові процеси;

III. Корекційно - виховні:

Виховувати любов до домашніх тварин;

Виховувати вміння слухати уважно, розвивати пізнавальний процес;

Виховувати комунікативні навички.

Обладнання: мультимедіа, магнітна дошка, картинки домашніх тварин та їх дитинчат, лабіринт, світлові указки, су-джок, іграшки диких і домашніх тварин, модель «села і ліси».

Попередня робота: Перегляд розвиваючого відеоматеріалу «Домашні і дикі тварини та їх дитинчата»

Хід заняття:

Діти заходять в групу

I. Організаційний момент

Вихователь і діти:

- Зібралися всі діти в коло,

Я - твій друг і ти мій друг.

Міцно за руки візьмемося

І посміхнемося один одному!

Вихователь: Я запрошую Вас у подорож у світ тварин. (Звучить музика «У світі тварин).

Вихователь: Зараз я загадаю загадки, а відгадки ви будете знаходити, і вивішувати на дошці.

II. Д/гра «Загадування загадок»

- Хто біля дверей нас зустрічає,

В тиші весь день, проспавши,

І від щастя починає

Голосно гавкати: «Гав-гав-гав!»?

- Хто, на прив'язі гуляючи,

Травичку щипає на пагорбі,

І, очікуючи господиню,

Самотньо бекає: «Ме-е-е»?

- Хто завжди чудово знає,

Що на сніданок я варю,

І до балії підбігає,

Голосно хрюкаючи «Хрю-хрю»?

- Хто на сніданок чекає сметану,

І не хоче пити какао,

Хто в спеку і на морозі

Малюків по колу возить,

І біля будинку свого,

Ірже неголосно: «І-го-го»?

- Хто пасеться на лужку,

Без панамки і без майки,

Відганяє шкідливих мух,

І мукає протяжно: «Му-у-у»

- Довге вухо,

Грудочка пуху.

Стрибає спритно,

Гризе морквину. (Кролик)

- З бородою, ганні мужик,

З рогами, а не бик. (Козел)

Коли діти відгадують загадки, Вихователь виставляє на магнітну дошку картинку із зображенням отгадок домашньої тварини.

III. Робота на магнітній дошці.

Вихователь: Давайте, ще раз з вами назвемо ці тварин. (Діти по черзі перераховують тварин вивішених на дошці).

Вихователь: - Хто це?

(Корова, собака, кінь, свиня, кішка, овечка)

Вихователь: Молодці!

Вихователь: - Як можна назвати одним

словом цих тварин? Діти.

Домашні тварини.

Вихователь: Чому їх так називають?

Діти: Тому, що за ними доглядає людина.

Вихователь: Молодці!

Вихователь: Поки ми з вами відгадували домашніх тварин, всі тварини переплуталися. Допоможіть мені навести порядок.

Моделювання (на столах розташовані домашні і дикі тварини, діти повинні розподілити тварин хто, де живе).

Вихователь: Що це?

Діти: Сільський будиночок.

Вихователь: А це?

Діти: Ліс.

Вихователь: Розподіліть тварин по своїх місцях проживання.

Вихователь: Молодці! Всі впоралися із завданням.

Вихователь: Влітку велика група корів пасеться на лузі. Як можна назвати цю велику групу корів? ( Стадо).

Вихователь: Коли пасуться коні? ( Табун).

Вихователь: Пасуться вівці? ( Отара).

Вихователь: Хто їх доглядає? ( Пастух).

Вихователь: А зараз я пропоную пограти в гру «Знайди свою маму»

IV. Д/гра «Знайди свою маму». (Використання мультимедіа системи)

Мультимедіа Д/упр. (На екрані з'являються слайди із зображенням свійських тварин, діти називають їх дитинчат)

- У собаки хто? - щеня;

- У корови хто? - теля;

- У коня хто? - лоша;

- У кішки хто? - кошеня;

- У свині хто? - порося;

- У кози хто? - козеня;

- У кролика хто? - кроленя.

Вихователь: Молодці діти. Ви кожному маляті знайшли маму.

Вихователь: Ви не втомилися? Давайте з вами трохи відпочинемо.

Вихователь: Підійди всі до мене і візьміть по м'ячу. (Лунають су-джок)

V. Фізкультхвилинка

М'ячик - їжачок

Діти роблять рухи відповідно до тексту.

Я м'ячем кола катаю

Між долонь.

Взад - вперед його ганяю.

Зміна рук.

Їм поглажу я долоньку

Катають взад - вперед.

Ніби я сметаю крихту.

Зміна рук.

І стискуватиму його трошки,

Стискають.

Як стискає лапу кішка.

Зміна рук.

Кожним пальцем м'яч пригорну.

Нажимают пальцями на м'яч.

І іншою рукою почну.

Зміна рук.

А тепер останній трюк: М'яч літає між рук!

Перекидання м'яча з руки в руку

Вихователь: Ми з вами трохи відпочили. Дайте відповідь мені на запитання. Як ви думаєте, чим харчуються домашні тварини? ( Підходимо до системного оператора).

VI. Д/гра «Хто чим живиться? » (використання піктограм)

Діти сідають за столи і самостійно виконують завдання за рівнями.

Вихователь: Давайте перевіримо. Чим харчується корова? (Травою,сіном).

- Чим живиться кішка? (Рибою).

- Чим живиться собака? (Кісточками).

- Чим живиться коза? (Травою).

- Чим живиться кролик? (Морквою).

- А чому матрьошка залишилася.

- Діти: Тому що вона іграшка.

Вихователь: Молодці! Ви всі впоралися із завданням.

Вихователь: У кого з вас є вдома домашня тварина? Діти: У мене.

Вихователь: Яка тварина живе у тебе вдома?

Вихователь: Як ви доглядаєте за ними?

Діти: ( Годуємо, лікуємо, миємо, чистимо і т.д.)

VII. Д/гра «Хто яку приносить користь».

Вихователь: Яку користь приносять всі ці домашні тварини людині корова, баран?

Діти вибирають на столах картинки і вивішують їх на мольберти.

Вихователь: Молодці! Всі ці домашні тварини потрібні людині, без них людина не зможе прожити.

- Кінь, собака, кіт, корови,

Кози, вівці - всі готові

З нами поруч в дружбі жити

І на радість нам служити

VIII. Аналіз заняття.

Звучить музика

Вихователь: Ось ми і побували у світі тварин.

Вихователь: Що вам сподобалося займатися на занятті?

Що нового ви дізналися?

Домашніх тварин потрібно берегти, піклуватися про них.

Заняття «Врятуємо зайчика»

Середня група

Програмовий зміст:

· Збагачувати знання дітей про навколишній світ, удосконалити вміння малят будувати речення, добирати до іменників прикметники; продовжувати формувати вміння на запитання;

· Вчити дітей переказувати зміст знайомих фольклорних творів ( пісеньки, казки), прищеплювати цікавість до них

· Сприяти розвитку уваги, удосконалювати логічне мислення, виховувати пізнавальний інтерес до довкілля

· Індивідуальна робота

Попередня робота: повторювати вивчені народні пісеньки та потішки про зайчика, роздивлятись ілюстрації до народних казок про тварин

Обладнання: велика лялька, вбрана у костюм баби яги, іграшковий зайчик, аркуші паперу розміру А4, ілюстрації до народних казок, героєм яких є зайчик, аудіоапаратура, проектор.

Хід заняття:

Педагог приносить у групу іграшки, показує їх малятам і розпочинає розмову.

Вихователь. Жила в одному лісі баба Яга. Як ви, діти, гадаєте, який був цей ліс?(Густий, дрімучій, казковій,далекий) Правильно. Якою, на вашу, думку була Баба Яга?( Не доброю, злою, сердитою, старою) І якось вдалося злій Язі упіймати ось такого зайчика. Який це зайчик діти?(Маленький пухнастий, сірий, хороший). Так. От впіймала Яга зайчика ( а тоді вона була дуже голодною), та й вирішила його… Що зробити?(З'їсти.)Каже вона зайчику « Зайчику стирибайчику я тебе з'їм». Як ви гадаєте, що зробив маленький зайчик, почувши такі слова?(Злякався, заплакав, затремтів)Не дуже весела історія дітки. Шкода нам зайчика?(Так.)

Давайте спробуємо врятувати пухнастого. Треба запитати в баби Яги, як можна врятувати зайчиська.

Кілька малят будують запитальні речення і звертаються з ними до баби Яги.

· Скажи нам, бабо Яга, чи можемо ми врятувати зайчика?

· Що треба зробити, щоб ти відпустила зайчика?

· Як нам врятувати зайчика, що потрібно зробити для цього?

Педагог відповідає дітям за бабу Ягу, змінивши тембр голосу.

Баба Яга. Можна-можна, але для цього ви маєте виконати дуже багато моїх прохань та завдань і відповісти на багато запитань. Адже дорога з казкового лісу до дитсадочка дуже далека! Із кожною правильною відповіддю зайчик буде віддалятися від мене и наближатися до вас на один крок - на один аркушик. Якщо йому вдасться весь шлях подолати - забираєте зайчика собі. Згоді?(малята дають стверджувальну відповідь)

Вихователь викладає на підлозі стежку з аркушів паперу від баби Яги до столів, де сидять діти, і ставить на найвіддаленіший аркуш зайчика. Далі в процесі гри педагог( або той малюк, який відповідав) після кожного правильно виконаного завдання пересуває зайчика на один аркуш в перед, у бік малят.

Баба Яга. Щоб зайчика звільнити, треба про нього багато чого знати. А ви, може, і не знаєте нічого про цього зайця. Що ж зараз побачимо.

Дидактична гра « Що ми знаємо про зайця?»

Дорослий від імені баби Яги просить дітей, відповідати на запитання, будувати речення.

· Зайчик живе в лісі чи на річці?(Зайчик живе в лісі. Зайчик не живе на річці.)

· Зайчик їсть м'ясо чи овочі?(Зайчик їсть овочі. Зайчик не їсть м'ясо)

· Зайчик їсть моркву,капусту,огірки, помідори?(Зайчик їсть капусту і моркву, зайчик не їсть огірки та помідори)

· Зайчик повзає чи стрибає?(Зайчик не повзає. Зайчик стрибає)

· Лисиця і білочка можуть бути друзями зайчика?(Лисиця не може бути другом зайчика. Білочка може бути другом зайчика)

· Зайчик має довгий хвостик чи довгі вуха?( Зайчик має довгі вуха. Хвостик у зайчика короткий)

Під час ігри спочатку дають індивідуальні відповіді, а потім повторюють їх хором.

Баба Яга. Ну, добре, добре. Бачу я що можу залишитися без зайчатини на обід. Он вже як заєць від мене віддалився. Та ще не все втрачено. Може, ви не знаєте казок про зайчика? Ану назвіть мені хоч одну казку, героєм якої є заяць!

Гра «Зайчик у казці»

На екрані з'являються слайди з відомих дітям казок, діти мають відповісти що робив зайчик у тій чи іншій казці.

· «Коза-дереза» (Зайчик виганяв козу з лисиччиної хатки.)

Слайд 1

· «Солом'яний бичок»( Зайчик спіймався за смоляний бік бичка)

Слайд 2

· «Рукавичка»(Зайчик жив у рукавичці з іншими тваринками)

Слайд 3

· «Колобок»(Зайчик хотів з'їсти колобка)

Слайд 4

· «Заєць і їжачок»(Зайчик змагався х їжачком, хто кого обжене)

Слайд 5

Педагог хвалить малят за уважність.

Вихователь. Малята, щось зовсім наша Яга засмутилась. Видно кепські її справи: зайчика скоро буде їй не наздогнати. Давайте Ягусю трохи розважимо.

Звучать аудіо записи пісеньок-потішок. «Сидить зайчик під липокою», «Біжить зайчик дорогою», «Ходить зайчик по капусті».

Баба Яга. Що ж, малята ви виграли. Забирайте свого зайчика. Хай у вас у дитсадку живе, та більше мені не попадається. А мені час до свого темного ліса повертатися. А раз ви так зайців любите, то я трохи почаклую і на кілька хвилин перетворю вас всіх на зайченят!

Фізкультхвилинка «Зайченята»

Дорослий від імені баби Яги промовляє віршовані рядки

Раз,два, три - були малята

Тепер стали зайченята:

Всі стрибають веселяться

Злу Ягусю не бояться!

Звучить музична п'єса А.Лядова «Зайчик». Малята зображують рухи веселих зайченят

Вихователь. Ось тепер ви знову стали хлопчиками та дівчатками, а зайчик залишається з нами: ніхто його не з'їсть і не образить. Що ми будемо робити з зайчиком?(Гратися, дружити)Давайте познайомимось з ним поближче. Хто розкаже йому, як звати дівчаток нашої групи? Як звати хлопчиків?(кілька малят представляють зайчику своїх одногрупників)Молодці. Удень зайчик може гратися з вами. А ось в ночі коли вас в дитсадочку не буде компанію зайчику складуть ваші улюблені іграшки. Із якими іграшками зайчик може погратися?(Відповіді дітей)Правильно молодці.

Наприкінці заняття проводиться рухлива народна гра «Зайчики»

Заняття в середній групі

Тема. Подорож по казках

Програмовий зміст: розкрити дітям основні положення про права дитини ( за допомогою знайомих казок); вчити аналізувати проблемні ситуації( з пригод казкових героїв); повторяти правила безпеки життя; розвивати культуру мовлення, виховувати гуманні почуття, доброзичливість.

Матеріали: Телевізор, магнітофон, ілюстрації казок, розфарбовки на тему казок, три кола( Червоне, жовте, зелене), костюм вогника, ілюстрації до дид.гри «Загаси вогонь».

Хід заняття

(діти заходять до кімнати де звучить українська музика.)

Вихователь: Як називається наша рідна земля, наша держава?(відповіді дітей.) І хто ми з вами?( Українці)

З давніх-давен українці піклувалися про своїх дітей: змалечку дитину огортали своєю любов'ю мама, тато, дідусь, бабуся а допомагали їм у цьому пісні та казки. А хто про вас піклується, як? Зараз ми з вами за допомогою чарівної музики опинимось у казці.(Звучить музика, на магнітофоні чути плач дитини і крик гусей)

Бесіда за почутим

- Діти що ви почили? З якої казки гуси і що вони вкрали?

- До кого б ви звернулись по допомогу, щоб розшукати братика чи сестричку?

- Як ви будете поводитись, якщо заблукаєте у натовпі?А чи можна вам їхати або іти з чужими людьми?

Вихователь. Діти, запам'ятайте: ніколи не йдіть із чужим людьми, навіть якщо вони будуть вас чимось пригощати.

На екрані з'являється замурзана дівчинка що миє чан.

- Діти, в якій казці зустрічали ми цю дівчинку?( Попелюшка)

- Як ставилася до Попелюшки мачуха?

- Чи можна примушувати дітей виконувати тяжку працю?

- Яке право порушила мачуха?(Відповіді дітей.)

Вихователь. Пам'ятайте, кожна дитина має право на життя та любов і турботу своїх батьків.

На екрані з'являється дівчинка з кошиком, збирає а потім сідає на пеньок і плаче.

Вихователь. Діти, пригадайте в яких казках дівчата пішли до лісу без дорослих?Чому вам не слід ходить до лісу самим?(можна отруїтися, загубитися.)

Вихователь. Тепер давайте разом поміркуємо:чому не можна брати в руки не відомі речі, які лежать на дорозі, в піску, під лавкою і т.д. Пам'ятайте: кожна дитина має право на медичну допомогу.

На екрані з'являється слайд де зображено вовка и наляканих козенят.

Вихователь:Діти ви здогадалися з якої казки герої?(діти відповідають «Вовк і семеро козенят») Чи правильно вчинили козенята, що відчинили двері вовку?Що сталося з козенятами?Чому не можна відкривати двері незнайомцям?

Вихователь. Діти, погляньте на галявині ілюстрації казок, героїв яких ми знаємо. Візьміть їх і розфарбуйте, бо час повертатися з країни казок. (З'являється хлопчик-мигайлик.)

Мигайлик. Я не можу вас пропустити, бо не впевнений, що ви знаєте правила поведінки на вулиці ; біля дороги. Якщо ви правильно дасте відповіді на запитання то вогники за працюють

Запитання від Мигайлика

- Що означає цей колір?(Жовтий, червоний, зелений)

- Чи можна гратися біля дороги?

- Які дорожні знаки ви знаєте?

- Як переходити дорогу, коли немає світлофора?

- Де ходять пішоходи?

Мигайлик. Добре ви знаєте правила, я запалюю вам зелений вогник.

Перед дітьми з'являється Вогонь і розмахує своїм червоним полум'ям.

Вихователь. Малята, що нам робити? Давайте сховаємось ось тут?(Діти не погоджуються) А що треба робити? ( Набрати «101», назвати адресу, повідомити, що саме горить.)

Дидактична гра «Загаси вогонь»

Діти підбирають тільки ті картинки, на яких зображені предмети, що допоможуть загасити вогонь.

Підсумок

Вихователь. Ось і загасили ми пожежу, вогонь зник, наша казкова подорож закінчилась. Ми сьогодні з вами згадали багато повчального і дійшли висновку:

Любить себе та інших поважайте.

Своє життя й здоров'я бережіть

І правильно дорогу вибирайте,

Якщо бажаєте до старості дожити

Санітарно гігієнічні норм і правила до перегляду телевізійних передач і відеофільмів

Безперервна тривалість перегляду телепередач і відеофільмів у молодшій і середній групах не повинна перевищувати 20 хв, а в старшій і підготовчій - 30 хв. Перегляд телепередач для дітей дошкільного віку допускається не частіше 2 разів на день (в першу і другу половини дня). Більш часті й тривалі продивиться телевізор перевантажують орган зору і нервову систему дітей, заважають заснути, провокують виникнення різних видів порушення зору, а іноді і неврозів. Велике значення має організація перегляду телевізійних передач Щоб уникнути відбиття сонячних відблисків на екрані в денні години вікна слід закривати легкими світлими шторами.

Телевізор з розміром екрану від 59 до 69 см встановлюють на столику висотою 1,0- 1,3 м, налаштовують і домагаються хорошої якості зображення. Стільці розставляють так, щоб перший ряд стояв не ближче 2,0-3,0 м, а останній - не далі 5,0-5,5 м від екрану. Розміщують стільці в 4-5 рядів (з розрахунку на одну групу). діти повинні сидіти не збоку, а прямо перед екраном. Освітлення при перегляді передач може бути як природним, так і штучним, проте світ не повинен потрапляти в очі, а джерела світла не повинні створювати відблисків на екрані.

Сайти розвиваючих мультфільмів

http://multyasha.com/razvivayushie-multfilmi/.

http://onlinemultfilmy.ru/razvivayushhie/.

http://bukashka.by/razvivayushchie-multfilmy/.

http://masik.tv/multfilmyi/razvivayushhie-multiki/.

http://multiki-pro.com/razvivayushhie-multiki-pro-mashinki-umnyj-rebenok.html.

https://www.youtube.com/channel/UC_J_9-qRfVtKIkq7SxxVbhQ.

https://www.youtube.com/channel/UCxWkNmkeAL52VTJyBlIJRXw.

https://www.youtube.com/user/mizyakadizyaka.

https://www.youtube.com/user/umniyrebenok.

https://www.youtube.com/user/kapukikanuki.

https://www.youtube.com/user/malyshman.

https://www.youtube.com/channel/UCvzT8SmXcjCRi5_GwFh_EzA.

Рекомендована література

1. Абраменкова В., Богатирьов А. Діти і телевізійний екран. Виховання школярів. 2006. №6.

2. Алаєва М.А, Медведєва І.Я. Кращі батьківські збори в початковій школі: 3-4 класи. Батьківські збори. 2007. №11.

3. Арнаутова Н.А., Крічевец Е.А. Уроки мультиплікації: можливості використання цифрової техніки в корекційно-розвивальних цілях. Виховання і навчання дітей з порушеннями у розвитку. №1, 2 011.

4. Билкіна Н.Д., Люсин Д.В. Розвиток уявлень дітей про емоції в онтогенезі, http: //globalteka.ru/books/doc_view/2867.raw? Tmpl = component.

5. Глушкова Є. Телебачення і здоров'я дітей. // Дошк. виховання. 1989. №4.

6. Грабенко Т.М., Міхаленкова І.А. Емоційний розвиток слабочуючих школярів: діагностика та корекція. Навчально-методичний посібник. СПб: Мова, 2 008.

7. Гришаєва Н.П. Соціально-психологічні аспекти впливу телебачення на дошкільника. Початкова школа. Плюс до і після. 2001. №8.

8. Гундарєва І. Про наслідки сприйняття телевізійної інформації. Виховання школярів. 2005. №9.

9. Зінкевич-Євстигнєєва Т.Д. Тренінг з казкотерапії. М.: Мова, 2005.

10. Изард Психологія емоцій. СПб, 1999.

11. Ковалець І.В. Азбука емоцій. Практичний посібник для роботи з дітьми, що мають відхилення у психофізичному розвитку і емоційній сфері: Метод. посібник для педагогів загального і спец. освіти. М: ВЛАДОС, 2003.

12. Мамайчук І.І. Психокорекційні технології для дітей з проблемами в розвитку. СПб: Мова, 2010.

13. Набойкіна Е.Л. Казки та ігри з «особливим» дитиною. СПБ: Мова, 2006.

14. Семаго М.М., Семаго Н.Я. Проблемні діти: Основи діагностичної та корекційної роботи психолога. М, аркто, +2001.

Размещено на Allbest.ru

...

Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.