Види аплікації

Збагачення досвіду дітей знаннями про звичаї та традиції українського народу на заняттях з трудового виховання. Відкриття сенсорно-пізнавального простору. Формування образотворчого мислення, досвіду ритмічного розміщення однорідних елементів по площині.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 11.02.2020
Размер файла 3,3 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

- З якою метою створювались витинанки? (Оздоблення хат).

Тема. Обривна аплікація «Грибочки-боровички»

Мета: формувати навички обривання паперу; учити приєднуватиодну частину до іншої; виробляти вміння зберігати рівновагу,а також відчуття простору; навчати ділити ціле навпіл; розвивати точність зорового сприйняття, здатність комбінувати, перетворювати; поглиблювати знання дітей про їстівні гриби-боровики (білі гриби); виховувати любов до природи, бережне ставлення до всього живого.

Обладнання: зразок готового виробу, демонстраційний матеріал іззображенням грибів, три кружечки (3 см у діаметрі) жовтого,коричневого та білого кольору, клей ПВА, пензлик і посудинадля клею, половинка аркуша червоного або зеленого картону, клейонка, волога і суха серветки.

Попередня робота. Бесіда про їстівні та отруйні гриби. Порівняння та описування грибів.

Хід заняття

Тематична ігротека

Дидактична гра «Кружечки»

Діти викладають перед собою три кружечки. Вихователь даєзавдання розкласти їх так, щоб білий круг був посередині. Потім -- щоб був посередині жовтий круг. Після цього вихователь пропонує дітям покласти в центрі коричневий кружечок. Далі жовтий і білий покласти обабіч коричневого. Потім коричневий і жовтий - із боків…

Мотивація

Приготувалася білочка до зими: зібрала горішки, жолуді, грибочки. Лишень грибів-боровиків вона не зібрала. А вони ж такі смачні, недарма їх вважають королівськими грибами. Але білочка не бачила боровичків жодного разу, тому й не назбирала. Зробімо для неї боровички з паперу. Білочка на них подивиться, запам'ятає - і тоді обов'язково відшукає в лісі, щоб узимку влаштувати справжній бенкет.

Розминка для рук «Як ростуть грибочки»

- Стиснути руки в кулачки;

- дати «вирости» першому грибу - випростати великий палець;

- дати «вирости» другому грибу - випростати вказівний палець;

- дати «вирости» ще грибам, по черзі випростуючи рештупальців;

- дати «вирости» відразу всім «грибочкам»-пальцям.

Фізкультхвилинка «Боровик»

В лісі боровик зростає, (Підйом із положення сидячи)

Соснам уклоняється. (Нахили)

Та його я не займаю - (Обертання головою)

Хай росте-пишається. (Потягування вгору) листопад

Практична робота

1. Викладіть кружечки перед собою.

2. Розірвіть кожний круг навпіл.

3. На кольоровому картоні викладіть точно в центрі два гриби: біла ніжка й жовта шапка, біла ніжка та коричневашапка.

4. Приклейте кожну частину, змазуючи білий бік паперу.

5. Сухою ганчірочкою промокніть надлишки клею.

Підсумок заняття

Улаштувати показ грибів для білочки.

Аплікація на тему: «Сніговик»

Мета: навчити дітей робити аплікацію за допомогою ватних дисків сніговика, розвивати акуратність

Обладнання: Іграшка сніговика, картинка із зображенням сніговиків, лист синього паперу, ватні диски, вата, клей, серветка - на кожну дитину.

Попередня робота: Розглядання картини «Зимові забави».

Ігри на ділянці, споруда сніговика. Д/і «Збери сніговика», «Якого кольору сніговик»

Хід заняття.

Діти входять в групу встають у коло.

Вихователь: діти, послухайте мою загадку і відгадайте:

- Сніг на полях, лід на річках,

Вітер гуляє, коли це буває?

Діти: - Взимку.

Вихователь: правильно.

Вихователь: Ой, діти, дивіться до нас прилетіла сніжинка, і вона не одна. А з ким, ви повинні відгадати загадку, яку вам приготувала сніжинка. Слухайте уважно:

Мене не виховували,

Зі снігу зліпили,

Замість носа спритно

Вставили морквину.

Очі - вуглинки,

Губи - сучки,

Холодний, великий.

Хто я такий?

Хто ж він такий? (Сніговик).

Правильно сніговик, а ось і він

Щоб не розтанув сніговик, я покладу поруч з ним на доріжку сніжинку.

Діти, а чому сніговик може розтанути?

Діти: тому що в групі тепло.

Вихователь: А де повинен жити сніговик?

Діти: на вулиці?

Вихователь: Правильно на вулиці. А в яку пору року?

Діти: Взимку.

Вихователь: Давайте подивимося, з яких частин складається Сніговик?

Діти: Голова, тулуб, руки.

Вихователь: Діти з чого ми починаємо робити сніговика (відповіді дітей)

Фізкультхвилинка «Сніговик»

1. Лепим ми сніговика - (Діти показують все, про що говорять)

2. Шляпу, ніс, очі, боки.

3. Он не малий і не великий. Присідають, встають)

4. Вышел славний сніговик - (Руки на пояс ставлять, повороти корпусом вліво - вправо)

Діти! Уявімо, що ми з вами на вулиці і кожен зліпить собі сніговика. Починаємо робити аплікацію «Сніговичок». Що нам потрібно зробити щоб сніговик не розтанув? (Відповіді дітей) правильно, треба його приклеяти, а щей сніжок наклеєми.

Діти приступають до роботи. В ході роботи вихователь, підказує, дає пораду. По закінченні розкладають свої аплікації на столі.

Аналіз робіт

Вихователь: - Які гарні сніговики у вас вийшли! Денис, а який сніговик тобі найбільше сподобався? Що важко було? Що потрібно зробити щоб вашим сніговикам не було нудно? (відповіді дітей) Вихователь хвалить дітей, але при цьому показує і недоліки.

Тема: Весняний кораблик

Мета: продовжити ознайомлення дітей з творчістю Т.Г. Шевченка; розширювати й поглиблювати знання про транспорт, морські професії та атрибути моряків; продовжувати ознайомлювати із геометричними фігурами; формувати вміння розкачувати пластилін качалкою; формувати інтерес до процесу й результату ліплення; розвивати естетичний смак; здатність до осмисленого спостерігання, вивчення предмета ліплення й аналізу його особливостей; виховувати любов до поетичних і художніх творів Т.Г. Шевченка; відповідальність і допитливість.

Обладнання: картинки із зображеннями кораблів, людей морських професій і професійних атрибутів моряків; зразок готового виробу; технологічна карта виготовлення кораблика; набір пластиліну; набори стек; серветка; дощечка; качалка; зубочистка або сірник; аркуш паперу; шаблон прямокутника і шаблон трикутника.

Хід заняття

Вихователь: Діти, послухайте вірш.

Вітер з гаєм розмовляє,

Шепче з осокою.

Пливе човен по Дунаю

Один за водою.

Пливе човен, води повен.

Ніхто не спиняє,

Кому спинить - рибалоньки

На світі немає.

Поплив човен в синє море,

А воно заграло.

- Про що йдеться у вірші? (Відповіді дітей.)

- Куди пливе човен? (Відповіді дітей.)

- Хто написав цей вірш? (Відповіді дітей.)

- Так, молодці! Цей вірш написав Тарас Григорович Шевченко. Він був видатним поетом, художником нашого краю. Я хочу вам продемонструвати репродукцію картини Шевченка «Шхуни біля форту Кос-Арал». (Демонстрування картини.)

· Бесіда за картиною

- Що зображено на картині?

- На що схожі човни?

- Ось так виглядали човни в минулому. У наш час вони мають інший вигляд. (Демонстрування кораблів нашого часу.)

· Дидактична гра «Хто пливе на кораблі»

Педагог розповідає дітям про морські професії, демонструє зображення капітана, матроса, юнги, кока, штурмана, боцмана, механіка й називає їхні професійні атрибути.

· Дидактична гра «Що кому належить?»

Вихователь демонструє картинки із зображеннями атрибутів і запитує, кому вони належать (наприклад: каструля -- кокові; штурвал -- капітанові; безкозирка -- матросові; свисток -- боцманові; гайковий ключ -- механікові).

· Мотивація діяльності

Вихователь розповідає «корабельну історію», а діти в паузах самостійно вставляють потрібні слова.

Вихователь. Швидкісний корабель зібрався в далеке плавання. За штурвалом стояв хвацький... (капітан). Палубу мили молоді... (матроси). Смачно пахло з камбуза, де готував обід червонощокий... (кок). Раптом пролунав свисток і команда: «Всім нагору!» Це старий... (боцман) побачив за бортом пораненого дельфіна. «Стоп машина!» -- вигукнув... (капітан). У машинному відділенні наказ виконав головний... (механік), і машина зупинилася. Пораненого дельфіна витяг... (водолаз) і оглянув корабельний... (лікар). Згодом, коли... (дельфін) одужав, уся команда зібралася на палубі, щоб випустити його... (в море). Довго ще вдячна істота проводжала... (корабель) із добрими людьми.

- Діти, а чи хотіли б ви мати такий самий корабель? Коли виростете, ви зможете стати кораблебудівниками або моряками. Зараз ми можемо виготовити маленький весняний кораблик і відпустити його плавати весняними струмками.

· Розминка для рук «Качалочка»

Педагог просить дітей узяти качалки й повторювати за ним дії:

· «розкачувати тісто»;

· розкручувати качалку дзиґою;

· тримати качалку вказівними пальцями обох рук;

· тримати качалку середніми пальцями обох рук;

· тримати качалку безіменними пальцями обох рук;

· качати качалку ребрами долонь;

· качати качалку зовнішнім боком долонь.

· Практична робота

Інструктаж

· Скачайте ковбаску зі шматка коричневого пластиліну завбільшки з волоський горіх.

· Покладіть готову ковбаску на дошку й прокачайте качалкою*. (*Примітка: щоб плескач легко знімався, підкладіть під ковбаску аркуш паперу).

· Прикладіть шаблон прямокутника до плескача й відітніть зайве. Утворився пластиліновий прямокутник.

· З'єднайте дві короткі сторони прямокутника куточок до куточка. Утворилася основа кораблика.

· Від пластиліну жовтого кольору відщипніть три горошини, розплющте їх і приліпіть до основи кораблика віконця-ілюмінатори.

· Аналогічно зробіть плескач із синього пластиліну розміром із лісовий горіх.

· Відщипніть від жовтого шматка пластиліну три «рисових зернятка» й скачайте їх у джгутики.

· На плескачик із синього пластиліну приліпіть три жовтих джгутики та качайте по них качалкою.

· Прикладіть шаблон трикутника до плескача й відітніть зайве. Утворилося трикутне вітрило.

· Візьміть сірник або зубочистку й прикріпіть з одного боку вітрило, а з іншого -- основу кораблика.

· Виставка та обговорення робіт

Конкурс на найкращого кораблебудівника.

· Фізкультхвилинка

Надимаючи вітрила,

(Діти набирають у легені повітря й повільно випускають)

Морем наш кораблик мчав.

(Імітація плавання)

А за ним сопів щосили

(Біг на місці)

Кількатонний пароплав.

(Нахили тулуба ліворуч-праворуч)

Пливе поважно пароплав

(Імітація плавання)

Туди, де він ще не бував.

(Нахили тулуба вперед-назад)

Морські долає милі,

(Стрибки на обох ногах)

Перемагає хвилі.

(Відновлення дихання)

Тема: Горобинка

Програмовий зміст: Ознайомити дітей із новою технікою аплікації (з попкорну). Вчити викладати попкорн один біля одного, створюючи потрібний образ (гроно горобини). Закріпити навички користування пензлем і клеєм. Розвивати почуття композиції, колориту в процесі використання різних технік для створення виразності образу; уяву, дрібні м'язи кистей рук.

Активізувати словник: попкорн, гронао.

Виховувати дбайливе ставлення до природи, посидючість, старанність.

Попередня робота: хвилинка милування, читання віршів, оповідань, розгляд ілюстрації, картин, дидактичні ігри, ігри - уяви;

Матеріал до заняття: зразок, попкорн помаранчевого кольору, аркуш паперу круглої форми із зображенням гілочки горобини із гофрованого паперу, площинне зображення дерева, психогнімнастика, гра - уява, аудіозапис.

Хід заняття

Організаційний момент:

Психогімнастика «Сніжинки».

- Яка зараз пора року?

- Чи можна взимку мандрувати?

- Пропоную вам сьогодні побувати вам у зимовому лісі, помилуватися його чарівною красою, послухати голоси зимового лісу.

(діти рухаються під музику довільно, розглядаючи дерева, прислухаючись до зимового лісу, і раптом вони чують дивні звуки. Знаходять під деревом пташку та декілька ягід горобини)

- Подивіться, пташка під деревом.

- Що це за дерево? Як ви гадаєте? Чому?

- Хто зірвав усі ягідки?

- Я думаю, що це прилетів злий вітер - лиходій і усі ягідки - улюблені ласощі пташки опинилися на снігу.

- Напевно пташка замерзла і голодна.

- Як ви думаєте, чому вона голодна?

Дидактична гра «Закінчи речення»

Вихователь дає початок речення: «пташка голодна тому що…»

Діти повідомляють свої версії, закінчуючи його.

Мотивація заняття та спільне визначення його теми

- Як ми можемо допомогти пташці?

- Чим ми можемо її погодувати?

- Давайте приготуємо для неї смаколики, якими вона з радістю поласує. Я гадаю, це для неї буде неабияким сюрпризом.

- Зверніть увагу, що у вас є на столах і спробуйте визначити, що ми будемо сьогодні робити.

Бесіда (розгляд зразка)

- Із чого можна зробити ягідки горобини?

- Визначте, із чого зроблена аплікація на зразку?

- Як розташовані ягідки? Якого вони кольору? Які за формою?

- Чи легко виконати таку роботу? Чому?

Пояснення виконання роботи

Візьмемо готову круглу форму із зображенням гілочки і з допомогою пензля нанесемо клей почергово біля кожної із них.

Коли нанесено клей, беремо попкорн, викладаємо і легенько притискаєм його пальчиком, тримаємо.

Приклеювати ягідки потрібно одну коло одної щільно, щоб гроно вийшло красивим.

Повторення послідовності виконання роботи (ІАМ «Так-ні»)

- Ми змащуємо кожен шматочок попкорну клеєм? (ні - змащуємо папір навколо гілочки)

- Ягідки викладаємо щільно? (так)

- Працюємо дружньо? (так)

- Якщо щось не зрозуміло, мовчимо? (ні, звертаємось по допомогу)

Пальчикова гімнастика

Долоньки маленькі

Плескають легенько

Пальчики з'єднали,

В таночку закружляли

Посварились - розійшлись

Помирились - обнялись!

Самостійна робота дітей

Вихователь надає індивідуальну допомогу, використовуючи вказівки.

- Пропоную вам усім перетворитися на мить у пташок…і

Гра - уява «Маленька пташка»

- А зараз, я гадаю нам час прикрасити наше деревце гронами горобини. (діти кріплять виготовлені грона на заздалегідь підготовлену плоску форму дерева).

Аналіз і підсумок заняття

- Які гарні ягідки горобини, як справжні, а як їх багато! Тепер пташці зима не страшна! (ІАМ «мікрофон»)

- Що ви навчились робити на занятті?

- Із чого ми виготовили грона горобини? (гілочка із гофрованого паперу, ягідки із попкорну)

- Чи була робота складною?

- Що вам сподобалось найбільше?

Яку ще аплікацію з попкорну ви би хотіли виконати?

Зразки нетрадиційної аплікації

Размещено на allbest.ru

...

Подобные документы

  • Традиції – неоціненна спадщина українського народу. Сімейні традиції та обрядовість. Родинне виховання на засадах народної педагогіки. Виховний потенціал української родини. З досвіду роботи вчителів по використанню ідей народної педагогіки у навчанні.

    курсовая работа [38,3 K], добавлен 12.05.2008

  • Становлення української державності, інтеграція у світове співтовариство. Головна мета національного виховання, набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення культури міжнаціональних взаємин.

    реферат [26,1 K], добавлен 18.10.2010

  • Застосування історичного досвіду українського народу з родинного виховання та нетрадиційних інтерактивних форм роботи класного керівника у процесі освіти батьків. Форми та методи соціалізації дітей, включення дитини в спільну з дорослими діяльність.

    дипломная работа [67,1 K], добавлен 19.12.2015

  • Народне мистецтво як основа національного виховання; формування самосвідомості особистості через успадкування досвіду і духовних надбань українського народу. Шляхи і напрямки національного виховання засобами фольклору у дитячому хореографічному колективі.

    статья [17,4 K], добавлен 08.03.2012

  • Формування екологічної культури, гармонійних відносин людини й природи. Сутність та структура екологічного виховання учнів засобами народних звичаїв і традицій, його педагогічні основи. Українські звичаї і традиції як засіб екологічного виховання.

    дипломная работа [120,5 K], добавлен 23.10.2009

  • Розвиток поняття "естетика". Проблеми духовного збагачення людини, її виховання за законами краси. Процес формування естетичного досвіду особистості. Сім'я - природне середовище первинної соціалізації дитини. Форми роботи з естетичного виховання у школі.

    курсовая работа [72,5 K], добавлен 07.06.2011

  • Досвід як філософська, соціальна, освітня категорія, його структура і вплив на розвиток особистості. Особливості впливу уроків образотворчого мистецтва на процес формування соціокультурного досвіду молодших школярів як показника соціалізованості.

    магистерская работа [700,2 K], добавлен 30.11.2010

  • Загальні уявлення про рівень підготовки дітей старшого дошкільного віку до школи. Обґрунтування методів роботи для формування образного мислення. Методика використання творів образотворчого мистецтва в процесі становлення особистості дошкільників.

    курсовая работа [90,9 K], добавлен 31.10.2014

  • Урок музики та аспекти його організації. Специфіка як уроку мистецтва. Ціль та задача уроків музики в загальноосвітній школі. Особливості розвитку ритмічного слуху у дітей на музичних заняттях. Головні принципи музично-ритмічного виховання школярів.

    контрольная работа [32,4 K], добавлен 21.04.2011

  • Місце проблеми фізичного розвитку в Державній програмі з виховання молоді. Організація діяльності і формування досвіду поведінки як ефективний метод у процесі навчання студентів. Розробка сценарію виховного заходу на тему: "Спортивні змагання "Сила духу".

    курсовая работа [30,2 K], добавлен 17.04.2011

  • Проведення уроків мистецтва з використанням театралізованих сюжетно-рольових ігор. Розвиток у дітей художнього мислення, творчих здібностей, уяви, фантазії. Формування елементів художньо-естетичного і соціокультурного досвіду. Специфіка уроку-вистави.

    доклад [26,8 K], добавлен 08.04.2016

  • Сім’я як чинник виховання підростаючого покоління. Роль матері у вихованні дітей. Історико-педагогічний аспект виховного потенціалу родини. Життєвий шлях О.А. Деревської. Аналіз досвіду виховання дітей О.А. Деревською в педагогічних працях науковців.

    курсовая работа [41,4 K], добавлен 12.05.2014

  • Зараз відбувається духовне відродження і становлення нашої держави, та є актуальним питання національного виховання через твори українського образотворчого мистецтва. Українська культура як вплив на формування особистості дошкільників.

    реферат [34,4 K], добавлен 06.12.2008

  • Поняття про інтелектуальну культура мислення та аналіз педагогічного досвіду з даної проблеми. Культура мислення молодшого школяра як організаційно-методичний інструментарій навчально-виховного процесу та діагностична основа технології її формування.

    дипломная работа [97,8 K], добавлен 02.11.2009

  • Розвиток емоційної чутливості і творчих здібностей дитини. Сучасна методична позиція викладання образотворчого мистецтва. Загальні традиції національного виховання. Формування характеру з розвинутими національними, етичними, естетичними мотиваціями.

    реферат [20,9 K], добавлен 26.06.2011

  • Розвиток ідей наступності трудового виховання дітей кінця ХІХ - першої третини ХХ століття. Періоди розвитку означеного феномену у вітчизняній педагогічній думці. Внесок вітчизняних педагогів у формування ідей наступності трудового виховання дітей.

    статья [20,9 K], добавлен 22.02.2018

  • Науково-теоретичні основи формування художньо-конструктивного мислення у школярів. Сутність та етапи формування українського національного одягу. Особливості використання галицького побутового костюма на уроках образотворчого мистецтва, результативність.

    дипломная работа [1,5 M], добавлен 24.09.2009

  • Моральне виховання. Формування взаємин дітей дошкільного віку. Гра у розвитку взаємин дітей. Молодші дошкільники. Середній дошкільний вік. Старші дошкільники. Становлення взаємин дітей у трудовій діяльності. Спільна продуктивна діяльність на заняттях.

    курсовая работа [49,6 K], добавлен 26.11.2002

  • Загальна характеристика творчої активності дітей старшого дошкільного віку в психолого-педагогічній літературі. Види та значення творів образотворчого мистецтва. Використання творів образотворчого мистецтва в процесі формування творчої активності дітей.

    курсовая работа [111,0 K], добавлен 20.05.2015

  • Аналіз сутності роботи соціального педагога з вирішення проблеми трудового виховання дітей засобами ігрової діяльності в умовах сучасного дошкільного навчального закладу. Розробка технології роботи соціального педагога з трудового виховання дітей.

    дипломная работа [156,3 K], добавлен 22.11.2014

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.